vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, Sergios, manoslykos, george kotsopoulos, Xameno_Skli

Twitter

Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 12, 2013, 23:15 »

Καλησπέρα  είναι το πρώτο σχόλιο μου. Ήθελα να ρωτήσω κάποιον έμπυρο πια είναι ι καλύτερη λύση για να γλιτώσω χρήματα από την αλλαγή αντιστάσεων . βλέπω πολλά για επισκευασιμους  αλλά δεν καταλαβαίνω πολλά . τι μου προτείνετε να Πάρο ατμιζω 3 μήνες.

Καταρχην καλωσορισες στο φορουμ. :)
Οι επισκευασιμοι δεν ειναι κατι το εξωφρενικα δυσκολο που θελει να εχεις βγαλει πανεπιστημιο για να τους καταλαβεις.
Απο τη στιγμη που λες οτι εισαι 3 μηνες ατμιστης πιστευω ειναι καλη η στιγμη να δοκιμασεις την τυχη σου με εναν επισκευσιμο.
Διαβασε εδω στο φορουμ τα αντιστοιχα νηματα ωστε να καταλαβεις τις διαφορες κατηγοριες που υπαρχουν και να αποφασισεις τι μπορει να ταιριαζει σε εσενα.
Το καλυτερο δυνατο ειναι να πηγαινες σε καποια συναντηση στην περιοχη σου ωστε να δεις απο κοντα τι παιζει, να δοκιμασεις διαφορετικους ατμοποιητες και να σου λυσουν αποριες επιτοπου οι παλιοτεροι ατμιστες.
Μια αλλη λυση ειναι απλα να επισκευαζεις μονος σου τις αντιστασεις που χρησιμοποιεις εως τωρα. Αλλα αυτο θελει λιγο περισσοτερη δεξιοτεχνια.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 12, 2013, 23:21 »
Ο επισκευασιμος δεν θελει μαγκια, υπομονη και επιμονη θελει, οπως λεει και ο φιλος wilde λιγο διαβασμα και κανα βιντεακι και εισαι ετοιμος. Και αμα κολλησεις πουθενα, εδω ειμαστε, γιατι, εμεις οταν ξεκινησαμε να ασχολουμαστε με επισκευασιμους ξεραμε; Ας ειναι καλα εδω τα παιδια που οταν τους ζαλιζα τα ..... κεφαλια, αυτοι συνεχιζαν και μου δινανε λυσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος primeraice

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 12, 2013, 23:53 »
απο μενα κανε ενα "μεγαλο" βημα και παρε εναν επισκευασιμο και για ποιο συγκεκριμενα την ΙΘΑΚΗ!!!δε θελει επιστημη οπως ειπαν και οι προλαλησαντες!!!απο εκει που θα τον παρεις θα σου δειξουν το πως,στο σπιτι σου θα δεις και να 2 βιντεο και εισαι ετοιμος!!!θα τα ξεχασεις ολα τα προηγουμενα επιτοπου !!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:  αν δεν παιδευτεις και λιγο δεν εχει ουσια αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωνει!!!

Αποσυνδεδεμένος giwrgos197

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:07 »
Σας ευχάριστο για της άμεσες απαντήσεις …. Αν είναι εύκολο να μου στήλη κάποιος ένα link . γιατί έχω δη πολλούς  και δεν ξέρω ποιον να Πάρο για αρχή . τώρα είμαι με nobacco primmero. Δηλαδή θέλω κάτι που να κουμπώνει στην μπαταρία μου.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:10 »
Με μπαταρία είσαι; Τότε αστο καλυτερα. Ξεκινα απο mod και μετα πας στους επισκευασιμους. Αλλαγη δεδομένων . Ξεκινα απο τα νήματα για mod :laugh1: .

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:15 »
Δεν διαφωνω  ενας νεος ατμιστης να παει σε επισκευασιμο, εφ οσον το ψαχνει λιγο κι ο ιδιος. Αλλά να προτεινουμε σε νεο, την Ιθακη, που οντως θες κι ενα διπλωμα μονο για την συναρμολογηση-αποσυναρμολογηση, ειναι λιγο τραβηγμενο...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:16 »
παρε stream machine για την "μπαταριουλα" σου :laugh1: :laugh1:
ξεκινα απο εκει και μετα βλεπεις και κανεις

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:17 »

Αποσυνδεδεμένος giwrgos197

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:24 »
Ευχαριστώ πολύ αυτό με τα 22 ευρώ μου φάνηκε ωραίο και το βασικό σ καλεί τιμή

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:27 »
Δεν διαφωνω  ενας νεος ατμιστης να παει σε επισκευασιμο, εφ οσον το ψαχνει λιγο κι ο ιδιος. Αλλά να προτεινουμε σε νεο, την Ιθακη, που οντως θες κι ενα διπλωμα μονο για την συναρμολογηση-αποσυναρμολογηση, ειναι λιγο τραβηγμενο...
:thumpup:
Και τελικα καταλήξαμε σε αυτο που είπα στην προηγούμενη σελίδα. Να προτείνουμε όλοι αυτό που αρέσει σε μας και με τόσες προτάσεις να χάσει τη μπάλα . Οτι αρέσει σε εμένα ένας ατμοποιητής ή υγρό, ή mod, δεν σημαίνει οτι θα αρέσει και σε άλλον.
Βέβαια αυτο δεν γίνεται απο κακή πρόθεση δική μας. Το αποτέλεσμα όμως είναι το αντίθετο απο αυτο που θελουμε , να βοηθήσουμε δηλαδή έναν νέο ατμιστή. Νομίζω αντί να προτείνουμε συγκεκριμένα προϊόντα , ίσως θα έπρεπε να προτείνετε  νήματα για διάβασμα .κυριως εσείς οι πιο έμπειροι( απο εμένα πχ)  για mod και επισκευασιμους.
Edit: μην το πάρει κάποιος σαν ειρωνεία. Μην κοιτάτε την ημερομηνία εγγραφής στο φόρουμ. Πριν ένα μήνα περίπου ξεκίνησα πάλι το ατμισμα , μετα απο 1,5 χρόνο .για αυτο είπα κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία απο μένα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2013, 01:53 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:32 »
εμενα ο πρωτος μου επισκευασιμος ηταν ο vision eternity....και δεν το μετανιωσα  ::)

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 13, 2013, 00:38 »
Παιδια, μην ξεχνάμε ότι τα δεδομένα έχουν αλλάξει. Το επισκευασιμος ή τιποτα, δεν ισχύει πια, πέθανε. Οιι δυο-τρεις τελευταίας γενιάς ατμοποιητές λίγα έχουν να ζηλέψουν απο τους επισκευάσιμος.

Για εργοστασιακή μπαταρία, Protank mini, Evod, Gemini mini και κανενας δυο ακομα ειναι κοινώς αποδεκτά οι κορυφαίες λύσεις αυτή τη στιγμή.

Για mod πολυ καλα προτάθηκε παραπανω το VV no1 (δεν το είχα ποτε), με ενα τέτοιο πακέτο ειναι παραπανω απο σίγουρο ότι στο τσιγάρο δεν θα ξαναγυρίσεις ποτε.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 13, 2013, 01:06 »
συμφωνώ και εγώ για το ννΝο1 για τον όμικρον όμως όχι μπορείς να πάρεις τον vision eternity από το ίδιο κατάστημα με 18€ γιατί ο όμικρον έχει 34 άρα 22+18=40€ και είσαι ωράιος για ξεκίνημα.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 13, 2013, 01:54 »
Καλησπέρα  είναι το πρώτο σχόλιο μου. Ήθελα να ρωτήσω κάποιον έμπυρο πια είναι ι καλύτερη λύση για να γλιτώσω χρήματα από την αλλαγή αντιστάσεων . βλέπω πολλά για επισκευασιμους  αλλά δεν καταλαβαίνω πολλά . τι μου προτείνετε να Πάρο ατμιζω 3 μήνες.

Φίλε μου, χρήματα από την αλλαγή αντιστάσεων γλιτώνεις αν τις επισκευάζεις, οπότε εγώ, θα σου πρότεινα να πάρεις φυτίλι και σύρμα και να ξεκινήσεις, για αρχή, να επισκευάζεις τον epsilon που έχεις (δεν σου λέω για τον primero γιατί νομίζω θέλει ένωση συρμάτων, άστο γι' αργότερα). Δες τα βιντεάκια που υπάρχουν είναι πανευκολο. Με αυτόν τον τρόπο θα δεις βασικά, αν θες να μπεις στους επισκευάσιμους και επιπλέον, όταν το αποφασίσεις (που αν γουστάρεις τον ατμό, θα το αποφασίσεις είναι σίγουρο), θα ξέρεις ήδη και πέντε - δέκα πράγματα  ;)
Αυτό μαζί με λίγο διάβασμα στα νήματα του φόρουμ, θα σου λύσει πολλές απορίες. Το μόνο που δεν θα σου λύσει, είναι η απόδοση της γεύσης του καθε άτμο. Εκεί έρχεται η ώρα της προσωπικής δοκιμής, η ώρα που πρέπει να βάλεις το χέρι στην τσέπη και να αρχίσεις τις δοκιμές...
Κι εγώ πιστευω πως ένας eternity/venus/omikron πάνω σε VV No1 είναι το ιδανικό σετάκι για ξεκίνημα με επισκευάσιμους και ηλ. μοντ... Μπορεί να σε καλύψει, μπορεί όμως και να το θεωρήσεις  40 πεταμένα €. Υπάρχουν βέβαια κάποιες σταθερές "μετοχές" και σε άτμο και σε μοντάκια, αλλά οι ατμιστικές απαιτήσεις του καθενός μας, διαφέρουν.
Πρέπει να πάρεις απόφαση ότι πριν κάνεις οικονομία, θα ξοδευτείς λίγο ή πολύ

Απ: Νέος χρήστης...λίγη βοήθεια please...
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 13, 2013, 07:22 »
Tα 10 ευρώ το μήνα για 4 κεφαλές είναι πολύ λιγότερα από τα πακέτα τα τσιγάρα.
Οπότε, για αρχή καλά είσαι.


Φίλε giwrgos197 μείνε εκεί, στην περίπτωση σου όσο καιρό μείνεις εκεί τόσο πιο πολύ θα
είσαι σίγουρος για τις επόμενες αγορές σου, μέχρι να βρείς τον ατμιστικό προσανατολισμό σου.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12