vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 02:56 »
καλησπερα..σκεφτομαι να αγορασω το elipse lsk-a απο cleverstore,για να σταματησω το αναλογικο τσιγαρο,ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο μοντελο,αξιζει? απο "ζωη" ατμοποητων πως παει?
ευχαριστω!

Οι ατμοποιητες του εχουν εντυπωσιακή διάρκεια ζώης! επίσης πάραγουν μεγάλη ποσότητα ατμού.
Κατα τα άλλα το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει καλό φινίρισμα..το χρωμα του ξεβαφει ευκολα και παρουσιαζει το φαινομενο της επαναυγροποιησης του ατμου στο εσωτερικό του καλύματος που λανθασμενα ερμηνευεται ως διαρροή (περισσοτερες πληροφοριες στο σχετικο νημα για τα LSK F6)...
Η μπαταρια του ειναι μεν passthrough (μπορεις να ατμιζεις κατα την διαρκεια της φορτισης του) αλλα ειναι μικρης χωρητικοτητας και ως νεος ατμιστης θα χρειαστεις μεγαλυτερη μπαταρια αφου για να εξισωσεις την νικοτινη που θα σου λειπει και που μεχρι τωρα επαιρνες απο το κανονικο τσιγαρο θα ατμιζεις εντατικα (τουλαχιστον τον πρωτο καιρο)...
Η σχεση τιμής-αξίας του προιοντος πάντως ειναι πολύ καλη! Απλα εχει μερικα τερτιπια στην χρηση του...Δεν θα το προτεινα σε νεο ατμιστη... καλυτερα να πας σε eGo-T, eGo-C, eGo-W ή (ιδανικά αλλα όχι και τόσο φτηνά)σε IMIST....

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 08:24 »

οταν ενοεις passthrough δηλαδη μιλαμε αμιζεις κατα την φορτιση μονο μεσω υπολογιστη η και μεσω του φορτιστη τοιχου?
ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 00:22 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 19:52 »
ατμιζεις κανονικα και κατα την διαρκεια της φόρτισης απο υπολογιστη και κατα την διαρκεια φόρτισης απο πρίζα τοίχου... :yes:
Το ασπρο χρωμα ειναι πιο ανθεκτικο απο το μαυρο οσον αφορα το χρωμα της συσκευης και δεν ξεβαφει τοσο ευκολα οσο το μαυρο...

Αποσυνδεδεμένος IRMSCHER

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 13:57 »
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος ατμιστής, απο 10/1 όπου αγόρασα το Mini & More της Nobacoo. 1 μήνα μετά και κάτι έχω προβλήματα με αυτό. Δεν μου αρκεί και με συλλαμβάνω να ζητάω κ.τ. οπότε σκέφτομαι να αγοράσω και κάποιο άλλο, ποιο μάχημο.

Από το λίγο που έψαξα, κατέληξα στο Giant-S της Nobacco πάλι, και λόγω τιμής αλλά και λόγω pass through.
Ποιο πολύ με ενδιαφέρει να μην με προδώσει όπως κάνει αρκετές φορές το mini, μάλλον λόγω μεγέθους.

Θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 14:04 »
τι σημαινει δεν μου αρκει ?
δεν επαρκουν οι μπαταριες πχ...η η νικοτινη ?

αν ειναι το πρωτο ,,,αγορασε απλα μπαταριες hybrid
αν ειναι το δευτερο αλλαξε υγρο
αν ειναι κατι αλλο....

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 14:04 »
....giant s - 650mah


.....giant - 900mah.....δωσε αξια στην επιλογη δυνατης μπαταριας

Αποσυνδεδεμένος IRMSCHER

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 14:19 »
τι σημαινει δεν μου αρκει ?
δεν επαρκουν οι μπαταριες πχ...η η νικοτινη ?

αν ειναι το πρωτο ,,,αγορασε απλα μπαταριες hybrid
αν ειναι το δευτερο αλλαξε υγρο
αν ειναι κατι αλλο....

Θεωρώ πως το πρόβλημα είναι στο μικρό ατμοποιητή με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται γρήγορα και να μην μπορεί να αποδώσει. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι φταίει αυτό, είμαι αρχάριος ακόμα στο η.τ.

Με τα υγρά είμαι φουλ ικανοποιημένος. Cigar (16mg) για καφέ - ποτό και Energy Cow(11mg) για τις υπόλοιπες ώρες. Απλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι ποιο "δυνατό" με καλύτερο ατμοποιητή και ποιο δυνατή μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 14:26 »
η μπαταρια του hybrid ειναι 1100
η λυση που σου εδωσα ειναι οικονομικη και δοκιμη

το μεγεθος δεν εχει σχεση με την αποδοση μονο με την διαρκεια

φυσικα μπορεις να κανεις τισ δοκιμες σου οπως ολοι μας
 ;D


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 20:17 »
Θεωρώ πως το πρόβλημα είναι στο μικρό ατμοποιητή με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται γρήγορα και να μην μπορεί να αποδώσει. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι φταίει αυτό, είμαι αρχάριος ακόμα στο η.τ.

Με τα υγρά είμαι φουλ ικανοποιημένος. Cigar (16mg) για καφέ - ποτό και Energy Cow(11mg) για τις υπόλοιπες ώρες. Απλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι ποιο "δυνατό" με καλύτερο ατμοποιητή και ποιο δυνατή μπαταρία.

Mετά από 7 μήνες ατμίσματος αποφεύγω σαν το διάολο το λιβάνι τους μεγάλους κάρτο. Ο μικρός ατμοποιητής είναι τόσο απλός στη λειτουργία του που αποδίδει σωστότερα από τους μεγαλύτερους που μέχρι να επικοινωνήσει το πάνω με το κάτω μέρος τους... χαιρέτα μου τον πλάτανο. Βαρέθηκα επίσης τις ιδιοτροπίες τους. Αν θέλεις να δεις τι σημαίνει ζεστός ατμοποιητής δοκίμασε έναν hybrid στα τελευταία του. ΝΑ βράζει, να μη βγάζει ατμό και να σου ξελιγώνει την 1100 σε 2 ώρες.
Μάλλον το πρόβλημά σουείναι στις μικρές μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος IRMSCHER

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 21:16 »


Αυτό που είπες δε το σκέφτηκα λόγω διαστάσεων να έχει τέτοιο πρόβλημα.
Τότε μήπως να δοκιμάσω κάποια μπαταρία που να ταιριάζει με τους ατμοποιητές του mini ? Η μπαταρία του Hybrid ξέρω ότι κάνει, για την μπαταρία του Giant δε ξέρω (δεν θα με χαλούσε το pass through)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 00:23 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 21:27 »
Η μπαταρία του hybrid κάνει. Του γίγαντα όχι. Αλλά δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς το passthrough. Με δυο αυτόματες μπαταρίες 1300 μαχ από τον κλεβερστορ, περίπου 10 και κάτι ευρά η καθεμιά, μια να ατμίζει μια να φορτίζει... έλεος... φτάνουν και περισσεύουν. Κράτα τις μικρές για τις εξόδους. Θα γεμίζεις την τσέπη και θα τις χρησιμοποιείς ως τη μέση αν μειώνεται το χτύπημα. Επίσης, αν δε βρεις στη νομπάκο Μ&Μ στα 2 ομ, θα έχει ο συμπαθής Κινέζος healthcabin.net σε λίγες ημέρες. kanger kr808d στα 2 ομ. Απογειωτικά....

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 07:21 »
Αποφάσισα να πάρω το m&m. Βασικά, θέλω να πάρω 2 μπαταρίες και φορτιστή για το hybrid. Λογικά στην πορεία θα πάρω 1-2 μπαταρίες ακόμα ή θα πάρω μία hybrid, όπως το σκέφτομαι, θα δείξει.

Μόνο, κάποιες συμβουλες αν μπορείτε:  Έχω δοκιμάσει η.τ. ovale στην Θεσσαλονίκη, όπου σπουδάζω. Μου άρεσε περισσότερο από τα κ.τ. μου, αλλά μάλλον επειδή ο τύπος που τα πούλαγε, δεν ένοιωθε και πολύ. Του είπα ότι εμένα έχουν 0,4 mg νικοτίνη και μου έδωσε να δοκιμάσω 18 mg που μάλλον ήταν αυτό που ταίριαζε, αλλά δεν μου έλεγε γιατί. Δηλαδή, μου είπε ότι είναι διαφορετικός τύπος νικοτίνης, το οποίο απ'όσο έχω καταλάβει είναι άκυρο; Λέω να ξεκινήσω με 11 mg και να κατέβω, επειδή αυτό που μου άρεσε στο η.τ. ήταν η παραπάνω νικοτίνη και δεν θέλω να ρισκάρω να ξενερώσω, αλλά ούτε να μου πονάει ο λαιμός κ.τ.λ. Επίσης, θέλω κάποιο καπνικό που να μην είναι γλυκό καθόλου. Για γεύση φαντάζομαι δεν λέει να μου προτείνετε, αλλά επειδή είμαι Τρίκαλα τώρα κι εδώ δεν μ'αφήνουν να δοκιμάσω όπου έχω ρωτήσει, μπορείτε να μου πείτε μια άποψη για την νικοτίνη;

Επίσης, εδώ μου ζητάνε να αγοράσω υποχρεωτικά το starter kit, ενώ εκείνος μου είχε πει ότι μπορώ να πάρω ένα ολόκληρο τσιγάρο και μία εναλλακτική μπαταρία, το οποίο όμως δεν το συστήνει επειδή δεν θα με καλύψει, αλλά πάλι δεν μου εξήγησε τι εννοούσε. Αν πάρω carto και κάμποσες μπαταρίες, τέλος πάντων, γιατί να μην καλύπτομαι; Αν και μάλλον ήθελε να μου πάρει πιο πολλά λεφτά... Ελπίζω να μην μου τα πουν και στο μαγαζί της nobacco αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 07:56 »
Σχεδόν όλα τα υγρά είναι λίγο γλυκά. Μη σε αγχώνει αυτό. Σκοπός είναι να κόψεις το κ.τ. Αν κάπνιζες ελαφριά τσιγάρα τα 11 mg/ml είναι καλά για ξεκινήσεις και πέφτεις όποτε και όταν θες. Εγώ προσωπικά δεν έδωσα πολύ βάση σε αυτό γιατί το η.τ λειτουργεί διαφορετικά. Όσο για τη συσκευή θα σου πρότεινα τα εξης: 2 μπαταρίες hybrid 900mah -φορτιστή-ένα σετ 5 καρτο απο m&m. Είναι τέλειος συνδιασμός για νέο ατμιστή-τρια και δέν έχει κουμπάκια ( εμενα μου τη δίνουν). Υγρά θα βρείς μόνη σου με τον καιρό. Θέλει και λίγο δοκιμές. Καλή αρχή και καλως ηρθες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 08:15 »
Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι τα τσιγάρα μου είναι πολύ λεπτά και με ξενίζουν ακόμα και slim που είναι πιο χοντρά από τα δικά μου, πόσο μάλλον τα η.τ. Γι'αυτό λέω να ξεκινήσω με μπαταρίες m&m κι ας τις αντικαταστήσω στη συνέχεια. Θέλω να είναι όσο πιο ομαλή γίνεται η μετάβαση. Για τα 20 τσιγάρα το πολύ που κάνω κάθε μέρα, νομίζω ότι θα με καλύψουν. Όσο για τα υγρά, θα ζητήσω το πιο πικρό που έχουν και βλέπουμε. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, σε 2 ώρες θα πίνω τον καφέ μου στην Ασκληπιού καπνίζοντας ηλεκτρονικό τσιγάρο. Καλώς σας βρήκα! :D

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 08:25 »
 :) οκ. Τότε δοκίμασε tourkice blend kai tobacco της flavorart. Πίκρα μαυρη με γεύση καπνού. Ειδικά το τούρκις μπλέντ. Και το cigar

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15750 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12