vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Yakinthos, Aoratix, kurtz, Sergios

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #315 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:39 »
αχαχαχαχ συζητηση κανουμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #316 στις: Ιουνίου 02, 2012, 12:37 »
Το να μην θέλει ντάντεμα ο ατμοποιητής είναι μεγάλη ιστορία...Κατα την γνώμη μου οι egoειδής ατμοποιητές ΔΕΝ είναι οι καλύτεροι για εκκίνηση ατμίσματος-διαπίστωση δική μου...Τουλάχιστον έτσι όπως το "βίωσα" εγώ, με το που αποφάσισα να κόψω το κανονικό τσιγάρο ο ατμοποιητής είχε γίνει ένα με το στόμα μου...Και ναι είτε οριτζιναλ, είτε ημιτασιον είχαν τρελές διαροές.


Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 02, 2012, 12:42 »
Δεν έχεις δίκιο ούτε για τα eGo ούτε για τις διαρροές.
Όλοι με eGo ξεκίνησαν και με σωστή χρήση δεν έχουν διαρροές ή αν έχουν είναι ελάχιστες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #318 στις: Ιουνίου 02, 2012, 12:47 »
Το να μην θέλει ντάντεμα ο ατμοποιητής είναι μεγάλη ιστορία...Κατα την γνώμη μου οι egoειδής ατμοποιητές ΔΕΝ είναι οι καλύτεροι για εκκίνηση ατμίσματος-διαπίστωση δική μου...Τουλάχιστον έτσι όπως το "βίωσα" εγώ, με το που αποφάσισα να κόψω το κανονικό τσιγάρο ο ατμοποιητής είχε γίνει ένα με το στόμα μου...Και ναι είτε οριτζιναλ, είτε ημιτασιον είχαν τρελές διαροές.
θα συμφωνησω μαζι σου.. ο ego ατομιζερ δεν ειναι και οτι καλυτερος. πρεπει να εχεις τρελλη τυχη για να σου κατσει ο καλος. και με την εκινηση αυτη πιστευω οτι δεν θα ευχαριστηθουν ατμισμα. προτεινω να ξεκινησουν με εναν dual coils 510 carto η με τον ( c ) της joyteck

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #319 στις: Ιουνίου 02, 2012, 13:19 »
Δεν έχεις δίκιο ούτε για τα eGo ούτε για τις διαρροές.
Όλοι με eGo ξεκίνησαν και με σωστή χρήση δεν έχουν διαρροές ή αν έχουν είναι ελάχιστες  :yes:
Ξεκινήσαμε με egoκατι, επειδή αυτά μας πάσαραν...Οι αδυναμίες τους ήταν εμφανέστατες απο την πρώτη μέρα πχ τα παλια tanks με το καπάκι που με το πρώτο άνοιγμα δεν ξαναέκλειναν σωστά...
Θα ένοιωσες οτι με το πρώτο τράβηγμα τσούρας το Tank γέμιζε υγρό που μετά έβγαινε και στο επιστόμιο αν όχι στο χέρι σου...
Θα ένοιωσες και εσύ οτι μετα απο κάποιες τσούρες ο ατμοποιητής άρχιζει να κάνει μπουρμπουλήθρες και ήθελε φύσημα...
Αυτά είναι πράγματα που δεν θα έπρεπε να τα δεί έναν "καινούργιος" και που πιθανώς να είναι και αποτρεπτικά...

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #320 στις: Ιουνίου 02, 2012, 17:28 »
τοτε πολυ καλη λυση ειναι και ο cs3 η ce3 (ονομασια αναλογα το μαγαζι) :thumpup:

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #321 στις: Ιουνίου 05, 2012, 11:05 »
Ξεκινήσαμε με egoκατι, επειδή αυτά μας πάσαραν...Οι αδυναμίες τους ήταν εμφανέστατες απο την πρώτη μέρα πχ τα παλια tanks με το καπάκι που με το πρώτο άνοιγμα δεν ξαναέκλειναν σωστά...
Θα ένοιωσες οτι με το πρώτο τράβηγμα τσούρας το Tank γέμιζε υγρό που μετά έβγαινε και στο επιστόμιο αν όχι στο χέρι σου...
Θα ένοιωσες και εσύ οτι μετα απο κάποιες τσούρες ο ατμοποιητής άρχιζει να κάνει μπουρμπουλήθρες και ήθελε φύσημα...
Αυτά είναι πράγματα που δεν θα έπρεπε να τα δεί έναν "καινούργιος" και που πιθανώς να είναι και αποτρεπτικά...
Για ποιόν ατμοποιητή λες ? γιατί αν μιλάς για τον eGo-T ή eGo-C λόγω tank μάλλον αν έχεις αυτές τις εμπειρίες δεν έκανες σωστή χρήση  :hmmm: αυτό δεν σημαίνει πως δεν είναι κατάλληλοι για νέους ατμιστές όπως επίσης αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν καλύτεροι και πρακτικότεροι από αυτούς.
Πολλοί από τους παλιότερους ατμιστές που ενω πέρασαν σε vv έχουν στο συρτάρι για παν ενδεχόμενο έναν T ή W και πολύ από τους νεότερους τους προσπέρασαν και πήγαν σε clearomizer ce4+ esco1,2, Ce5, Vivi Nova κ.α  :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #322 στις: Ιουνίου 06, 2012, 23:47 »
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη. Νομίζω πως θα ήταν πολύ καλύτερο, μιας και το νήμα εδώ αφορά πρόταση προς νέους ατμιστές, να είμασταν λίγο πιο προσεκτικοί στα κατηγορώ μας και στα σχόλια μας και για να προλάβω, δεν μέμφομαι κανέναν απολύτως.

Απλά, με άλλα λόγια, νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να μην γενικεύουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες γιατί πχ εγώ θα διαφωνήσω κάθετα με τους προλαλήσαντες, ειδικά για τους eGo-C. Tον χρησιμοποιώ από 30-3-2012, δεν έχω καμμία διαρροή, δεν έχω μπουρμπουλήθρες, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα και ήταν πολλοί αυτοί που σχολίασαν πολύ θετικά την αγορά αυτή, όπως και πολλοί που θα συμφωνήσουν ως προς το απροβλημάτιστο.

Το εάν μια αγορά που κάναμε εμείς μας βγήκε καλή ή κακή, το εάν μια αγορά που κάναμε εμείς μας κάλυψε ή όχι τις όποιες προσωπικές μας ανάγκες, το αναφέρουμε ως προσωπική εμπειρία και νομίζω ότι θα ήταν σωστότερο για τους νεώτερους ατμιστές, αν το σταματάγαμε εκεί. Η προσωπική μας εμπειρία δεν είναι κανόνας. Τα στατιστικά δεδομένα από ένα σεβαστό σύνολο ανθρώπων με ίδια χρήση μπορεί να συνάψουν κανόνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 23:55 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #323 στις: Ιουνίου 07, 2012, 09:53 »
Παραθετω επισης μια πολυ ωριμη, και κατα τη γνωμη μου αρτια, αποψη που εχει γραψει συνφορουμιτης για καθε αρχαριο οσον αφορα την πρωτη αγορα.

"Βασικά, αναγκαία εξαρτήματα:
- 2 μπαταριες ego 1000mAh (αν καποιον τον ενοχλει το μεγεθος μπορει να παει και σε 650mAh)
- 1 φορτιστη usb
- 1 καλωδιο usb

Εναλλακτικά, μπορείτε να αγοράσετε μια μπαταρία με ρυθμιζόμενο βολτάζ (3.3-3.7-4.2 volts). Οσο μεγαλυτερο το βολταζ τόσο πιο "γεμάτο" άτμισμα. Να προσθεσω ομως οτι η αντίσταση του ατμοποιητή θα χαλάσει νωρίτερα.

Επιλογες σε ατμοποιητές:
- Ατμοποιητή CE4+
- Ατμοποιητης της joytech με βάση/κωνο ego-c και τανκ
- Ατμοποιητή 501d Boge χαμηλης ή κανονικης αντιστασης και τανκ"

Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #324 στις: Ιουνίου 12, 2012, 15:20 »
εγώ πάντως προτείνω να αγοράζουμε από ελληνική αγορά πάντα σε φυσιολογικές τιμές!

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #325 στις: Ιουνίου 12, 2012, 15:37 »
Παραθετω επισης μια πολυ ωριμη, και κατα τη γνωμη μου αρτια, αποψη που εχει γραψει συνφορουμιτης για καθε αρχαριο οσον αφορα την πρωτη αγορα.

"Βασικά, αναγκαία εξαρτήματα:
- 2 μπαταριες ego 1000mAh (αν καποιον τον ενοχλει το μεγεθος μπορει να παει και σε 650mAh)
- 1 φορτιστη usb
- 1 καλωδιο usb

Εναλλακτικά, μπορείτε να αγοράσετε μια μπαταρία με ρυθμιζόμενο βολτάζ (3.3-3.7-4.2 volts). Οσο μεγαλυτερο το βολταζ τόσο πιο "γεμάτο" άτμισμα. Να προσθεσω ομως οτι η αντίσταση του ατμοποιητή θα χαλάσει νωρίτερα.

Επιλογες σε ατμοποιητές:
- Ατμοποιητή CE4+
- Ατμοποιητης της joytech με βάση/κωνο ego-c και τανκ
- Ατμοποιητή 501d Boge χαμηλης ή κανονικης αντιστασης και τανκ"

ακριβώς την ίδια άποψη έχω και να προσθέσω απο προσωπική εμπειρία ότι σε όσους φίλους μου που πρότεινα ,δέχθηκαν σαν ατμοποιητή την τρίτη λύση και την όποια ψιλοβαβούρα έχει σε σχέση με τις άλλες δύο, ΔΕΝ γύρισαν ποτέ στο τσιγάρο.

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #326 στις: Ιουνίου 30, 2012, 10:49 »
Λόγω του ότι στην αγορά εμφανίζονται συνεχώς μοντέλα καινούργια που βελτιώνουν συνεχώς
την ευχρηστία και με καλύτερη απόδοση διάρκεια και λειτουργία των ηλεκτρονικών τσιγάρων
θα πρέπει να αναθεωρήσουμε προς τέρψιν των ατμιστών τις όποιες επιλογές που μας δίνονται.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Μπαταρία eGo Twist VV 650 mAh ή 1000 ( αν και λίγο υπερβολική στο μέγεθος η 1000 άρα )
Σημ. Η μπαταρία είναι και passthrough δηλαδή φορτίζεται και από υπολογιστή με usb καλώδιο.
Ατμοποιητής Ce4+ V2 crystal 2.0
Σημ. Πλήρης ανοιγόμενος και καθαριζόμενος ατμοποιητής με ανταλλακτικές αντιστάσεις 

Τιμές για όλα τα παραπάνω μπορείτε να πάρετε από καταστήματα που φιλοξενούνται στο φόρουμ μας
και κάνουν και πολύ καλές τιμές-προσφορές-εκπτώσεις για τα μέλη εδώ
και πληροφορίες για τον ατμοποιητή εδώ
και για την μπαταρία εδώ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #327 στις: Ιουνίου 30, 2012, 11:02 »
Σωστά. Να κάνω μόνο μια διόρθωση Γιάννη σχετικά με την eGo-C Twist που δεν είναι passthrough. Φορτίζεται βέβαια με τον usb φορτιστή.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #328 στις: Ιουνίου 30, 2012, 11:58 »
ΠΡΟΣΟΧΗ ;)το ατμισμα θελει ΥΠΟΜΟΝΗ,,,και μονο ΥΠΟΜΟΝΗ,,,,αγορες μονο απο ΕΙΔΙΚΑ,,κτ  Η,Τ ποτε ;τιδηποτε ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΑΤΜΟ,,,[ΓΝΩΝΗ ΜΟΥ]και φθσικα ΟΧΙ Κ,Τ,,,γιατι το ατμισμα ειναι οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ,,,ολα αυτα μετα απο 35 χρονια ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ,,,,

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #329 στις: Ιουνίου 30, 2012, 14:10 »
Όλα κινεζικα ειναι φίλε μου.Απλά η αγορά η.τ πλέον με την κριση που υπάρχει και την ποσότητα των καταστημάτων, φυσικων ή ηλεκτρονικών, θέλει πολύ ψάξιμο και μεγάλη προσοχή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364