vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Boogie2008, nightdream, Williamgah, Milarepa, Tem, Christos Z

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #300 στις: Μαΐου 29, 2012, 01:11 »
ΥΓ. Για συσκευές είναι θέμα γούστου ...τσέπης και ιδιωτικής προσωπικής χρήσης για τον καθένα  :)

Μπράβο βρε Γιάννη! Μαζί με το παρακάτω, που είχε πει η Petra, πιστεύω ότι είναι από τα top, που πρέπει να ξέρει ένας νέος ατμιστής για να κάνει μια καλή και συνειδητοποιημένη αρχή...

Παράθεση από: petra στις Μάιος 26, 2012, 22:42
Παράθεση
Αν είσαι τυχερός και πετύχεις με τη μια καλούς ατμοποιητές και υγρά, ούτε που θα την καταλάβεις τη μετάβαση.
Αν δεν είσαι, το βασικό είναι να μην αποκαρδιωθείς γιατί έχεις να κάνεις με ηλεκτρονική συσκευή που δε λειτουργεί πάντα καλά.

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #301 στις: Μαΐου 30, 2012, 03:53 »
πάρε το λάβα το 1.5 και κάρφωσε πάνω ότι γουστάρεις...φτηνούς,ακριβούς..όλους τους παίρνει :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος savix

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρχάρια - Επιλογή Η.Τ.
« Απάντηση #302 στις: Ιουνίου 01, 2012, 10:03 »
καλησπερα και απο εμενα και εγω καινουργιος στο η.τ για να ξεκινησεις η.τ παιζουν πολλα ρολο στο να το αρχησεις και να μην το σταματησεις μετα ποσα πακετα κανεις την ημερα σε αυτο θα παιξει ρολο τι μπαταρια θα παρεις και μετα το υγρο φυσικα και ο ατμοποιητης εγω εκανα 2 πακετα την ημερα και εγω εξωπληστει με 2 1000 μπαταριες και με εναν lr  cartomaizer

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #303 στις: Ιουνίου 01, 2012, 20:03 »
Η δική μου πρόταση,απο όσα έχω δει...
Για αρχή μπαταρίες egoT (αδιάφορη η χωρητικότητα) και έναν CE4 + v2 (μακρύ φυτίλι)...
Υπέρ:
1.ΑΡΩΜΑ
2. Διαροές μηδέν.
Κατά...
ΔΕΝ έχει ,με αυτές τις μπαταρίες , δυνατό χτύπημα.
Μετά απο αυτό ψάχνουμε για Mod με μεγαλύτερη τάση...:p

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #304 στις: Ιουνίου 01, 2012, 20:51 »
Η δική μου πρόταση,απο όσα έχω δει...
Για αρχή μπαταρίες egoT (αδιάφορη η χωρητικότητα) και έναν CE4 + v2 (μακρύ φυτίλι)...
Υπέρ:
1.ΑΡΩΜΑ
2. Διαροές μηδέν.
Κατά...
ΔΕΝ έχει ,με αυτές τις μπαταρίες , δυνατό χτύπημα.
Μετά απο αυτό ψάχνουμε για Mod με μεγαλύτερη τάση...:p
:thumpup: :thumpup: Και ενα Lava V1.5 ...του καρφωνεις οτι θελεις επανω και <<παιζει>> τα παντα ολα..Πχ οπως λεει ο φιλος παραπανω..CE4+ v2 (μακρύ φυτίλι)...με το Lava δεν εχει χτυπημα?...ανεβαζεις βολτ και εισαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #305 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:03 »
προσωπικη αποψη, για αρχη μπαταρια  ego  με  dual  coil carto και ενα drip tip.....  να παρει τον αερα κ μετα βλεπουμε.....

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:12 »
προσωπικη αποψη, για αρχη μπαταρια  ego  με  dual  coil carto και ενα drip tip.....  να παρει τον αερα κ μετα βλεπουμε.....

Ψαξε ψαξε βρε Νασο θα δωσει ποσα λεφτα τσαμπα....γνωμη μου ετσι χωρις παρεξηγηση.
Και αν δεν τον καλυπτει??Αντε αλλο ατμοποιητη κτλ. ;)

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:17 »
δεν αντιλεγω φιλε μου, απλα μιλαω με δεδομεμο το οτι παρεις θα το χρησιμοποιησειςη στην χεοροτερη θα το δωσεις σε καποιον αλλο ατμιστη κ δεν θα παει χαμενο...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:17 »
Και αν δε μπορεί ή δε θέλει να γυρνάει στο δρόμο με κουμούτσες?!
΄Η αν δε ξέρει από ηλεκτρονικά, ενδείξεις, volts, ohms ή δε θέλει να ασχοληθεί?!
Ένας νέος στο η/τ πρέπει πρώτα να μάθει με τα απλά και βασικά, πάνω απ όλα για να συνηθίσει και μετά αν ψαχτεί τότε βλέπει...
Είναι πολύ δύσκολο να μπει κάποιος απ την αρχή στο θέμα mods, επισκευάσιμων ατμοποιητών,μπαταριών,κλπ
Και στο κάτω-κάτω δεν είναι για όλους οι μπουροσωλήνες, για πολλούς λόγους.
Επίσης, υπάρχουν αρκετοί ακόμη και εδώ στο forum μας που είναι μια χαρά ικανοποιημένοι με eGoειδή και δε χαλάνε τσάμπα λεφτά εφόσον καλύπτονται απ αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:25 »
Και αν δε μπορεί ή δε θέλει να γυρνάει στο δρόμο με κουμούτσες?!
΄Η αν δε ξέρει από ηλεκτρονικά, ενδείξεις, volts, ohms ή δε θέλει να ασχοληθεί?!
Ένας νέος στο η/τ πρέπει πρώτα να μάθει με τα απλά και βασικά, πάνω απ όλα για να συνηθίσει και μετά αν ψαχτεί τότε βλέπει...
Είναι πολύ δύσκολο να μπει κάποιος απ την αρχή στο θέμα mods, επισκευάσιμων ατμοποιητών,μπαταριών,κλπ
Και στο κάτω-κάτω δεν είναι για όλους οι μπουροσωλήνες, για πολλούς λόγους.
Επίσης, υπάρχουν αρκετοί ακόμη και εδώ στο forum μας που είναι μια χαρά ικανοποιημένοι με eGoειδή και δε χαλάνε τσάμπα λεφτά εφόσον καλύπτονται απ αυτά.
δεν αντιλεγω φιλε μου, απλα μιλαω με δεδομεμο το οτι παρεις θα το χρησιμοποιησειςη στην χεοροτερη θα το δωσεις σε καποιον αλλο ατμιστη κ δεν θα παει χαμενο...
ΟΚ εχετε δικιο..εγω επιασα μονο την παραμετρο <<πεταμενα λεφτα>>
Μαλλον θα επρεπε να ξεκινησει με οτι λετε..επειτα να ξεζουμισει αυτο το φορουμ διαβαζωντας και θα βγει ακρη.
Εχει τα παντα ολα εδω!! :thumpup:

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:14 »
Σήμερα μου βρισκόμουν σε ένα κατάστημα με η.τ. δυο κυρίες ηλικιωμένες γύρω των 60 ετών
που ρωτούσαν για να αγοράσουν η.τ. όταν ο υπεύθυνος του καταστήματος τους έδειχνε την
eGo 650 mAh του είπαν με έκπληξη τι τόσο μεγάλο ... που να το φανταστούμε !! εμείς νομίζαμε
πως ήταν κάτι σαν κανονικό τσιγάρο !!! και απογοητεύτηκαν φεύγοντας μάλιστα γελούσαν!
Αυτό σαν περιστατικό μπορεί σε πολλούς από μας να φαντάζει αστείο, όμως είναι μια άλλη
πραγματικότητα που λέει πως τελικά σε αυτή τη περίπτωση το ..μικρό μέγεθος παίζει ρόλο!!
Όταν λοιπόν απευθυνόμαστε σε νέους ατμιστές να λαμβάνουμε υπ όψιν σοβαρά τι τους λέμε
να προμηθευτούν αλλιώς ...έχει παραμονή στο κ.τ. πράγμα που κανείς μας δεν το θέλει γιατί
ξέρουμε τι "καρκίνος" είναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:23 »
Σήμερα μου βρισκόμουν σε ένα κατάστημα με η.τ. δυο κυρίες ηλικιωμένες γύρω των 60 ετών
που ρωτούσαν για να αγοράσουν η.τ. όταν ο υπεύθυνος του καταστήματος τους έδειχνε την
eGo 650 mAh του είπαν με έκπληξη τι τόσο μεγάλο ... που να το φανταστούμε !! εμείς νομίζαμε
πως ήταν κάτι σαν κανονικό τσιγάρο !!! και απογοητεύτηκαν φεύγοντας μάλιστα γελούσαν!
Αυτό σαν περιστατικό μπορεί σε πολλούς από μας να φαντάζει αστείο, όμως είναι μια άλλη
πραγματικότητα που λέει πως τελικά σε αυτή τη περίπτωση το ..μικρό μέγεθος παίζει ρόλο!!
Όταν λοιπόν απευθυνόμαστε σε νέους ατμιστές να λαμβάνουμε υπ όψιν σοβαρά τι τους λέμε
να προμηθευτούν αλλιώς ...έχει παραμονή στο κ.τ. πράγμα που κανείς μας δεν το θέλει γιατί
ξέρουμε τι "καρκίνος" είναι  :yes:
Ολα σχετικα ειναι..το καλυτερο πιστευω οπως ειπα παραπανω......ξεζουμισμα το φορουμ και βγαινει ακρη.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:30 »
Οταν πηγαμε να παρουμε το πρωτο μας η.τ, επιχειρηματολογουσαμε πολλη ωρα με την κοπελα στο ζηρομπακο γιατι μας συνιστουσε 900ρες μπαταριες για τον αημιστ και μας φαινοντουσαν τεραστιες σε σχεση με τις 650ρες. Καποιο παιδι περιμενε σειρα και ατμιζε με ενα box τετραγωνο, και μας φαινοταν τελειως εξωπραγματικο.
Η αγνοια (και η ανυπαρκτη εξοικειωση) του νεου ατμιστη θελει πολυ προσοχη. Αμα μου προτεινε καποιος (και μου εδειχνε) το λαβα εκεινη την ωρα, θα ετρεχα ακομα...

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:31 »
η θα αγοραζες κ ενα μικρο σακιδιο πλατης.....   :D

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 01, 2012, 22:37 »
Παλι εγω τα ακουω  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364