vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

Νεος χρήστης ego - T

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 21, 2011, 03:11 »
επι τρείς μήνες περίπου δουλεύω με δύο eGo-T μπαταρίες και δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Οι κοινές eGo ποτέ δεν είχαν κρατήσει τόσο.

Tem αυτό είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον. Γιατί εγώ προσωπικά βρίσκω τις απλές eGo μπαταρίες (γνήσιες) αρκετά ευπαθείς. Σε τρεις μήνες είχα δύο απώλειες και τώρα τελευταία βλέπω να 'ρχεται και η τρίτη.

Μιλάμε για αυτές που γράφουν πάνω eGo-T, έτσι ;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 21, 2011, 05:05 »
Tem αυτό είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον. Γιατί εγώ προσωπικά βρίσκω τις απλές eGo μπαταρίες (γνήσιες) αρκετά ευπαθείς. Σε τρεις μήνες είχα δύο απώλειες και τώρα τελευταία βλέπω να 'ρχεται και η τρίτη.

Μιλάμε για αυτές που γράφουν πάνω eGo-T, έτσι ;
οι eGo-T δηλαδή αυτές με το κλείδωμα των πέντε κλικ δείχνουν να αντέχουν περισσότερο στον χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 21, 2011, 14:06 »
Έχω δύο απλες ego 900άρες από τέλος Οκτωβρίου και μέχρι τώρα μου βγάζουν άνετα μία μέρα με νορμάλ άτμισμαμ, μπορεί και παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 21, 2011, 15:00 »
Παιδιά καλησπέρα.Είμαι καινούριος ατμιστής στην παρέα.Ατμίζω από το Σάββατο,η πολύ νέα εμπειρία μου είναι ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος με medium virginia αλλά θα ήθελα κάτι πιο βαρύ και είμαι σε αναμονή για perique medium και wild nights low, μήπως απο τις δικές σας εμπειρίες υπάρχει κάποια γνώμη γι'αυτά;Ή να μου προτείνετε κάτι άλλο;

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 22, 2011, 00:10 »
Το perique μαζι με το latakia, ειναι απο τα πρωτα σε προτιμησεις μου. To wild nights αν θυμαμαι καλα, μου ρχοταν να το πεταξω, με το ζορι το ατμισα, καλο ειναι και το cuban

Αποσυνδεδεμένος Raventh

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 22, 2011, 07:16 »
Το wild nights δεν μου αρεσε ουτε εμενα. Αυτο τον καιρο εχω φαει κολλημα με το "Scandinavian Tobacco" σε High, δεν ξερω γιατι, ενω δεν εχει το φοβερο throat hit (παραμενει ικανοποιητικο), εχω κολλησει, βασικα ειναι το μονο που δεν με κουραζει μετα απο πολυωρη-πολυημερη χρηση σε σχεση με τα αλλα που αλλαζω καθε λιγες ωρες/μερες για να σπαει η μονοτονια.

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 04, 2011, 12:20 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...Παρέλαβα τα perique medium σε wild nights σε low και latakia σε medium.Η εμπειρία μου με αυτά είναι:1)perique καλό αλλά μου αφήνει μια γλυκιά γεύση στο τέλος 2)latakia:απλά εξαιρετικό και 3)wild nights:μου άρεσε σαν ολοήμερη χρήση,μου φέρνει αρκετά σε τσιγαρίσιο(τα 2 πρώτα τα προτιμώ όταν πίνω καφέ,μετά το φαγητό και στην έξοδο).Γούστα είναι αυτά,σε άλλους μπορεί να μην αρέσουν...Ευχαριστώ και πάλι.

eGo-t noob
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 15, 2011, 09:51 »
Καλημερα παιδια,
πηρα ενα ΗΤ ego-t εδω και 15 μερες και ειμαι ενθουσιασμενος. Τα Κανονικα τσιγαρα μου αδυνατο να τα καπνισω πλεον λογω γευσης και μονο.
Το θεμα μου ειναι οτι εχω δωσει αρκετα λεφτα σε ατμοποιητες συγκριτικα με τον χρονο που ατμιζω. 2 μου βγαζανε καμενο εξ'αρχης ο ενασ τα εφτυσε μετα απο μια εβδομαδα εναν διελυσα εγω :-) και τωρα ειμαι με εναν LR ο οποιοσ ειναι πολυ καλος αλλα εχω την εντυπωση οτι υστερει λιγο σε γευση (σε γλυκαδα περισσοτερο).

Διαβασα τα ποστ που αναφερονται στις επισκευες των ατμοποιητων (αλαγη φυτιλιου) αλλα καπου χανομαι στις πληροφοριες.

Πανω κατω απο ενα βιντεο που ειδα πηρα μια ιδεα για την διαδικασια αλαγης αλλα τα υλικα δυσκολευομαι να καταλαβω τι ακριβως ειναι και απο που τα περνω.
Επεισης μια επεξηγηση για χαζους (εμενα δηλαδη) θα βοηθουσε για το τι ειναι και τι κανει και πωσ ειναι το πλεγμα το φυτιλι κλπ.
Ξερω οτι ειναι κουραστικη και κανει πισωγυρισμα η ερψτηση μου αλλα νομιζω οτι εαν λειτουργι σωστα η "επισκευη" του ατμοποιητη γλυτωνει απο εξοδα και κυριως απο το ενδεχομενο να ξεμεινεις απο ΗΤ μεσα στο ΣΚ η βραδιατικα :)

Ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: eGo-t noob
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 15, 2011, 10:28 »
A) Για να ξεκουμπώσεις εύκολα τον άτμο, βάζεις ένα κατσαβίδι και κάνοντας μοχλό στο περίβλημα του άτμο, σπρώχνεις το μεταλικό που συγκρατεί το φιτίλι, προς τη μεριά μιας εγκοπής. Ακούς ένα κλακ και ξεκούμπωσε.

Β) Πλέγμα δεν ξέρω αν θα βρεις στο εμπόριο. Οι Τ αν τους ξεκοιλιάσεις, έχουν πλέγμα γύρω γύρο στη βάση τους που περικλείει την αντίσταση. Αν καταφέρεις και το βγάλεις, τότε κάνεις φιτίλι με αυτό.

Γ) Αν δεν μπορείς να βρεις πλέγμα τότε δοκίμασε με το πλέγμα που είναι συσκευασμένο το τσάι Lipton (οι πυραμίδες )


Απ: eGo-t noob
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 15, 2011, 11:59 »
Και οι "ηληθιες" ερωτησεις συνεχιζονται.
Το πλεγμα ειναι αυτο που ζεσταινει και εξατμιζει το υγρο ?
Δηλαδη ενα κοματι πλεγματος περασμενο απο την τρυπα και ακουμποντας την αντισταση στην βαση του ατμοπποιητη ειναι η ιστορια?

Το πλεγμα που ειναι γυρω απο την αντισταση εαν αφιρεθει δεν δημιουργει προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: eGo-t noob
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 15, 2011, 12:07 »
Το πλέγμα θα αντικαταστήσει το "φιτίλι" που είναι υπεύθυνο για την ροή του υγρού προς την αντίσταση.

Το πλέγμα που είναι γύρο από την αντίσταση φυσικά και δεν θα το πειράξεις σε ατμοποιητή που λειτουργεί. Θα το βγάλεις από νεκρό ατμοποιητή κια θα το χρησιμοποιήσεις.

Προσοχή. Επειδή είναι αγώγιμο, μην το χρησιμοποιήσεις σε ατμοποιητή καινούργιο και να ακουμπάει στην αντίσταση. Πρέπει να έχει δουλέψει ο άτμο, ώστε να έχουν επικαθήσει κατάλοιπα στην αντίσταση, ώστε να μην υπάρχει αγωγιμότητα. Ειδάλως δεν πρέπει να ακουμπάει ή, όπως έγραψαν άλλοι συνατμιστές, να το κάψεις στο άκρο του ώστε να μην είναι αγώγιμο.

Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 17, 2011, 10:51 »
Γεια σας και παλι παιδια,
εχω παρει κατι υγρα της intelicig  (rich tobacco High) τα οποια συμφωνα με τα λεγομενα του funstore εχουν μονο (η τουλαχιστον κυριως) VG
Σαν γευση στην αρχη ξετρελαθηκα μεχρι που μου εβγαλαν καμμενο 3 ατμο. Πηρα εναν LR και ενω με υγρα που εχουν κυριως PG ειμαι οκ μολις βαλω το αλλο ξανα υποψια καμενου και περιεργη γευση.
Υπαρχει περιπτωση ο ατμο να μην μπορει να "καψει" καλα την VG?

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 17, 2011, 10:56 »
Επειδή η vg είναι πιο παχύρευστη από την pg πιθανόν δεν έχει καλή ροή από το φιτίλι και για αυτό σου βγάζει καμένο

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 04, 2012, 22:05 »
Καλησπερα. Να ρωτησω κ εγω καποια πραγματα για το ego-T μου. Ατμιζω 4 μερες και αυριο θελω να παω να παρω κανενα καινουριο υγρο και ατμοποιητες για να εχω καβατζα(αυτους δεν τους βλεπω να αντεχουν πολυ). τι μου προτεινετε? να παρω τους ιδιους? θα προτιμουσα πιο δυνατους γενικα , επισης απο την ovale οι ατμοποιητες για το ego T κοστιζουν 12 ευρω....(αρκετα πολλα νομιζω) με ενδιαφερει να βγαζει αρκετο ατμο και να εχει οπωσδηποτε καλο χτυπημα.... ολα τα υπολοιπα (αντοχη κτλ)οχι και τοσο πολυ.... αρκει να μην αλλαζω ανα 3 μερες. οι dual coil θα ηταν καλοι γι αυτη τη περιπτωση? επισης μια που ειναι κ αρχες και πριν καπνιζα πολυ το εχω κανει πιπιλα.(αν παιζει κ αυτο καποιο ρολο στην επιλογη ατμο)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Νεος χρήστης ego - T
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 04, 2012, 22:07 »
ψαξε στον πινακα ελληνες αντιπροσωποι/εμποροι e-cig και θα βρεις ενα σωρο καταστηματα με καλες τιμες και με πληθωρα διαφορετικων ατμοποιητων! :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz