vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, camber, aenaos, Parolos, ΛΥΚ, zamploutos, bloodlessz, vasim, Jorge

Twitter

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:25 »
Τον αφηνουμε ολο το βραδυ σε ορθια θεση.
Και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Χιλια συγνωμη αν σας κουραζω αλλα οπως εχω ξαναπει ειμαι ξανθιά.Αφηνουμε ορθιο το ητ ή τον ατμοποιητη σκετο;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 01:36 »
Το θέμα "Υγρα natura VG" μεταφέρθηκε ολόκληρο εδώ μιας και από την αρχή έχασε τη συνοχή του και αναφέρονταν σε πολλά πράγματα που ξέφευγαν πολύ από τον αρχικό τίτλο.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 09:23 »
 :D μη στεναχωριέσαι, εχω ξανθιά αδερφή και αρα ειμαι προπονημένος  :))
Μονο τον ατμοποιητή, δηλαδή τον ξεβιδώνεις απο την μπαταρία και φροντίζεις να μεινει  όρθιος για μία νυχτα.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 20:42 »
παιδια απο οτι ειδα εχετε μια σειρα απο προιοντα σε η.τ. μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε εναν συνδιασμο(για πιο φθηνη λυση) των παραπανω να ξεκινησω το η.τ. (καπνιζω στριφτα , με ενδιαφερει να εχει καποια διαρκεια , εχω δοκιμασει ego-t και Ovale το πρωτο δεν μαρεσε καθολου ενω το δευτερο το ακουω καλυτερα) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:20 »
Tι εννοεις συνδυασμο και ποσο ειναι το φτηνο?
Το e-go ειναι της ovale (και αλλες εταιρειες εχουν βγαλει κλωνους).
Το ego-c ειναι νομιζω μια πολυ καλη επιλογη, με φθηνότερα αναλωσιμα (5 ευρω η κεφαλη ατμοποιητη) και πλουσιο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:04 »
Προτείνω OVALE eGo-T ή οποιοδήπτε άλλο eGo-T σαν συσκευή. Στα υγρά έχεις πολλές επιλογές, προσωπικά βέβαια θα πρότεινα Halo (http://www.ivape.eu/halo-eliquid.html)
Kαλωσήλθες  :thumpup:

Συγνωμη που μπαινω απο δω αλλα ειμαι νεος στο φορουμ και δεν μπορω να βαλω νεο θεμα ακομα. ετσι για να πω κι εγω την προσωπικη μου γνωμη αν και νεος ακομα στο ατμισμα μολις ενα μηνα αλλα εβγαλα καποια συμπερασματα και ειδικα για νεους εντελως που διαβαζουν ενα καρο και δεν ξερουν τι να κανουν. εγω καπνιζα σαν τρελος μεχρι και 4 πακετα. αποφασησα οχι να κοψω το καπνισμα γιατι μ αρεσει αλλα να μειωσω το κοστος. ξεκινησα στα γρηγορα με ovale elips γιατι ηθελα κατι μικρο και απαρατηρητο. Μικρουλικο και τελειο αλλα μπαταρια στη ταβερνα και σε μπαρ κραταγε μολις 1μιση ωρα (μιλαμε για ατμισμα οχι αστεια). οπωτε τα 2 δεν με βολευαν. επισεις εκαψα 2 ατμοποιητες και κοστος 15 ευρω ο ενας!!!!! τελικα το εψαξα λιγακι περισσοτερο και κατασταλαξα προς το παρον στο ego-c εδω και 2 βδομαδες. εχω ακομα τον πρωτο κωνο με τον πρωτο ατμοποιητη και με εξτρα 5 μπουκαλακια γεματα (συνολο 8) και συνολο 3 μπαταριες μικρες των 650 και ειμαι Happy. ο ατμοποιητης τραβαει ακομα μια χαρα (αρκει να μην αφηνουμε το μπουκαλακι να αδειαζει εντελως και μπασει αερα) και με μιγμα στην αρχη των 18mg τωρα κατεβηκα στα 13μιση με virginia 18αρι μισω μισω με maxboro 9αρι ετσι για λιγουλακι αρωμα και κοπηκε ο βηχας και ατμιζω και το πρωι και το απογευμα χωρις ποτο μια χαρα και ανετα. ακομα δεν εχω κανει ουτε ενα τσιγαρο οχι γιατι ειπα να το κοψω απλα γιατι δεν εχω την αναγκη. κοστος ατμοποιητη ego-c ειναι μολις 5 ευρω (πακετακι των 5 στα 25 ευρω) οπωτε δεν καθομαι να ασχολουμε οπως με το elips να καθαριζω και να βρωμαει καμενο. ακομα ειμαι στον πρωτο οπωτε ολα καλα. για καποιον βαρυ ατμιστη οπω εγω πιστευω οτι με 4 μπουκαλακια στη τσεπη και 2 μπαταριες στο μπουφαν ειστε καλυμμενοι για ολοημερο σε ταβερνα-μπαρ η οτιδηποτε αλλο γουστο βγαζετε

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 10:00 »
πως τα καταφερες να σου αντεξει 2 εβομαδες οντας βαρυς καπνιστης ? εγω μετα τη μια εβδομαδα βλεπω οτι ο ατμοποιητης δεν αντεχει.. κανω 3 ml την ημερα το 18αρι και ακολουθω τις οδηγιες.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 10:07 »
εγω με 5-6 ml την ημερα ειμαι στην εκτη εβδομαδα με τον πρωτο ovale C αλα καθαρισμα καθε 5 μερες

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #68 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2012, 16:23 »
εγω με 5-6 ml την ημερα ειμαι στην εκτη εβδομαδα με τον πρωτο ovale C αλα καθαρισμα καθε 5 μερες
3-4 ml την ημερα… το εχω 10 μερες ovale C

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 11:19 »
Με το Oval elips που ξεκίνησα έκανα 2-3 ml την ημέρα με 18αρι και ήθελε καθάρισμα κάθε βδομάδα. Από αντοχή αν το περιποιόσουν τακτικά μπορεί να κράταγε και 1.5 μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #70 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 22:42 »
Σε όλα τα μαγαζία ΗΤ υπάρχουν MOD με ρυθμίζομενη ταση (μπαταριοθηκες)  αγοραστε και μπαταρίες ,παρτε και εναν επισκευασιμο ατμοποιητή τύπου ΑΙΟΛΟΣ,SPHEROID.PHEONIX ωστε να περνετε φυτιλι και συρμα με το μέτρο και θα τους επισκευάζετε(θα σας μαθουν αυτοι που τους πουλανε)είναι πανευκολο.Υγρα φτιαχτε μονη .Ο μηνας θα σας στοιχιζει 6 EURO.Tα υπολοιπα τα ακουω βερεσε ήμουν καπνιστρια 3 πακετων σημερα δεν καπνιζω καθολου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ οποιος χρειαζετε βοηθεια να μου στελνει πμ
ΥΓ.αυτα που σας προτεινώ στοιχιζουν λιγοτερο από τα οβαλ,τα διαγώνια και τα καθετα που διαβάζω και ειναι για ΠΑΝΤΑ

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 22:49 »
Βλέπω το νήμα λέγεται "νεοσύλλεκτος ατμιστης " και από ότι διαβάζω προτείνεις σε αυτούς μοντ VV με επισκευασιμο ατμο και DIY υγρά να φτιάχνουν μόνοι τους?! :o

Εγώ και άλλοι που ξερω, αν ακολουθούσαμε αυτη την συμβουλή θα φευγαμε από τον ατμο την πρώτη μερα που θα τα είχαμε αγοράσει όλα αυτά...!

Α! Και ο ένας ατμο για dripping κιόλας...!

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 23:01 »
Δημητρη-Νικη καταλαβαινω τον ενθουσιασμο σας (ετυχε να μπω στο μαγαζι απο οπου πηρατε τον Αιολο λιγο πτιν φυγετε), αλλά πιστεψτε με δεν ειναι ολα τα μαγαζια τοσο εξυπηρετικα σαν τα παιδια στο Atmistique, και δεν εχουν ολοι οι νεοσυλλεκτοι την "σιγουρια" του οτι θα "πιασουν τα χερια τους" για να ασχοληθουν με κατι που ιδιως οταν δεν εισαι εξοικειωμενος σου φαινεται βουνο, και κυριως δεν εχουν την "ορεξη" για αυτο (αυτη ερχεται τρωγοντας αργοτερα).
Υπαρχουν εξαιρετικς πλεον φθηνες και ευκολες λυσεις, για να "κρατησεις" τον νεο στο ατμισμα. Εκει ειναι ολο το ζητημα, να μην τρομαξει, να μην πεσει στα δυσκολα (που όλα φαινονται δυσκολα στην αρχη).
Απαξ και τον κρατησεις, μετα οι επιλογες ειναι πάμπολλες.  :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2012, 23:42 »
Κι ομως, με το συστημα που προτεινει ο  Δημητρης-Νικη θα γινει το πιο σωστο ξεκινημα (αν αντεξει βεβαια ο νεοσυλλεκτος). Αν δεν τα παρατησει με τη μία, θα κολλησει στον ατμο για παντα.

Αποσυνδεδεμένος perishedinflames

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 22:47 »
Επιτέλους αγόρασα το πρώτο μου ΗΤ! Πήγα σε κατάστημα και αγόρασα μπαταρία ΕGO-T 650mAh/passthrough, ένα clearomizer Τ3 και ένα μπουκαλάκι eliquid 10ml με νικοτίνη 6mg.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους - για ακόμα μία φορά - όσους μου πρότειναν πως περίπου να κινηθώ και χάρη στις προτάσεις τους βρήκα κάτι που αρχικά με ικανοποιεί πλήρως.

Δεν μπορώ να πω ότι δε μου λείπει το τσιγάρο αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω σε λίγο καιρό. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι ατμός είναι πυκνός και πολύ ευχάριστος παρόλο που όπως πάει το πράγμα θα τον έχω ατμίσει σε 3 μέρες (χαχαχα!) - αλλά απ' ότι ακούω κι από άλλους τον πρώτο καιρό αυτό κάνουν οι περισσότεροι (ατμίζουν σα να μην υπάρχει αύριο).

Όσο για την επόμενη μέρα, σκέφτομαι να αγοράσω ως 2η μπαταρία τη GIANT της NOBACCO (900 mAh/passthrough) και το clearomizer eGo EPSILON της ίδιας εταιρίας. Αργότερα, θα δοκιμάσω τους CE4 και Vivi και σε μερικούς μήνες (αν τα έχω καταφέρει εως τότε να είμαι ακόμα ατμιστής) πιστεύω να έχω καταλλήξει σε ένα setup που 8α με ικανοποιεί πλήρως. Αν αυτές μου οι σκέψεις είναι τελείως λάθος όλες οι εναλλακτικές είναι ευπρόσδεκτες  :thumpup: .

Αυτά προς το παρόν, καλό βράδυ σε όλους!


Υ.Γ. Επίσης θα ξαναζητήσω συγγνώμη (για τελευταία φορά) σε όσους φάνηκα προσβλητικός στο thread με τις προτάσεις μιας και δεν είχα τέτοιο σκοπό αλλά θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος έχει πρόβλημα να στέλνει πρώτα κάποιο ΠΜ (γιατί πολλές φορές τα φαινόμενα απατούν) και ευχαρίστως θα κάνω edit κάτι ενδεχομένως αγενές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:00 από perishedinflames »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63071 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem