vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, tapantari, bloodlessz, I.P, Parolos, white varadero, funes

Twitter

Ακριβά (elitist's) drip tips

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 26, 2014, 01:05 »
Πολύ όμορφα και ίσως το ότι είναι χειροποίητα  και από τέτοια υλικά να δικαιολογεί κάπως την τιμή τους, αλλά όπως είπε και ο vrs5 πρέπει να σου περισσεύουν, μόνο έτσι, αλλά και πάλι πιστεύω θα έβρισκα καλύτερο τρόπο να χρησιμοποιήσω τα 40 ευρώ.. :-D

Sent from my C1605 using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 26, 2014, 10:03 »
Κάποτε, σε αρκετά χρονάκια από τώρα, όταν κάποιος μας λάβει την επιφοίτηση του Αγίου Ατμιστκού Πνεύματος (όπως αναφέρεται και στο κατά Busardo ευαγγέλιο 36:4) και αποσυρθεί ως ατμογκουρού, φορώντας σεντόνι, διαθέτοντας μούσι που να αγγίζει το πάτωμα και εκφέρων χρησμούς σε ακαταλαβίστικη διάλεκτο, αφήνοντας ντουμάααααανια στην ατμόσφαιρα, ίσως να του χρειαστεί και ένα τέτοιο drip tip, ώστε να μπορεί και επίσημα να πει: "αυτό το έχω μόνο εγώ"!

Χιουμοριστική αντιμετώπιση, αλλά είναι λογική. Το προϊόν απευθύνεται σε κάποιους που α) έχουν €40 για σκότωμα σε 1 drip tip και β) σε κάποιους που νιώθουν την ανάγκη να "το έχουν μόνο αυτοί".

Δεκτόν και κατανοητόν. Όσο κατανοητό είναι το να πληρώσεις όσο θα έδινες για δύο καλά SS drip tips ώστε να πάρεις ένα, χειροποίητο και μοναδικό.

Εγώ πάντως με €40 θα μάζευα άλλα τόσα να πάρω έναν καλό ατμοποιητή!

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 26, 2014, 10:55 »
Εγω θα επαιρνα 40ευρω σουβλακια!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
All Star Drip Tips
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 10, 2014, 23:09 »
Τα All Star Drip Tips ειναι μια εξυπνη ιδεα για να αλλαξετε την εμφανιση του ατμοποιητη σας.
Το μεσαιο διακοσμητικο δακτυλιδι του καθε επιστομιου ειναι εναλλασσομενο
κι ετσι μπορειτε να διαλεγετε καθε φορα αυτο που ταιριαζει περισσοτερο με το εκαστοτε ηλεκτρονικο σας τσιγαρο.

Το σωμα του καθε επιστομιου ειναι κατασκευασμενο απο ανοιξειδωτο ατσαλι ή μπουντζο ή ανοδιωμενο αλουμινιο.
Επιπλεον υπαρχουν δυο ειδων "καπακια", το κλασσικο τυπου πυργου και τo επιπεδο διαμετρου 16mm.

Ακολουθουν ορισμενα ενδεικτικα σχεδια.

Cherokee Thunder Rainbow


Blood Thirsty Red


Stone Age Turquoise


Marty Zebra


Sunshine Daydream


Galactic Streaks


Tokyo Rose


Orange Julius


Emerald Isle


Το καθε επιστομιο ερχεται με ενα διακοσμητικο δακτυλιδι, αλλα μπορειτε να παραγγειλετε οσα επιθυμειτε.

Μπορειτε να τα βρειτε εδω με τιμη 36$ (26€) το καθενα.

Ακολουθει ενα βιντεο-παρουσιαση απο τον Todd.


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 10, 2014, 23:47 »
Οτι πιο ακυρο, κακογουστο, μη εργονομικο, εχω δει στο Η.Τ... ΕΛΕΟΣ :thumpdown: :wall:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 10, 2014, 23:52 »
Εμενα παλι μ'αρεσε σαν ιδεα κ αρκετα σαν εμφανιση..
Εχει μερικα ωραια combo.


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 11, 2014, 09:59 »
Συμφωνώ κι εγώ! Μερικά τα βρίσκω πολύ όμορφα. Εμφανισιακά. Στην τιμή τους εγώ κολλάω λίγο. Αλλά δεν είμαι και ο κανόνας!


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 11, 2014, 11:34 »
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ μάλλον αντικανόνας είμαι. Εκείνα τα χρυσαφιά με το κοκκινάκι στην καρδιά μου μπήκαν.  :yes: Αρκούντως φανταχτερά για το η.τ μου
Αν και μέχρι τον ατμοποιητή μου, δεν τα βλέπω να κατηφορίζουν.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 11, 2014, 14:58 »
Κάποιο συνδιασμοί μου αρέσουν πολύ αλλά το λογότυπο που θυμίζει τα γνωστά παπούτσια -αλλαγμένο για να μην βγει το μακρύ χέρι του Νόμου!- είναι κακή επιλογή, τα φτηναίνει.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 11, 2014, 20:20 »
 Οι περισσοτεροι ατμο δεν εχουν λογοτυπα, και θα εχω επιγραφη-γκουμουτσα στο drip? ??? :nope: .  Αντε και η επομενη εκδοση (tamtakos all star edition) με φωτακια που αναβοσβηνουν  :yes: .
Αμ το αλλο? το οφελημο μηκος τους που ειναι το μισο απο το φυσικο τους μηκος?? Θα σπασει και κανενα δοντι...   :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 11, 2014, 21:28 »
Η αισθητική τους ανήκει στα περί ορέξεως αλλά νομίζω πως όλο το μήκος είναι "ωφέλιμο", δεν είναι απαραίτητο να αγγίζει το στόμα μόνο στο λεπτό σημείο.
Συνολικά δεν φαίνονται μικρότερα από άλλα μικρά που έχουν βγει και σίγουρα δεν είναι τα πρώτα με διχρωμία ή διπλά υλικά -ούτε καν με λογότυπο, απλά το δικό τους λογότυπο είναι... κάπως. Χωρίς λογότυπο τα βρίσκω ωραία στο μάτι. Στη χρήση δεν ξέρω, ποτέ δεν έχω πάρει τόσο μικρό ντριπ. Θα έπρεπε να δοκιμάσω αλλά με τέτοια τιμή δεν μπορώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Drip Tips by Innovape
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 31, 2014, 21:18 »
Μια σειρα επιστομιων απο την εταιρια που μας παρουσιασε τον γνωστο dripping ατμοποιητη Patriot, την Innovape.
Τα επιστομια ειναι κατασκευασμενα απο μεταλλο (ανοξειδωτο ατσαλι ή ορειχαλκο) και πυρεξ.

Το γυαλι του επιστομιου εχει επεξεργαστει με θερμοτητα ωστε να γινει πιο ανθεκτικο,
ενω η μεταλλικη του βαση ειναι φτιαγμενη με τετοιο τροπο ωστε να προσφερει απαγωγη θερμοτητας.


Silencer


Exhaust


Silencer Cap


Silencer Cap Long


Τα επιστομια μπορειτε να τα βρειτε εδω με τιμη 34$ (25€).

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 31, 2014, 21:35 »
Προφανώς εμπνευσμένα από αυτά:






http://www.rocketsciencemods.com/#about

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Style of Mojo Drip Tips
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 11, 2014, 23:06 »
Ο Mojo αποφασισε να κυκλοφορησει ενα επιστομιο που να ταιριαζει με τα mods του αλλα και τον επερχομενο dripping ατμοποιητη του.



To επιστομιο κυκλοφορει σε 3 εκδοσεις: Aπο ορειχαλκο με μια επιστρωση απο χρυσο 24Κ,
απο ορειχαλκο με μια επιστρωση απο ροδιο κι ενα με συνδιασμο ανοξειδωτου χαλυβα κι ορειχαλκου.

Μπορειτε να το βρειτε εδω με τιμη 30£ (37€).

Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 11, 2014, 23:38 »
Drips tips, Mouthpieces Puzzle
Παραλλαγές με την νέα σειρά των drips από Svoemesto 


3 τεμ για βάσεις

6 τεμ μεσαίων τμημάτων

3 τεμ. επάνω τμημάτων



Διαθεσιμότητα:

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=171_178&product_id=743

http://www.e-smokers.gr/product/svoemesto-dt-set-puzzle/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12