vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Tem, bloodlessz, zamploutos, manoslykos, Koggiot, Tsimio, maprix

Twitter

Ακριβά (elitist's) drip tips

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 15:22 »
Ναι βρε Big,ωραιο ειναι,στο χερι ειναι,δουλεια εβαλε ο ανθρωπος,αλλα ειναι εξω απο την πραγματικοτητα η τιμη.
 
Τελος παντων,εγω ειναι γνωστο οτι ειμαι γκρινιαρης.  Εχω ομως αφορμες..... ;D ;D ;D :)) :)) :))
 
Οποιος εχει βεβαια............απλα πολλες φορες ειναι και εξω απο τη λογικη πολλες κατασκευες.
Θα μου πεις,η χαρα της δημιουργιας....ο.κ......δεν επιμενω.....γιατι δεν εχω τι να πω στο ''αν εχεις το περνεις,αν οχι....κατσε και κοιτα..... 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 16:54 »
Είναι έξω από τη δική μου πραγματικότητα σίγουρα!  ;D

Βασικά φταίει η ίδια η δομή της παραγωγής εδώ και δεκαετίες. Όταν όλα είναι μαζική παραγωγή και κανείς δεν κάνει κάτι με τα χέρια του, το χειροποίητο (ειδικά αν απαιτεί ιδιαίτερη τέχνη και δημιουργικότητα) είναι σπανιότατο άρα πανάκριβο. Ένας λόγος είναι ακριβώς γιατί ελάχιστοι το ζητούν, οπότε είναι φαύλος κύκλος. Εκατό χρόνια πριν, ας πούμε, μπορεί κάθε πόλη να είχε μερικούς τέτοιους τεχνίτες και η τιμή του να ήταν το ανάλογο των 400 ευρώ. Αλλά τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα να πάρεις το μαζικό των 2 ευρώ.

Απλό παράδειγμα:
Φίλος θέλησε καινούρια κάγκελα στο μπαλκόνι του. Προσπάθησε να βρει κάτι με μια (μικρή) ιδιαιτερότητα που δεν υπήρχε στα έτοιμα καλούπια που πια δουλεύουν όλοι. Τον άκουγαν σαν να ήταν εξωγήινος. Αν συνέχιζε να ψάχνει θα έβρισκε τον ένα και μοναδικό που κάνει ακόμα τέτοια πράγματα και θα του ζήταγαν ένα σκασμό λεφτά. Πριν μια γενιά θα του το έφτιαχνε φτηνά ένας σχετικά συνηθισμένος τότε (αλλά τώρα σπανιότατος!) "αληθινός" σιδεράς.

Έχω μια ερώτηση: Γιατί κάθε φορά που βλέπουμε κάτι ακριβό και σπάνιο τσαντιζόμαστε;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 17:46 »
Να τσαντιστω,οχι.  :nope: :nope:
 
Απλα μου ειναι καπως δυσκολο να δεχτω οτι καποιος σημερα σκορπα ετσι τα λεφτα του,ενω δεν εχουμε να φαμε πλεον.  Ειναι λιγο προκλητικο,αλλα ετσι ειναι οι ανθρωποι....

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 17:55 »
Κυριοι αυτο το μοντ φυσικα απευθηνετε σε ελαχιστους..σε αυτους που θα τα σκασουν ευχαριστως διοτι ρεει το χρημα...υπαρχουν ακομα τετοιοι τυποι φυσικα λιγοι σε σχεση με μας! Αρα που ειναι το παραξενο? :hmmm:
Τωρα τα ντριπ τιπς παλι θα βρεθουν καποιοι που ειτε τα εχουν ειτε θα κανουν οικονομια κανα μηνα για να το χτυπησουν .Αυτο δεν ειναι απαγορευτικο.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 18:23 »
Το μοντάκι αυτό είναι ένα πραγματικό έργο τέχνης, όπως και τα υπόλοιπα που φτιάχνει ο τύπος. Τώρα θέλετε λαϊκής τέχνης, θέλετε μοντέρνας... δεν έχει σημασία. Δεν είναι ένα απλό ατμιστικό αντικείμενο, ούτε ένα απλό πανάκριβο αντικείμενο πχ μια πλατινένια ταμπακιέρα με το λογότυπο του Cartier.
Η τιμή του δικαιολογείται απόλυτα, αν σκεφτούμε ότι αρκετοί από εμάς δίνουν ελαφρά τη καρδία 160€ και 200€ για να αποκτήσουν ένα όποιο μοντάκι επώνυμου κατασκευαστή, επειδή απλώς έχει καλά υλικά και καλά ρεύματα, αλλά δεν έχει ούτε το 1/10 της δουλειάς που ρίχνει αυτός στο κάθε του δημιούργημα. Προσωπικά πιο προκλητικές θεωρώ τις τιμές των ελλήνων και ξένων κατασκευαστών, αλλά άστο να πάει αυτό... Οπότε ας μην τα μπερδεύουμε κι ας μην το κοστολογούμε με την λογική των υπόλοιοπων μοντ, ο τύπος δεν κατασκευάζει αυτά τα μοντάκια, τα διαμορφώνει, τα μετουσιώνει σε κάτι άλλο από αυτό που είναι.
Αν κάποιος δικαιούται να χρεώσει αυτά τα ποσά, είναι αυτός.

Γιατί τα γράφω όλα αυτά ; Για να καταλήξω στο ότι πολύ αμφιβάλλω αν τα drip tip του θέματος είναι χειροποίητα ή έστω χαραγμένα στο χέρι... Θα ήταν κατά πολύ ακριβότερα νομιζω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 19:37 »
Φαντάζομαι κάποιοι που έχουν σίγουρα το χρήμα, αλλά και την "πέκα" που λέμε τσου Κορφούς, θα το χτυπήσουν αυτό το τιπ. Κατά τα άλλα, δεν βρίσκω άλλο λόγο να τα σκάσει κάποιος για τιπ. Θα μου πεις εγώ δεν βρίσκω λόγο να τα σκάσω για οποιοδήποτε μηχανικό, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας!!!

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 21:42 »
Απλά ο κατασκευαστής είναι ΒΑΣΙΛΟΦΡΩΝ.....!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 00:50 »

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 25, 2014, 22:57 »






Μοναδικά στην κυριολεξία αφού δεν βγάζει δεύτερο κομμάτι από το ίδιο.
Από ξύλο και τιτάνιο...



Features:
unique: there is only a single copy! we guarantee that another such mouthpiece does not exist and never will be
hand-made by the master of the highest abilities
shiny polished
high-strength titanium alloy VT3-1 (ВТ3-1)
high quality ebonite
510 connector: OD 8.60(-0.15)mm, ID 3.3mm


περισσότερα εδώ


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:15 »
Παρα πολυ ομορφα.
Και η τιμη τους δεδομενης της ποιοτητας και των υλικων κατασκευης ειναι αρκετα φυσιολογικη. 25-40€

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:27 »
Φυσιολογικη; Σορυ αλλα μην τρελαθουμε, τιμη 25-40 ευρω το συγκεκριμενο ειδος;
Ωραια δεν λεω αλλα μεχρι εκει.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:30 »
Οταν πωλουνται 12€ drips απο ατσαλι και 20€ απο γυαλι που βγαινουν απο το μηχανημα
ειναι πολλα τα 25€ για χειροποιητα απο ξυλο και τιτανιο?
Δε θα παρεις 5-6 να εχεις, αλλα για ενα που θα το εχεις μονο εσυ στον κοσμο με τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα δεν την θεωρω υπερβολικη την τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:34 »
Τοτε απλα σου ''περισσευουν''  :tongue_smilie:  Ειναι ακριβα και πολυ μαλιστα οταν με 20 ευρω παιρνεις ολοκληρο το μοντ σε κλωνο. Δεν θελω να πιασω την κουβεντα γιατι θα ξεφυγουμε και πολυ μαλιστα αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου και ειναι τελικη.
Οπως ειπα πριν ομορφα αλλα μεχρι εκει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:35 »
Σε απόλυτα νούμερα, είναι όντως πολλά τα λεφτά. Σε σύγκριση όμως με το τι παίρνεις για μια μικρή άνοδο στην τιμή, τότε όντως είναι καλά τα λεφτά. Πανέμορφα όντως!

Στάλθηκε από Sony XPERIA M μέσω TAPATALK.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ακριβά (elitist's) drip tips
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 25, 2014, 23:38 »
Μακαρι να μου περισσευαν να σου κερναγα κι ενα. :yes:
Κρινω την τιμη τους δεδομενης της τιμης που εχουν τα υπολοιπα επωνυμα drips της αγορας.
Γι΄αυτο και τη θεωρω φυσιολογικη.
Ο κλωνος που λες εχει 20€ αλλα τα αυθεντικο 150€.
Οταν (αν) κλωνοποιηθουν κι αυτα θα εχουν 1-2€ (τοσο τουλαχιστον εχω παρει κλωνο drip που εκανε 15€ το αυθεντικο του).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180408 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12