vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

249 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Kouros17, Jorge, Doubt, antre, camber, antiklitos140, I.P

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4125 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:27 »
Κοίτα τι μαθαίνει κανείς. Και κάθομαι εγώ και ταλαιπωρούμαι με τα κατσαβίδια...

Το κολπάκι είναι παλιό. Κι εγώ από άλλους το έμαθα. Αλλά έγιναν μετά στη μόδα τα bell cup και ξεχάστηκε. Το θυμήθηκα όταν του ξαναφόρεσα το ασημί κόκκινο νάνο κοστουμάκι με το πάνω καπάκι, για να κάνω ένα ριβιού κόκκινου μοντ. Δουλεύει μια χαρά το κόλπο, δε χρειάζεται ο ατμοποιητής πανάκριβα τοπ φιλ, που αυξάνουν τον όγκο του ατμοποιητή και μειώνουν αυτόν του πορτοφολιού.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4126 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:49 »

@Knight77, καλησπέρα.
Ναι, αυτή την κουβέντα είχα με φίλο, και το πρώτο που σχολίασε ήταν αυτό ακριβώς, ν' ανεβάσω λίγο τα ρεύματα.

 
Χρησιμοποίησα σύρμα kanthal a1 0.3, οργανικό βαμβάκι 01, και υγρό 50-50. Σήμερα ήταν τρελή πιπίλα (ήδη είμαι στα 9ml). Με το σημερινό στήσιμο: 1,8Ω, 8W. Ψηλά η αντίσταση (πάνω από τα 2mm), 10 αραιές σπείρες (στριμμένες σε 2mm), και το βαμβάκι απαλό και άνετο, σε θέση S (δεν ξέρω κι άλλη). Είδα πως το χαμηλότερο όριο ήταν στα 8W. Υπέροχη γεύση, γλυκό χτύπημα και ωραίο ντουμάνι (μικρό και παχύ). Διαρροές ή κακές τροφοδοσίες ή οτιδήποτε άλλο δεν είχα.

 
Όταν ανέβηκα στα 9W ήταν όλα εξίσου ωραία. Παραπάνω δεν πήγα.
Δοκίμασε στα 12-12.5Watts και θα με θυμηθείς ;)
Το 0.30mm είναι μεσαίο προς χοντρό σύρμα και θέλει τα ρεύματα του.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4127 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:57 »

@Knight77.
Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω, απλώς σήμερα βολεύτηκα (καμάρωνα επιτυχία στο στήσιμο) και τα ml έφυγαν αέρας.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4128 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 22:51 »
πριν λιγες μερες πηρα και γω εναν γνησιο
μολις τον ανοιξα καταλαβα οτι κατι ενοχλει το airflow και ηταν μια μικρη μπιλια μπροστα απο την βιδα ριθμισης :wall:
με κοπο την εβγαλα :angry_orange: αλλα την κρατησα
αποτελεσμα σφυριζει σαν χυτρα ταχυτητος :))
μηπως πρεπει να  την ξαναβαλω   ........      αλλα πως?
σας εχει τυχει? οι κλωνοι μου δεν το ειχαν
παιζει κανα κολπο?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4129 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 23:26 »
Όντως έχει μια μικρή ελαστική μπίλια ( ; ) εκεί μέσα, δες από αυτό το ποστ και διάβασε μερικά ακόμα παρακάτω: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=18959.msg913593.msg#913593

Το πως θα την ξαναβάλεις τώρα εκεί μέσα..

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4130 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 23:42 »
πριν λιγες μερες πηρα και γω εναν γνησιο
μολις τον ανοιξα καταλαβα οτι κατι ενοχλει το airflow και ηταν μια μικρη μπιλια μπροστα απο την βιδα ριθμισης :wall:
με κοπο την εβγαλα :angry_orange: αλλα την κρατησα
αποτελεσμα σφυριζει σαν χυτρα ταχυτητος :))
μηπως πρεπει να  την ξαναβαλω   ........      αλλα πως?
σας εχει τυχει? οι κλωνοι μου δεν το ειχαν
παιζει κανα κολπο?

Αν κοιταξεις το μηνυμα 2206 αυτου του νηματος γραφω για αυτη την πρασινη λαστιχενια μπαλιτσα που τελικα κατεληξα στην αποφαση και την εβγαλα απο τοτε..
αλλαξε ο ηχος του σιγουρα πολυ ελαχιστα για μενα προς το "χειροτερο" καμμια αλλη διαφορα

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4131 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 15:06 »
μια χαρά γεμίζει από πάνω όπως ο εβίβα.
Ξεβιδώνεις, γεμίζεις, βιδώνεις και στην τελευταία στροφή αναποδογυρίζεις τον ατμοποιητή.
Σπάνια θα βγάλει μετά κάποια σταγόνα από την τρύπα αέρα.
To δοκίμασα έτσι ακριβώς και μου έβγαλε υγρά! Επίσης είχε και υγρά στην τροφοδοσία για λίγη ώρα στο άτμισμα ???

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4132 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 16:08 »
Εγώ έκλεινα κ την τρύπα του αέρα και στο τελευταίο βίδωμα τον γύριζα ανάποδα. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ;)
Μετά την επαναφορά από το ανάποδο, άφηνα την τρύπα.
Μιλάω παρελθοντικά γιατί με το tiny έγινε αναγκαίο κακό το γέμισμα από τη βίδα
 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4133 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 00:04 »
Αυτό με το χεράκι στην τρύπα το έκανα κι εγώ παλιά, αλλά τελευταία φορά που το δοκίμασα σε 3-4 γεμίσματα δε χρειάστηκε.
Σημαντικό επίσης είναι στον ΚΛ να μην τον γεμίζουμε μέχρι πάνω. Ισα ίσα να φτάνει ως το κάτω μέρος του δαχτυλιδιού.

Zerom, να ζουλεύεις, φιλενάδα!
Το νέο μου tiny FT είναι ροζουλί κοριτσίστικο και κάνει τρελό σετάκι με το επίσης ροζουλί στικάκι!!! Αν επιχειρήσεις να μου το πάρεις, θα έχεις την κατανόηση όλου του φόρουμ.  :))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4134 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 00:30 »
Zerom, να ζουλεύεις, φιλενάδα!
Το νέο μου tiny FT είναι ροζουλί κοριτσίστικο και κάνει τρελό σετάκι με το επίσης ροζουλί στικάκι!!!

Παρακαλουμε την Συντονιστρια Κα. Petra να επικεντρωνεται στα γνησια κομματια του ατμοποιητη σε αυτο το νημα. Συζητηση για κλωνους μονο εδω παρακαλουμε...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4135 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 09:22 »
Το νήμα αφορά στον γνήσιο ατμοποιητή και η φωτογραφία έχει τον γνήσιο ατμοποιητή.
Αν κάνεις τον κόπο να δεις δειγματοληπτικά 10 τυχαίες σελίδες του νήματος, θα διαπιστώσεις ότι η συζήτηση για τα αξεσουάρ του δεν έχει περιορισμούς.
Αυτό είναι και το μεγάλο πλεονέκτημα του ατμοποιητή, ότι έχει δεκάδες αξεσουάρ από τρίτους κατασκευαστές, τα οποία δεν είναι κλώνοι, από τη στιγμή που δεν περιλαμβάνονται στην γκάμα της SVOEMESTO. Και βέβαια έχουν βγει για τον γνήσιο ατμοποιητή, όντως παράλληλα συμβατά με την πλειοψηφία των κλώνων του.

(μήπως ζουλεύεις κι εσύ το ροζουλί τανκάκι;;;;;;;  :eyesplash: Το είδε η κυρά και είχαμε θέματα, χριστούγεννα που έρχονται;)

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4136 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 12:52 »
Εχω πολύ "αντρική" ένδυση ρε γμτ... :tongue_smilie:
Με το γκρι στικάκι, το 40άρι, τι χρώμα να βάνεις.. :-\
Πάντως έχω καλό ρεκόρ διάρκειας του tiny (φτουφτουφτου) προς το παρόν, έχω βάλει κ κάτι "αντικραδασμικά" λαστιχάκια στα τανκς σαν κολάρα, μαζί με το διάφανο πλέξι drip του Λεο που ανέφεραν κάποια ποστ πιο πίσω, έχω σούπερ γεύση αλλά όχι εμφάνιση υπερπαραγωγή όπως εσείς κυρία Πέτρα μας :-[
Οντως δεν καταλαβαίνω τη "συντονιστική" παρατήρηση όταν αναφερόμαστε σε διάφορα αξεσουάρ...δημιουργείς πάθη θαρρώ, στυλάτη μας θεσσαλονικιά! :))

Α και για το γέμισμα από πάνω, επιμένω. Οποτε ξεχνούσα να κλείσω την τρύπα αέρα, με ξεχνούσαν και τα υγρά που έβαζα...
 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4137 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 14:06 »
(μήπως ζουλεύεις κι εσύ το ροζουλί τανκάκι;;;;;;;  :eyesplash: Το είδε η κυρά και είχαμε θέματα, χριστούγεννα που έρχονται;)

 :laugh_wave: :yes_hapy: :hapy_jump: :laugh_cantstop: :happy_roll_01: :thumbsup_move_1: :thumbup_move_2: :victory: :dance3: :dance2: :lotpot: O0



Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4138 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 18:02 »
Έκανα το κόλπο με το γέμισμα από πάνω
Γεμίζω, κλείνω καπάκι, γυρνάω ανάποδα να σφίξω την τελευταία στροφή, γυρνάω ίσια και ...βουαλά

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4139 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 18:05 »
Χαχαχα φίλε μου είσαι απίστευτοσ ακόμα γελαο με την φωτο αστο να παει στο ανεμο δεν άξιζει  των κόπο ποιο πολυ μπελασ ειναι παρα η καλυτα του

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex