vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, makismaik, billythekid, Milarepa, paiktaras, maprix

Twitter

T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 02:27 »
 :thumpup:
τον χρησιμοποιείς αποκλειστικά ή χρησιμοποιείς παράλληλα και άλλες συσκευές ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:51 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 02:55 »
Tο ego-t απο TW νομιζω οτι δεν εχει κλειδωμα στη μπαταρια. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 08:48 »
Tο ego-t απο TW νομιζω οτι δεν εχει κλειδωμα στη μπαταρια. :thumpdown:
(Image removed from quote.)
ναι δεν έχει κλείδωμα. Η δυνατότητα κλειδώματος είναι απο τα καλύτερα χαρακτηριστικά μιας μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:04 »
:thumpup:
τον χρησιμοποιείς αποκλειστικά ή χρησινοποιείς παράλληλα και άλλες συσκευές ?
Αποκλειστικά εξω από το σπίτι.
Κατα 70-80% μέσα στο σπίτι τις τελευταιες 4 μέρες

Η μπαταρια που χρησιμοποιω είναι απλη ego και δουλευει μια χαρα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:14 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:35 »
το φιλτρακι ειναι διαφανο ?  φαινεται το υγρο που εχει η αμπουλα ?

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:38 »
το φιλτρακι ειναι διαφανο ?  φαινεται το υγρο που εχει η αμπουλα ?

Ναι είναι διάφανο και γυρνώντας το ανάποδα μπορείς να δεις πόσο έχει. Νομίζω κάπου το έχω δει και σε μπλέ χρώμα αλλά και σ'αυτό μπορείς να δεις πόσο έχει μέσα.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:41 »
Το tw-T είναι διάφανο  το μισό, το τμημα που μπαινει μέσα στο ατομιζερ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:49 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:45 »
τραβας την αμπουλα για να δεις ?

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:51 »
Ναι.
Βεβαια σπανια την τραβαω γιατι μόνο όταν έχει τελειώσει το υγρο έρχεται αλλοιωμένη γεύση.

Λες γι' αυτο δεν εχει βουλωσει ακόμα ο ατμό επειδή το βγαζω  1-2 φορες σε κάθε γέμισμα και τον ξαναβάζω. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:57 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:55 »
οκ thank you  τα περιμενω μαλλον αυριο θα τα εχω μαζι με atomizer  που παρηγγειλα , δεν μπορουσα να περιμενω αλλο με εναν ego-t εχω μεινει κ δεν λεει να ξαναγυριζω σε σταξιμο σε απλα φιλτρακια

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 19:42 »
Η φώτο σαν αποδεικτικό ότι δοκιμάστηκαν όλοι οι ατμο-Τ.
Από τα αριστερά ο exelixis-T δίπλα του o Ovale-T και αμέσως μετά οι Tornado-T.
Οι δοκιμές έγιναν με σταθερή τάση και συνεχόμενη στα 4,2 βολτ και με σκέτη pg.
Δυστυχώς εκτός από τον Ovale-T που στάθηκε λίγο  αξιοπρεπέστατα οι υπόλοιποι πήγαν καλά για λίγες ώρες.
Με λίγα λόγια τζάμπα η χαρά γιατί αν είναι να παρακαλώ να μου πέσει καλό κατασκευαστικό κομμάτι,ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω.Προτιμώ να συνεχίσω με dripping και με πιο αξιόπιστους ατμοποιητες(510)παρά να έχω στο χέρι μια καρφίτσα και να κουνάω ότι υπάρχει εκεί μέσα με την ελπίδα να μου δώσει άλλες τρεις ώρες καλής λειτουργίας από τις πρώτες μερες χρησης του .
510 λοιπόν μέχρι να βρεθεί κάποιος κατασκευαστής η moder(το πιθανότερο)που θα δώσει την οριστική λύση στο θέμα ατμο και την τροφοδοσία του.
             

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 20:34 »
Δεν ξερω SEB εχω δοκιμασει μόνο tw πάνω από τρεις βδομάδες και ακόμα χρησιμοποιώ τον δεύτερο. To πρώτο τον κατέστρεψα προσπαθόντας να τον ανοιξω για να τον τροποποιήσω πάνω σε 510.
Βλακεία μου γιατι δουλευε σαν καινούργιος μέτά  από ένα πλύσιμο με οξυζενε.
Ισως να είναι τα υγρά μου. Τρεις βδομάδες τον δουλευα μόνο με halo αραιωμένο με 50%vg και λίγες σταγόνες απιωνισμένο νερό. 
Για να πώ όλη την αλήθεια είχε μια δυο φορές αίσθηση καμένου μετα από πολυωρη διακοπή από το ατμισμα τη νύχτα αλλά μετά ακάθεκτος όλη μέρα.

Δεν ξέρω τι να πω?Ισως να έχω αναισθησία στο καμένο.
Το λιγότερο που μπορω να πω είναι σταθερός πολυ καλός αρμο. :thumpup:
Επίσης πιστεύω (δεν ξερω) οτι όλοι οι Τ έιναι ίδιοι, και τους φτιάχνει ο ίδιος κατασκευαστής

Το 510 τροποποιημένο με τσουνί του Τ χάλια, μόνο με το φυτίλι ψιλοδουλεψε. Ασε που βραχυκύκλωσε ο 510 και έστειλε στα θυμαράκια το junty pass. :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2011, 20:39 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 21:05 »
Συμφωνω απολυτα με τον SEB . Τζαμπα η χαρα και τα υπεροχα reviews που διαβασα . Ηδη ο 1ος απο τους 2 , τιναξε τα πεταλα και ο 2ος ψιλομπουκωσε ακομα και μετα απο βελονισμους , εισπνοες - εκπνοες , απειλες και μπινελικια . Ασε που και οι 5 αμπουλες μου ανεβαζουν υγρο στο στομα .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 21:14 »
sokin φίλε καταρχήν δεν ειπα οτι τους κατασκευαζει ενας,
αλλά που άνοιξα δυο διαφορετικούς την  μόνη κατασκευαστική διαφορά την είδα στο φιτίλι.Δηλαδή ο ένας είχε φιτίλι ένα εκατοστό και ο άλλος ενάμιση.Γεύση καμένου με ήρθε μόνο στον έναν της tw.Εκείνα που με έκαναν να πω ότι δεν θα ξαναπάρω είναι η αστάθεια στην λειτουργία τους.Δεν θα αναφέρω ποιος Τ είχε αυτό και ποιος το άλλο για να μην θεωρηθεί δυσφήμιση.
Οι δυο βγάζανε υποτονικότερο χτύπημα από τους άλλους.Ο άλλος έβγαζε χτύπημα που μου θύμισε το Q-hit,δηλαδή κάτι σαν τσούξιμο.Ο μόνος που με ικανοποίησε λίγο και λέω λίγο γιατί σε σκληρή δοκιμασία(συνεχές ατμισμα) και αυτός έχανε και στο χτύπημα αλλά και στην γεύση.
Δεν ανέφερα πιο πάνω οτι όλους τους Τ δεν τους πείραξα καθόλου και ξέρεις γιατί..........γιατί όταν παίρνω έναν 510 καινούργιο το μόνο που κάνω είναι να φυσήξω το εργοστασιακό υγρό και τπτ άλλο για έναν μήνα.   :yes:
Άλλα από τα γραφόμενα των περισσότερων μαλλον μιλαμε για joker....και αν σου κατσει  :laugh1:
   

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 13, 2011, 21:18 »
Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω.. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63173 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem