vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, panoskapa, Ελένη Π, maprix, camber

Twitter

T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 02:14 »
Αρχικά δεν ξερω αν εκανα σωστα που έκανα νέο θέμα, και αν  το ξεκίνησα στο σωστό πίνακα. Αν νομίζει κάποιος διαχειριστής οτι πρεπει να πάει αλλού σε άλλο πίνακα ή σε υπάρχον θέμα ας το κάνει παρακαλώ.

Απο την Παρασκευή έχω παραλάβει και δοκιμάζω το Τ-TORNADO atomizer απο tw . Αγόρασα 4 και μου στοίχισε περίπου 13 ευρω ο ένας ατομιζερ και 1,5 ευρώ το αμπουλάκι με τα μεταφορικά.
Δεν ξέρω αν είναι ίδιο με το Ego-T αλλα απο όσα εχω διαβάσει μάλλον είναι.
Λοιπόν στο γέμισμα αψογο ούτε σύριγγες, ουτε καποτάκια, τίποτα. Απλά ανοιγεις το κατω καπάκι της αμπουλας με το νύχι, γεμίζεις και ξανακλείνεις.
Το καρφώνω στο αττομιζερ, ξεκινάω και έρχεται η απογοήτευση. Μετά απο δυο τρεις τζουρες για να έρθει το υγρό , εβγαζε ελαφριά γεύση καμένου και λίγο ατμό, βάζω δεύτερο ατμό πάλι τα ίδια, τρίτο ατμό καμιά αλλαγή. Η VG λέω είναι και την αραιώνω συνολικά γύρω στο 25-30% με pg. Τελικά συνέχισα και αφού κατέβηκε το υγρό κανα δυο χιλιοστά τότε άρχισε να δουλευει.
H vg σκετη δεν δουλευει πρεπει να αραιωθει γύρω στο 30% εστω και με νερό.

Το Τ δίνει μια νέα  αίσθηση της γεύσης του υγρού και ο ατμός δίνει αισθήτά μεγαλύτερο κτυπημα στο λαιμό ανώτερο απο CE2 και 510. Τι νικοτίνη τη κατέβασα στα 6-8 mg
Σε γεμίζει γρήγορα, απολαμβάνεις το άτμισμα  και σου επιτρέπει  να διακοψεις το συνεχές πιπίλισμα.
Η διάρκεια του σε εμένα είναι γύρω στις 2,5- 3 ώρες η αμπούλα.Αν και είναι μικρό το διάστημα πιστευω οτι είναι οτι καλύτερο  έχω δοκιμάσει. Με ίσως λιγο μεγαλύτερη διαρκεια, και καλύτερη ροή στο θέμα της vg να είναι η καλύτερη λύση στο η_τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:22 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 08:26 »
Την τζουρα με το T-Tornado θα την χαρακτήριζες (υποκειμενικά εννοώ) σφικτή  κανονική ή χαλαρή?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 10:36 »
ενας καλός καινούργιος Τ δίνει άνετη και χαλαρή τζούρα με δυνατό χτύπημα ψυχρού ατμού. Με τη συνεχή χρήση ,χωρίς κάποια πρόσθετη συντήρηση , χάνονται σαφώς τα παραπάνω χαρακτηριστικά.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 10:49 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 11:29 »
Την τζουρα με το T-Tornado θα την χαρακτήριζες (υποκειμενικά εννοώ) σφικτή  κανονική ή χαλαρή?
Είναι τοσο ανετη όσο ένας mega ego ατομιζερ με το φιλτράκι του, τουλάχιστον 4-5 μέρες που το δοκιμάζω.
Οσο για τον ατμο νομιζω οτι παγωνει τόσο ωστε φτάνει σε μικροσταγονιδια πίσω στο λαιμό και το χτυπημα είναι αρκετα πιο δυνατό. Αυτό είναι πιστευω και το δυνατό του σημείο μαζί με τη διαφορά στη γεύση απο ce2 και 510.

edit
Κάθε βραδυ βγαζω την αμπούλα και του δίνω ένα γερό φύσημα, γιατί την επόμενη μερα διαπίστωσα οτι αν μεινει με την αμπουλα σφίγγει η τζουρα και αρχίζει το ψιλοσφύριγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2011, 12:22 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 13:50 »

Κάθε βραδυ βγάζω την αμπούλα και του δίνω ένα γερό φύσημα, γιατί την επόμενη μερα διαπίστωσα οτι αν μεινει με την αμπουλα σφίγγει η τζουρα και αρχίζει το ψιλοσφύριγμα.

Αυτό έφταιγε για το σφύριγμα λοιπόν. Την άφηνα την αμπούλα το βράδυ επάνω και σήμερα εκτός απο το σφύριγμα, ζαλίστηκα απο το ρούφηγμα!! Μια ερώτηση.. Ο ατμοποιητής είναι 5 ημερών. Να τον καθαρίσω? Διάβασα για βότκα ξύδι και οινόπνευμα. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 14:32 »
.................. Να τον καθαρίσω? Διάβασα για βότκα ξύδι και οινόπνευμα. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος?
Βελόνα με προσοχή, κατα προτίμηση από το κάτω μέρος. Απο το πάνω μέρος μόνο με ελαφρά τσιμπήματα ώστε να μην υποχωρήσει προς τα μέσα το φιτίλι. Επίσης και η βότκα αλλά η βελόνα αποδίδει άμεσα. Και το ξύδι αφαιρεί όλα τα κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 15:50 »
Βελόνα με προσοχή, κατα προτίμηση από το κάτω μέρος. Απο το πάνω μέρος μόνο με ελαφρά τσιμπήματα ώστε να μην υποχωρήσει προς τα μέσα το φιτίλι. Επίσης και η βότκα αλλά η βελόνα αποδίδει άμεσα. Και το ξύδι αφαιρεί όλα τα κατάλοιπα.

Για πόση ώρα το αφήνω σε βότκα η ξύδι; Και μετά απλώς το αφήνω να στεγνώσει ή κάνω κάτι ακόμη;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:10 »
Για πόση ώρα το αφήνω σε βότκα η ξύδι; Και μετά απλώς το αφήνω να στεγνώσει ή κάνω κάτι ακόμη;
κανένα 12ωρο ίσως και λιγότερο. Μετά πολύ καλό στέγνωμα. Ενας άλλος τρόπος είναι βράσιμο σε απιονισμένο νερό.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:16 »
Θα τα δοκιμάσω ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.. Ειχα εναν 510 και τον εβαλα να βρασει σε κανονικό νερο  :eyesplash: και ο ατμ bye bye  :wall:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:23 »
εγώ τους κάνω το μπανάκι τους σε καθαρό οινόπνευμα και είναι μια χαρά.
το μειονέκτημα είναι το κόστος του καθαρού οινοπνέυματος που είναι λίγο τσιμπημένο.κάπου στα 10-12 ευρώ το μπουκαλάκι.βγάζει όμως πολλές χρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:26 »
Ωχ.. Πάλι καλά που το διευκρίνισες το ΚΑΘΑΡΟ οινόπνευμα γιατί θα την έκανα την ζημιά.. Μόλις δοκίμασα την βελόνα και όντως βοήθησε πολύ! το βράδυ θα το βάλω για "πλύσιμο"

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 16:29 »
 :)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: T-ΤΑΝΚοειδες Atomizer
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 01:37 »
Έχουν περάσει  περίπου 11 μέρες, χρησιμοποιώ ανελλιπως το tw atomizer καi δουλεύειει ακόμα ακούραστα ο ένας από τους 4 που αγόρασα. Εχει ένα ελαφρύ σφύριγμα  στο ξεκίνημα όμως αποδίδει σαν καινούργιος. Ισως φταίνε τα υγρά μου, ίσως φταιει οτι έχω ανεβάσει τη νικοτίνη επειδη έχω ξεμεινει απο vg/pg εδω και τρεις μερες και έχω βαλει καθε ειδους υγρο που έχει απομείνει. Ισως επειδή τον δοκίμασα στα 6 volt, και στα 5 volt.
Παντως τόσα μπουκώματα, κολλήματα  :confused1: :confused1: που διάβασα δεν τα έχω συναντήσει ακόμα. :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2011, 01:46 από sokin »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62903 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3668 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 965 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem