vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, Tem, camber

Twitter

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 15, 2013, 21:37 »
που πάς για μπάνιο ρε θηρίο να έρθουμε και εμείς ;D

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 15, 2013, 21:52 »
περα απο την υγεια αυτο που μου αρεσει και εχω κολησει ειναι οι γευσεις και οι συνδυασμοι..
μιλαμε και ο αγιος κολαζεται :laugh1: :angel: :yes:


κριμα που αυτο θα τελειωσει για πολλους συντομα,μονη λυση τα diy

Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 15, 2013, 21:56 »
που πάς για μπάνιο ρε θηρίο να έρθουμε και εμείς ;D

Όπου έχει πολλές γυναίκες, εκεί πάει Χρήστο με την μοντα στη τσέπη  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 15, 2013, 23:39 »
οτι εφυγε η βρωμα απο μεσα μου-απο το σπιτι μου-απο τους γυρω μου.
μυριζω την βροχη-εχω γευση-ορεξη-λιγοτερα νευρα-περισσοτερη υπομονη.
 
θα μπορουσα να γραψω και αλλα πολλα αλλα θεωρω οτι αυτα ειναι τα πιο σημαντικα.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 15, 2013, 23:51 »
Oλα αυτα και μερικα κιλακια παραπανω :)) :)) :)) :)) :)) :))







Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 16, 2013, 00:01 »
Χρήστο και Γιάννη ένα σας λέω Ρίο τα υπόλοιπα περισσεύουν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 16, 2013, 00:43 »
Δε βρήκα άλλο κατάλληλο θέμα, αλλά ήθελα να το πω.


Πέμπτη μέρα χρήσης και ήδη από εκεί που έκανα 1μιση πακέτο κ.τ. την ημέρα, εδώ και 5 μέρες έχω κάνει 6 κ.τ.
Τη πρώτη μέρα πριν πάρω τη συσκευή έκανα 2. Με το που τη πήρα, πλέον ανάβω ένα κάθε μέρα απλά για να αναπληρώσω ό,τι μου στερεί το η.τ. Όμως, όσο πάει, όλο και πιο ξενέρωτο μου φαίνεται το κ.τ.


Και για να μείνω on-topic, στο η.τ. μου αρέσει ότι υπάρχει τεράστια ποικιλία σε γεύσεις και αν βρεις τη "δικιά σου" δε μπορείς να γυρίσεις στο κ.τ. Το έχω κάνει, όπως λέτε, πιπίλα. Ειδικά με τον καφέ και με μία όμορφη γεύση να τον συνοδεύει στο η.τ. μας, είναι ο απόλυτος συνδυασμός.   :victory:


Ως πρώτη γεύση δοκίμασα το N.1 της NoBacco. Δε μ'άρεσε και τώρα είμαι στο Maori της ecocig. Βέβαια, αύριο θα πάω να τσεκάρω και για άλλες γεύσεις.


Και κάτι τελευταίο, αν και είμαι σε άσχετο θέμα, η RY4 επειδή βλέπω ότι την αναφέρετε τακτικά, πώς... προφέρεται; Της ecocig είναι καλή;


Καλώς σας βρήκα λοιπόν.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2013, 00:52 από gPal »

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 16, 2013, 01:09 »
κανονισε πια ποσοτητα νικοτινης σε καλυπτει ,  κοιτα αν ατμοποητης  σου ειναι οκ και πεταξε το κ.τ

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 16, 2013, 01:14 »
Όπως πάει, θα φύγει το κανονικό όπως φαίνεται.


Θα κάνω μία χαζή ερώτηση: Η νικοτίνη δεν είναι αυτή που ευθύνεται για το "χτύπημα"; Ή κάνω λάθος; Ρωτάω γιατί αυτή τη στιγμή από περιέργεια δοκιμάζω ταυτόχρονα το N.1 της NoBacco το οποίο το έχω στα 12mg και το Maori το οποίο είναι 18ρι, αλλά δε διακρίνω κάποια διαφορά.  ???
Ίσως το Ν.1 να μου κάνει ελαφρώς μικρότερο χτύπημα.


Για ατμοποιητές έχω τον Gemini Mini και τον Evod. Φυσικά και λειτουργώ μόνο τον Gemini.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2013, 01:23 από gPal »

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 16, 2013, 02:48 »
χτυπημα δινει περισσοτερο η pg απο την vg και μαλλον αυτο φταιει που δεν βλεπεις μεγαλη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 16, 2013, 02:50 »
χτυπημα δινει περισσοτερο η pg απο την vg και μαλλον αυτο φταιει που δεν βλεπεις μεγαλη διαφορα.


Α, λάθος νόμιζα τότε. Οπότε όσο μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη και να έχει το υγρό, δε θα δω διαφορά.


Ωραία. Σε ευχαριστώ!  :)

Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 16, 2013, 03:22 »
Το "χτύπημα" είναι συνδυασμός 3 θεμάτων, νικοτίνης - προπυλενογλυκόλης και watts.
Όσο ανεβαίνεις σε τιμές τόσο μεγαλώνει το "χτύπημα".
Συνδυασμός των 2 από τα τρία αλλά μειωμένο το τρίτο δεν θα σε ικανοποιεί ίσως.
Δηλαδή υγρό με νικοτίνη 18 ή 24 αν ατμίζεις με 4-7 watts δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα
σχεδόν, ενώ υπάρχει περίπτωση χωρίς νικοτίνη υγρό,αλλά με περισσότερη προπυλενογλυκόλη
και σε 7-10 watts να έχεις ικανοποιητικό "χτύπημα".

Το που θα "κάτσει" η μπίλια είναι καθαρά προσωπική επιλογή της αρεσκείας σου, εσύ θα βρείς
το σημείο που σε ικανοποιεί.

Στα υπόψιν πως κάποια υγρά με γεύση όπως μέντα ή κανέλα ή και άλλα έχουν από μόνα τους
περισσότερο "χτύπημα" από άλλα.

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 16, 2013, 03:29 »
Σε ευχαριστώ! Νομίζω μου έλυσες ολοκληρωτικά την απορία μου.  :)


Ψάχνω κυρίως κάτι όχι τόσο δυνατό σε χτύπημα, ιδίως για όταν δε συνοδεύω το η.τ. με κάποιο καφέ ή ποτό.


Ενώ υπό άλλες συνθήκες το Maori που χρησιμοποιώ τώρα για παράδειγμα με "χτυπάει" υπερβολικά και με κουράζει, αν το συνοδεύσω με καφέ δε ξεκολλάει από το στόμα μου.  :baby:

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 16, 2013, 12:48 »
... Αυτό που μου αρέσει περισσότερο στο Η.Τ. είναι οτι πλέον δεν αντέχω ουτε τη μυρωδιά του Κ.Τ.  :thumpup: :baby: :baby: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jajavax

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro atmum
Απ: Αυτό που μου αρέσει περισσότερο...
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 21, 2013, 19:48 »
Μου αρέσει περισσότερο απ' όλα η καθαριότητα και η καθαρότητα που έχει επέλθει.

Στάχτες

Στάχτες επάνω σε ρούχα, στάχτες επάνω στα τασάκια (και γύρω από αυτά), στάχτες επάνω στο γραφείο, στάχτες στο πάτωμα, στάχτες παντού !!  Bye bye...

Καπνός
Το ίδιο καθαρά είναι και τα δωμάτια, με θεόκλειστα παράθυρα.  Καθάρισε ο χώρος, καθάρισε και το οπτικό πεδίο.
Κοιτάς επάνω στο φως μετά από 40 δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει τίποτα.   

Δόντια
Πλένω συχνότερα, πολύ συχνότερα, πάρα πάρα πολύ συχνότερα, τα δόντια μου.     

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536671 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15905 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12