vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

σπασμένα τανκ!

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 21:39 »
βασικα ολα τα φυσικα αρωματα ειναι διαλυμενα σε οινοπνευμα η καποια φτηνοτερη αλκοολη.
τα περισσοτερα ειναι και πολυ φτηνα οποτε δεν χρησιμοποιουνται συνθετικα.
με ωριμανση σε μεγαλυτερα μπουκαλια και ανοιγμα του μπουκαλιου φευγει η μεγαλυτερη ποσοτητα οποτε τα πλαστικα αντεχουν.
με τον καιρο μπορεις να τα ξεχωρισεις και με την μυρωδια.τα περισσοτερα επισης οταν μπαινουν στην βαση,θολωνουν το υγρο

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 23:36 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! θα ρωτησω και στο νημα της ΦΑ για τα δικα της αρωματα.



με ωριμανση σε μεγαλυτερα μπουκαλια και ανοιγμα του μπουκαλιου φευγει η μεγαλυτερη ποσοτητα οποτε τα πλαστικα αντεχουν.


alex 66 οταν λες ωριμανση σε μεγαλυτερα μπουκαλια εννοεις αναμιξη βασης και αρωματος σε μεγαλυτερα μπουκαλια σωστα? ανοιγμα του μπουκαλιου του αρχικου αρωματος ή του ωριμασμενου υγρου? Και για ποσο να μεινει ανοιχτο?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 12:31 »
Δεν ξέρω αν και πόσο θα βοηθήσει την κατάσταση αυτό που προτείνει ο alex, αλλά φαντάζομαι πως εννοεί άνοιγμα του υγρού προς ωρίμανση. Τα σκέτα αρώματα νομίζω πως ξεθυμαίνουν αν παραμείνουν ανοιχτά.

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 15:11 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! θα ρωτησω και στο νημα της ΦΑ για τα δικα της αρωματα.



alex 66 οταν λες ωριμανση σε μεγαλυτερα μπουκαλια εννοεις αναμιξη βασης και αρωματος σε μεγαλυτερα μπουκαλια σωστα? ανοιγμα του μπουκαλιου του αρχικου αρωματος ή του ωριμασμενου υγρου? Και για ποσο να μεινει ανοιχτο?


αναμιγνυεις το αρωμα στην βαση,ανακατευεις,αφηνεις ,και ποτε ποτε ανοιγεις το πωμα η και φυσας.5-6 ημερες και θα εισαι οκ.μπορεις να επισπευεις την διαδικασια ζεσταινοντας το μπουκαλι και με ανοιχτο πωμα.
με τον και καιρο και με την μυρωδια μπορεις να καταλαβεις αν ενα αρωμα περιεχει οινοπνευμα,"καιει" ελαχιστα,ανοιγει την μυτη.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 03, 2016, 21:37 »
παιδια,εχω τον kangertech κλωνο κ μου εσπασε το τανκ,ανταλλακτικο που βρισκουμε?
εχω του γνησιου διπλα μου αλλα ειναι μεγαλυτερο...

Αποσυνδεδεμένος demmkalos

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:45 »
Νεός ατμιστής ( 60αρης  στην ηλικία), αγόρασα πρόσφατα το Melo 2, και όταν μου έσπασε το πυρεξάκι, παρήγγειλα ενα καινούργιο στο κατάστημα αγοράς του. Δυστυχώς μου ήρθε όχι σκέτο το πυρεξάκι αλλά μαζί με το άνω μέρος του ατμοποιητή....δηλαδή έπρεπε να πληρώσω τον μισό ατμοποιητή (13 ευρώ), αντί μόνο το πυρέξ (καπου 2-3 ευρω φαντάζομαι). Αρνήθηκα την αγορά του, προτιμώντας να πετάξω στα σκουπίδια στον ατμοποιητή που αγόρασα μόλις πριν 12 μέρες, παρά να υποκύψω στην πολιτική διάθεσης ανταλλακτικών της εταιρίας, που προφανώς θεωρεί τους πελάτες της ανεγκέφαλους. Αναρωτιέμαι εάν πρέπει αυτά τα θέματα να κουβεντιάζονται ευρέως εδώ, τι θα μας κοστίζει πχ η θραύση του πυρέξ,... για να σχηματισούμε ολοκληρωμένη εικόνα....καθώς αυτά δεν τα αναφέρουν οι βιντεοπαρουσιάσεις.....περιττό να αναφέρω την συμπεροφορά της εταιρίας από την οποία προμηθεύτηκα τον ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:51 »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:53 »
Και εδώ Ελλάδα στα 3-4 το έχουν, κακός πήγε να σου αλλάξει όλο το πάνω μέρος.

Αποσυνδεδεμένος demmkalos

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:46 »
τελικα ενω ετοιμαζομουνα να παραγγειλω σε ε-σοπ εξωτερικου....επειδη στα 2 εσωτερικου που ειδα να τα εχουν διαθεσιμα και πηρα και τηλεφωνο,..δεν τα είχαν...συμπτωματικα ειδα αναρτηση στο ΦΒ, σε ενα νεο καταστημα της περιοχής μου...οποτε πηρα δυο πυρεξ σκετα, να εχω να σπαω....απο την ολη διαδικασια σαν νεος ατμιστης, απεκομιζα την χειριστη των εντυπώσεων,...ως προς την πολιτικη των εμπορικων εταιριων.....ενω ο κατασκευαστης διεθετε σκετες δεξαμενες...η εταιρεια που ειχα κανει την αγορα...πωλουσε την δεξαμενη μαζι και με την καμπανα...δεν ξερω εαν επιτρεπεται η αναρτηση των ε-μειλ που ανταλαξα με την εταιρεία.....αλλα ειναι και για γελια και για κλαμματα...και δυστυχως είναι απο τις μεγαλες εταιριες του χωρου...ευχαριστω και τους δυο συνμφορουμιτες και μου απαντησαν...

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 23, 2016, 09:27 »
Επιτρέπεται να αναφέρεις την όποια εμπειρία απο καταστήματα αλλά κάνε το εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28543.0.html
που είναι και το πιο κατάλληλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpogdanis1989

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 30, 2016, 01:09 »
παιδια απο το site fasttech.com λεει δωρεαν μεταφορικα . Δεχονται αντικαταβολη κτλπ? Μου φαινετε λιγο περιεργο το τερμα δωρεαν οτιδηποτε κ να παρεις γτ σκοπευω να παρω 3,4 τζαμακια για τον μελο3 μινι που εχω μη μου πεσει καμια μερα και μεινω κρεμασμενος μιας κ δε θελω ουτε να το ακουμπησω το κανονικο τσιγαρο κ ας ειμαι 3 ημερων ατμιστης...

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 30, 2016, 01:16 »
Μόνο PayPal ή κάρτα η πληρωμή. Καλύτερα με PayPal μήπως και γίνει καμιά στραβή.
Μεταφορικά τζάμπα είναι, αν είναι κάτω από 20$ δεν παίρνεις Tracking Number εκτός αν πληρώσεις κάτι παραπάνω γι' αυτό (αναλογικά με το πόσο κοντά είναι η παραγγελία στα 20).
Αξιόπιστο κατάστημα είναι. Εφόσον το έχουν σε στοκ... υπολόγιζε θα φτάσουν σε εσένα γύρω στις 20 μέρες από την παραγγελία.


Δες εδώ τα...
Αγορές και προβληματα on-line, κάρτες, PayPal κτλ.
Αναμονή παραγγελίας !!!
και εδω για την fasttech
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2016, 01:22 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος mpogdanis1989

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 30, 2016, 01:51 »
νασαι καλα φιλε θα τσεκαρω και βλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: σπασμένα τανκ!
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 30, 2016, 06:35 »
παιδια απο το site fasttech.com λεει δωρεαν μεταφορικα . Δεχονται αντικαταβολη κτλπ? Μου φαινετε λιγο περιεργο το τερμα δωρεαν οτιδηποτε κ να παρεις γτ σκοπευω να παρω 3,4 τζαμακια για τον μελο3 μινι που εχω μη μου πεσει καμια μερα και μεινω κρεμασμενος μιας κ δε θελω ουτε να το ακουμπησω το κανονικο τσιγαρο κ ας ειμαι 3 ημερων ατμιστης...
νομιζω τα μεταφορικα ουτε το μαγαζι τα πληρωνει αλλα το κινεζικο κρατος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12