vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, bloodlessz, Jorge

Twitter

Ατμοποιητής 306 DE

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 12:32 »
συρριγα 0,5 ml και στο βαθος του φιλτρου,ριχτου.Πρεπει να ειναι τα ιδια φιλτρα με του prestige

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 13:36 »
O 306 λενε οτι ειναι πολυ καλοι για driping

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 13:50 »
Πήρα 2 για δοκιμή, οι μέχρι στιγμής εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Ζεστός ατμός και καλό κτύπημα (με μπαταρία eGo), μου φαίνεται καλύτερο το κτύπημα από τους 501 LR και 901 LR.
Οπως όλοι οι LR ζεσταινεται πολύ και σχετικά γρήγορα.

Τον χρησιμοποιώ μόνο με dripping και προτιμώ να στάζω απευθείας πάνω στη γέφυρα μολονότι πήρα και επιστόμιο dripping.
Με λίγη προσοχή και με στάξιμο απευθείας στη γέφυρα παίρνει άνετα 3 σταγόνες ίσως και 4.

Το επιστόμιο δεν το σπρώχνω εντελώς μέσα γιατί τότε έχει την τάση να φέρει λίγο υγρό, απλά ίσα να μαγκώσει λίγο και όλα ΟΚ...

Μένει να δούμε την αντοχή του.

Ως παλιός λάτρης των ατμ τύπου eVo (με γέφυρα ατμ που προεξέχει) δεν έχω παρά να πώ ότι μου αρέσει..

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 17:33 »
Τελικα το drip tip του 306 ενω στη διαμετρο ειναι ιδιο με τον M401 δε καθεται επανω σφιχτα  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 23:00 »
Δεν ξέρω τι γίνεται με το driping, αλλά με κανονικό φιλτράκι, δεν κατάφερα να ατμίσω με τίποτα. Συνέχεια υγρό στο στόμα μέχρι να τελειώσει. Δεν ατμίζω..πίνω πλέον.

Από ατμό συμφωνώ..εξαιρετικός, αλλά τι να το κάνεις??


Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 23:09 »
Μπαταρια e-go, ανταπτορα ( 510 σε 401 κ 401 σε 510 ή 510 σε 901 κ 901 σε 510 ) για να ανεβει λιγο ο atomizer, drip tip , καπελακι για τις διαρροες κ καλα ατμισματα.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Κριμα που το 306 drip δε καθεται κ στον Μ401  :( αλλα δε πειραζει γινεται κ custom κοβοντας τον πατο απο το φιλτρο.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 23:33 »
Πιθανόν και να είναι έτσι...αλλά αυτή τη στιγμή είμαι εξαιρετικά εκνευρισμένος (όχι με εσένα φυσικά).

Υποτίθεται πως αγοράζεις ένα προϊόν το οποίο οφείλει να έχει μια στοιχιεωδώς αξιοπρεπή συμπεριφορά. Αν θα πρέπει να κάνεις το mod του mod για να δουλέψει, τι να το κάνεις.

Με φιλτράκια δεν μπορείς να ατμίσεις. Αφού δεν μπορείς, τότε τι μου θέλουν τα φιλτράκια? Γιατί δεν γράφουν πως ο ατμο είναι για driping ή για modies??

Τα ίδια και με τον exelixis. Και καλά δεν παίρνεις καμένο και καλά δεν σου έρχεται υγρό και τρίχες κατσαρές. παραγγέλνεις 3 Lr και οι 2 καθαρίζουν σχεδόν αμέσως.

Τεςπα. Τέλος οι δοκιμές από μένα. Πλέον μόνο λύσεις που είναι σίγουρο πως δουλεύουν περίπου όπως πρέπει.


Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 23:58 »
Γενικα ο 306 ειναι λιγο κουζουλος atomizer, θελει το χρονο του για να στρωσει κ ναι στην αρχη εχει μια ταση να σου προσφερει απλοχερα γευση καμμενου  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 12:50 »
Δεν ξέρω τι γίνεται με το driping, αλλά με κανονικό φιλτράκι, δεν κατάφερα να ατμίσω με τίποτα. Συνέχεια υγρό στο στόμα μέχρι να τελειώσει. Δεν ατμίζω..πίνω πλέον.

Από ατμό συμφωνώ..εξαιρετικός, αλλά τι να το κάνεις??

Για να λύσω το ίδιο πρόβλημα που είχα κι εγώ κάνω dripping στη γέφυρα του ατμ και οχι στην τρύπα του επιστόμιου για dripping (εννοείται ότι για να κάνω αυτό το πράγμα αφαιρώ πρώτα το επιστόμιο του dripping).
Το ίδιο γίνεται μαι χαρά και με το κανονικό του φίλτρο με το οποίο έρχεται ο ατμ.

Το επιστόμιο του dripping όταν το ξανατοποθετήσω δεν το σπρώχνω εντελώς μέσα (είναι πολύ σφικτό) αλλά ίσα να μαγκώσει. Το μεγαλύτερο μήκος που προκύπτει (απο τη γεφυρα ως την άκρη του επιστομίου) καθώς και το dripping απευθείας επάνω στη γέφυρα μου ελυσε το πρόβλημα.

Οσο για το dripping στη γέφυρα ριχνω μια σταγόνα επάνω μια δεξιά και μια αριστερά απο τη γέφυρα (στο κενό) και με 3 σταγόνες είναι ΟΚ.

Γενικά έχω αποδεχθεί ότι όλα (ή σχεδόν όλα) τα σχετικά με το η.τ. λειτουργούν με καποιο κόλπο/ρύθμιση αλλιώς θα είχα επιστρέψει στο κ.τ.

Γενικα ο 306 ειναι λιγο κουζουλος atomizer, θελει το χρονο του για να στρωσει κ ναι στην αρχη εχει μια ταση να σου προσφερει απλοχερα γευση καμμενου  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κι εγώ το είχα αυτό, και υποψιάζομαι ότι φταίει το εργοστασιακό υγρό του ατμ...

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 14:08 »
Παράθεση
Κι εγώ το είχα αυτό, και υποψιάζομαι ότι φταίει το εργοστασιακό υγρό του ατμ...
Φιλε μου κατα 99,9% εχεις δικιο, αλλα υπαρχει κ μια μικρη πιθανοτητα να ειναι γενικα ολα τα υλικα, που πρεπει να ψηθουν κ να φυγουν απο πανω ολα οσα μπορει να εχουνε πχ(σκονες κτλ) κ να στρωσουν, οχι μονο το εργοστασιακο υγρο. Αυτο βεβαια ισχυει για ολους τους atomizer ειδικα τους LR που ανεβαζουν πιο μεγαλες θερμοκρασιες, τωρα για τον 306 δε ξερω γιατι αλλα ισως να θερμαινεται πιο πολυ, θελει πολυ παραπανω στρωσιμο κ βγαζει πολυ ευκολα καμμενο. Γενικα αμα στρωσει για dripping κ μονο ειναι καλος αλλα κ παλι δεν αλλαζω τους 510 κ 901.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2010, 15:15 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 20:48 »
Κάτι ψιλοκατάφερα, αλλά ακόμη δεν είμαι σίγουρος.
Μείωσα την ποσότητα του πολυεστέρα στο φίλτρο, περίπου στο μισό. Αυτό το έκανα (σε αντίθεση με τους 510), όχι επειδή περιόριζε την ροή του υγρού, αλλά αντιθέτως διότι είχε μεγάλη επαφή με τη γέφυρα (η γέφυρα έμαπινε ολόκληρη σχεδόν μέσα στον πολυεστέρα) και έτσι είχε πάντα πολύ υγρό και ερχόταν στο στόμα.

Αυτό σε συνδυασμό πως τραβάω τζούρα πάρα μα πάρα πολύ προσεκτικά και ανάλαφρα, κατάφερα να μην μου έρχεται υγρό. Ωστόσο (παρόλο που η τζούρα είναι πολύ πιο άνετη και ζεστή) νομίζω πως υστερεί σε γεύση με τον 510.

Οι δοκιμές συνεχίζονται.


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 11:30 »
Τελικά αφού είδα και αποείδα, πήρα τηλέφωνο στο Funstore.
Δείτε τι παίζει. Το επιστόμιο εκτός από τον πολυεστέρα, έχει μέσα και ένα μικρό δοχειάκι(δεν το είχα προσέξει). Εβλεπα στο βάθος του επιστομίου κάτι σαν μια "υποδοχή" στην οποία έμπαινε ο πολυεστέρας, αλλά θεωρούσα πως είναι μέρος του επιστομίου.

Αυτό λοιπόν βγαίνει αν το σπρώξεις με συνδετήρα. Το υγρό λοιπόν πρέπει να μπει μέσα σε αυτό. Στη συνέχεια να αφαιρέσεις το περισσότερο πολυεστέρα και να αφήσεις σχετικά λίγο, ίσα ίσα να καλύπτει το στόμιό του.

Το ξανατοποθετείς στο επιστόμιο..και ατμίζεις!!!

Βέβαια λίγο προσεκτικά, εφόσον έχει πολύ δυνατή τζούρα. Αρκεί ένα ελφρύ τράβηγμα και έρχεται πλούσιος και ζεστός ατμός!!! Αν το παρακάνετε με το τράβηγμα, μπορεί να σας έρθει υγρό, αλλά αν είστε προσεχτικοί, τότε όλα οκ.

Έχω ένα θεματάκι με τη γεύση (σχετικά με τον 510, αλλά και με τον exelixis), αλλά πιστεύω πως κυρίως οφείλεται στη διαφορά θερμοκρασίας.

Καλύτερο χτύπημα στο λαιμό σαφώς σχετικά με τον 510. Όταν σας δοθεί η δυνατότητα, δοκιμάστε τον.

Αν τον συνηθίσεις, μάλλον δεν θα θέλεις να ατμίσεις με άλλον.


Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 12:08 »

Αυτοι εδω ειναι;

Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 12:34 »

Αυτοι εδω ειναι;

ίδιου τύπου αλλα πολύ αμφιβάλω ότι είναι ίδιου κατασκευαστή (cisco) ...

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής 306 DE
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 12:45 »
Μαλιστα ,θενξ.
Ξερουμε ποσα ohm ειναι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364