vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, Milarepa

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« στις: Απριλίου 10, 2013, 20:40 »

Παρελαβα πριν απο λιγο τον Diver και κατι ακομα καλουδια.
Ο Diver έρχεται σε αυτο το ομορφουλί πουγκί και περιλαμβανει αυτα στην δευτερη φωτο.
Δεν αντεξα και τον έστησα  κατευθειαν με την ετοιμη αντισταση που εχει η συσκευασια και ηταν στα 2,1 ωμ.
Η αερατη τζουρα ηταν αυτη που μου αρεσε αρχικα ακομα και μεσα στο τανκ πραγμα που το ειχα ξεχασει με τα περισσοτερα προβληματικα καρτο.
Θελει λιγη προσοχη οπως ειπε και ο Γιαννης στο βιντεο στην τοποθετηση του κορμου στην βαση αλλα πιστευω με δυο τρεις φορες του εχεις παρει τον αερα
Ειναι πολυ νωρις για εντυπωσεις αλλα ενα απο τα συν του ειναι η τιμη και η κατασκευη του που δειχνει να αντεχει.
Περισσοτερα μετα τα τεστ που θα περασει.
Κωστη ευχαριστω  :thumpup: 


(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
[/q
Επείδη σκέφτομαι να τον πάρω και γω Βαγγέλη θα ήθελα να μου πεις σε παρακαλώ απο ποιότητα ατμού (κρύος - ζεστός) - πυκνότητα πως τα πάει ?
Ερώτηση: Μπορεί να δουλέψει και ως Driping ?

uote]



smart ο ατμος που τον δοκιμασα πρωτα dripping και τωρα σε τανκ με νορμαλ τα βολτ μεχρι στιγμης ειναι στην μεση.Ουτε ζεστος ουτε κρυος.
Λογικο ειναι οτι αμα τσιμπησω τα βολτ σιγουρα θα ζεστανει λιγο αλλα με νορμαλ συνθηκες ειναι πολυ καλος για μενα
SEB, επειδή με ενδιαφέρει το πόσο αεράτη/σφιχτή είναι η τζούρα, με ποιόν ατμο θα έλεγες ότι μοιάζει?
Τωρα να συγκρινω ειναι λιγο δυσκολο γιατι με τους εμποριου ειμαι λιγο μαλωμενος.Αλλα απο μια δοκιμη που εχω κανει ειναι στα ιδια επιπεδα περιπου με τον Τ3 η thor αν θυμαμαι καλα το ονομα του.
Και αν βοηθαει χωρις να μετρησω βεβαια η τρυπα πρεπει να ειναι στα 1,1 ,12 mm περιπου.
Αν και αυτο μονο ο Γιαννης μπορει να το επιβεβαίωση
Kαλημέρα παιδιά. 
Χρόνια τώρα, όλα είναι προσωπική υπόθεση πιστεύω του καθένα απο εμάς.  Αυτό αφορά και το στήσιμο και το φυτίλι και την αντίσταση..

Στο βίντεο ανέφερα κάποια πράγματα, όπως τα έχω κατανοήσει εγώ, χωρίς απαραίτητα να ισχύουν σε κάποιο άλλο φίλο συνατμιστή.  Πιστεύω όμως ότι δεν υπάρχουν κρυφά η δύσκολα σημεία στον diver..

Το κεραμικό δεν σημαίνει ότι επειδή αναφέρθηκε να μπεί σε συγκεκριμένη θέση για παράδειγμα, δεν δουλεύει και σε άλλη θέση..
Λίγο δεξιά λίγο αριστερά, θα βρεί ο καθένας την χρυσή τομή.. Οσο για τον ατμό που ανέφερε ο φίλος SEB, θα συμφωνήσω ότι ούτε κρύος είναι ούτε ζεστός.

SEB και εγώ βαριέμαι να στρίβω με και χωρίς... :D 
tsiv και αυτό σωστό.. :yes: 

Υπάρχει βέβαια και μια "μακρινή σκέψη", για έτοιμες αντιστάσεις.. :hmmm:
Γιαννη η τρυπα αερισμου ποσα mm ειναι?
Και το συρμα φιτιλι της μαμας αντιστασης?
Η τρύπα είναι 1.3mm.   
Το σύρμα της αντίστασης  είναι 0.17 και το χωρίς είναι 0.20..
Τον εχω σχεδον απο το πρωι αε ενα τανκακι του kir fanis και το εβαλα επιτηδες εκει για να δω πως θα λειτουργησει σε συγκριση με τα υπολοιπα τανκ που εχω απο τον Atmistique.
Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει καμενο ουτε μια φορα ακομα και σε τσιμπημενα βολτακια και ουτε ειχα μπουρμπουληθρες και γενικα προβληματακια.
Αν συνεχισει ετσι boge γεια χαρα για παντα  ;D
Παιδιά καλησπέρα.
 Οπως είπα και πιο πάνω, προσωπικά, τον δουλεύω μόνο με σύρμα με αντισταση.
Δεν έχετε θέμα, μιας και είναι πολύ μικρή η διαδρομή της αντίσασης.  Με σύρμα 0.17 - 0.18 η ακομα και 0.20, ειναι μια χαρά.

Επίσης οπως είπα και πιο πάνω, ολα ειναι στην προσωπική επιθυμία του καθένα απο εμάς.
Εμένα μια χαρά με καλύπτει ο πιο πάνω τρόπος.. :)

 :respect: :respect:
Όποιος τον έχει σε τανκ με βιδάκι ας μην τον γεμίσει από την τρυπούλα από πάνω.

Το έκανα πριν λίγο και πήγε μέχρι τη μέση και μετά μάλλον λόγω πίεσης έφευγε από κάτω

Όσο και να έβαζα το έβγαζε απο κάτω.

Τον γέμισα και εγώ με τον παραδοσιακό τρόπο και όλα :thumpup: 

Επειδή έχω και κίλερ μέσα σε UFS θα περιμένω μερικές μέρες για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα αλλά στο θέμα τιμής  και στην ευκολία στησίματος απλά δεν έχει αντίπαλο

Θερμά συγχαρητήρια σε Γιάννη , Κώστα , ΒΑΣΙΛΗ (σίγουρα μας βλέπει και χαίρετε)
Λοιπον απο χθες το πρωι πριν απο λιγο τελειωσε το τανκακι που ειχα γεμισει κατα τα 3/4 και στο τελος του μου εβγαλε καποιες μπουρμπουληθρες που ειναι λογικο γιατι η τρυπα αερισμου μενει ανοιχτη και ο αερας που εγκλωβιζεται μεσα προκαλει το φαινομενο.
Πηρα αλλο τανκακι που εχω εδω και κανα εξαμηνο με σκοπο να τεσταρω και εκει την συμπεριφορα του.
Ειχα διαροες.Αλλα δεν εφταιγε ο ατμοποιητης.
Πως το καταλαβα?
Εβγαλα τον diver και εβαλα ενα καρτομαιζερ και τα αποτελεσματα ηταν ιδια.
Συμπερασμα.Αν το τανκακι που εχετε σκοπο να χρησιμοποιησετε ειναι πολυ ταλαιπωρημενο και ειδικα στις ταπες του (εχουν χασει την σωστη στεγανοποιηση) απο το βαλε βγαλε καρτο κτλ μην βιαστειτε να κατηγορησετε τον diver η τα καρτομαιζερ.
Κατηγορηστε τον χρηστη που δεν προσεχει τα παρελκομενα που συνοδευουν ενα ατμιστικο εργαλειο.'Εγω με κατηγορησα ηδη :laugh1: :laugh1: :laugh1: 
Ξαναμπηκε ο  Diver στο χθεσινο τανκακι και  συνεχιζει απροβληματιστα.
Τμηματικά συμπερασματα αλλα δεν γινεται αλλιως λογω του οτι το προιον ειναι καινουργιο και ακομα δεν εχει προλαβει να περασει ολα τα τεστ.
Τανκακια που θα δοκιμαστει στην συνεχεια  :eyesplash: :eyesplash: :laugh1: :laugh1: 
(Image removed from quote.)
Απο το πρωί και γω με τον diver αγκαλιά, μόνο καλά λόγια μπορώ να πω. Ήδη άδειασα ένα τανκ και πάω για το δεύτερο, όσο περνάει η ώρα όλο και καλύτερα δουλεύει. Τάσο σορυ αλλά την έβγαλα την εργοστασιακή αντίσταση και έφτιαξα δικιά μου γύρω στο 1,5 ωμ που βρίσκω ιδανικό για τέτοιου τύπου ατμο.


Δεν υπάρχει ίχνος διαροής σε siam τανκ που τον δουλεύω, και αυτό ίσως είναι και το πιο σημαντικό, ελέγξτε τα τανκ σας αν παίζουν σωστά (σωστές τάπες, οριγκάκια κλπ.) να σφραγίζει σωστά, αν έχετε τυχόν διαροές οφείλεται στο τανκ και ΟΧΙ στον ατμο.


Σεταπ με 2πλο 2αρι φυτίλι και 0,17 σύρμα στα 1,5 ωμ παίζει σφαίρα! Το έφτιαξα με non σύρμα, ίσως σε κάποιους που δεν έχουν δουλέψει σε τόσο στενό κεραμικό να τους παιδέψει λίγο αλλά με 2-3 αντιστάσεις του πήρες τον αέρα.


Να συμπληρώσω οτι το χτύπημα που δίνει στα mg που ατμίζω (9mg) είναι γαιδουρινό τουλάχιστον και έχω εκπλαγεί! Απο ντουμάνι όσο στρώνει η αντίσταση δίνει όλο και περισσότερο.
Παίζει απροβληματιστα. Πολύ καλό χτύπημα. Καλό ντουμανι. Προσοχή σε κάτι που έπαθα εγώ σήμερα. Η αντίσταση ήταν πάνω σε κεραμικό που δεν χωρούσε στη βάση. Μίλησα με τα παιδιά για τον εντοπισμό του προβλήματος, μήπως έκανα κάτι λάθος. Υπάρχει μια παρτίδα κεραμικών, που όντως δεν χωρούν στη βάση. Μην το παλέψετε άδικα. Ματαιος κόπος. Έσπασα τα νύχια μου. Άλλαξα κεραμικό, έβαλα το άλλο δηλαδή, έφτιαξα μια αντίσταση 1.7 με non και αντίσταση και το συναρμολογησα από την αρχή. Perfect. Επίσης, δεύτερη παρατήρηση. Όσοι έχετε τανκακια με βίδα, μην βάλετε από εκεί υγρό. Από πάνω στο πρώτο γέμισμα. Έχασα το μισό υγρό. Αλλά εξηγείται από τη φυσική. ....Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να βοήθησα.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ - ευχαριστούμε όλους.
Ο φίλος SEB, εστίασε σε ένα πρόβλημα που έχουν αρκετά τανκάκια μετά απο πολλά γεμίσματα.  Χαλαρώνουν η καταστρέφονται τα o-ring. 
Συνήθως την "ακούει" το κάτω, λόγω τριβής στο επανά- γέμισμα που γίνεται κάθε φορά, τραβώντας το καρτό κάτω.

Σέ άλλα καρτό φαίνονται και σε άλλα όχι. Συνήθως τα o-ring είναι 9χ1.5 mm.
Το αναφέρω άν κάποιος θέλει να τα αλλάξει κάποια στιγμή.  Για το θέμα του κεραμικού που αναφέρθηκε απο τον φίλο ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ, ίσως υπάρξει και στο μέλλον, μιας και είναι παρτίδες.....  και μπορεί να έχουν απόκλιση της τάξεως μεγέθους "τίποτα", αλλά ικανοποιητική ώστε να μην μπαίνουν μέσα.

Για αυτό μην το ζορίζετε.  Αλλαγή με το δεύτερο κεραμικό που συνοδεύει το σετάκι..

Θεωρητικά ο diver, δεν έχει διαρροές.  Ετσι τουλάχιστον έχουν δείξει οι δοκιμές.
Οσο για αυτό που είπε ο φίλος vagskarm......  το βλέπουμε.. ;)
Μπορεί ο φίλος μου ο seb ή κάποιος άλλος, να μου πει τον τρόπο γεμίσματος του τανκ; Όπως κι αν το γέμισα (μέχρι τη μέση) χάνει από κάτω. Είναι κρίμα, γιατί όντως λέει πολλά από χτύπημα και ατμό. Παρεπιπτοντως, για να προλάβω την απάντηση του seb, έβαλα boge μέσα στο τανκακι και δεν είχα διαρροές. Τανκακι trap tank kir fanis. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
]
Φίλε Γιάννη, κάνε ένα κόπο, αδειασέ το, και τσέκαρε μήπως έχει ξεκουμπώσει το κεραμικό απο την βάση..



Βιδώστε καλά το σωλήνα (η λίπανση του oring με λίγο υγρό θα σας βοηθήσει σε αυτό) στη βάση του ατμοποιητή και κάντε σε αυτή ένα διακριτικό σημάδι στο ύψος της πλαϊνής τρύπας του σωλήνα, τέτοιο ώστε να μπορείτε να το ξεχωρίσετε εύκολα.

Αφαιρέστε το σωλήνα και τοποθετήστε πιέζοντας το κεραμικό μέσα στη βάση του ατμοποιητή, έτσι ώστε οι άκρες των δύο σχισμών του κεραμικού, να σχηματίζουν ένα ισόπλευρο τρίγωνο με το σημάδι που πιο πριν κάνατε στη βάση του ατμοποιητή.

Τοποθετείστε τις δύο άκρες της αντίστασης  μέσα στις αντίστοιχες τρύπες του κεραμικού και τη μία άκρη γυρίστε μέσα στη τρύπα που έχει στη βάση του το κεραμικό και την άλλη τραβήξτε τη πάνω.

Φροντίστε έτσι ώστε όταν κόβετε τα φυτίλια να είναι τόσο κοντά ώστε να μην αγγίζουν τις σπείρες του ατμοποιητή. Μην ξεχάσετε να τα νοτίσετε πριν τοποθετήσετε το σωλήνα.

Όταν τοποθετείτε το πόλο, μετά τη τοποθέτηση του κεραμικού, μην ξεχνάτε να πιέζετε αντίστοιχα και το κεραμικό προκειμένου να μην φεύγει από τη σωστή του θέση.

Ο ατμοποιητής μπορεί να δουλέψει και χωρίς σύρμα με μηδενική αντίσταση, ωστόσο θα δώσει τη μέγιστη απόδοση του χρησιμοποιώντας το συνδυασμό σύρματος με/χωρίς

Μπορεί να τοποθετηθεί σε οποιοδήποτε τανκ ύψους 35mm (μπορεί να μπει και σε τανκ ύψους 45mm χρησιμοποιώντας μακρύ driptip column), το οποίο όμως έχει oring τα οποία στεγανοποιούν καλά. Σε αντίθετη περίπτωση θα δείτε διαρροή στο πόλο του ατμοποιητή.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2013, 21:04 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 10, 2013, 20:48 »
Μου ηρθε το απογευμα που δεν ημουν σπιτι και τον παρελαβς η μανα μου.σεταριστηκε με τη μια πριν  μιση ωρα με την υπαρχον αντισταση στα 2ωμ και ειμαι ηδη στο 2ο τανκ στα 8watt.μπηκε σε κινεζικο με μεταλλικες ταπες τανκ και δουλευει μπερεκετι :)).απλα οταν το βαλετε βρεξτε λιγο τα φυτιλια και οταν μπει στο τανκ γεμιστε μεχρι τη μεση.αφου μπει τραβηξτε 2-3 κουφιες τζουρες να δειτε οτι θα βγαλει φυσαλιδα.(δηλαδη παιρνει υγρο μεσα).απο κει και μετα δωστε του στα αυτια ;D
Μπραβο στον μαστορα και γεια χαρα boge :)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 10, 2013, 20:59 »
δευτερη μερα και δουλευει αψογα,το χτυπημα ειναι πολυ καλο,του εχω μεσα το αγαπημενο μου τριμπεκα 12αρι και αν τραβηξω 2 κολητες τζουρες το ενα ματι μου πεφτει στο πατωμα και το αλλο κοιταει το ταβανι,μαλλον πρεπει να παω πιο χαμηλα σε νικοτινη :-[

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:09 »

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:14 »
Εγώ δεν την πάλεψα με 18άρα τριμπέκα και έβαλα 12άρα γιατί έπαιζε πολύ "γκλότσ" στη τζούρα. Το πατάω στα 3.7volt και είμαι ήδη στο 2ο γέμισμα της ημέρας.


Όπως πρότειναν και άλλοι , έγινε μεταφορά του από trap tank μέσα σε siam πυρέξ , γιατί στο γέμισμα από το βιδάκι του trap πέρναγε υγρό μέσα στο θάλαμο και το φτυνε.


Για το γέμισμα στέλνω τον diver εκτός δεξαμενής ( :boat:   να πάρει αέρα :laugh1: )   τόσο ώστε να κρυφτεί η τρύπα τροφοδοσίας γέμισμα με μπουκαλάκι με μύτη όσο πάει και μετά ξανά βουτιά.

Όντας ο πρώτος επισκευάσιμος μου μπορώ να πώ ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ευχαριστώ τον Κώστα και τον Τάσο στο Atmistique για την υπομονή του.

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:16 »
Καταρχήν ένα μπράβο στην ομάδα δημιουργίας του diver ,και ένα στον Κωνσταντίνο για την άψογη συνεργασία και την τρομερή ευγένεια του .


Diver σε μηχανικό , με την έτοιμη αντίσταση σου του, και πρώτες εντυπώσεις. Απλά άψογος . Ευκολότατο στήσιμο (λίγο προσοχή να κουμπώσει η αντίσταση σωστά και να κάνουμε ωραίο κόψιμο στο φιτίλι, καλό βίδωμα ) και πολύ καλή γεύση . Αν και λάτρεις τον Genesis βλέπω να έχω στην κατοχή μου τον ''καθημερινό'' μου ατμοποιητή .


Όπως λέει και κάποιος Αμερικάνος κυριούλης ...ένα μεγάλο  :thumpup:


Υγ: Ένα ευχαριστώ στον Seb (οδηγίες σε πμ) και τον Κωνσταντίνο (τηλεφωνικές)  για τις οδηγίες.
      Αναμένετε ένα βίντεο με αλλαγή αντίστασης από τον Craven (για εμάς τους  :idiot1:  ...άπειρους εννοώ) 

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:31 »
Τελικα βρήκαμε το καλύτερο setup ;;;;;

Διάμετρος φυτιλιου ;;; Μόνο - διπλό ;;;;;;

Αντίσταση ;;;;;;;;;;; Στα ποσα ;;;;;;;;;;;;

Sorry για τις απορίες .

Ξέρω οτι ειναι προσωπικο του καθένα και πως του ταιριαζει αλλα μου αρέσει να δοκιμάζω και άλλες


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:40 »
Ειναι ακομα νωρις φιλε μου για να αρχισουν τα διαφορα σεταπ γιατι μολις δυο μερες εχει που κυκλοφορει ο Diver και ακομα πιστευω οτι αυτοι που τον χρησιμοποιησαν κατευθειαν με την μαμα αντισταση ειναι λιγο δυσκολο να δοκιμασουν νεο σεταπ απο την στιγμη που τα αποτελεσματα τα αρχικα ειναι πολυ καλα


ΥΓ. Οπως ελεγαν και οι παλιοι "το καλο πραγμα αργει να γινει" ::)
Ημερομηνια βιντεο-ποστ 16-10-2011
Τοτε ξεκινησε τωρα το βελτιωσε και το τελειωσε
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YvhIQK9-OW8#![/youtube]


Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 10, 2013, 22:12 »
Ειναι ακομα νωρις φιλε μου για να αρχισουν τα διαφορα σεταπ γιατι μολις δυο μερες εχει που κυκλοφορει ο Diver και ακομα πιστευω οτι αυτοι που τον χρησιμοποιησαν κατευθειαν με την μαμα αντισταση ειναι λιγο δυσκολο να δοκιμασουν νεο σεταπ απο την στιγμη που τα αποτελεσματα τα αρχικα ειναι πολυ καλα


ΥΓ. Οπως ελεγαν και οι παλιοι "το καλο πραγμα αργει να γινει" ::)



Αν πω ότι ήδη εχω δοκιμάσει δυο απο χθες θα με βρισεις ;;;

Ξέρεις με τρώει το χέρι μου και αμέσως φυτιλι σύρμα φυτιλι σύρμα .

Βλακείες κάνω το ξέρω αλλα ευτυχώς δεν ειμαι γατα και δεν με σκοτώνει η περιέργεια .


Διαχωρισμός απάντησης από την παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2013, 14:27 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 10, 2013, 23:29 »
Περίπου ένα δύωρο με τον diver και μόνο θετικές εντυπώσεις και εγώ.
Πλούσιος ατμός, ωραία γεύση, καθόλου γουργούρισμα, καθόλου διαρροές και, το βασικότερο για μένα, μηδέν  στεγνώματα και καμμένο.


Μπράβο στην ομάδα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 11, 2013, 00:37 »
Για οποιαδηποτε απορια-προβληματα και περισσοτερες πληροφοριες, απαντησεις μπορει να παρετε στον πινακα του κατασκευαστη.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3486.msg613081.html#msg613081

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 11, 2013, 16:29 »
Παιδιά προσπαθώ να βγάλω το καρφί από την βάση του diver για να ελευθερώσω το κεραμικό αλλα δεν κουνιέται , να τραβήξω το κεραμικό στεγνά με πένσα η υπάρχει περίπτωση να του κάνω ζημιά

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 11, 2013, 16:31 »
Εγώ πρώτα με ένα κατσαβιδάκι περιστρέφω σιγά σιγά τον πόλο(έχει εγκοπές που σε βοηθάνε) και βγαίνει μετά εύκολα (Mε Προσοχή)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 11, 2013, 16:35 »
Για τυχον βοηθειες στον πινακα του κατασκευαστη θα παιρνεις κατευθειαν απαντηση.Το παρων νημα ειναι οπως θα δεις στον τιτλο διαφορα σεταπ,βιντεο και βελτιωσεις που πετυχαινουν οι χρηστες του Diver.
Nα ξερεις ομως με την πενσα μπορει να σπασεις ευκολα το κεραμικο.
Αν εχεις κανενα μυτοτσιμπιδο πιασε τον πολο και χωρις πολυ πιεση τραβα τον λιγο λιγο εξω παιζοντας τον δεξια αριστερα.Δεν θα σφιγγεις το μυτοτσιμπιδο για να μην στραβωσει ο πολος

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 11, 2013, 20:24 »
Να πω ένα setup που έκανα και μου βγήκε .

Δυαρι φυτιλι μόνο - 1,9 αντίσταση και ρε παιδια δεν με βλέπουν .

Μιλάμε για ντουμανι τρελο .

Χωρίς καψιλα 7 απανωτές τζουρες μακροσυρτες σχεδόν χωρίς ανάσα .

Μπουρμπουληθρα καμία .


Τι να πω μεθαύριο θα το ξανακανω , να αφήσω δυο μέρες να δουλέψει .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios