vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

557 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Christos Z, Sergios, george kotsopoulos, tasos1976, Doubt, kurtz, gfilip

Twitter

Άτμισμα και βήχας

Άτμισμα και βήχας
« στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 07:30 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"






Καλημέρα φίλοι συνατμιστές :)
Είναι η 3η μέρα που ατμίζω και δεν καπνίζω.
Το περίεργο είναι ότι χτες το βράδυ ενώ κοιμόμουν με έπιασε ένας παράξενος ξερόβηχας απ αυτούς που δεν σταματάνε με τίποτα. Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι τους τελευταίους 6 μήνες δεν με είχε πιάσει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε με το Κ.Τ.
ψάχνοντας τα αίτια, οι αλλαγές που έγιναν χτες (την 3η μέρα του ατμίσματος) από τις προηγούμενες δύο μέρες ήταν οι εξής.
1. Χρησιμοποίησα το υγρό φράουλα μπανάνα με νικοτίνη 18 για πρώτη φορά (τις άλλες δύο μέρες χρησιμοποιούσα RY2 των 11 και βανίλια των 0 νικοτίνη, συνδυαστικά)
2. Το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα για πρώτη φορά σκέτη βανίλια των 0 νικοτίνη
3. Κατόπιν συμβουλής των nobacco team έβγαλα απ το φίλτρο το πρώτο πλαστικό ώστε να ατμίζω με πιο πολύ ατμό.

Έχει τύχει σε κάποιον από σας κάτι παρόμοιο; Ξερόβηχας νυχτιάτικος με το ΗΤ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά  :)
Περιμένω να με διαφωτίσετε

Γιάννης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:34 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 09:31 »
Καλημέρα φίλοι συνατμιστές :)
Είναι η 3η μέρα που ατμίζω και δεν καπνίζω.
Το περίεργο είναι ότι χτες το βράδυ ενώ κοιμόμουν με έπιασε ένας παράξενος ξερόβηχας απ αυτούς που δεν σταματάνε με τίποτα. Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι τους τελευταίους 6 μήνες δεν με είχε πιάσει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε με το Κ.Τ.
ψάχνοντας τα αίτια, οι αλλαγές που έγιναν χτες (την 3η μέρα του ατμίσματος) από τις προηγούμενες δύο μέρες ήταν οι εξής.
1. Χρησιμοποίησα το υγρό φράουλα μπανάνα με νικοτίνη 18 για πρώτη φορά (τις άλλες δύο μέρες χρησιμοποιούσα RY2 των 11 και βανίλια των 0 νικοτίνη, συνδυαστικά)
2. Το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα για πρώτη φορά σκέτη βανίλια των 0 νικοτίνη
3. Κατόπιν συμβουλής των nobacco team έβγαλα απ το φίλτρο το πρώτο πλαστικό ώστε να ατμίζω με πιο πολύ ατμό.

Έχει τύχει σε κάποιον από σας κάτι παρόμοιο; Ξερόβηχας νυχτιάτικος με το ΗΤ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά  :)
Περιμένω να με διαφωτίσετε

Γιάννης
Καλη σου μερα Γιαννη,

Πρωτα απο ολα θελω να μου πεις αν καπνιζες πολλα κτ.Ειπες οτι για 6 μηνες δεν ειχες προβλημα μα αυτο δεν εχει σημασια γιατι απλα οταν κοβεις το τσιγαρο τοτε καταλαβαινεις το κακο που σου εκανε!

Συνηθως ολοι οσοι κοβουμε το κτ μετα απο λιγες μερες εχουμε αυτον τον βηχα που περιγραφεις + βαρος στο στηθος κ δυσκολια πολλες φορες στην αναπνοη για περιπου πεντε μερες!!!

Εγω προσωπικα ειχα σοβαρο προβλημα κ ανησυχησα τοσο που ρωτησα τα παιδια εδω στο φορουμ κ τελικα απο οσα μου ειπαν διαπιστωσα οτι οντος η διακοπη του κτ φερνει στην επιφανεια πολλα μα ολα ευτυχως ηταν περαστικα!
 Αν κ δεν σου κρυβω οτι τρομαξα πολλυ μα εκανα υπομονη κ αφου πηγα κ σε γιατρο καταλαβα οτι απλα η διακοπη του κτ ηταν η αιτια!!

Οσο καιρο ατμιζω ακομα κ με βαρια γριπη αυτες τις μερες??? δεν εχω βηξει καθολου!!!

Εγω απλα σου λεω να  κανεις υπομονη για μια δυο μερες ακομα κ να δεις πως τα πας.

Δες αν εισαι αλλεργικος στα λαδακια αυτα αν κ δεν το νομιζω.
Εαν δεις οτι μολις ατμισεις σου κοβεται η ανασα? η αν νοιωσεις ξαφνικα δυσφορια? τοτε ισως εισαι αλλεργικος αν κ παλι λεω οτι δε το νομιζω αυτο.

Ατμισε κατι σε γευση καπνου κ οχι διαφορες γευσεις μαζεμενες ναι?

Πες μου πως τα πας σε 4-5 μερες απο τωρα.

Σου ευχομαι καλα ατμισματα !!!

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 10:07 »
Τα ιδια συμπτωματα ειχα κι εγω για τουλαχιστον 20 ημερες μετα το κοψιμο του Κ.Τ. και στην αρχη του ατμισματος, οποτε μην ανησυχεις... εκτος κι αν παιζει καποια αλλεργια.
Εγω παντως τωρα ειμαι ΟΚ και ειδα μεγαλες διαφορες στον οργανισμο μου μετα απο 3 μηνες
ΚΑΛΟ ΑΤΜΙΣΜΑ :thumpup:

Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 12:01 »
Όλα αυτά που περιγράφετε και πολλά ακόμα ειναι θετικά στοιχεία. Γιατί? Πολύ απλά είναι τα πρώτα σημάδια αποτοξίνωσης του οργανισμού σας.
Από εδώ και πέρα θα έχει μονο βελτίωση το πράγμα. Το πρώτο που θα δείτε να απόκαταστείται θα είναι η γεύση και η όσφρηση (αυτό δεν είναι πάντα καλό: αν έχεις κατοικίδια π.χ.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 13:42 »
Ο βήχας μπορεί να προέρχεται και απο την προπυλενογλυκόλη (PG).

Συγκεκριμένα η PG δημιουργεί μια "ξηρότητα" και αν το παρακάνει κανείς στο άτμισμα  και ίσως αν συντρέχουν και άλλοι παράγοντες πχ χαμηλή υγρασία, μικρή κατανάλωση υγρών κτλ να δημιουργήσει ξηρότητα στο λαιμό και ξερόβηχα ή κάποιο πονόλαιμο. Πονόλαιμο έχω πάθει, περνά σε 1 ημέρα το πολύ.

Πάντως βήχα αλλά όχι ξηρό είναι φυσιολογικό να έχει κανείς για μερικές ημέρες αν διακόψει το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 15:13 »
Παράθεση
Καλημέρα φίλοι συνατμιστές (Image removed from quote.)
Είναι η 3η μέρα που ατμίζω και δεν καπνίζω.
Το περίεργο είναι ότι χτες το βράδυ ενώ κοιμόμουν με έπιασε ένας παράξενος ξερόβηχας απ αυτούς που δεν σταματάνε με τίποτα. Ακόμη πιο περίεργο είναι ότι τους τελευταίους 6 μήνες δεν με είχε πιάσει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε με το Κ.Τ.
ψάχνοντας τα αίτια, οι αλλαγές που έγιναν χτες (την 3η μέρα του ατμίσματος) από τις προηγούμενες δύο μέρες ήταν οι εξής.
1. Χρησιμοποίησα το υγρό φράουλα μπανάνα με νικοτίνη 18 για πρώτη φορά (τις άλλες δύο μέρες χρησιμοποιούσα RY2 των 11 και βανίλια των 0 νικοτίνη, συνδυαστικά)
2. Το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα για πρώτη φορά σκέτη βανίλια των 0 νικοτίνη
3. Κατόπιν συμβουλής των nobacco team έβγαλα απ το φίλτρο το πρώτο πλαστικό ώστε να ατμίζω με πιο πολύ ατμό.

Έχει τύχει σε κάποιον από σας κάτι παρόμοιο; Ξερόβηχας νυχτιάτικος με το ΗΤ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά  (Image removed from quote.)
Περιμένω να με διαφωτίσετε

Γιάννης

Ο βήχας αυτός έχει αναφερθεί πολλές φορές , αν εννοείς την αίσθηση "γαργαλήματος" στο λαιμό που προκαλεί έντονη επιθυμία για βήχα έτσι ώστε να απομακρυνθεί η αιτία που το δημιούργησε.
Από προσωπική εμπειρία εμφανίζεται τις πρώτες μέρες. αλλά και αργότερα σε αραιότερα διαστήματα.
Βέβαια δεν είμαι ειδικός , αλλά η εξήγηση που δίνω μετά από αρκετούς μήνες αυτοπαρατηρησίας οφείλεται σε 2 κυρίως λόγους που εξηγώ παρακάτω.
Επειδή το κάπνισμα - άτμισμα δεν είναι μια φυσιολογική λειτουργία αλλά μια μη φυσιολογική εξάρτηση, ο οργανισμός αντιδρά.
Λες ότι με το ΚΤ δεν έβηχες, δεν ξέρω πόσα χρόνια καπνιστής είσουν , αλλά εγώ μετά τα 20 χρόνια καπνίσματος άρχισα να βήχω σταδιακά σαν γάϊδαρος. Αυτό μου έδωσε να καταλάβω ότι τα πνευμόνια μου καταστρέφονται και έτσι ξεκίνησα το ΗΤ όπου μετά απο μερικές μέρες ο βήχας αυτού του είδους (τσιγαρόβηχας) κόπηκε μαχαίρι.
Εμφανίστηκε ένας άλλος βήχας ( αυτός που περιέγραψα παραπάνω) ο οποίος ήταν αραιότερος , περιστασιακός και κατα πολύ λιγότερο ενοχλητικός απο τον τσιγαρόβηχα.
 - Οι ατμοί της PG επικάθονται στο ανώτερο αναπνευστικό, αυτός κατά τη γνώμη μου πάντα , είναι ο κύριος λόγος του βήχα. Το γεγονός αυτό έχει περιγραφεί ως πλεονέκτημα απο ερευνητές λόγω της σταδικής ( σε σχέση με το ΚΤ) απορρόφησης της νικοτίνης. Εχει όμως ως αποτέλεσμα και τη συσώρευση σταγονιδίων υγρού στο αναπνευστικό. Αυτό μπορεί ο καθένας μας να το καταλάβει εύκολα απο την "υγρασία "  που δημιουργείται στη μύτη μετά απο έντονο άτμισμα. Γι αυτό ο βήχας εμφανίζεται συνήθως κατα την κατάκλιση, επιμένει για λίγη ώρα και μετά εξαφανίζεται.
 - Κάθε νέοεισπνεόμενη ουσία προκαλεί αντίδραση βήχα εως ότου τη συνηθίσουμε. Αυτός είναι ο δεύτερος λόγος του βήχα και εξηγεί το γιατί μετά απο 10 - 20 μέρες ο βήχας εξαφανίζεται ή μειώνεται πολύ.
Τελειώνοντας ( και ας κούρασα) θα ξαναπώ ότι έχω πει πολλές φορές.
Το άτμισμα δεν είναι υγιεινό, απλά δείχνει να είναι πιό υγιεινό απο το κάπνισμα.
Το μόνο εγγυημένα υγιεινό είναι ο καθαρός αέρας του βουνού και της θάλασσας  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2010, 20:08 από Abet »

Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 16, 2010, 18:14 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Με βοηθάτε πάρα πολύ.
Είμαι 30 χρονών και κάπνιζα από τα 15......και όπως είπα δεν έβηχα, εκτός αν ήμουν άρρωστος.
Κάπνιζα κανά 20άρι τσιγάρα στριφτά καρέλια τη μέρα. Το χα κόψει κανά δύο φορές από 1-2 χρόνια την κάθε μία χωρίς υποκατάστατα.

Σίγουρα το άτμισμα δεν είναι υγιεινό....θα συμφωνήσω... είναι όμως ένα καλό στάδιο πιστεύω για το οριστικό κόψιμο του τσιγάρου, με τη δυνατότητα στην πιθανότητα ξανακυλίσματος να πάμε στο ΗΤ και όχι στο ΚΤ.
Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις σας.
Δεν νομίζω, ή μάλλον ελπίζω να μην είμαι αλλεργικός στα υγρά.

Ευχαριστώ και πάλι παίδες :) :thumpup: Σας ενημερώνω για την εξέλιξή μου σε κανά 5 άρι μέρες για να μπαίνουν στην υπηρεσία στατιστικών δεδομένων των συνατμιστών :)
Γεια χαρά

Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 17, 2010, 00:13 »
Προσωπικα αυτό που θυμαμαι όταν εκοψα το τσιγαρο και αρχισα το ηλεκτρονικο ηταν μια αισθηση σαν να εχω αλαξει μαρκα (παραξενη μαρκα όμως).
Επισης ο λαιμος μου ηταν καπως τις πρωτες μερες. Θυμαμαι πως ηθελα συνεχως να πινω κατι και ειχα τσακισει τις καραμελες. Συντομα περασε παντως.(δεν θυμαμαι να το εχει αναφερει άλλος αρα πιθανον ηταν μονο δικο μου συμπτωμα).

Αυτό που με ειχε ανησυχησει με το κανονικο τσιγαρο εμενα ηταν τα φλεγματα που συνεχως χειροτερευαν.(καπνιστης από 16-17 χρονων). Εξαφανιστηκαν εντελως νομιζω σε 2-3 βδομαδες με το ηλεκτρονικο.
Τα ευεργετήματα (αντοχες, αναπνοη, υπνος,μυρωδιες,ενισχυση οργανισμου κτλ ) τα εχουμε πει πολλες φορες , μην γινομαστε κουραστικοι.
Yiannisbot μαλλον αδικα ανησυχεις. Ακομη όμως και να εχεις καποια αλεργια στην PG μπορεις να δοκιμασεις καποιο φυτικο υγρο (VG) ώστε να εισαι 100% σιγουρος.
Καλωσηρθες στην παρέα !

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 17, 2010, 02:01 »
Καλησπερα
παρα την μικρη μου(1μηνα) πειρα στο ε.κ. νομιζω οτι και η δικη μου πορεια ειναι ακριβως αυτη
το μονο που μπορω να προσθεσω ειναι οτι εαν το παρακανω με το ατμισμα νειωθω ενα ελαφρυ βαρος στο στηθος το οποιο εξαφανιζεται στο επομενο 5λεπτο το αργοτερο.
θελω να προσθεσω οτι επειδη παιζω πνευστομουσικο οργανο η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 19:21 »
Φιλε μου yiannisbot, Μην ανυσηχεις καθολου. Τα συμπτωματα σου ειναι απολυτως φυσιολογικα για  καποιον που "στερειται" ολες τις βλαβερες ουσιες του κανονικου τσιγαρου. Παρακατω παραθετω τα συμπτωματα στερησης τα οποια διαρκουν απο 1 εβδομαδα εως ενα μηνα.

Παραδείγματα συμπτωμάτων στέρησης
- Πονοκέφαλος
- Κούραση
- Ατονία
- Συχνή αλλαγή διάθεσης
- Βήχας
- Ξερός λαιμός
- Αδυναμία συγκέντρωσης
- Μυαλγία κράμπες
- Αϋπνία
- Αγχος και υπερδιέγερση
- Κατάθλιψη

Μετά μια εβδομάδα από τη διακοπή του καπνίσματος θα νιώσεις τη βελτίωση της φυσικής σου κατάστασης όπως καλύτερη αντοχή, ευεξία, λιγότερος βήχας, λιγότερο ξερός λαιμός

Όταν κάποιος κόψει το κάπνισμα, τα οφέλη ξεκινούν μέσα σε λίγα κιόλας λεπτά από το τελευταίο τσιγάρο:
• Στα πρώτα 20 λεπτά, η αρτηριακή πίεση και οι παλμοί μειώνονται και η θερμοκρασία των χεριών και των ποδιών αυξάνεται
• Στις 8 ώρες, το μονοξείδιο του άνθρακα στο αίμα πέφτει στα φυσιολογικά επίπεδα και το οξυγόνο στο αίμα αυξάνεται στα φυσιολογικά επίπεδα
• Στις 24 ώρες, η πιθανότητα καρδιακού επεισοδίου μειώνεται
• Στις 48 ώρες, οι νευρικές απολήξεις αρχίζουν να αυξάνονται ξανά και η ικανότητα οσμής και γεύσης βελτιώνεται
• Μετά από τρεις μήνες: Η κυκλοφορία του αίματος βελτιώνεται, το βάδισμα γίνεται ευκολότερο και η πνευμονική λειτουργία αυξάνεται.
• Μετά από εννέα μήνες: Ο βήχας, η ρινική συμφόρηση, η κόπωση και η δύσπνοια μειώνονται σημαντικά.
• Μετά από 1 έτος: Ο κίνδυνος για στεφανιαία νόσο έχει μειωθεί στο ήμισυ του κινδύνου που έχει ένας καπνιστής.
• Μετά από 5 έτη: ο κίνδυνος εγκεφαλικού επεισοδίου έχει μειωθεί στο επίπεδο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ.
• Μετά από 10 έτη: ο κίνδυνος καρκίνου του πνεύμονα μειώνεται στο ήμισυ του κινδύνου των καπνιστών που συνεχίζουν το κάπνισμα - ο κίνδυνος για καρκίνο του στόματος, του λαιμού, του οισοφάγου, της ουροδόχου κύστης, του νεφρού και του παγκρέατος μειώνεται επίσης.
• Μετά από 15 έτη: ο κίνδυνος στεφανιαίας νόσου είναι τώρα παρόμοιος με τον κίνδυνο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ και ο κίνδυνος θανάτου έχει επιστρέψει σχεδόν στο επίπεδο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ.

Καθοτι και εγω νεος ατμιστης (μολις δυο εβδομαδων) εχω δει ηδη καποια βελτιωση της φυσικης μου καταστασης.
Ενα συγκεκριμενο δρομολογιο το οποιο κανω καθε τεταρτη εδω και 5,5 χρονια (περιπου 2 χιλιομετρα) εχθες το πραγματοποιησα με αρκετα μεγαλητερη ευκολια. Μπορω να πω οτι σχεδον δεν λαχανιασα καθολου.Πραγματικα εμεινα εκπληκτος.

Οσο για το βαρος στο στηθος το νιωθω και εγω καμια φορα, αλλα οπως λες και εσυ fotakos εξαφανιζετε σχετικα γρηγορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2010, 19:47 από steven_creta2 »

Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 19:33 »
Eυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλων σας.
Τελικά νομίζω ότι βρήκα τι είναι.
Οι μέρες που έβηξα ήταν οι μέρες που κάπνισα πολύ -και μόνο- φράουλα μπανάνα των 18. Όταν κάπνιζα κατά τη διάρκεια της μέρας και το καπνικό με 11 ή τη βανίλια με 0 τότε δεν έβηχα. Εν πάση περιπτώσει ο βήχας έχει σταματήσει τελείως, μιας που τα μπαλανσάρω κάπως. Δεν ατμίζω πάρα πολύ πλέον (2 βδομάδες μόνο ατμιστής) ενώ στην αρχή τις 3 πρώτες μέρες, συνέχεια, και η φυσική μου κατάσταση έχει αλλάξει αισθητά.
Να στε καλά όλοι και καλά ατμίσματα :)

Χαίρομαι πολύ τελικά για την επιλογή μου, και για το Η.Τ αλλά και για το ego ειδικότερα. Κάθε φορά που χαρμανιάζω το ΗΤ είναι εκεί να με ξεκολλήσει. Και κει που το πρωί αν δεν έκανα 2-3 για να ξυπνήσω δεν γινόταν, τώρα ενώ ξυπνάω 06:00, μερικές φορές μπορεί να μην ατμίσω και έως τις 14:00 χωρίς να το ζητάω :)

ΥΓ2 Δεν μπορώ να βάλω το μπανεράκι που έχετε για το πόσες μέρες έχω κόψει το κάπνισμα.... Έβαλα τους αριθμούς κτλ αλλά μετά δεν γίνεται τπτ.

Ευχαριστώ και πάλι παίδες
Γεια χαρά
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 25, 2010, 19:43 »
Μετα απο 18 μερες εγω παρατηρησα την γλωσσα μου να εχει παρει το φυσιολογικο κοκκινο χρωμα , ενω πριν ηταν κιτρινη στο κεντρο και στεγνη !!

Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 00:13 »
Να σας ρωτήσω? έχω διαβάσει από διάφορες πηγές ότι κύριο σύμπτωμα χρήσης pg είναι η κατάθλιψη, αυτό είναι αλήθεια ?
Επίσης τα υγρά με νικοτίνη ερεθίζουν τον λαιμό έχω καταλάβει .

Γενικώς ρε παιδιά μήπως κινδυνεύουμε να πάθουμε καμιά ζημιά?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 00:17 »
1.που διάβασες οτι προκαλεί κατάθλιψη;;;   :hmmm:εμένα το κτ μου δημιουργούσε περισσότερη :'( :'( :))
2.ερεθίζουν όχι παραπάνω απόσο ένα κτ και χωρίς φυσικά τις παρενέργειές του.


Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και βήχας
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 00:21 »
απο οτι δειχνουν οι ερευνες, οι ουσιες του ΚΤ εχουν καποιες αντικαταθληπτικες ιδιοτητες. Οταν λοιπον κοβεις το τσιγαρο, ειναι πιθανο, τις πρωτες μερες να εχεις καποια μικρα συμπτωματα καταθλιψης. Προσωπικα δε το εχω νιωσει, αλλα δεν ειναι απιθανο να συμβει σε καποιον.

καμια σχεση ολα αυτα με την PG.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10655 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364