vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Takis D.M, dkostas, bloodlessz, chrismet, Sergios

Twitter

Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:49 »
Ρε παιδια και εγω εχω παρστηρησει κατι ψιλο ενοχλησεις στον λαιμο μου τελευταια.Ειδικα οταν ξυπναω το πρωι ειναι αρκετα ξερος και με ποναει.Εχει μερικες μερες που σηκωνομαι ατονος.Λετε να φταιει που δεν πινω αρκετο νερο;

Το ιδιο περασα την προηγουμενη εβδομαδα. 10 μερες κρατησε μεχρι να περασει τελειως. Ιωση ειναι, το εχουν κολλησει κι αλλοι γνωστοι μου.
Μειωσε αν μπορεις λιγο το ατμισμα για να μην επιβαρυνεις περισσοτερο το λαιμο σου, πινε υγρα, παιρνε καμια φαρμακευτικη καραμελα και κανε υπομονη. :D

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 28, 2015, 18:53 »
Ψιλο ασχετο αυτο που λεω τωρα, αλλα εχω παρατηρησει σε προσωπα ατμιστων που ατμιζουν κανα δυο χρονια & πανω, οτι το χρωμα τους ειναι προς το λευκο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:13 »
Μπορει να περναω καμια ψιλοίωση για αυτο και ολα τα παραπανω που ανεφερα.Το εχω ελαττωσει αρκετα τις τελευταιες μερες και οσο για τις καραμελες απαραιτητες!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:20 »
αν πας καποια ποστ πολυ πριν απο αυτο στο νημα αυτο θα δεις οτι ειχα και εγω καποιες περιπετειες μετα απο μια ιωση που περασα .. εγω δεν ειχα καν γευση ... εν παση περιπτωση αυτο ειναι διαφορετικο απο το δικο σου αλλα ουσιαστικα θελω να καταληξω οτι πολλα μας συμβαινουν γυρω μας και τωρα απλα το πρωτο που του τα φορτωνουμε ειναι το ητ .... και αυτο θα συμβαινει συνεχεια .. δεν διαφωνω οτι χρειαζεται να αποχτησουμε καποιες αλλες συνηθειες για να αντεπεξελθουμε σε διαφορα  οπως το βασικο ειναι το νερο και παντα να πινουμε περισσοτερο απο οτι πιναμε ... και οτι υγρο εχουμε γυρω μας ... :laugh1: :yes: .... χυμοι ....τσαγια .... μπυρες  :tongue_smilie: ....

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 30, 2015, 12:28 »
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για ό,τι αφορά στον λαιμό και το ηλ.τσιγάρο. Το άτμισμα μόνο καλό κάνει στον λαιμό. Αυτό που ανέφεραν κανα δυό ατμιστές παραπάνω, σίγουρα οφείλεται σε ιώσεις και κρυολογήματα του χειμώνα!

Προσωπικά, επειδή ασχολούμαι χρόνια με το τραγούδι, η φωνή μου είχε χαλάσει πολύ μετά από 24 χρόνια κάπνισμα, αλλά δεν το καταλάβαινα. Έβγαζε έναν γρέζο και στις ψιλές... κοκοράκια. Από τότε που άρχισα να ατμίζω, έστρωσε απίστευτα κι επανήλθε στα επίπεδα πολλών χρόνων νωρίτερα. Συγχρόνως, βλέπω άλλους φίλους που τραγουδούν και συνεχίζουν να καπνίζουν, η φωνή τους να χειροτερεύει χρόνο με το χρόνο (κάτι που παρατηρούν και οι ίδιοι). Εγώ τους προτρέπω να το γυρίσουν στο ηλεκτρονικό αλλά δεν...

Και ένα ακόμα γεγονός που μου έκανε πολλή εντύπωση: μια ξαδέρφη μου (50 ετών) είχε καταστρέψει τελείως τη φωνή της. Είχε γίνει μπάσα και βραχνή όσο δεν πάει, εντελώς αντρική! Δηλ αν την άκουγες μόνο και δεν την έβλεπες, νόμιζες ότι σε μιλάει άντρας. Συν το ότι η αναπνοή της δεν έβγαινε, αγκομαχούσε λέμε, χουρχουρητό χάλια. Της έλεγα επανειλημμένως να το κόψει και να το γυρίσει στο ηλεκτρονικό, αλλά τίποτα αυτή, μέχρι που της το επέβαλε ο γιατρός! Την συνάντησα μετά από κανα 6μηνο ρε παιδιά (δυστυχώς βρεθήκαμε σε κηδεία) και ήταν άλλος άνθρωπος :o Η φωνή της επανήλθε σε γυναικεία, λεπτή και απαλή, κυριολεκτικά την είχα ξεχάσει μετά από πολλά χρόνια. Καλά... περιττό να πω το πόσο εκθίασε το ηλ.τσιγάρο και ότι έγινε φανατικότερη κι από μένα ;)

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 03, 2015, 01:50 »
Παιδια κανω ενα update δεν εχει φυγει τελειως ο ερεθισμος στον λαιμο μου και εχω χασει και καπως την γευση μου.Καραμελες κτλ χρησιμοποιω κανω μια μερα και κατι σκετη βαση αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει διαφορα.Εχετε καμια ιδεα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 00:54 από bill_duck »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 10, 2015, 11:55 »
φιλε μου ο γιατρος θα σου πει τι παιζει... μην το αφηνεις και ψαχνεις απο εδω μεσα απο τοσο καιρο λυση ... για το καλο το δικο σου ... ισως εχεις καμια φαρυγγίτιδα ή καμια αμυγδαλίτιδα ... πηγαινε να το κοιταξεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 10, 2015, 23:43 »
Εστρωσε η γευση μου ολα καλα.Μαλλον ειχα ιωση και την περνουσα ελαφρια.Ολα καλα τωρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172248 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364