vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 6 χρήστες
panoskapa, Ελένη Π, dkostas, maprix, camber, treloneritis

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 17:45 »
μην μου λες τετοια 6 εχω παραγγελια :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος E GO

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 17:50 »
μην μου λες τετοια 6 εχω παραγγελια :wall: :wall: :wall:
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΧΤΗΠΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΑΤΜΟΠΟΙΤΗ!!!!!Ο 510 ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 17:51 »
EΓΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΒΑΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΑΜΑ ΤΟ E GO!!! :( :( ;D
κανονικό ή low resistance πήρες ?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 17:57 »
εγω παντως παρηγγειλα 4 νορμαλ και 2 LR exelixis, και για το AFS 1 LR
και 5 νορμαλ 901 δοκιμαζοντας βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος E GO

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 18:00 »
κανονικό ή low resistance πήρες ?
ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΥΓΡΟ RY4 FLAVORART OYTE KAI ME AYTO ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΡΙΞΑΝΕ!!! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 18:04 »
ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΥΓΡΟ RY4 FLAVORART OYTE KAI ME AYTO ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΡΙΞΑΝΕ!!! :wall:
η μόνη ελπίδα είναι να λέει κάτι ο LR.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 18:05 »
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΧΤΗΠΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΑΤΜΟΠΟΙΤΗ!!!!!Ο 510 ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!
για να σε χτυπηση ο exelixis πρεπει που και που να βγαζεις το επιστομιο
και να φυσας μεσα στην αμπουλα για να παιρνει αερα γιατι δημηουργει
υποπιεση και δεν κατεβαζει υγρο.εγω απο τον exelixis1 ειμαι ευχαριστημενος
οι 4 κπατησανε 2.5 μηνες.απο υγρα πηρα το JANTY FRENCH MALBORO TXS NEW και εβαλα 17 σταγονες βανιλια και 5σταγονες καρυδα και ειναι σφαιρα

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 22:41 »
τι έγινε ρε παιδιά άκυρος και exelixis 3;και πάνω που είπα να παραγγείλω.τελικά LR + drip tip παραμένει σταθερή αξία.τουλάχιστον για μένα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 23:12 »
τι έγινε ρε παιδιά άκυρος και exelixis 3;και πάνω που είπα να παραγγείλω.τελικά LR + drip tip παραμένει σταθερή αξία.τουλάχιστον για μένα.
μόνο η δοκιμή της LR εκδοχής  θα μπορέσει να δώσει ουσιαστικές απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 23:18 »
Λοιπόν...χωρίς να έχω ολοκληρώσει τις δοκιμές, κάποια πρώτα συμπεράσματα.

Αρχικά...να πως πως πρέπει να μείνει κάμποση ώρα με την 1η αμπούλα επάνω του. (παραπάνω από 15 λεπτά που γράφει).

Ξεκίνησα να τον ατμίζω στο 20λεπτο. Το τι καμένο έφαγα, δεν περιγράφεται. Χτύπημα σχεδόν 0. Απογοήτευση.
Στο μεταξύ είχα συνηθίσει να τραβάω και μεγάλες αργές τζούρες με τον 510 με Low υγρό. Ο Exelixis θέλει σχετικά κοφτές τζούρες.

Ξεκινώ για την δουλειά έχοντας στο ego τον Exelixis και Backup ένα B.L με τον 510LR.
Αρχίζω στη διαδρομή με κοφτές τζούρες..κάτι ψιλοάρχισε να γίνεται. Προσπάθεια όλο το απόγευμα, άρχισε να βελτιώνεται κάπως. Άρχισε να έχει και ψιλοχτύπημα. Τώρα προς το βράδυ και πάλι στο αυτοκίνητο, του ρίχνω 2-3 κοφτές απότομες μόνο με το στόμα ώστε να δώσω το μέγιστο τράβηγμα (χωρίς να πάρω στα πνευμόνια)

Μου ήρθε υγρό, αλλά σα να ξεμπλόκαρε ο ατμοποιητής!!! Έστρωσε ακόμη περισσότερο. Βελτιώθηκε και το χτύπημα, αλλά βέβαια δεν είναι για μεγάλες τζούρες.

Οι δοκιμές συνεχίζονται, αλλά σίγουρα οι πολύ αρνητικές εντυπώσεις μου, μετριάστηκαν.

(Από τους 3 LR που πήρα, ο ένας παρέδωσε πνεύμα μετά από 9-10 τζούρες)

Να συμπληρώσω πως η αμπούλα χωράει 15 σταγόνες ή 0,4 Ml υγρού.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2010, 23:29 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 30, 2010, 23:34 »
δε βλέπω φως.... ;D
μάλλον πρέπει να φτάσουμε στον exelixis 13 :)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 00:03 »
δε βλέπω φως.... ;D
μάλλον πρέπει να φτάσουμε στον exelixis 13 :)

Ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Ο ατομοποιητής θέλει το χρόνο του και κυρίως χρειάζεται να ανακαλύψεις πως δουλεύει.
Περισσότερα θα σας πω τις προσεχείς ώρες. Πάντως δεν είναι κακός.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 00:05 »
Ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Ο ατομοποιητής θέλει το χρόνο του και κυρίως χρειάζεται να ανακαλύψεις πως δουλεύει.
Περισσότερα θα σας πω τις προσεχείς ώρες. Πάντως δεν είναι κακός.


αναμένουμε εις στο pc μας τα νεότερα :))

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 00:54 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΡΑ 2 LOW RESISTANCE ΣΗΜΕΡΑ. ΑΠΟ ΓΕΥΣΗ ΑΤΜΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΙΑ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΑΛΑΣΑΝ.. ΜΕ 2 ΜΟΛΙΣ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ... ΚΡΙΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΠΗΓΑΝ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ FUNSTORE.. ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΣΕΤ JANTY ME 2 ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΧΑΛΑΣΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΕΟΣ EXELIXIS 3 ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΑΛΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ  :angry_orange: ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΜΜΙΑ 100ΑΡΙΑ ΜΕ ΚΑΝΑ ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΕΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ... :)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 00:59 »
Αυτη τη στιγμή ατμίζω το ίδιο υγρό ταυτόχρονα σε exelixis3 και 510.
LR και οι δυο.
Δυσκολεύομαι αλήθεια να αποφανθώ υπερ του ενός ή του άλλου.

Η τζούρα του 510 LR είναι πιο άνετη με περισσότερο ντουμάνι. Η τζούρα του exelixis πιο σφιχτή, πρέπει σίγουρα να την κάνεις πιο σύντομη σχετικά με τον 510 και υστερεί περίπου κατά 20-25 % σε σχέση με τον 510 στο χτύπημα.
Αν διαπιστώσεις τον exelixis να μπουκώνει και να βγάζει καμμένο, τότε 1-2 έντονες τζούρες 1 sec (σαν πιπίλισμα π.χ) και στρώνει.

Από την άλλη, ξενοιάζεις με βαμβάκια και διαροές με τον exelixis.

Αν δεν χρησιμοποιείς άλλον, τότε τον συνηθίζεις και ανεβάζεις λίγο την αναλογία της νικοτίνης, ώστε να σου έρθει στα ίσα.

Δεν δοκίμασα τους exelixis 1 και 2...αλλά πιστεύω πως αυτός, στέκεται ικανοποιητικά. Φυσικά βελτιώσεις αναμένουμε στο μέλλον.

Τα γνωστά προβλήματα (αίσθηση καμένου, όπως και υγρό στο στόμα) δεν απουσιάζουν. Αλλά αν μάθεις να τον χειρίζεσαι, τότε σχεδόν εκμηδενίζονται.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62903 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3668 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 965 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem