vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2010, 00:20 »

Μην υποτιμάτε τη βλάβη απο αρώματα . Τα αρώματα είναι εκχυλίσματα  ουσιών , εστω φυσικών και έχουν υψηλές περιεκτικότητες σε δραστικά συστατικά καλά ή κακά. Μιά φορά κατά λάθος άτμισα σκέτο άρωμα  , εκτός που το είχα όλη μέρα στη γεύση μου μου έγδαρε το λαιμό.

δεν διαφωνώ σε αυτό.
απλά λέω, πως αν μιλάμε γιά υγρά ίδιας εταιρίας, είτε προσθέσουμε 1, είτε 5, η "βλάβη" -ΕΑΝ υπάρχει- θα είναι η ίδια.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2010, 00:47 »
Κάθε οσμή και κάθε γεύση είναι δυνατό να είναι βλαβερή και να μην το έχουμε ανακαλύψει ακόμα...

Η ίδια συζήτηση που κάνουμε για τις γεύσεις στα υγρά θα έχει ακριβώς την ίδια σημασία αν με search & replace αλλάξουμε τη λέξη γεύση και την κάνουμε καφές, νερό βρύσης, after shave, άρωμα χώρου, μουσακάς...

Ψειρίζουμε την ψείρα νομίζω...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2010, 01:04 από zoobi »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2010, 01:18 »
συμφωνω απολυτα με αυτο που γραφει παραπανω ο alfisti.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2010, 07:57 »
...Ψειρίζουμε την ψείρα νομίζω...
Ναι αλήθεια είναι...
Περισσότερο συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο abet προηγουμένως  ;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2010, 18:50 »
καλα ολα αυτα με τις μιξεις υγρων.στην πτολεμαιδα δεν μπορουμε να βρουμε υγρα.δεν ξερω πεντε πεντε τα φερνουνε η πρεπει να περνουμε πενταδες για να μην μενουμε.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2010, 00:31 »
η τοπική αγορά της επάρχίας σε τέτοια προιόντα είναι ανύπαρκτη ... Μάλλον η ηλεκτρονική παραγγελία είναι μονόδρομος σε τέτοιες περιπτώσεις φίλε zantos

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 02, 2010, 15:47 »
Είναι περίπου 2 μήνες που ξεκίνησα αυτό το νήμα και έρχομαι να επιβεβαιώσω το συμπέρασμα μου μετά από 2 1/2 μήνες ατμίσματος απλών γεύσεων στα υγρά.
Τελικά δεν ήταν.... τυχαίο, δεν νομίζω  :laugh1:
Εξακολουθώ κάποιες φορές να ατμίζω σκέτη pg ή vg (συνήθως σε 70-30 αναλογία) με την προσθήκη λίγων σταγόνων, συνήθως βανίλιας από f.a. ή κάποιο άλλο καπνικό, ας πούμε latakia  σε ελάχιστη περιεκτικότητα 2-5%.
Τελικά με αυτόν τον τρόπο, βρήκα την ησυχία μου  :yes:
Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τη γεύση και το χτύπημα (πάντα στα 24mg) στο ταπεινό μου ego ή ακόμα και στο μινι τουρμπο μου (από τον Κώστα  :respect: ) ή στο μοντάκι που μου είχε χαρίσει ο Βαγγέλης  :respect: :yes:
Μια χαρά λοιπόν είναι τα υγρά αυτά για εμένα και δεν μου λείπει καθόλου το Κ.Τ.
Ώρες-ώρες μάλιστα με τον πρωϊνό καφέ, νιώθω μεγαλύτερη ευχαρίστηση και απόλαυση με το Η.Τ. σε σχέση με αυτή που ένιωθα με το κανονικό.
Αυτά είναι!  :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 02, 2010, 20:13 »
+1 στις πιο απλές γεύσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 16:42 »
Παιδιά αν και νέος στο ητ και εγώ προτιμώ τις όσο δυνατόν πιο ουδέτερες και απλές γεύσεις .Οποτε  δοκιμασα κάποια έντονη γεύση  με χάλασε και με μπουχτισε. Νομίζω  ότι απλή pg κατα κύριο λόγο η σε αναλογία με vg  η και με προσθήκη ελάχιστου αρώματος όπως λατάκια  με νικοτίνη 1,2% είναι ότι πρέπει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 16:56 »
Οι απλές γεύσεις φέρνουν ποιο κοντά στο Κ.Τ. (κατά τη γνώμη μου πάντα).
Αν αναρωτηθούμε, ΤΙ ΓΕΥΣΗ ΕΙΧΕ το Κ.Τ., είμαι σίγουρος οτι θα είναι δύσκολο να δώσουμε μια συγκεκριμένη απάντηση.
Τώρα εγω μπορώ πλέον,
τη γεύση της ΑΗΔΙΑΣ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 17:33 »
Λοιπόν εγω δεν μπορω να βγάλω άκρη. Στην αρχή μου άρεσε το rich ecopure, μετά το cap junty, δοκιμασα για μέρες το ru4 junty, μετά σκέτη vg+νικοτίνη.  Τωρα απίστευτος συνδιασμός 60% perique funstore,+ 20% rich eco +20%cap junty για μέρες. Δέν μπορω να κατασταλάξω απλή- σύνθετη γεύση. Επίσης με διαφορετική παραγγελία atomiser  510 άλλη γεύση. Με παλιό καινούργιο atomiser άλλη γεύση. Με διαφορετική τάση και αντίσταση άλλη γεύση. Μονο την νικοτίνη και τη γυναίκα δεν εχω αλλάξει. Πάντως μου αρεσει αν και μερικες φορες τα μπουκαλακια μου τη βαράνε.    :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 18:03 »
ΦΥΣΙΚΑ και παίζουν σημαντικό ρόλο, όλα αυτά που αναφέρεις  :yes:
Για τον λόγο αυτό, χρησιμοποιώ μόνο 510 (Νορμάλ) και ΜΟΝΟ στα 3,7 βολτ. Αν αλλάξεις στο συνδυασμό ο,τιδήποτε, ακόμα και μπαταρία με μεγαλύτερη χωτηρτικότητα, αλλάζει και η γεύση ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ υγρού.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 18:46 »
Αυτό που θέλω να πώ ότι είναι πολυ δύσκολο να πεί κανείς οτι προτιμώ τις πιό απλές γεύσεις. Παράδειγμα με το ίδιο υγρό και τον ίδιο atomiser  και ίδια μπαταρία με ή24ώρες διαφορά πολύ μεγάλη αλλαγη. Μπορεί εγώ να μην κανω κάτι πολυ καλά λογω της νεότητος στο άθλημα αλλα σ'αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 19:43 »
Εγώ πάλι, βλέπω αλλαγή (και όχι πολύ μεγάλη) μόνο όταν αλλάζω τον ατμ :confused1:
Κρατώ σταθερές τις άλλες παραμέτρους (υγρά, αναλογία, μπαταρίες) και όλα καλά :)
Δεν βλέπω να φταίει σε κάτι η.... νεότητα  :laugh1:
Τεσπά...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Τι θα λέγατε για περισσότερο "απλές" γεύσεις?
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 03, 2010, 19:55 »
Στις αρχές, μπήκα και εγώ στο τρυπάκι να δοκιμάζω διάφορα..
Μίξεις πολλές, και μπλέξιμο με τις αναλογίες...  αλλες φορές πήγαινε καλά άλλες όχι...

Τελικά κατέληξα ότι δεν πάω πουθενά, γιατί ότι και να έκανα, σαν το καπνίσιο υγρό δεν είναι κανένα.. :nope:

Ετσι έχω καταλήξει και απολαμβάνω πλέον....

cigar flavour απο funstore

usa mix απο nobacco,...........πρόσφατα και ry3, υπο δοκιμή.. :)

wild nights flavour απο funstore.....  αργά το βράδυ για αλλαγή... :)
Α..........  έχω πάρει και ένα 36... για πολλά ντέρτια άν προκύψουν.. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12