vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, billythekid, dkostas, Sergios, camber, treloneritis, zamploutos, bloodlessz

Twitter

Κακη εμπειρια με 510 LR

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:06 »
δηλαδη καθε μερα σου χαλαει και απο ενας?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:13 »
δηλαδη καθε μερα σου χαλαει και απο ενας?
ναι  :confused1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:18 »
εγω παντως τους τελευταιους 5 μηνες,εχω αγορασει απο Τοταλλυ 15 ατομ.ΑΣτους 15 ο 1 ηταν ελαττωματικος οι αλλοι με βγαζουν 3 βδομαδες με 1 μηνα.Αλλα καλου κακου κραταω στην ακρη καβατζα 6.Οι αλλοι χρησιμοποιουνται ενας στο ρεταλια μοντ καθε μερα σχεδον ολη μερα,ενω ο αλλος στο Μεγκα Ξυλο μοντ στο σπιτι μονο.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:26 »
εμενα παιδια μια 650αρα με παει μεχρι τις 6 το απογευμα οποτε τωρα
με την 1100αρα θα βγαζω την ημερα πιστευω ειδωμεν

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:25 »
Καλή εμπειρία με LR

Πριν λίγο καιρό προμηθεύτηκα 10 χ 510 LR απο funstore.
O κ. Περικλής μου συνέστησε αυτούς που δεν έχουν άλλο διακριτικό εκτός απο το χρυσό δακτυλίδι κοντά στo σπείρωμα λέγοντάς μου ότι είναι καλύτεροι απο τους κατάμαυρους που γράφουν "LR" στον κεντρικό πόλο και που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε.
Αφού άνοιξα 3 μέσα σε 4-5 μέρες οι οποίοι σέρνονταν, έτυχε να ξαναεπισκεφτώ το funstore.
Του είπα ότι οι άτμο ήταν μάπα και δεν θα ξαναπάρω απ αυτούς. Μου απάντησε ότι θέλουν τουλάχιστον 2 μέρες στρώσιμο και να μη βιάζομαι να βγάλω συμπέρασμα. 2 μέρες μου φάνηκε υπερβολικό, αλλά ξέθαψα τον 1ο και τον άτμισα.
Ο ατμοποιητής κάθε μέρα γινονταν καλύτερος και έβγαλε αξιοπρεπώς ένα μήνα. Προχτές ξέθαψα και τον 2ο όπου διαπίστωσα ακριβώς την ίδια συμπεριφορά.
Ωφείλω να ομολογήσω ότι ο κ Περικλής είχε δίκιο, οι συγκεκριμένοι LR είναι απο τους καλύτερους που έχω ατμίσει.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:46 »
ρε παιδιά τι να κάνω για φύγει αυτή η σ**τένια γεύση υγρού esmoke που άφησε σε έναν 510 μου και δεν λέει
να εξαφανιστεί με τίποτα.βρε τι υγρά άλλαξα τι ξανάεβαλα τι φύσηξα πάντα η γέυση έρχεται
στο στόμα :eyesplash:
μήπως ένα μπανάκι σε καθαρό οινόπνευμα θα ήταν ότι πρέπει ;;; :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 20:59 »
ρε παιδιά τι να κάνω για φύγει αυτή η σ**τένια γεύση υγρού esmoke που άφησε σε έναν 510 μου και δεν λέει
να εξαφανιστεί με τίποτα.βρε τι υγρά άλλαξα τι ξανάεβαλα τι φύσηξα πάντα η γέυση έρχεται
στο στόμα :eyesplash:
μήπως ένα μπανάκι σε καθαρό οινόπνευμα θα ήταν ότι πρέπει ;;; :hmmm: :hmmm:
Συμπολίτη και παοκι το οινόπνευμα κάνει δουλειά όπως επίσης και το 3λεπτο βράσιμο σε νερό :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 21:05 »
Συμπολίτη και παοκι το οινόπνευμα κάνει δουλειά όπως επίσης και το 3λεπτο βράσιμο σε νερό :yes: :yes:

ετοιμάζω το μπανάκι του πανάθεμά τον. :thumpup:
τέτοια περιποίηση ούτε σε γυναίκα  :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 24, 2010, 10:01 »
Καλή εμπειρία με LR

Πριν λίγο καιρό προμηθεύτηκα 10 χ 510 LR απο funstore.
O κ. Περικλής μου συνέστησε αυτούς που δεν έχουν άλλο διακριτικό εκτός απο το χρυσό δακτυλίδι κοντά στo σπείρωμα λέγοντάς μου ότι είναι καλύτεροι απο τους κατάμαυρους που γράφουν "LR" στον κεντρικό πόλο και που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε.
Αφού άνοιξα 3 μέσα σε 4-5 μέρες οι οποίοι σέρνονταν, έτυχε να ξαναεπισκεφτώ το funstore.
Του είπα ότι οι άτμο ήταν μάπα και δεν θα ξαναπάρω απ αυτούς. Μου απάντησε ότι θέλουν τουλάχιστον 2 μέρες στρώσιμο και να μη βιάζομαι να βγάλω συμπέρασμα. 2 μέρες μου φάνηκε υπερβολικό, αλλά ξέθαψα τον 1ο και τον άτμισα.
Ο ατμοποιητής κάθε μέρα γινονταν καλύτερος και έβγαλε αξιοπρεπώς ένα μήνα. Προχτές ξέθαψα και τον 2ο όπου διαπίστωσα ακριβώς την ίδια συμπεριφορά.
Ωφείλω να ομολογήσω ότι ο κ Περικλής είχε δίκιο, οι συγκεκριμένοι LR είναι απο τους καλύτερους που έχω ατμίσει.
εμένα μου έσπασαν τα νεύρα και πέταξα τους περισσότερους σε λιγότερο απο δύο μέρες. Οφείλω να ομολογήσω πάντως ότι κάποιοι απο αυτούς που κράτησα είχαν τελικά καλύτερη συμπεριφορά απο αυτούς που γράφουν 510 LR στο πλάι.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 22:34 »
σήμερα παρέλαβα έναν 510LR από funstore (xρυσό βίδωμα και ''LR-510'' στο σώμα του ατμο) και είναι νεκρός.
τί μπαταρίες του άλλαξα τι φύσα ρούφα τράβατονε τίποτα :wall: :wall:.
καμιά ιδέα;;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 23:42 »
τι αντίσταση έχουν οι LR του Funstore ?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 23:43 »
τι αντίσταση έχουν οι LR του Funstore ?
:dontknow:


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 15, 2010, 00:16 »
σήμερα παρέλαβα έναν 510LR από funstore (xρυσό βίδωμα και ''LR-510'' στο σώμα του ατμο) και είναι νεκρός.
τί μπαταρίες του άλλαξα τι φύσα ρούφα τράβατονε τίποτα :wall: :wall:.
καμιά ιδέα;;
μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 15, 2010, 16:07 »
μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση


το έκανα ήδη.απλά πρέπει να μπλέξεις σε σπαστικές διαδικασίες στείλε ατμο -περίμενε-πάρε άτμο.τες πα

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 31, 2010, 18:27 »
Εχθές παρέλαβα 6 510LR από ΗG αυτούς εδώ.

http://www.heaven-gifts.com/product-186.html

Γενικά από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα, χρησιμοποιώ μόνο 510 LR αγορασμένους από Funstore. Είναι αυτοί που γράφουν το LR στο πλάι.

Με αυτούς από Funstore , είχα βρει την βόλεψή μου σε ότι αφορά τουλάχιστον το καμμένο. Καμμένο ερχόταν μόνο όταν τέλειωνε το υγρό στο φιλτράκι. Όταν το άνοιγα, φαινόταν και στεγνός ο πολυεστέρας μέσα (ή σχεδόν στεγνός).

Με αυτούς από HG (γράφουν το LR στη βάση τους), βρήκα λίγο το μπελά μου. Αν και ο πολυεστέρας είναι μούσκεμα, έρχεται καμμένο αν δεν υπάρχει υγρό μέσα στο φιλτράκι να ρέει προς τον άτμο. Ουσιαστικά dreeping δηλαδή. Βέβαια έχω καλύτερο χτύπημα και γεύση, αλλά είναι λίγο εκνευριστικό γιατί θέλει συνέχεια γέμισμα.

Ίσως στρώσει αργότερα. Θα δούμε.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:44
Πιστεύω πως τελικά βρήκα λύση (την ιδέα έδωσε άλλος συνατμιστής).
Τα κενά φιλτράκια για 510, έρχονται με μεγάλο κομμάτι πολυαστέρα που γεμίζει όλο το επιστόμιο.
Ναι μεν αυτό λειτουργεί καλά με απλούς 510 που δεν θέλουν τόσο μεγάλη ροή υγρού αλλά με τους LR όχι.
Η πυκνότητα του πολυεστέρα είναι τέτοια που δεν επιτρέπει τόσο μεγέθους ροή. Εκοψα τον πολυεστέρα αφήνοντας το μισό ή και λιγότερο. Αυτό λειτουργούσε καλά στην αρχή που γεμίζεις με υγρό το επιστόμιο, αλλά μετά από λίγο που ψιλοστεγνώνει, ερχόταν καμένο. Έπειτα από διάφορες δοκιμές, παρατήρησα πως αυτό οφειλόταν στο ότι η γέφυρα έχανε την επαφή της με τον πολυεστέρα (ο οποίος ήταν πνιγμένος στο υγρό), αφού δεν υπήρχε κάτι που να συγκρατεί τον πολυεστέρα στη θέση του και υποχωρούσε προς το πίσω μέρος του επιστομίου.

Διαβάζοντας τα διάφορα νήματα, κάπου κάποιος φίλος έγραψε για ένα σύστημα με ελατήριο. Βέβαια ελατήριο δεν είχα, οπότε σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω το υλικό από το τσάι Λίπτον (τις συσκευασίες σε σχήμα πυραμίδας), τοποθετώντας το πίσω από τον πολυεστέρα ώστε να τον συγκρατεί στη θέση του.(είναι σκληρό σχετικά, αλλά όχι άκαπμτο).

Έτσι πλέον ο πολυαστέρας δεν υποχωρεί προς τα πίσω και κρατάει συνεχώς επαφή με τη γέφυρα κρατώντας την υγρή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:44 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3704 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 987 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem