vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, pngtszs1976, maprix, dvelev, bloodlessz

Twitter

Κακη εμπειρια με 510 LR

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 26, 2010, 01:34 »
ok...μαλλον κατάλαβα λάθος :)

noalox μάλλον απεξω

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 26, 2010, 14:54 »
παιδιά αντίσταση μετρήσατε να δείτε τι παίζει ?? ...δεν εξηγείται να έχει χαμηλή αντίσταση και με φορτισμένη μπαταρία να μην κλοτσάει

Aναφέρω τι δείχνει το πολύμετρο..   2.6 Ωμ.  Πάντως επιμένω μήπως να του δώσετε λίγο χρόνο.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 26, 2010, 14:55 »
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ Ο ΕΠΙΤΙΜΟΣ  8)

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 26, 2010, 15:16 »
Ξερει κανεις που μποροω να βρω inox χρωμα 510LR σε καλες τιμες η να παω κατ ευθειαν σε 306LR που γινεται ντορος τον τελευταιο καιρο ?
http://www.healthcabin.net/low-resistance-atomizer-wholesale-1062.html
http://www.heaven-gifts.com/gallery-60.html
http://www.bestecig.com/products.asp?bid=9&sid=38

Αποσυνδεδεμένος Fermthe

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 26, 2010, 21:04 »
Ευχαριστω !

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 21, 2010, 13:06 »
Προσπαθώ εδώ και τρείς μέρες να κατεβάσω την περιεκτικότητα της νικοτίνης, χωρίς να χρησιμοποιήσω αυξημένο voltaz.
Εκεί απέτυχα γιατί άρχισα να συνηθίζω το αυξημένο χτύπημα  στα 6 volt, και επιπλέον είχα συνεχή γέμισμα σε υγρά.
Προσπαθώ τώρα  να χρησιμοποιήσω τους LR. Δοκίμασα τρείς ατμο (1 κάθε μέρα) και είχα τα ίδια αποτελέσματα με νικοτίνη στα 6mg από 12mg με τρία διαφορετικά υγρά.
-Πολύ κτυπημα... καλό
-Σχεδόν καθόλου γεύση ή αλλοιωμένη
-Βήχας σε κάθε τζούρα.
-Γρήγορα γευση καμένου με γεμάτο φίλτρο
-To Driping δεν αντέχεται από το βήχα.
Δεν καταλαβαινω τι συμβαίνει?
Εχουν πρόβλημα ή έτσι είναι οι LR ?
Να δοκιμάσω την αγορά LR από αλλού?

Επίσης συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν πήρα ποτε καμιά απάντηση:
Εχω έναν ατμό 510 κανονικό με πιό φαρδιά γέφυρα και μεταλικό δίσκο περασμένο επάνω της. Εχει λίγο μεγαλύτερη διάμετρο και τα φιλτρακια έχουν πολύ χαλαρη επαφή.
Δεν ξέρω από που τον έχω αγοράσει, και είναι αθάνατος 2 μήνες τώρα.
Εχει αγοράσει κανένας και από που  ???

Αποσυνδεδεμένος vasilisx

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα πιάνει...!
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 21, 2010, 15:09 »
Προσπαθώ εδώ και τρείς μέρες να κατεβάσω την περιεκτικότητα της νικοτίνης, χωρίς να χρησιμοποιήσω αυξημένο voltaz.
Εκεί απέτυχα γιατί άρχισα να συνηθίζω το αυξημένο χτύπημα  στα 6 volt, και επιπλέον είχα συνεχή γέμισμα σε υγρά.
Προσπαθώ τώρα  να χρησιμοποιήσω τους LR. Δοκίμασα τρείς ατμο (1 κάθε μέρα) και είχα τα ίδια αποτελέσματα με νικοτίνη στα 6mg από 12mg με τρία διαφορετικά υγρά.
-Πολύ κτυπημα... καλό
-Σχεδόν καθόλου γεύση ή αλλοιωμένη
-Βήχας σε κάθε τζούρα.
-Γρήγορα γευση καμένου με γεμάτο φίλτρο
-To Driping δεν αντέχεται από το βήχα.
Δεν καταλαβαινω τι συμβαίνει?
Εχουν πρόβλημα ή έτσι είναι οι LR ?
Να δοκιμάσω την αγορά LR από αλλού?

Επίσης συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν πήρα ποτε καμιά απάντηση:
Εχω έναν ατμό 510 κανονικό με πιό φαρδιά γέφυρα και μεταλικό δίσκο περασμένο επάνω της. Εχει λίγο μεγαλύτερη διάμετρο και τα φιλτρακια έχουν πολύ χαλαρη επαφή.
Δεν ξέρω από που τον έχω αγοράσει, και είναι αθάνατος 2 μήνες τώρα.
Εχει αγοράσει κανένας και από που  ???



Έχω κ εγώ τους ιδίους 510 με ροδέλα ( πολύ σφιχτή τζούρα δεν μ αρέσουν καθόλου) τους πήρα από: http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=116

Όσο για τον LR βαλε VG υγρό κ κάνε λίγη υπομονή εμένα έκανε περίπου τρεις μέρες να στρώσει σε eGo 900mAh

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 21, 2010, 16:32 »
Προσπαθώ εδώ και τρείς μέρες να κατεβάσω την περιεκτικότητα της νικοτίνης, χωρίς να χρησιμοποιήσω αυξημένο voltaz.
Εκεί απέτυχα γιατί άρχισα να συνηθίζω το αυξημένο χτύπημα  στα 6 volt, και επιπλέον είχα συνεχή γέμισμα σε υγρά.
Προσπαθώ τώρα  να χρησιμοποιήσω τους LR. Δοκίμασα τρείς ατμο (1 κάθε μέρα) και είχα τα ίδια αποτελέσματα με νικοτίνη στα 6mg από 12mg με τρία διαφορετικά υγρά.
-Πολύ κτυπημα... καλό
-Σχεδόν καθόλου γεύση ή αλλοιωμένη
-Βήχας σε κάθε τζούρα.
-Γρήγορα γευση καμένου με γεμάτο φίλτρο
-To Driping δεν αντέχεται από το βήχα.
Δεν καταλαβαινω τι συμβαίνει?
Εχουν πρόβλημα ή έτσι είναι οι LR ?
Να δοκιμάσω την αγορά LR από αλλού?

Επίσης συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν πήρα ποτε καμιά απάντηση:
Εχω έναν ατμό 510 κανονικό με πιό φαρδιά γέφυρα και μεταλικό δίσκο περασμένο επάνω της. Εχει λίγο μεγαλύτερη διάμετρο και τα φιλτρακια έχουν πολύ χαλαρη επαφή.
Δεν ξέρω από που τον έχω αγοράσει, και είναι αθάνατος 2 μήνες τώρα.
Εχει αγοράσει κανένας και από που  ???
Βήχας σε κάθε τζούρα σημαίνει πως ο συνδυασμός που ατμίζεις (περιεκτικότητα σε νικοτίνη + ατμοποιητής + voltage) είναι δυνατότερος από όσο έχει συνηθίσει και αντέχει ο λαιμός σου.

Το "τυπικό" είναι όταν ανεβαίνουμε σε ισχύ να κατεβάζουμε την περιεκτικότητα σε νικοτίνη ανάλογα, π.χ. 3.2V (π.χ. ego) -> 3.7V (mod) ή 3.7V -> 3.7V με LR ή 3.7V -> 6V κ.λ.π.

Κατά τη γνώμη μου από τα 3.7V με απλό 510 και πάνω, χρειάζεσαι dripping ή αυτόματη τροφοδοσία (π.χ. AFS/AVS) για να μην έχεις τα στεγνώματα που περιγράφεις. Τα φιλτράκια δούλευαν μια χαρά με τους αναιμικούς 401 στις αναιμικές μπαταριούλες τους αλλά σε καμία περίπτωση με 510LR στα 3.7V. Απλά δε μπορούν να τροφοδοτήσουν τον ατμοποιητή όσο γρήγορα αυτός καταναλώνει το υγρό.

Η πρότασή μου είναι: ξέχνα τα φιλτράκια και δοκίμασε με dripping σε LR, αν σου προκαλεί βήχα κατέβαζε την νικοτίνη μέχρι το σημείο που να γίνει ευχάριστο το άτμισμα και να έχεις και το χτύπημα που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 22, 2010, 00:17 »
Βήχας σε κάθε τζούρα σημαίνει πως ο συνδυασμός που ατμίζεις (περιεκτικότητα σε νικοτίνη + ατμοποιητής + voltage) είναι δυνατότερος από όσο έχει συνηθίσει και αντέχει ο λαιμός σου.

Το "τυπικό" είναι όταν ανεβαίνουμε σε ισχύ να κατεβάζουμε την περιεκτικότητα σε νικοτίνη ανάλογα, π.χ. 3.2V (π.χ. ego) -> 3.7V (mod) ή 3.7V -> 3.7V με LR ή 3.7V -> 6V κ.λ.π.

Κατά τη γνώμη μου από τα 3.7V με απλό 510 και πάνω, χρειάζεσαι dripping ή αυτόματη τροφοδοσία (π.χ. AFS/AVS) για να μην έχεις τα στεγνώματα που περιγράφεις. Τα φιλτράκια δούλευαν μια χαρά με τους αναιμικούς 401 στις αναιμικές μπαταριούλες τους αλλά σε καμία περίπτωση με 510LR στα 3.7V. Απλά δε μπορούν να τροφοδοτήσουν τον ατμοποιητή όσο γρήγορα αυτός καταναλώνει το υγρό.

Η πρότασή μου είναι: ξέχνα τα φιλτράκια και δοκίμασε με dripping σε LR, αν σου προκαλεί βήχα κατέβαζε την νικοτίνη μέχρι το σημείο που να γίνει ευχάριστο το άτμισμα και να έχεις και το χτύπημα που θέλεις.

ερώτηση
μπορεί να φορέσει  AFS/AVS  τo e-Go;







Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 22, 2010, 00:59 »


Έχω κ εγώ τους ιδίους 510 με ροδέλα ( πολύ σφιχτή τζούρα δεν μ αρέσουν καθόλου) τους πήρα από: http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=116

Δεν ξερω αν με καταλαβες Βασιλη, αλλά η ροδέλα είναι μέσα στο ατμοποιητή, και είναι ο καλύτερος ατμοποιητής που έχω δηλαδή ο μοναδικός, με την πιό ανετη τζουρα, και τώρα αυτόν χρησιμοποιω. Εχω αγοράσει τελευταια από Funstore και δεν είναι αυτός.

Το "τυπικό" είναι όταν ανεβαίνουμε σε ισχύ να κατεβάζουμε την περιεκτικότητα σε νικοτίνη ανάλογα
....
zoobi νομίζω ότι φταινε οι LR γιατί:
Συνήθως  ατμίζω 12mg, όπως τωρα με κανονικό ατμό. Για να ξεκινήσω τους LR κατέβηκα στα 6mg και δεν το αντεχω καθόλου. Με τον κανονικό ατμό στα 6mg δεν έχω καθόλου χτύπημα. Τα υγρά είναι μόνο VG απο fa- funstore- ecopure.
Σταμάτησα την Pg όταν διάβασα οτι φαίρνουν φαγούρα και μετά ξυνόμουν όλη μέρα. :laugh1:

Πάντως ευχαριστώ για την ενημερωση. Λεω να παραγγείλω ατμο και από αλλού.

Edit
τωρα σκεφτηκα να μετρήσω τους ατμο:
Ο καλός απλός 510 με τo  εσωτερικο μεταλικο δίσκο είναο 2,6Ω
Οι Lr είναι  2,0 εως 2,2 και γραφουν απο έξω LR510.
Πάντως θα δοκιμάσω το Driping μεχρι και με no-nicotin
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2010, 01:21 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 22, 2010, 08:32 »
Καλημέρα. 
Αυτοί οι ατμό που λέτε με την "ροδέλα", η οποία όμως δεν είναι ροδέλα αλλά μια εντελώς νέα σχεδιάση (με βάση όσους έχω ανοίξει μέχρι τώρα) νομίζω ότι είναι αρκετά καλοί, και νομίζω ότι δέχονται άφθονο dripping εν' αντιθέση με τους χωρίς ροδέλα.

Ειδικά ο 901 παίρνει πολύ πράγμα απο σταγόνες, χωρίς να ξερνάει υγρό.
Στο mini afs και στα πλαίσια των δοκιμών που κανω, δουλεύω τώρα το 510  τον απλό με την "ροδέλα" και πάει καλά.
Δέν έχω δοκιμάσει τον αντίστοιχο lr.. :nope:

Αποσυνδεδεμένος vasilisx

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα πιάνει...!
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 22, 2010, 09:40 »
Όντος δεν είναι ροδέλα αλλά πάει μέχρι κάτω. Δεν ξέρω είχα πάρει 5  μόλις δοκίμασα τον πρώτο τους έβαλα στην άκρη, μου έτρεχε πάνω στη μπαταρία όταν έκανα dripping και δεν τραβούσε ελευθέρα. Θα τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία ίσως να ήταν ελαττώματος. Δεν το έκανα ήδη γιατί είχα τον LR και πίστεψα ότι απλά δεν κάνουν για τα γούστα μου, έτσι δεν ασχολήθηκα ξανά μ αυτούς. :hmmm:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 22, 2010, 18:31 »
Όντος δεν είναι ροδέλα αλλά πάει μέχρι κάτω. Δεν ξέρω είχα πάρει 5  μόλις δοκίμασα τον πρώτο τους έβαλα στην άκρη, μου έτρεχε πάνω στη μπαταρία όταν έκανα dripping και δεν τραβούσε ελευθέρα. Θα τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία ίσως να ήταν ελαττώματος. Δεν το έκανα ήδη γιατί είχα τον LR και πίστεψα ότι απλά δεν κάνουν για τα γούστα μου, έτσι δεν ασχολήθηκα ξανά μ αυτούς. :hmmm:
κι εγώ κάποιους με ροδέλα τους έχω βάλει στην άκρη λόγω μηδενικού χτυπήματος. Πάντως και αρκετοί LR δεν με ικανοποιούν πλέον  :hmmm:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 17:37 »
τελευταία αλλάζω κατά μέσο όρο έναν με δύο LR την ημέρα  8)
Ούτε ΚΤ να κάπνιζα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κακη εμπειρια με 510 LR
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 23, 2010, 18:05 »
Γιατί έτσι φίλε Θέμη?  :confused1:
Πόσες μπαταρίες ego χρειάζεσαι την ημέρα? (έτσι το μετράω εγώ το άτμισμα :laugh1:)
Εγώ θέλω μία 900αρα τις καθημερινές και κατιτίς ::) παραπάνω τα Σ.Κ.
Με αυτό το ρυθμό θέλω 2LR στις 15 ημέρες :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 955 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem