vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 7 χρήστες
Ελένη Π, Ducati.Jimakos, dkostas, camber, Tem, ipomonias, I.P

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1005 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 18:03 »
Καλησπέρα ομάδα.
Για άρωμα τριαντάφυλλο(ισως το αρωμα λουκουμι τριανταφυλλο) ποια μαρκα να επιλεξω? Και επισης το σκεφτομουν με toasted almond ισως και καποιο αλλο για να δεσει ολο μαζι.
Δεν εχω ιδεα αν καποιος ξερει η εχει φτιαξει και κατι παρομοιο ας με βοηθησει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1006 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 19:15 »
Burku318 εχεις δοκιμασει καποια ετοιμη γευση με αυτο τα τα ρωματα?

Και εγω ψαχνω καποιο ωραιο diy καπνικο κυριως με toasted almond :yes:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1007 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 19:30 »
Οχι teo δεν εχω κανει δοκιμασα μονο diy απο ενα παλικαρι τριανταφυλλο με λιγο φραουλα αλλα δεν μου ελεγε ποιο τριανταφυλλο ηταν.Εμενα μου αρεσε και ηθελα να το εμπλουτισω με ξηρο καρπο
Θοδωρής

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1008 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 00:11 »
Καταλαβα συνονοματε  :thumpup:
Τοτε αν καποιο μελος γνωριζει και το αναφερει με το ξηροκαρπικο που ειπες,
μου εκανε και μενα κλικ να το δοκιμασω :))

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1009 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 07:45 »
Καλησπέρα ομάδα.
Για άρωμα τριαντάφυλλο(ισως το αρωμα λουκουμι τριανταφυλλο) ποια μαρκα να επιλεξω? Και επισης το σκεφτομουν με toasted almond ισως και καποιο αλλο για να δεσει ολο μαζι.
Δεν εχω ιδεα αν καποιος ξερει η εχει φτιαξει και κατι παρομοιο ας με βοηθησει  :dontknow:

To άρωμα τριαντάφυλλο της ecig ενδεχομένως. Υπάρχει και το λουκούμι της Atmos αλλά δεν γνωρίζω αν είναι λουκούμι με γεύση τριαντάφυλλου.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1010 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 07:48 »
Καλησπέρα ομάδα.
Για άρωμα τριαντάφυλλο(ισως το αρωμα λουκουμι τριανταφυλλο) ποια μαρκα να επιλεξω? Και επισης το σκεφτομουν με toasted almond ισως και καποιο αλλο για να δεσει ολο μαζι.
Δεν εχω ιδεα αν καποιος ξερει η εχει φτιαξει και κατι παρομοιο ας με βοηθησει  :dontknow:

Τριαντάφυλλο καθαρό και ωραίο είναι αυτό της atmoslab lukumi.
Δεν έχω δοκιμάσει κάποιας άλλης εταιρείας, όπως επίσης δεν το έχω δοκιμάσει σε συνδιασμό με άλλο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1011 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 07:53 »
Tης ecig το τριαντάφυλλο σαν λιβάνι μυρίζει και πάρα πολύ δυνατό...Μυρίστε το πριν το πάρετε.Καμία σχέση με της atmos.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1012 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 10:41 »
Και επισης το σκεφτομουν με toasted almond ισως και καποιο αλλο για να δεσει ολο μαζι.
Δεν εχω ιδεα αν καποιος ξερει η εχει φτιαξει και κατι παρομοιο ας με βοηθησει  :dontknow:

Έχω φτιάξει με αναλογία rose tobacco (flavor west): coconut (capella) = 1:1 και αρέσει και σε μένα και σε δύο φίλους μου πάρα πολύ!!
Επίσης έχω στα σχέδια και τον συνδιασμό με το toasted almond (TPA), αλλά αυτή τη φορά σε 1:2.
Σε αυτό το τελευταίο, ψήνομαι να κάνω και μια προσθήκη western tobacco (TPA)....

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1013 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 22:39 »
καλησπερα.
εχω φτιαξει supreme  και relax με βαση της e-liquid france.
στις 3 εβδομαδες το relax εχει πλησιασει παρα πολυ το αυθεντικο και μπορει
να μου αρεσει και περισσοτερο.
το supreme απο την αλλη,στις 3εβδομαδες πολυ μακρια.
απο το κανονικο.
βγαζει σαν αποτελεσμα μια πολυ εντονη γλυκαδα αλλα με τιποτα δεν θυμιζει supreme.
θα στρωσει το υγρο η να μην περιμενω πολλα πραγματα?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1014 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 22:48 »
Την κλασσική συνταγή έκανες; Tabac KLM: 3%, Cookie: 2%, Vanille: 2%, Noix de coco:3%;

Τώρα κάνω το αυθεντικό επειδή μου τελείωσε ο κλώνος αλλά δεν νομίζω να βρίσκω καμία διαφορά. Ίσως λίγο στη μυρωδιά...Το αφήνω όμως τουλάχιστον 6 βδομάδες! :)




Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1015 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 22:54 »
Εμενα το supreme φιλος μου βγαινει (παρα πολυ κοντα στο αυθεντικο) σε 22 μερες...Πιο ππριν μου χτυπαει η καρυδα ασχημα στις 22 τα σπαει το υγρο....
Με βαση Atmos,abuelos,ecig της eliquidfrance η βαση δε μαρεσε καθολου....Παχυρευστη,με μια γευση ψιλογλυκια...νεροχυτη πηγε,δεν εφτιαξα supreme και relax,εκανα πιο απλα υγρα αλλα δεν......
Aκομα αυτη η εκδοχη του Supreme ειναι παρα πολυ καλη 
http://e-liquid-recipes.com/recipe/491336/Supreme%20Eliquid%20France%20Very%20close!!!
αν εχεις κανα enthyl mantol κανε κανα 10-20ml

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1016 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:02 »
Ενδιαφέρουσα παραλλαγή Χαράλαμπε! Θα την δοκιμάσω παρόλο που μειώνει την καρύδα που μου αρέσει πολύ. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1017 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:09 »
Εκανα μονο ενα 20μλ και το μισο,καλα το 1/3 που'χε μεινει το χασα το μπουκαλακι...Βγαινει πιο καπνικο,οποτε αμα εισαι του καπνικου βουρ cpbaroque οκ θελει και αυτο το μηνα του....
Αλλα πλακα στη πλακα τα relax και supreme θελουν ισως το λιγοτερο χρονο απο ολα τα αλλα....
Λεω να κανω ενα 10μλ supreme RY4double αντι KLM η 3 RY4double και 1 KLM να δω τι θα βγει γιατι το RY4double της TPA απλα ειναι μαγεια

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1018 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:13 »
Ωραίος! Να μας πεις εντυπώσεις όταν τα ατμίσεις γιατί νομίζω ταιριάζουν τα γούστα μας...

Αν σου πω πως δύο χρόνια ατμιστής δεν έχω δοκιμάσει ποτέ RY4 θα με πιστέψεις; :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1019 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:13 »
Την κλασσική συνταγή έκανες; Tabac KLM: 3%, Cookie: 2%, Vanille: 2%, Noix de coco:3%;

Τώρα κάνω το αυθεντικό επειδή μου τελείωσε ο κλώνος αλλά δεν νομίζω να βρίσκω καμία διαφορά. Ίσως λίγο στη μυρωδιά...Το αφήνω όμως τουλάχιστον 6 βδομάδες! :)





ναι,αυτες τις αναλογιες εχω ακολουθησει.τι βαση χρησιμοποιεις?

Εμενα το supreme φιλος μου βγαινει (παρα πολυ κοντα στο αυθεντικο) σε 22 μερες...Πιο ππριν μου χτυπαει η καρυδα ασχημα στις 22 τα σπαει το υγρο....
Με βαση Atmos,abuelos,ecig της eliquidfrance η βαση δε μαρεσε καθολου....Παχυρευστη,με μια γευση ψιλογλυκια...νεροχυτη πηγε,δεν εφτιαξα supreme και relax,εκανα πιο απλα υγρα αλλα δεν......
Aκομα αυτη η εκδοχη του Supreme ειναι παρα πολυ καλη
http://e-liquid-recipes.com/recipe/491336/Supreme%20Eliquid%20France%20Very%20close!!!
αν εχεις κανα enthyl mantol κανε κανα 10-20ml

την καρυδα δεν αντιλαβανομαι καθολου.
αυτο που βγαζει υγρο ειναι μια ακαθοριστη εντονη γλυκαδα.
ισως να φταιει η βαση?με αυτην ομως δεν το φτιαχνει το γνησιο η εταιρια?
δοκιμαζοντας το κανονικο υπαρχει μεγαλη διαφορα.
η μαντολη μπαινει για να <<γλυκισει>> το υγρο.δεν εχω αλλα φανταζομαι οτι
αν εβαζα θα γινοταν αφορητα γλυκο.
κριμα να μην μπορω να το πετυχω μιας και ειναι,μαζι με το relax ειναι τα υγρα που εχω καταληξει.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13895 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas