vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 3 χρήστες
antiklitos140, dkostas, Ηρακλης

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #870 στις: Μαΐου 22, 2016, 12:53 »

Φραουλένιο Cheesecake

Βάση  24.9ml
Cheesecake (Graham Crust) (TPA) 1.8ml 6%
Strawberry (Ripe) (TPA) 3ml 10%
Sweat Cream (TPA) 0.3ml 1%
3 με 5 μέρες ξεκούραση.Απίθανοοοοοοοοοοοοοοοοο


---------------------
Τσιχλόφουσκα



Βάση 42.5 ml
Bavarian Cream (TPA) 1ml 2%
Sweet Cream (TPA) 1.5 ml 3%
Vanilla Custard (TPA) 2.5ml 5%
Watermelon (TPA) 2.5ml 5%


Μια εβδομάδα μετά και είναι καταπληκτικό.Ετοιμάζω νταμιντζάνα!!

Αποσυνδεδεμένος sixela

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #871 στις: Μαΐου 22, 2016, 17:03 »
Για το unicorn milk το βρηκα εχεις δικιο.για το streak cosmic fog δεν βρηκα κατι με αξιολογησεις.υπαρχει κατι στα υποψην?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sixela

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #872 στις: Μαΐου 26, 2016, 21:48 »
Υπαρχει συνταγη για jog μηπως?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #873 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:07 »
Μετά απο λίγες βδομάδες προσπάθειας στα diy υγρά θα αναφέρω μερικές συνταγούλες που μου άρεσαν, δεν είναι ουάου αλλα για τα γούστα μου είναι πολύ καλύτερες απο μερικά έτοιμα υγρά που έχω δοκιμάσει και τα βαριόμουν σύντομα.

-Babalu 15ml-
  • bubblegum 0.8ml
  • pineapple 0.2 ml
  • black cherry 0.3ml
  • koolada 0.2ml
-Pinacocojito 30ml-
  • Mojito 3ml
  • pineapple 1.1ml
  • coconut extra 0.3
  • koolada 0.3
-Pink lemonade 15ml-
  • lemon lime 1.2ml
  • strawberry ripe 0.7ml
  • koolada 0.3 ml
Τα αρώματα που χρησιμοποίησα είναι όλα TPA. Όπως καταλαβαίνεται μου αρέσουν τα γλυκά-φρουτένια-δροσερά αρώματα!
Σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης των συνταγών αυτών , απλά είναι μία πρώτη δική μου απόπειρα. Δεν τις κατέβασα εξολοκλήρου απο το κεφάλι μου αλλα συμβουλεύτηκα υπάρχουσες συνταγές απο το http://e-liquid-recipes.com/
Αν έχετε να προτείνεται κάτι σε αυτό του μήκους κύματα θα ήταν πολύ ευχάριστο!

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #874 στις: Μαΐου 29, 2016, 17:46 »
Φοβερό στα τούρτα λεμόνι αλλα όχι πολύ έντονο σαν γεύση  και πολύ καλοκαιρινό
5.5% Fruit Circles ( TPA )
1.5% Sweet Cream ( TPA )

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #875 στις: Μαΐου 29, 2016, 17:52 »
Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει πετύχει το συγκεκριμένο υγρό;
Ατμίζω απο την Πέμπτη το κανονικό και το έχω λατρέψει, ελαφρύ, αρωματικό καπνικό με φρουτένιες γεύσεις που δεν σε κουράζει. Σκέτη πιπίλα! :baby: :baby:
Αν υπάρχει κάποιος τσελεμεντές θα με σώσετε απο πολλά έξοδα!
Ευχαριστώ

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2016, 19:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #876 στις: Ιουνίου 02, 2016, 11:00 »
Ποιό είναι το πρόσθετο που μπορούμε να βάλουμε στα έτοιμα υγρά μας, για να τους δώσει πιο Πικρή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #877 στις: Ιουνίου 02, 2016, 11:02 »
Malic Acid.
Εχει και η ΤΡΑ κατι αντιστοιχο νομιζω, TPA Sour.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #878 στις: Ιουνίου 02, 2016, 16:15 »
Έχω την εντύπωση ότι το Malic Acid αυτό που δίνει είναι γλυκόξινους τόνους. Για πικράδα, παλιό καλό και δοκιμασμένο είναι το FA Bitter Wizard...

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #879 στις: Ιουνίου 07, 2016, 15:59 »
Καλησπερα,ξερει κανεις σε τι αναλογιες καραμελα-βανιλια-καπνικο θα παιξω για να προσεγγισω μια ry4 γευση?

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #880 στις: Ιουνίου 07, 2016, 19:24 »
Αυτό φίλε μου εξαρτάται από το πόσο δυνατή είναι η καραμέλα και η βανίλια σου. Σου προτείνω μια μέθοδο trial & error για να το πετύχεις.
1) Φτιάχνεις ένα μπουκαλάκι υγρό με το καπνικό σου, ένα με τη βανίλια, ένα με την καραμέλα, σύμφωνα με τις προτεινόμενες αναλογίες του κατασκευαστή. Στο καπνικό, βάλε κάτι παραπάνω.
2) Όταν με το καλό ωριμάσουν, χρησιμοποιείς το καπνικό ως βάση και προσθέτεις βανίλια και καραμέλα σε αναλογίες που θα σημειώσεις.
3) Όλο αυτό με μικρές ποσότητες, να μην έχεις και φύρα...

Σιγά σιγά θα το βρεις.

Εναλλακτικά, ψωνίζεις το Gaucho από Lamda (ή το Gaucho Verrano αν θες και λίγο πειραγμένη γεύση), ή το άρωμα RY4 από FA...

Αποσυνδεδεμένος vithos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #881 στις: Ιουνίου 07, 2016, 19:29 »
Παίδες, μήπως ξέρει κανείς κάτι ανάλογο με το SIN CITY της BLACK RESERVE?? Εχω φάει κόλλημα και θα ήθελα να δω αν μπορούμε να φτιάξουμε κάτι παρόμοιο ....Το ίδιο και για το Furiosa lava drops.....

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #882 στις: Ιουνίου 07, 2016, 19:46 »
Καλησπέρα παιδιά. 

Σκέφτομαι να φτιάξω κάποιο καλοκαιρινό υγρό με ροδάκινο. Ποιάς εταιρείας το ροδάκινο είναι πιο κοντά στο πραγματικό..??

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #883 στις: Ιουνίου 07, 2016, 20:13 »
Της Inawera ειναι παρα πολυ καλο, αρκει να το βαλεις σε μικρη ποσοτητα (εχει μεγαλη συγκεντρωση).

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #884 στις: Ιουνίου 07, 2016, 20:29 »
Αυτό φίλε μου εξαρτάται από το πόσο δυνατή είναι η καραμέλα και η βανίλια σου. Σου προτείνω μια μέθοδο trial & error για να το πετύχεις.
1) Φτιάχνεις ένα μπουκαλάκι υγρό με το καπνικό σου, ένα με τη βανίλια, ένα με την καραμέλα, σύμφωνα με τις προτεινόμενες αναλογίες του κατασκευαστή. Στο καπνικό, βάλε κάτι παραπάνω.
2) Όταν με το καλό ωριμάσουν, χρησιμοποιείς το καπνικό ως βάση και προσθέτεις βανίλια και καραμέλα σε αναλογίες που θα σημειώσεις.
3) Όλο αυτό με μικρές ποσότητες, να μην έχεις και φύρα...

Σιγά σιγά θα το βρεις.

Εναλλακτικά, ψωνίζεις το Gaucho από Lamda (ή το Gaucho Verrano αν θες και λίγο πειραγμένη γεύση), ή το άρωμα RY4 από FA...
Ευχαριστω φιλε μου.Χρησιμος ο εναλλακτικος τροπος που προτεινες,δεν το ειχα σκεφτει,συνηθως εβαζα ολες τις ποσοτητες κατευθειαν στο τελικο μπουκαλι.Εννοειται οτι εχω αγορασει πολλες φορες ετοιμο αρωμα ry4 και της fa και της tpa αλλα επειδη εχω καραμελες και βανιλιες που καθονται στο ραφι ειπα να δοκιμασω να φτιαξω και μονος μου μιας και εχω γινει ry4ακιας τελευταια :-)

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275252 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15192 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364