vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 10 χρήστες
tibolaso, Jorge, Stedorian93, vag21, nightdream, manoslykos, Tem, djfloor, AK47, lounik

Twitter

Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« στις: Ιουνίου 18, 2010, 01:33 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"






Συνατμιστές θα ήθελα τις γνώμες σας ...Ασχολούμαι 1 χρόνο και κάτι με το η.τ. και το τελευταίο 8μηνο αποκλειστικά καπνίζω ηλεκτρονικό ...Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό οτι κοιμάμαι λίγο και παρόλα αυτά δεν αισθάνομαι σαν ζόμπι ...Σαν να είμαι άυπνος δηλαδή ..Το λίγο το εννοώ σαν 5ωρο βραδυνό ύπνο και 1 ώρα (αλλά πολλές φορές και καθόλου) το μεσημέρι ...Συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό ή και σε εσάς ?
Καπνίζω 18αρι υγρό περίπου 2-3 ml το 24ωρο ..  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:20 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 18, 2010, 09:22 »
Εγώ κάνω 12αρι υγρό περίπου 2-3ml την ημέρα και παρατήρησα κάτι άλλο.
Χθες εκεί που περπατούσα παραπάτησα και έπεσα.
Σας έχει τύχει και εσάς αυτό;
Στα πόσα mg αρχίζεις και σκοντάφτεις πιο συχνά;


ggero τα παραπάνω που έγραψα είναι επίτηδες ακραία σε μια προσπάθεια να σου πω να μην αποδίδεις ότι παρατηρείς στο η.τ.

Λες ότι ατμίζεις 8 μήνες αποκλειστικά ηλεκτρονικό και ότι μόνο τον τελευταίο καιρό κοιμάσαι λίγο (αν και 6 ώρες τη μέρα δε θεωρείται λίγο). Αυτό μπορεί να είναι από τη ζέστη, το άγχος, σκληρό μαξιλάρι,στραβό στρώμα, αντίδραση του οργανισμού που τόσο καιρό κοιμόταν πολύ και δεκάδες άλλα μικρά ή μεγάλα πράγματα που μπορούν να δημιουργήσουν διαταραχές ύπνου.

Επίσης όποια απάντηση και να πάρεις στο ερώτημα σου δε θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα αφού ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές συνήθειες πάνω στον ύπνο. Έχω φίλους που από τότε που τους ξέρω κοιμούνται 5-6 ώρες τη μέρα και άλλους που αν δεν κλείσουν 10ωρο δε σηκώνονται.

Το σημαντικότερο σε αυτά που γράφεις είναι ότι αν και με 5 ώρες ύπνου "δεν αισθάνεσαι σα ζόμπι". Αυτό σημαίνει ότι ο οργανισμός ξεκουράστηκε με τον ύπνο κάτι που σε διαβεβαιώνω ότι πάρα πολλοί άνθρωποι θα ήθελαν να τους συμβαίνει.

Τέλος έχω να σου προτείνω να διαθέσεις τον επιπλέον χρόνο που πλέον έχεις σε κάτι δημιουργικό όπως να φτιάξεις ένα mod :)) :))
Μπορείς επίσης να κάτσεις και να απολαύσεις το πρωινό σου καφεδάκι χωρίς το άγχος του χρόνου που έχουμε συνήθως το πρωί με αποτέλεσμα να πίνουμε τον καφέ στο πόδι.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 18, 2010, 09:31 »
Φίλε Geraki έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ...Δεν αποδίδω τον λίγο ύπνο στο ητ ...Απλά μου πέρασε απο το μυαλό χτες το βράδυ και είπα να ρωτήσω...Παλιότερα δεν ήμουν έτσι...Άλλωστε απο τότε που έκοψα το κανονικό κάπνισμα, έχω σταματήσει να αγχώνομαι για την υγεία μου γιατί βλέπω οτι όσο πάει βελτιώνεται :)
Δεν είναι κακή η ιδέα σου να φτιάξω κανένα Mod ...Με μικρό παιδί όμως ο ελεύθερος χρόνος είναι σχεδόν μηδαμινός ...Μόνο αργά τα βράδια υπάρχει που κοιμούνται όλοι :) :) :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 18, 2010, 09:33 »
προσωπικά έχω διαπιστώσει ότι με το ΚΤ ξυπνάς πιο δύσκολα. Εδώ και ένα μήνα περίπου άρχισα να καπνίζω και πάλι ΚΤ και έχω δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα. Σιγά σιγά το περιορίζω και πάλι και επανέρχομαι στην φυσιολογική κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 18, 2010, 09:34 »
:( Μια φουγαροκαραβάνα με 1087 posts ξανακαπνίζει κ.τ. ?
Γιατί ωρε Tem ???

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 18, 2010, 09:55 »
:( Μια φουγαροκαραβάνα με 1087 posts ξανακαπνίζει κ.τ. ?
Γιατί ωρε Tem ???
Γιατί αυτό που κατάλαβα είναι ότι οταν άρχισα τον απλό 901 δεν με κάλυψε. Μπορεί να με τρόμαξε και η κρίση. Επανέρχομαι όμως πάλι μόνο στο ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 18, 2010, 10:36 »
:( Μια φουγαροκαραβάνα με 1087 posts ξανακαπνίζει κ.τ. ?
Γιατί ωρε Tem ???
...κι εγώ μαζί με τον ΤΕΜ  :-[  :hmmm:
Χωρίς τύψεις, συνεχίζω και το Κ.Τ. μαζί με το Η.Τ. που ξεκίνησα πριν ένα χρόνο και κάτι ψιλά  :))
Κάποια στιγμή το είχα κόψει, αλλά τελικά το Η.Τ. δεν με κάλυψε πλήρως.
Καπνίζω 4-5 Κ.Τ. την ημέρα και ειδικά το πρωϊνό Κ.Τ. μαζί με τον καφέ, ή μετά το φαγητό το θεωρώ αξεπέραστο συνδυασμό  :)
Βέβαια, περιμένω και τα 24αρια υγρά από TW οπότε ποτέ δεν ξέρεις.
Αν με καλύψουν, μπορεί και να το κόψω, αν και το βλέπω λιγάκι δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 18, 2010, 10:36 »
σ,εμενα παντως αν και ατμιζω μοναχα μου λειπει ΠΑΝΤΟΤΕ ο υπνος

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 18, 2010, 11:12 »
Κι εγώ το ίδιο... (μου λείπει ύπνος)

Στην αρχή είχα κάποια μικροδιαταραχή του ύπνου . Είχα μαι δυσκολία να κοιμηθώ και μια υπερβολική ευκολία να
 ξυπνήσω το πρωί χωρίς να έχω συμπληρώσει τις συνηθισμένες μου 5.5 - 6 ώρες ύπνου, ίσως να οφείλεται και στην
μεγαλύτερη ζωτικότητα που είδα από τη  πρώτη κιόλας μέρα αποκλειστικής χρήσης η.τ

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 18, 2010, 12:33 »
Παιδιά για τον λίγο ύπνο, μία είναι η εξήγηση: γεράματα! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 18, 2010, 13:46 »
Παιδιά για τον λίγο ύπνο, μία είναι η εξήγηση: γεράματα! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δεν αποκλείεται!!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 18, 2010, 14:07 »
...κι εγώ μαζί με τον ΤΕΜ  :-[  :hmmm:
Χωρίς τύψεις, συνεχίζω και το Κ.Τ. μαζί με το Η.Τ. που ξεκίνησα πριν ένα χρόνο και κάτι ψιλά  :))
Κάποια στιγμή το είχα κόψει, αλλά τελικά το Η.Τ. δεν με κάλυψε πλήρως.
Καπνίζω 4-5 Κ.Τ. την ημέρα και ειδικά το πρωϊνό Κ.Τ. μαζί με τον καφέ, ή μετά το φαγητό το θεωρώ αξεπέραστο συνδυασμό  :)
Βέβαια, περιμένω και τα 24αρια υγρά από TW οπότε ποτέ δεν ξέρεις.
Αν με καλύψουν, μπορεί και να το κόψω, αν και το βλέπω λιγάκι δύσκολο.
όπως και να το κάνουμε η απόλαυση του κανονικού είναι αξεπέραστη  8)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 18, 2010, 14:44 »
όπως και να το κάνουμε η απόλαυση του κανονικού είναι αξεπέραστη  8)
ΠΙΠΕΡΙ ΤΕΜ, ΠΙΠΕΡΙ  :angel:
 :laugh1:
Μακάρι να με καλύψει κάποιο υγρό και να βρω το κουράγιο να στείλω έστω και τα 4-5 Κ.Τ. στον αγύριστο  :-\

Όσο για τον ύπνο, έχω παρατηρήσει ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ από τη στιγμή που αλλάζει η ώρα τον Απρίλιο, χρειάζομαι περίπου 6 ώρες (και σπάνια 7 ή παραπάνω) και είμαι ΟΚ.

Βέβαια γίνεται και της π..... στη δουλειά αυτήν την περίοδο, οπότε δεν αποκλείεται να είναι και λόγω άγχους-στρες.
Πάντως ξυπνώ μεσ την καλή χαρά, χωρίς τσιγαρόβηχα (όχι οτι είχα ποτέ) και με μεγάλη όρεξη για δουλειά ή ο,τιδήποτε  :laugh1:
Γύρω στις 6-7 το απόγευμα όμως, η μπαταρίες αποφορτίζονται και θέλω ... πας θρου  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2010, 14:52 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 21, 2010, 19:27 »
Ευτυχώς δεν με τραβάει ούτε στο τόσο να καπνίσω ξανά
Μάλλον είμαι από τους τυχερούς

κανα δυο φορές που βρέθηκα με παρέα και ποτό και με κέρασαν δοκίμασα να καπνίσω το αποτέλεσμα ήταν ευτυχώς τραγικό
απόρησα πως άντεχα να καπνίζω τόσα χρόνια

αν έχω ένα καλό 510 και το καλό μου το υγρό που και εκεί πάω μέχρι το 16mg βαριά είμαι τρισευτυχισμένη
τώρα όμως έχω άλλο πρόβλημα

νομίζω πως έχω απεξαρτητοποιηθεί από το τσιγάρο αλλά την έχω πάθει με το ηλεκτρονικό
δεν πάω πουθενα χωρίς αυτό και δεν φεύγω αν δεν είμαι σίγουρη ότι τα έχω παρει όλα ,υγρά ατόμ,μπαταρίες όλα
και αν ξεχάσω κάτι δεν μπαίνω στο τρυπάκι να πάρω τσιγάρα απλά νιώθω ότι δεν με καλύπτουν
είμαι ικανή να γυρίσω πίσω χιλιόμετρα για να πάρω το υγρό μου ή την μπαταρία μου που ξέχασα

αυτό είναι πλέον που παθαίνω και δεν ξέρω είναι καλό ή κακό???? :hmmm:

όσο για τον ύπνο σίγουρα ο καθένας μας είναι διαφορετικός σε οποιαδήποτε κατάσταση,κι εμένα μου λείπει ύπνος αλλά μου έλειπε πάντα
τώρα που υπάρχει πολύ άγχος δεν κοιμάμαι και πολλές ώρες κι αν κοιμηθώ δεν είναι τόσο ήσυχος ύπνος
όμως με τόσα που συμβαίνουν γύρω μας που να μας πιάσει ύπνος???

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λιγότερος ύπνος ..Φταίει το η.τ. ???
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 21, 2010, 19:40 »
Τελικά λίγο ή πολύ έχουμε όλοι την ΝΗΤ (Νόσος η.τ.) :) :) :)




Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:20 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12