vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 8 χρήστες
azzazel, manoslykos, Tazz, camber, dkostas, mathimatikos1966, Nikrom, Jorge

Twitter

Απορία σχετικά με τους χρήστες επισκευάσιμων ατμοποιητών

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Έχει σκεφτεί κανείς την περίπτωση ότι πέρα του χόμπι και της αναζήτησης του καλύτερου ότι κανείς δεν είναι πραγματικά ευχαριστημένος!

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Ε κι αμα ?

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Δεν υπάρχει κι άμα!


Διάλογο κάνουμε!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Εχω 3 ιδιους επισκευασιμους

 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Αν πας στο νήμα "πόσα ξοδέψατε ως τώρα" και στο νήμα με το πόσο μας στοιχίζει ανά μήνα, θα δεις τις μαρτυρίες των ίδιων των χρηστών και θα δεις ότι χωρίζονται σε δυο κατηγορίες.
Αυτοί που αγοράζουν για οικονομία και έχουν δυο, ώστε αν χαλάσει ο ένας να μην ξεμείνουν
αυτοί που αγοράζουν από χόμπι, καταναλωτισμό, αναζήτηση του τέλειου ή οτιδήποτε άλλο και έχουν περισσότερους.
Το τι ζητάει ο καθένας από τις επιλογές του είναι αυτό που λέει η έκφραση. Ο καθένας ψάχνει κάτι το διαφορετικό.
γιατί έχει διαφορετικές ανάγκες, φιλοσοφία, συνήθειες.
Αν κοιτάς να βγάλεις τάσεις για να δεις ποια είναι η σωστή, κάτι τέτοιο δεν υπάρχει.
Είναι πραγματικά ότι ταιριάζει στον καθέναν.
Μελέτησε γι΄αρχή αυτά τα δυο νήματα.


Εχω πολλές επιφυλάξεις κατά πόσο πρέπει να ανοίγουμε νέα νήματα όταν αυτό που ζητάμε υπάρχει σε άλλα, έστω και σε παραπλήσια μορφή. Προσωπική πάντα άποψη, άνευ παρεξήγησης και όχι απαραίτητο να συμφωνήσουν μαζί της άπαντες.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Ενας πιο ουσιαστικος λογος που ...μαντευω, ειναι να εχεις μια γευση στον καθενα για να μενουν καθαρες.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Θα σου πω την προσωπική μου εμπειρία. Από σήμερα έχω 3 και μάλιστα όμοιους μεταξύ τους (steam machine και οι 3).


- τον πρώτο τον πήρα για ευνόητους λόγους
- τον δεύτερο, ελαφρώς διαφοροποιημένο, τον πήρα για backup
- τον τρίτο τον πήρα γιατί είναι η έκδοση με το mesh, που είναι εντελώς διαφορετική ιστορία από τα φιτίλια και ήθελα να πειραματιστώ.


Όσον αφορά στο οικονομικό κομμάτι, προσωπικά πάντοτε κάτι πουλάω για να αγοράσω. Με τη λογική αυτή δεν ξοδεύω καθώς ανακυκλώνω ένα συγκεκριμένο ποσό με πολύ μικρές προσθήκες κάθε φορά. Πέραν αυτού, έχω επιλέξει νά έχω πολλούς ατμοποιητές, ενώ έχω πχ ένα μόνο mod και αυτό φτηνό, ενώ θα δεις πχ πολλούς εδώ μέσα να κάνουν το αντίστροφο.


Σε κάθε περίπτωση μπορείς να βολευτείς με έναν επισκευάσιμο, έχοντας backup κάποιον εργοστασιακό, ή ακόμη καλύτερα με 2 επισκευάσιμους. Από τους 2 και πάνω είναι υπερβολή, χόμπυ, καταναλωτισμός, συλλογή ή όπως αλλιώς θέλει ο καθένας μας να το πει.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστημένοι συνήθως θέλω να πιστεύω πως είμαστε άλλα είναι αυτήν η περιέργεια να δοκιμάσουμε το νέο που προσωπικά και το τέλειο να βγει σίγουρα θα αγοράσουμε και κάτι άλλο!!

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Αν πας στο νήμα "πόσα ξοδέψατε ως τώρα" και στο νήμα με το πόσο μας στοιχίζει ανά μήνα, θα δεις τις μαρτυρίες των ίδιων των χρηστών και θα δεις ότι χωρίζονται σε δυο κατηγορίες.
Αυτοί που αγοράζουν για οικονομία και έχουν δυο, ώστε αν χαλάσει ο ένας να μην ξεμείνουν
αυτοί που αγοράζουν από χόμπι, καταναλωτισμό, αναζήτηση του τέλειου ή οτιδήποτε άλλο και έχουν περισσότερους.
Το τι ζητάει ο καθένας από τις επιλογές του είναι αυτό που λέει η έκφραση. Ο καθένας ψάχνει κάτι το διαφορετικό.
γιατί έχει διαφορετικές ανάγκες, φιλοσοφία, συνήθειες.
Αν κοιτάς να βγάλεις τάσεις για να δεις ποια είναι η σωστή, κάτι τέτοιο δεν υπάρχει.
Είναι πραγματικά ότι ταιριάζει στον καθέναν.
Μελέτησε γι΄αρχή αυτά τα δυο νήματα.


Εχω πολλές επιφυλάξεις κατά πόσο πρέπει να ανοίγουμε νέα νήματα όταν αυτό που ζητάμε υπάρχει σε άλλα, έστω και σε παραπλήσια μορφή. Προσωπική πάντα άποψη, άνευ παρεξήγησης και όχι απαραίτητο να συμφωνήσουν μαζί της άπαντες.




Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν οι χρήστες των επισκευάσιμων είναι κατά βάθος στην ίδια "θέση" με αυτή των εργοστασιακών.
Δεν υπάρχει ένα προιόν στο χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου, το οποίο να ικανοποιεί απόλυτα τον καταναλωτή.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
οχι..
ο απολυτος ατμοποιητης ...δεν νομιζω οτι υπαρχει...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Το Ηλεκτρονικό τσιγάρο δέν ειναι μια απλή συσκευή.
Διαφορετικές μεταξύ τους μπαταριθήκες, θα σου δώσουν διαφορετικά αποτελέσματα στον ίδιο ατμοποιητή, και φυσικά εντονότερα με το αντίθετο.
Οπότε για τα γούστα του καθενός, θέλει ψάξιμο!
Οπως ψάχνεις εδώ στα νήματα για να βρείς πληροφορίες, θέλει ισως πολύ διαβασμα για να πετύχεις το κατάλληλο νήμα και τον κατάλληλο πίνακα.
Ετσι και στους επισκευάσιμους, θελει ψάξιμο για να βρείς και τον τύπο του ατμο που τελικά σε ικανοποιεί, και το συγκεκριμένο μοντέλο.


Απολυτα, δεν σε ικανοποιεί εξάλλου ΜΟΝΟΣ του ο ατμοποιητής. Βάλε στην εξίσωση το μόντ και τα υγρά πανω απ όλα και το πράγμα γίνεται αρκετά περίπλοκο!

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
απολυτος ατμοποιητης καθε φορα, ειναι αυτος που δεν εχει βγει ακομα....  :eyesplash:


το θεμα ειναι που και πως βαζει τα φρενα του κανεις...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Το θέμα είναι ότι ως επί το πλείστον χρησιμοποιώ εργοστασιακούς ατμοποιητές και ενώ είμαι είδη κάτοχος ενός επισκευάσιμου, είδα πρόσφατα αρκετά νήματα σχετικά με διάφορους άλλους και άρχισα να μπαίνω στην διαδικασία να πάρω έναν δεύτερο κ.ο.κ.


Έχω καταλάβει όμως ότι δεν πρόκειται να κατασταλάξω διότι και εγώ έχω στο αίμα μου το "μικρόβιο" του χομπίστα και όπως είπε και ο koloky8anos ο καλύτερος ατμοποιητής είναι αυτός που δεν έχει βγει ακόμα, έτσι πιστεύω ότι τελικός δεν πρόκειται να μείνω ευχαριστημένος ότι χρηματικό ποσό και να επενδύσω, γι'αυτό θα συνεχίσω στα "ρηχά" για την αναζήτηση του τέλειου εργοστασιακού.


Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Να προσθεσω οτι και στο κ.τ υπαρχουν οι ανθρωποι που τους αρεσει να δοκιμαζουν αλλες μαρκες ή να καπνιζουν τσιγαρα και πουρα ή πιπα..
κατι αντιστοιχο γινεται και εδω. εγω π.χ χρησιμοποιω 3-4 επισκευασιμους καθημερινα με το ιδιο υγρο ,και ο καθενας τους εχει κατι αλλο να μου προσφερει γευστικα αλλα και στο ματι μου. εαν καποιος ψαχνει απλα να ατμισει νομιζω οτι οποιοσδηποτε σημερινος επισκευασιμος καλυπτει απολυτα την αναγκη.

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απορία σχετικά με τους χρήστες επισκευάσιμων ατμοποιητών
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 23:54 »
εγω νομιζω οτι ειναι λιγο το πλασιμπο και λιγο οι υπερβολικες αντιδρασεις που παρασυρουν κοσμο σε αγορες
ενω εχει ηδη κατι που τον καλυπτει,εργοστασιακο η επισκευασιμο




τις αγγελιες να δει καποιος θα βγαλει ευκολα συμπερασματα!


ενα πακετακι boge μου βγαζει εμενα 20-25 μερες,αλλα τωρα τελευταια στη δευτερη μερα χαλαει η γευση(ρε φιλε)
Κάθε 4 μέρες αλλάζεις δηλαδή carto;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12