vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 4 χρήστες
Βασίλης1966, Lazy Dog, camber, dallaskdp

Twitter

TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 25, 2012, 10:55 »
Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω εδω και 6 χρονια και δυστυχως δεν ειναι θεραπευσιμο :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 25, 2012, 11:18 »
Μαλλον κατι αναλογο συμβανει οταν ξαπλωνω και εχει ησυχια - ακουγεται κατι σαν θρόϊσμα.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 25, 2012, 12:50 »
Όσες φορές και αν ρουφήξω δεν ακούω τίποτα, αλλά αν δοκιμάσω με κλειστά χείλη να ρουφήξω με δύναμη... ναι, σφυρίζουν τ'αυτιά μου!
Τα τελευταία 20 χρόνια γνωρίζω την αιτία (από γιατρό):  Υψηλός αιματοκρίτης  ;) 50-54

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 25, 2012, 14:03 »
Απο αρχες του χρονου,ειχα και εγω προβλημα στα αυτια μου,συγκεκριμενα δεν μπορουσα να ανεχτω...δυνατους η διαπεραστικους ηχους(π.χ κλαμα παιδιου)και επισης τα αυτια μου μπουκονανε οπως κανουμε βουτια στην θαλασσα.
Πηγα σε ΩΡΛ και ειδε οτι υπηρχε κυψελιδα(Συσσωρευμενο κερι) και μου εκανε καθαρισμο με αποτελεσμα να δω μια σημαντικη βελτιωση αλλα οχι εξαλειψη του προβληματος αν και χρησιμοποιω μετα απο προτροπη του συχνα ωτικες σταγονες για αφαιρεση κυψελιδας,
παντως νομιζω(με καθε επιφυλαξη!!!!!!)οτι σταδιακα μειωνοντας την νικοτινη απο 18 σε 9mg εχω μια σταθερη βελτιωση,ΤΥΧΑΙΟ? :hmmm:
Τωρα με το test που αναφερεις να κανουμε δεν παρατηρησα κατι αν και το εχω επαναλαβει 2-3 φορες.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 25, 2012, 15:11 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να το επαναλάβεις ακριβώς με τον ίδιο τρόπο (τζούρες) , με μόνη διαφορά, να μην πατήσεις το κουμπί της μπαταρίας.
Αν το ξαναπάθεις , θα ξέρεις ότι δεν οφείλετε στο ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος Μιχαήλ

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 15:01 »
Ἠταν ο λόγος που σταμάτησα το ἨΤ για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Έχοντας περάσει μια ἐσωτερικη ωτίτιδα παλιότερα, ξεκινώντας το ἨΤ
ὀχι μονο βουιζαν ἀλλα αἰσθανομουν και βουλωμα και βαρος στο αὐτι καθε φορα που τραβαγα.
Το γυρισα παλι στο ΚΤ και ἀφου περασε κανενας χρονος ξανατμιζω πειραματικα.
Η αἰσθηση του βαρους παντως στο δεξι αὐτι ἐπιμενει, λιγοτερο μεν ἀλλα ὑπαρχει.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:09 »
Μήπως να δοκίμαζες κανένα ατμοποιητή με "αεράτη" τζούρα για να μη ζοριζεσαι στην εισπνοή? Ίσως αυτό να βοηθάει...

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 22:42 »
Κατ'αρχας μην αρχισετε να γελατε σας εφαγα  :sfyrigma:
Λοιπον θελω να κανετε το εξης ''πειραμα''  να ρυθμισετε τον ατμο σας εκει που τον δουλευετε, να παρετε 3 βαθειες ρουφηξιες απανωτες, και--ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ--......................'''Βουιζουν τ'αυτια σας??  ? ? ?

Θα παρακαλεσω γιατι ειναι σοβαρο για μενα να ακουσετε για μερικα δευτερολεπτα, και κατι ακομα..οι πρωτες απαντησεις να ειναι οσο πιο πολυ γινετε με ενα ΝΑΙ η με ενα ΟΧΙ...

Ευχαριστω




Σε κάποιες περιπτώσεις υπεροξυγόνωσης εγκεφάλου συμβαίνει.Ίσως απο τις απανωτές τζούρες.
Μπορεί να είναι και απο τον τρόπο που ρουφάς.Εννοώ να κουράζεις το σαγόνι.

Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 20, 2015, 05:30 »
Για δοκιμάστε - ως πείραμα - να πάρετε τις τζούρες σας ΧΩΡΙΣ να ακουμπάτε το στόμιο του ατμοποιητή, από μικρή απόσταση μισού εκατοστού δηλαδή. Κάτι μου λέει πως "πιέζετε" το όλο ΩΡΛ "σύστημα" καθώς "ρουφάτε σφιχτές τζούρες" (σε σχέση με ό,τι αν πέρνατε ανάσα με ανοιχτό το στόμα).

Εκτιμήσεις κάνω, έτσι; Δεν είμαι γιατρός, αλλά δεν χάνετε και κάτι να το δοκιμάσετε! Η δε νικοτίνη, ναι, θα μπορούσε να φταίει - αφού όντως επηρεάζει το κυκλοφορικό - αλλά αν ήσασταν ΗΔΗ καπνιστές πριν και ΔΕΝ είχατε τέτοιο πρόβλημα..;! Περίεργο δεν φαίνεται; Νικοτίνη η μεν, νικοτίνη και η δε - άρα, η διαφορά εντοπίζεται στο... ρούφηγμα!

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TO ΠΕΙΡΑΜΑ με τ'αυτια...
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 20, 2015, 06:09 »
Μου έχει τύχει στο παρελθόν φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364