vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

μετα απο μηνες αποχης...

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο μηνες αποχης...
« στις: Αυγούστου 22, 2012, 16:21 »

  καλησπέρα παιδιά. λόγο άγχους είχα σταματήσει το η.τ. και άρχισα πάλι να στρίβω... Αποτέλεσμα? αντοχή 0, βήχας, πονοκέφαλοι μετά από ξενύχτι, βρομιά στο στόμα στα ρούχα στο σόμα μου και πολλές άλλες πραγματικά εμετικές αηδίες.. Βρήκα το σκονισμένο ι-μιστ το καθάρισα το έβρασα το στέγνωσα, έφτιαξα και το υγρό μου και νιώθω ότι δεν μου αρκεί.. θέλω να περάσω στον χώρο τον mods και ψάχνω κάτι δυνατό και να δίνει πλούσια γεύση, όμορφο σε εμφάνιση και να μην είναι λες και κρατάω το παλαμάρι του βαρκάρη δηλαδή μικρό... περιμένω προτάσεις :)

 
 

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 22, 2012, 16:36 »
Εγώ θα πρότεινα το mini provari.αν δεν θες σε ποιο οικονομικό το mini lava v2. Αυτα για μοντ. Θα σου πρότεινα πάντως να ψάχνεις λίγο και με επισκευασιμους ατμό. Κάνουν διαφορά... Θα το δεις...

sent from my phone using tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 22, 2012, 16:39 »
Μην ξεχνάς τα υγρά!

Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τη σειρά El Toro  ;)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 22, 2012, 16:48 »
Για τα υγρα να προσθέσω ότι πρέπει να βρεις και την περιεκτικότητα σε νικοτίνη που σε καλύπτει. Αν πας αμέσως στο 0 η έστω και στο 6 δεν σε βλέπω να κρατάς. Εγώ αρχαία από 15 mg νικοτίνη που είναι οριακό πιστεύω. Μάλλον 18 με 24 είναι καλύτερα για αρχή.

sent from my phone using tapatalk

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:00 »
Θα συμφωνησω με ektelo και domaze  ότι σημαντικό ρόλο παίζουν τα υγρά αλλά γνώμη πάνω από όλα είναι η απόφαση.

Η απόφαση ότι αρχίζω το άτμισμα και κόβω το κάπνισμα δεχόμενος ότι θα περάσης κάποιες δυσκολίες τον πρώτο καιρό.

Και αυτό που θα σου συστήσω και το λέω σε όλους.Πάρε ότι μπαταρίες και ατμοποιητές αποφασίσεις αλλά ξεκίνα να ατμίζης με δύο
ταυτόχρονα.Στον ένα ατμοποιητή βάλε 12αρα και στον άλλο 18αρα(για νικοτίνη στα υγρά αναφέρομαι μην πάει ο νους σου στο πονηρό :laugh1: :laugh1: ). Άτμιζε  για όσο περισσότερο χρόνο μπορείς 1-2-3 μέρες από την 12αρα.Και όταν νοιώσης ότι θα σε προδώσει για να μην πας στο τσιγάρο κάνε μερικές τζούρες απαλές 18αρα.

Τότε θα νοιώσης το χτύπημα που θα σου έδινε και ένα τσιγάρο.Μετά από λίγες τζούρες θα νοιώσης γεμάτος γύρισε και πάλι στην 12αρα
και συνέχισε όπως παραπάνω.

Πάντως ότι απόφαση και να πάρης σου εύχομαι καλή επιτυχία και να ξέρης ότι εδώ είμαστε για κάθε βοήθεια που θα χρειαστής. :bye: :bye:   

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:13 »
Mια παρατήρηση: το μέλος έβγαλε i-mist και δεν τον κάλυψε!
Οχι κάποιο βαρύ εργαλείο.
crond, αν η μόνη μου επιλογή ήταν και μένα i-mist, κι εγώ θα επέστρεφα στο κ.τ. ή θα ζητούσα μόντες.
Αν θέλεις δυνατό χτύπημα, ο ατμοποιητής αυτός δεν κάνει για σένα. Ρουφάς 70% αέρα και 30% ατμό. Πολύ ντουμάνι, καθόλου χτύπημα.

α) Δοκίμασε έναν άλλον ατμοποιητή, πχ egoC CE4+crystal 1.8ohm, egoCC (T2) 1,8ohm carto510d 2 ή χαμηλότερα ομ για αρχή.
β) Στο κατάστημα που θα πας, βάλε να σου μετρήσουν τη μπαταρία. Αν φορτισμένη είναι κάτω από 3,8 βολτ χρειάζεσαι επειγόντως μια που να βγάζει 4 βολτ σε φορτίο. Ακόμη καλύτερα, να είναι passthrough, για να μην πέφτει η τάση της (και το χτύπημα) όταν είσαι σε υπολογιστή.

Εννοείται, ένα υγρό με αρκετή περιεκτικότητα σε νικοτίνη και καλό ξανα-ξεκίνημα.

Μια καλή μπαταρία μαζί με έναν καλό άτμο έχουν κόστος γύρω στα 30 ευρώ μέσο όρο. (αν χρειαστείς μπαταρία τελικά)

Αν σε σου κάτσει τέτοιος συνδυασμός, ψάξε για βαρέων βαρών εργαλείο.



Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:18 »
  Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 10αρα ατμίζω 12 και 18 με πεθαίνουν στο λαιμό έχω δώσει παραγγελία για ένα μοντ σε κάνα 2 εβδομάδες θα το έχω οπότε θα προσπαθήσω με το ι-μιστ που το έχω από το πρωί στο στόμα μου και θα συνεχίσω με το μοντ. Με ενδιαφέρει χτύπημα και γεύση τι ατμο/καρτο μου προτείνετε?

Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:20 »
Εγώ πάλι καλέ μου φίλε πριν από οτιδήποτε θα σου έλεγα να διαβάσεις αυτό
Και μετά ότι σου είπαν και θα σου πουν τα μέλη

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:26 »
το εχω διαβασει και πιστεψε με εχω αντεξει σε πολλα απο τα 10 οχι ολα ομως απλα μπουχτισα και απο μονος μου ζητησα παλι το η.τ. οπως πριν 2 3 μηνες ζητησα και το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:33 »
Ἅτμοκάρτο υπάρχουν πολλά, αλλά το καθένα έχει τα μειονεκτήματά του.
μια δοκιμασμένη λύση είναι το απλό κάρτο 510d στα 2 ή και λιγότερα ομ. Μειονέκτημα, η μικρή αυτονομία και διάρκεια ζωής, αλλά δεν είναι ακριβό.
Αν το βάλεις σε καρτοτανκ, θα σφίξει λίγο η τζούρα και θα χάσεις λίγη γεύση, αλλά θα κερδίσεις σε αυτονομία και διάρκεια ζωής. Είναι λίγο πιο μπελαλίδικο, αλλά θεωρείται σταθερή αξία

Σε ατομάιζερ, οι εγκο c έχουν πολλούς φίλους. εμένα δε με βόλεψε η σφιχτή τζούρα, αλλά όπως σου είπα, πολλοί τον ατμίζουν και δεν τον αλλάζουν.

Σε κλιαρομάιζερ, CE4 crystal, CC(T2) vivi nova όλα με τη χαμηλή αντίσταση είναι εμπορικά μοντέλα, αλλά ότι κι αν λέει ο από πάνω σου φίλτατος συνατμιστής, σε πολλούς παρουσιάζουν διαρροές κατά διαστήματα. Μια δοκιμή, θα σε πείσει σε ποια κατηγορία υπάγεσαι. Πολλοί, τους έχουν βολευτεί τόσο, που δεν τους αλλάζουν.

Σε ντρίπινγκ, παίζουν οι 510, αλλά και οι cisco 306. Μπορεί να μην είναι για όλη την ώρα, αλλά τον ρίχνεις στην τσέπη και κάθε λίγο τον χρησιμοποιείς.

Σίγουρα έχω ξεχάσει κάποια μοντέλα, αλλά αυτά είναι σήμερα βασικά. Λογικά, κάποια θα σε βολέψουν. Αυτό στο λέω, γιατί δεν βολεύουν όλα όλους. Δεν είναι θέμα μόνο πόσο καλός είναι ένας άτμο, αλλά και αν ταιριάζει στις ανάγκες σου

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:35 »
  Με ενδιαφέρει χτύπημα και γεύση τι ατμο/καρτο μου προτείνετε?
Δοκιμασε αν θες τανκ με boge carto στα 1,8 2,0 2,2 για γευση και χτυπημα :yes:

Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:40 »
θέλω να περάσω στον χώρο τον mods και ψάχνω κάτι δυνατό και να δίνει πλούσια γεύση, όμορφο σε εμφάνιση και να μην είναι λες και κρατάω το παλαμάρι του βαρκάρη δηλαδή μικρό... περιμένω προτάσεις :)
Δεν έχεις εναλλακτικό σχέδιο βλέπω και είσαι και αποφασισμένος οπότε Mini ProVari και επισκευάσιμο ατμοποιητή μπορείς να ρίξεις μια ματιά μόνος εδώ

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 22, 2012, 18:50 »
Πλήρες πακετο (μπαταριοθήκη VV, μπαταρίες, φορτιστής) όπως  Lava (π.χ: http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35439) ή eGo V6 VV Mod (π.χ: http://www.fabvape.gr/p.eGo-V6-VV-Mod-Full-pack.365678.html) ή T3000 Torpedo Mod (http://www.oceanvapor.com/36-t3000-torpedo-mod-18650-complete-set.html) κλπ...

Ατμο Eπισκευάσιμος:
Rcamizer (http://www.atmistique.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=169&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=25)

Ατμο Hμιεπισκευάσιμοι:
ViVi Nova V2 ή V3
CE4+ V2 Crystal V2 ή V3
T2

Καπνικό ατμιστικό υγρό 18-24 mg

Aυτά για αρκετά οικονομική αλλά...προχωρημένη (επαν)αρχή...Μετά βλέποντας και κάνοντας...

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 22, 2012, 19:08 »
καλως ηρθες και παλι στον χωρο.πιστευω οτι τα παιδια ορμηξαν (με την καλη εννοια) και σε κατατοπισαν.ευχομαι το καλυτερο και αυτην την φορα να παραμεινεις στο ητ.
 
αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να προτιμησεις Ελληνικα πραγματα μιας και ο πηχης εχει ανεβει παρα πολυ και δικοι μας ανθρωποι εχουν φτιαξει απιστευτα ατμιστικα δυνατα καλουδια. :thumpup: :thumpup:
 
παντα φιλικα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μετα απο μηνες αποχης...
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 22, 2012, 19:11 »
Και θάχης και άμεσο σέρβις-αντικατάσταση σε περίπτωση κάποιας βλάβης. :yes: :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180222 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12