vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Jorge, liabovas, dvelev, KORG N364, manoslykos, djfloor

Twitter

Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"






Το βραδυ του Πασχα,ειχα πιασει την κουβεντα με την παρεα και το καταλαβα αργα,αλλα ειχα ατμισει αρκετα με vanilla Nobacco low(που χρησιμοποιω καθε μερα) απ'οτι συνηθως. Νιωθω μια μικρη ενοχληση στο λαιμο οταν καταπινω,σαν καποιο ξενο σωματιδιο να εχει κολλησει εκει,σαν τριχα ενα πραγμα και το νιωθω ανεπαισθητα μεχρι τωρα,μια βδομαδα μετα δηλ.
Το ειχα παθει και παλιοτερα αυτο,οταν ειχα ξεμεινει απο Njoy low και εκανα κατι medium xl που ειχα και μου προκαλεσαν παλι αυτη την ενοχληση για οσο τα ατμιζα(φαινεται πως το προκαλει η νικοτινη,γιατι με το low XL δεν ειχα προβλημα μεχρι τοτε)..Πηγα σε οριλα και δεν ειδε κατι το ανησυχητικο,αν και δεν του πα κατι για το ατμισμα.. Του λεω μηπως φταιει το τσιγαρο? Μου λεει οχι,δεν ειναι φαρυγγιτιδα,μαλλον στομαχικο οξυ ανεβηκε στο λαιμο σου καποια στιγμη που εφαγες βαρια και ισως εχει προκαλεσει καποια μικροφλεγμονη,αλλα δε φαινεται κατι. Θα σου περασει μονο του,απλα να μην τρως βαρια φαγητα για καποιες μερες  :o  Περασε ομως με τον καιρο,αφου ειχα ξεμεινει τελειως απο καρτομαιζερς και δεν ατμιζα (ουτε καπνιζα..) για κανα 10αρι μερες..
Σας εχει τυχει κατι παρομοιο και σας και αν ναι,πως το αντιμετωπισατε? :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:19 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ενοχληση στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:28 »
Έχω σχεδόν 10 μέρες με παρόμοια συμπτώματα και περνούν σιγά σιγά. Τις τελευταίες μέρες και οι κόρες μου και η γυναίκα μου και αρκετοί του περιβάλλοντός μου (που δεν ατμίζουν). Πιθανότατα είναι ίωση που κυκλοφορεί αυτό τον καιρό και φέρνει έντονο βήχα, συνάχι και χαμηλό πυρετό.

Πως το αντιμετωπίζεις... Όπως σου πει ο γιατρός. Εμάς μας πρότεινε φρούτα (βιταμίνες) και κανένα depon αν ανεβάσουμε δέκατα ή χαμηλό πυρετό. Αν ζορίσουν τα πράγματα - π.χ. υψηλός πυρετός - ξαναπάς στο γιατρό.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:46 »
Είναι ίωση παιδιά ... Την έχει πάθει πολύς κόσμος αυτές τις ημέρες...Είναι σαν την λαρυγγίτιδα...

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:47 »
Οχι ρε παιδια,δε μιλαω για την ιωση..Σε μενα ξεκινησε οταν κατα τη διαρκεια της βραδιας εκεινης,ενω ενιωσα φουλ καποια στιγμη και ο λαιμος μου ηδη ειχε κουραστει,συνεχισα να ατμιζω για λιγο,μεχρι που ενιωθα μια μικρη ενοχληση,δε θα το λεγα τσουξιμο ακριβως,ισως σαν γρατζουνισμα με ταση για βηχα λιγο και την επομενη μερα ξεκινησε αυτη η αισθηση του ξενου σωματιδιου,οπως την ανεφερε και ο γιατρος.. Δεν ειμαι αρρωστος,το χω ξαναπαθει με τα Njoy αυτο,οπως προανεφερα,αρα προκληθηκε απ τη νικοτινη σιγουρα. :yes:
Αλλωστε αυτο μου ειχε συμβει πριν 1 μηνα παλι..

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:51 »
Μήπως σε πειράζει κατι με το συγκεκριμένο υγρό ? ...Εαν ήταν η νικοτίνη μόνο νομίζω θα είχες και άλλα συμπτώματα (ταχυπαλμίες,στομάχι κτλ)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:53 »
Μήπως σε πειράζει κατι με το συγκεκριμένο υγρό ? ...Εαν ήταν η νικοτίνη μόνο νομίζω θα είχες και άλλα συμπτώματα (ταχυπαλμίες,στομάχι κτλ)

Οχι,γιατι οταν ατμιζα νορμαλ και με τα njoy XL παλιοτερα αλλα και με τη vanilla low apo Nobacco,δεν ειχα προβλημα,παρα μονο οταν το παρακανα σε σημειο που με "γρατζουνισαν" στο λαιμο..

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 13, 2010, 01:54 »
Εγώ θα συνέχιζα για 2-3 ημέρες άτμισμα με άλλο υγρό και ίσως άτμισμα με Non για να δω τι φταίει..

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 13, 2010, 02:39 »
Δηλαδη δεν εχει συμβει σε κανεναν σας αυτο.. :confused1: Μου κανει εντυπωση  :hmmm:
(εννοω εκτος της γριπης zoobi   ::) )

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 13, 2010, 02:42 »
Εγώ θα συνέχιζα για 2-3 ημέρες άτμισμα με άλλο υγρό και ίσως άτμισμα με Non για να δω τι φταίει..

Αυτο εχω κανει τωρα,ατμιζω με Janty vanilla none κανα 3αρι μερες και βλεπουμε..

(Offtopic αλλα 2 μπουκαλακια vanilla Janty που εστειλαν στον ξαδερφο μου μαζι με 2 EGo που πηραν απο funstore σαν δωρο,ειναι none,διαφανο υγρο χωρις χτυπημα και εχουν κοψει το σημειο που λεει οτι ειναι none και εχουν βαλει με ζελοτειπ το γραμμα L ωστε να δειχνει οτι ειναι Low,ενω τα συστατικα και το χρωμα του,δεν αναφερουν καπου για νικοτινη..Τους ειχαμε ζητησει να μας στειλουν Low και μαλλον δεν ειχαν ή προσπαθησαν να ξεστοκαρουν τα none,στοχευοντας στο γεγονος οτι ο αρχαριος δε μπορει να καταλαβει τη διαφορα..Απαραδεκτο αυτο για μενα να υποτιμουν τη νοημοσυνη μας..anyway..)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2010, 02:50 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2010, 02:50 »
(εννοω εκτος της γριπης zoobi   ::) )
Ε, τώρα τρώγεσαι, σε ενοχλεί το λαιμουδάκι; Πάρε halls! 8)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 13, 2010, 02:52 »
Ε, τώρα τρώγεσαι, σε ενοχλεί το λαιμουδάκι; Πάρε halls! 8)

χαχαχαχ,υπαρχουν και σε ατμιστικη μορφη? :tongue_smilie:
Δε νιωθω βηχα ρε,τριχα νιωθω!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 13, 2010, 02:56 »
χαχαχαχ,υπαρχουν και σε ατμιστικη μορφη? :tongue_smilie:
Δε νιωθω βηχα ρε,τριχα νιωθω!
Ε, κατάπιε τη την καταραμένη :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 13, 2010, 03:00 »
Ε, κατάπιε τη την καταραμένη :laugh1:

Mαλλον μου φαινεται θα κανω κανα ΑDM mod και στο λαιμο μου για να φιλτραρει καλυτερα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 13, 2010, 03:01 »
Mαλλον μου φαινεται θα κανω κανα ΑDM mod και στο λαιμο μου για να φιλτραρει καλυτερα  :laugh1:
Α, γεια σου :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Ενοχληση ξενου σωματιδιου στο λαιμο,σας εχει τυχει?
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 13, 2010, 04:41 »
(Offtopic αλλα 2 μπουκαλακια vanilla Janty που εστειλαν στον ξαδερφο μου μαζι με 2 EGo που πηραν απο funstore σαν δωρο,ειναι none,διαφανο υγρο χωρις χτυπημα και εχουν κοψει το σημειο που λεει οτι ειναι none και εχουν βαλει με ζελοτειπ το γραμμα L ωστε να δειχνει οτι ειναι Low,ενω τα συστατικα και το χρωμα του,δεν αναφερουν καπου για νικοτινη..Τους ειχαμε ζητησει να μας στειλουν Low και μαλλον δεν ειχαν ή προσπαθησαν να ξεστοκαρουν τα none,στοχευοντας στο γεγονος οτι ο αρχαριος δε μπορει να καταλαβει τη διαφορα..Απαραδεκτο αυτο για μενα να υποτιμουν τη νοημοσυνη μας..anyway..)
[/quote]

Χωρις να κανω τον συνηγορο του διαβολου, εξαλλου υπαρχει μια...προϊστορια, απο οσο ξερω τα janty απο funstore εχουν κολλημενο πανω τους μια ετικετα που αναγραφει την γευση και τα ml και πανω σε αυτην ειναι κολλημενη μια μικρη ετικετα που με ενα γραμμα λεει την περιεκτικοτητα σε νικοτινη και τα ml. Και απο κατω εχουν μια πολυ μικρουλα ετικετα που γραφει ημερ. παραγωγης και ληξης. Στα συστατικα ουτως ή αλλως δεν αναγραφεται η περιεκτικοτητα σε νικοτινη. Αν θελεις ομως για να σαι σιγουρος, ριξε μια ματια στο topic με τα υγρα απο janty, ο atmos ειχε βαλει φωτογραφιες των υγρων απο janty και απο funstore.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro