vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Jorge

Twitter

Cisco 306 atomizer Expert in dripping !

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« στις: Ιουλίου 27, 2012, 11:38 »
Σας κανω μια συντομη παρουσιαση του cisco .

Cisco atomizer for dripping...

Τι ψαχνει αραγε ενας ατμιστης ?

Ισως να θελει Γευση , να του αρεσει το ντουμανι.

Μπορει παλι να θελει κατι που να το βιδωνει και χωρις να στριψει καμια αντισταση η να ξεκινησει βρασιμο φυτιλιων, να κουμπωσει τον ατμοποιητη του σε μια μπαταρια και να ατμισει.
Αλλος παλι μπορει να προτιμα το μικρο μεγεθος, διακριτικο πολυ,  και να μπορει να το εχει μαζι του μεσα στην τσεπη ... εκεινη μπροστα στο τζην παντελονι... Ναι εκεινη τη μικρη τσεπουλα.
Εμαθα οτι καποιος αλλος μπορει να θελει να αλλαζει συνεχεια γευσεις, χωρις να πρεπει η να πλυνει τον ατμοποιητη του η να κουβαλα κανα δυο ακομα μαζι του στο μαγικο τσαντακι του.
Ενας αλλος θελει απλα να ξεχασει τη γευση του καμμενου για παντα. Να μυριζει το επιτομιο του ατμοποιητη του και να του ερχεται αρωμα υγρου και οχι καμμενου.

Μηπως ολες αυτες οι τοσο διαφορετικες αναγκες μπορουν να ικανοποιηθουν με ενα μονο ατμοποιητη ?

Η απαντηση ειναι ΝΑΙ μπορουν.



Οδηγιες προς ναυτιλομενους :
Κατα την αγορα του θα πρεπει να σταξουμε καποιες σαγονες, αφηνοντας να τραβηξει ο ατμοποιητης το υγρο για να μουλιασει.
Επειτα σταζουμε εως οχτω σταγονες δοκιμασα με μπουκαλακι βελονας. Τραβαμε μια κουφια τζουρα και αν νοιωσουμε μπουρμπουληθρα , τοτε ειναι ετοιμο για ατμισμα.

Η διαρκεια ειναι σχετικη , μιας και σχετικες ειναι οι τζουρες του καθενα. Ενας μπουσουλας ομως ειναι περιπου δεκα γεματες τζουρες απο περιφημο ατμο και κορυφαια γευση.

Η διαθεση του εδω στην Ελλαδα γινεται απο τον www.e-smokers.gr , καθως επισης και του drip shield απο την Siam Mods που ειδατε στο video.

Να επισημανω οτι δεν εχει δοθει για review και οτι η αποψη μου ειναι καθαρα αντικειμενικη. Γραφω ως χρηστης του συγκεκριμενου ατμοποιητη με προσωπικες εκφορες.

Εδω ειμαστε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας καθως και τη διαρκεια του ατμοποιητη που δειχνει να μην μασαει και πολλα :D


Πωληση και διαθεση εδω : http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=11840.msg448927#msg448927

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2012, 20:57 από Ωμέγα »

Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 27, 2012, 11:46 »
εξαιρετική γεύση,τον είχα δοκιμάσει και εγώ
μεγάλη διαφορά απο τα συνήθη μπριτζλες

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:08 »
Μπράβο Παύλο!!
Πολύ ντουμάνι και πιστεύω και το ανάλογο χτύπημα
Με 5-6 σταγόνες βγάζει καμιά 10 καλές τζούρες απο οτι ειδα!!

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:20 »
ωραια παρουσιαση ωραιο ντριπινγκ να το. τιμησουμε βγαζει μπολικο ατμο απο οτι βλεπω

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:33 »
μπράβο παύλε για την παρουσίαση.

είναι αλήθεια πως ο παύλος πριν αρκετούς μηνες μου ανέφερε τους σίσκο, όταν του έθεσα το ερώτημα, αν γνωρίζει κάποιον κορυφαίο ατμοποιητή για ντρίπινγκ.

τώρα που τον έχω κι εγώ στα χέρια μου κατάλαβα γιατί πρότεινε τον συγκεκριμένο.

τονίζω πως η 5-6 σταγόνες από μπουκαλάκι με βελόνα είναι ο ιδανικός αριθμός για στάξιμο, μιας και το παράκανα σε δοκιμή χθες από μπουκαλάκι της flavourart (πιο παχές σταγόνες) και πλημύρισα, διότι δεν έχω drip shield.

σε σχέση με τον 306 της joyetech, τον οποίο έχω επίσης στα χέρια μου και τον χρησιμοποιώ ενίοτε, η διαφορά είναι αισθητή, και σε ποιότητα κατασκευής, αλλά και σε απόδοση. ο της joyetech έχει καλό χτύπημα και αρκετά καλό ντουμάνι, τις πρώτες 3-4 μέρες,  αλλά όχι τόσο καλή γεύση. όσον αφορά την ποιότητα, έχω δώσει σε συνατμιστή έναν της joyetech και με λίγη χρήση έφυγε το φυτίλι κάτω από τη γέφυρα.

αναμένεται η ζωή του να κρατήσει περίπου 3 μήνες (από εμπειρίες άλλων χρηστών). η διαφορά του σε σχέση με άλλους 306 είναι σίγουρα η γενική κατασκευή αλλά και το σύρμα που χρησιμοποιείται στην αντίστασή τους, το οποίο κάνει κυρίως τη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:51 »
Αν κράτηση 3 μήνες είναι όλα τα λεφτά for me~!!!!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:19 »
να συμπληρώσω πως το πρωί με τον καφέ μου δεν μπορώ να ατμίσω με 306 και 18αρα νικοτίνη όπως συνηθίζω. το χτύπημα είναι πολύ δυνατό, και για αυτό τον προτιμώ κατά τη διάρκεια της ημέρας.


φαινομενικά η διαφορά των δύο 306 που έχω στα χέρια μου. αριστερά ο cisco με σαφέστατα πιο παχύ σώμα. απο κοντά φαίνεται και η διαφορά στην ποιότητα, κάτω από τη γεφυρά τους, κάτι που η φωτογραφική μηχανή δεν μπορεί να δείξει.



Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:25 »
Μια χαρα φαινεται η διαφορα τους ;)
Επισης να μην ξεχασω να αναφερω οτι το drip shield απο Siam Mods, ειναι απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο στην κατηγορια του.

Καμια διαρροη και οναδικη εμφανιση και ποιοτητα.

Κατι που επισης ξεχασα να αναφερω ειναι οτι δοκιμασα τον 1,8Ω lr cisco. Ισως μαζι με το 2,5Ω να αποτελουν τις δυο καλυτερες προτασεις μου για αυτου του ειδους ατμισμα.
Η 1,5Ω ειναι πολυ καλη αλλα τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα. Ενω πανω απο τα 2,5Ω εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει διοτι δεν εχουν καλο αποτελεσμα σε απλες ego μπαταριες.
Οποτε 1,8 και 2,5 ειναι οι προτασεις μου ,  καθενας με τα + και τα - του.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 27, 2012, 15:46 »
επίσης να τονίσω πως αναφέρεται από τον κατασκευή πως ενδείκνυται χρήση για μοντ κι όχι εργοστασιακές μπαταρίες τύπου ego, καθότι μειώνουν τη ζωή τους.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 27, 2012, 15:53 »
Ο 1,8 που κανονισε ο Παυλος για να τον αποκτησω κυριολεκτικα πυροβολαει στα 4 βολτ με το VV. :respect:
Δεν θα αναφερθω στην γευση και χτυπημα γιατι θεωρω οτι ειναι γνωστο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:52 »
άλλαξα επίτηδες 3 γεύσεις υγρών στη σειρά.
με βεβαιότητα θα πω πως η γεύση αλλάζει από την πρώτη κιόλας τζούρα, χωρίς να μένει η προηγούμενη.
πολύ καλός και για δοκιμές υγρών λοιπόν το συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 28, 2012, 02:01 »
Λεμονια αυτο κανω αυτην την στιγμη :laugh1:
Δοκιμαζω καμια 10αρια μπουκαλακια που μου εστειλε η Fanifox με διαφορες γευσεις και ο ατμοποιητης ειναι οτι πρεπει για αυτην την δουλεια  :yes: :yes: :yes:
Μου θυμισε εποχες πριν τρια χρονια με τους 510 και dripping  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:17 »
Καθαρισμος κεφαλης.

Σε ενα καπακι γεμιζουμε vodka η οινοπνευμα καθαρο και αφηνουμε μεσα την κεφαλη να μουλιασει.
Εγω την αφηνω το βραδυ ολο, αλλα και λιγα λεπτα ισως κανουν την ιδια δουλεια.
Επειτα στεγνωνει μονη της με φυσικο τροπο και ειναι παλι πεντακαθαρη και... Χωρις μυρωδιες.

Αυτος ο τροπος την ξεμπουκωνει απο παχυρευστα υγρα που εχουν ποτισει και κατσει μεσα της.

Anyway, το μοιραστηκα και αυτο πριν τις διακοπες μου !

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:19 »
βρήκα κι εγώ ένα βίντεο που λέει ακριβώς αυτό, αλλά κάθε πότε περίπου είναι καλό να γίνεται ο καθαρισμός?

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:21 »
Εχει να κανει καθαρα με την τζουρα.
Αν δεις καποια στιγμη να σφιγγει , τοτε ηρθε η ωρα .

Στα δικα μου υγρα με 100% vg οχι και τοσο αραιωνενη και σκετη η με καπνικα,μκανω αυτο το κολπο περιπου καθε 20 ml, που σημαινει μετα απο μηνα !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem