vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

626 επισκέπτες, 7 χρήστες
Aoratix, Ηρακλης, manoslykos, Jorge, Milarepa, Olga68, mbreznik

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 09, 2013, 16:17 »
Στο vape proudly, θα συμπληρώσω το "ατμίστε αδιάφορα"
Κάντε το χωρίς να κοιτάζετε τριγύρω να εντοπίσετε αντιδράσεις. Αν κάποιος κοιτάζει περίεργα, πρόβλημά του.

Αυτό ακριβώς. Παίρνεις μια απόφαση(μετά από σκέψη) και την στηρίζεις. Οι άλλοι ή το αποδέχονται ή δεν σε νοιάζει.


Είναι σαν αυτό που λένε για τα ρούχα. "Να το φοράς.......να μην σε φοράει".

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 09, 2013, 17:59 »
Ειμαι dj 24 χρονια και ατμιζω τα τεσσερα.
Που να εβλεπες εσυ τις γκριματσες θαμώνων και ειδικα πριν τεσσερα χρονια οταν επαιζα σε μαγαζια κρατωντας το chuck (mod 12,5 cm) :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
[size=78%] [/size]

 :laugh1: :laugh1:  Τι μου θύμισες! Τέλη 2008 ή αρχές του 2009 να παίζω σε ρεμπετάδικο και να πετάω "αναμμένο" το 901 (κάτι σαν το mini and more με πορτοκαλί λαμπάκι σαν καύτρα τσιγάρου μπροστά) στο τσεπάκι του πουκαμίσου μου. Ο άλλος από κάτω να γουρλώνει τα μάτια και να σκουντάει το διπλανό του: "Ρε μ.... το είδες αυτό που έκανε ο τύπος με την κιθάρα;"    :lotpot: :lotpot:

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 27, 2013, 00:52 »
Βρεθηκε τυχαια στην οπτικη μου αντιληψη 1 κτ. Και θυμηθηκα αυτο το τοπικ. Παιρνω το τσιγαρο, ψαχνω για κανα μισαωρο αναπτηρα. Αναβω το τσιγαρο, κανω μια τζουρα, σβηνω το τσιγαρο με μια απορια - πως καπνιζα τόσα χρόνια αυτή την αηδία?!

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:06 »
το ιδιο και εγω, εχω κοψει το κτ κανα 3 -4μηνο περιπου , κανω λοιπον μια τζουρα απο ενα κ τ, και το πεταξα κατευθειαν, βρωμα και αηδια .

οσο για ττο τι λενε οι καπνιστες και αν ειρωνευονται τους ατμιστες , χεστηκα , ντροπη θα νιωσω μονο αμα ξαναγυρισω στο καπνισμα , θα το θεωρησω μεγαλη αποτυχια

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 27, 2013, 05:20 »
Πράγματι , περίπου μετά από ένα μήνα έκανα μια τζούρα και αηδίασα , μα πόσο χαζός ήμουν μικρός όταν το άρχισα?  :bye: 

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #260 στις: Ιουλίου 05, 2013, 15:46 »
Σήμερα δύο μήνες μετά και κάτι μέρες από περιέργεια έκανα προσπάθεια να κάνω ένα στριφτό, δεν μπορούσα με τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #261 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:22 »
Μετά από 9 μήνες ατμισματος και αφού αυτές της ημέρες δεν ένιωθα κανένα υγρό αφου αλλαξα 3 ατμοποιητεs τιποτα δεν μου αρέσε αγόρασα όχι 1 αλλά 2 πακέτα malboro στο πρώτο τσιγαρο ένιωσα τέλεια σαν τον ναρκομανη που περνει την δόση του έχω κάνει 7 τσιγάρα και τώρα αφού ένιωσα ότι καίγεται ο ουρανισκος μου ξανάπηρα το ήτ δεν ξέρω σαν να μην με καλύπτει τίποτα και είναι κρίμα τόση μήνες να πανε έτσι πραγματικά δεν ξέρω πια

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #262 στις: Ιουλίου 06, 2013, 18:37 »
Αληθινο περιστατικο που λαμβανει χωρα στο DC πριν κανα 6μηνο. Βγαινω με το κολλητο μου και μια μεγαλη παρεα. Δε παίρνω μαζι το vamo με τον αγα μου, αλλα παίρνω μαζι μια παλια ego μπαταρια με ενα διακρiτικο φυτιλο cartomizer. Παει καπου 3 η ωρα πσραγγελνω ενα ποτακι μετα απο κατι redbull και θυμαμαι το ego! Το βγαζω ολο λαχταρα να τραβηξω τη τζουρα μου και..... Αναβοσβηνει η μπαταρια οτι τελος το ρευμα.... Με κοιταει ο κολλητος και βαζει τα γελια. "Παρε και κανε ενα τσιγαρακι ρε 7 μηνες το εχεις κομμενο δεν τρεχει και τιποτα". (καπνιζαμε την ιδια μαρκα τα τελευταια 10+ χρονια). Λεω ελα μωρε οντως τη ψυχη εχει ενα τσιγαρο. Με λαχταρα το βαζω στομα και αναβω! Μπαμ!!! Με πιανει τετοιος βηχας και αηδια λες και μου εχεις πεταξει ενα κουβα με σκ@τ@ μεσα στο στομα!  :laugh1:
Τραγικος απολογισμος τρεχω προς τον εξωστη για τις τουαλετες και λιγο πριν την εξοδο φτανω σε μια γωνια και ξερναω.  :respect:
Πως στο διαολο τον ειχα στο στομα μου το διαολο τοσα χρονια δε μπορω ουτε εγω να το εξηγησω...

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #263 στις: Ιουλίου 07, 2013, 00:58 »
Μαλλον θα πρεπει να σκεφτεις να ανεβασεις λιγο (εως πολυ) την νικοτινη για να σε καλυπτει περισσοτερο και δοκιμασε και καμια καινουρια μπαταρια γιατι ποτε δεν ξερεις...

Edit: το ποστ αυτο ειναι @Ιωαννα

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 07, 2013, 07:20 »
Domaze από τα 18 να πάω 24 το θεωρώ πολύ τώρα για καινούργια μπαταρία μετά από ego,twist,lavatube,robust μάλλον το provari μου μένει

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 07, 2013, 08:00 »
τους 10 αυτους μηνες που ατμιζω δεν θελησα να καπνισω καθολου και δε με απασχολει καθολου μπορω να πω . Μια σημειωση ομως για τον εξοπλισμο  που καταλαβα εστω και αργα . ΔΕΝ υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το να αρχιζεις απο την κορυφη. Παρτε καλο εξοπλισμο απο τα πρωτα σας βηματα provari , π.χ.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 07, 2013, 12:19 »
Domaze από τα 18 να πάω 24 το θεωρώ πολύ τώρα για καινούργια μπαταρία μετά από ego,twist,lavatube,robust μάλλον το provari μου μένει

Οταν λες δεν σε καλύπτει εννοείς δεν σου αρεσει η οτι σου αρέσει αλλα θες και τσιγαρο?
Πάντως και το 24 νικοτίνη δεν ειναι κακο αν ειναι να αποφυγεις το τσιγαρο. Αν ειχες και μοντακια λογικα δεν φταιει αυτο απο μπαταρία αλλα δεν χανεις και κατι να δοκιμασεις κάτι ακομα πιο δυνατο πχ προβαρι dna zorba απο καποιον αλλο οχι απαραιτητα να αγοράσεις.  Μπορει να χρειάζεσαι περισσοτερο ρευμα απο το μεσο ορο και να μην το ξερεις. Δεν καλύπτονται ολοι απο τα ιδια. Εγω ας πούμε μπορει να θεωρω τα 12 watt υπερβολη και αλλοι ξερω ότι το ευχαριστιουνται αρκετά πανω απο τα 20 watt.  Χρειάζεται να το ψαξεις λιγο παραπανω. Επισης αν υπαρχει δυνατοτητα να βρεθεις σε καποια συναντηση ατμιστων η να σε βοηθησει καποιος γνωστης σε καταστημα καλο θα ηταν για να δεις και να δοκιμασεις καινουρια πραγματα

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 10, 2013, 20:18 »
Μετά από 9 μήνες ατμισματος και αφού αυτές της ημέρες δεν ένιωθα κανένα υγρό αφου αλλαξα 3 ατμοποιητεs τιποτα δεν μου αρέσε αγόρασα όχι 1 αλλά 2 πακέτα malboro στο πρώτο τσιγαρο ένιωσα τέλεια σαν τον ναρκομανη που περνει την δόση του έχω κάνει 7 τσιγάρα και τώρα αφού ένιωσα ότι καίγεται ο ουρανισκος μου ξανάπηρα το ήτ δεν ξέρω σαν να μην με καλύπτει τίποτα και είναι κρίμα τόση μήνες να πανε έτσι πραγματικά δεν ξέρω πια
Τα ίδια και εγώ. Τα υγρά τα βαρέθηκα; με αναγουλιάζουν δε μου φέρνουν ευχαρίστηση πλέον. Το γύρισα στο στριφτό και έχω επενδύσει σε υγρά, μόντα και ατμοποιητές μία 300αρού....

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 10, 2013, 20:55 »


1) ανέβασε νικοτίνη...

2) κάνε σκέτη βάση για ένα διάστημα...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 10, 2013, 22:04 »
οτι μοντακι και να πάρετε αν ο ατμοποιητης ειναι για το κάδο σκουπιδιών δεν θα χαρείτε η/τ.
Σε αυτη τη περίπτωση η λύση ειναι μια επισκευασιμος dripper.steam machine κλπ.

Η άλλη λύση ειναι διακοπή του η,τ, 2-3 μήνες και πάλι απο την αρχή (προσωπική μου άποψη ετσι ειχα κάνει εγω ετσι έχω δει και αρκετούς που το έχουν κάνει)
Οι νεοι απαγορεύεται να κάνουν diy υγρά μη κάνετε τσιγκουνίες λοιπόν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem