vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, 2Fdeal, Mimhsdr, gstamatos, Buliwyf

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #240 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:36 »
Φίλε dimitrix να ξέρεις πως η ντροπή είναι ο μανδύας της περηφάνιας  :yes:
Μην ντρέπεσαι εσύ, να ντρέπονται αυτοί που δεν μπορούν να το κόψουν
και κάνουν κακό στην υγεία τους, πληρώνοντας από πάνω υπερδιπλάσια χρήματα!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #241 στις: Ιουνίου 09, 2013, 01:43 »
Κάπου, κάποτε, κάποιος... έγραψε σε αυτό εδώ το φόρουμ:
"Εδώ και Χ μέρες είμαι περήφανος ατμιστής"

Ήταν μια φράση που μου έκανε εκατομμύρια "κλικ", ίσως από τις πιο σημαντικές.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να την βρω και να την κάνω παράθεση.

Όμως...
οι ατμιστές είναι περήφανοι:
γιατί είναι μειοψηφία και επιμένουν (άρα, σκέφτονται)
γιατί έκοψαν το ρημάδι απρόσμενα (άρα, πρέπει να το "διαφημίσουν")

ΚΑΙ... στην τελική... πότε είναι περισσότερο ευχαριστημένος ένας DJ:
Όταν βρωμά η αναπνοή του; (υπάρχουν ακόμα και κοπελίτσες που δεν καπνίζουν)
Ή, όταν τα "κουράγια του" ανεβαίνουν σαν τον ατμό;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #242 στις: Ιουνίου 09, 2013, 02:05 »
Κρύβουμε κάτι το οποίο εμείς ορίζουμε ως κακό, άρα ντρεπόμαστε γι΄αυτό.


ισχύει κάτι τέτοιο με το η.τ. σου; Δε νομίζω.


Αρα, πάμε στην κουρτίνα νο2.
Είσαι μειοψηφία και "ντρέπεσαι" γι΄αυτό.


Δεν είναι της "μοδός" το η.τ. Οπως δεν είναι και άλλα πράγματα. Δε τολμάς να κάνεις δημόσια την "υπέρβαση" διότι τα σύγχρονα κοινωνικά στάτους επιβάλλουν την ομογενοποίηση. Ολοι το ίδιο styling, τους ίδιους κώδικες συμπεριφοράς. Εδώ θα σκεφτείς μόνος σου τι έχει περισσότερη αξία. Να είσαι ο εαυτός σου ή να ακολουθείς τη μόδα που επιβάλλει να είμαστε όλοι ίδιοι;

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #243 στις: Ιουνίου 09, 2013, 02:32 »
Υπάρχει μια εξαιρετική ατάκα-απάντηση, για τα περι κριτικής ή κουτσομπολιού, αν εισαι απο χωρίο που λέει το εξής...

"Το ξανασκέφτηκα και σας γράφω στα *αρχ&%#@*"

Με καλύπτει 100% σαν ατάκα, σκεπτικό και προσέγγιση ζωής.

Μπορείς αν θες να με κρίνεις, να μου πεις οτιδήποτε,να μου δώσεις μια συμβουλή και ανάλογα την καμπούρα σου θα ορίσω και εγώ τις κουβέντες μου.

Όσοι κοτσομπουλεύουν ή κριτικάρουν είναι για τα μπάζα 100% με αρκετά μεγάλες καμπούρες.

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν προσεγγίζει έτσι την ζωή του.

Ατμίζω παντού και το κατα ευχαριστιέμαι

Αυτός ο πουσ*&^% ο φρόιντ φταίει για όλα με το συγγενολόι του.

Ας ατμίσουμε ελεύθερα μέχρι να το κόψουμε και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος dimitrix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #244 στις: Ιουνίου 09, 2013, 03:29 »
νομίζω η μόνη λύση είναι να μην καπνίζω και ούτε να ατμίζω κατα την διάρκεια, ναι για dj Μιλάω σε club. @Petra το πας πολύ βαθιά, απλά σας λέω για τα 7 μισά τσιγάρα και γιατί υπέκυψα . Σίγουρα είμαστε μειοψηφία , απλά είναι και το ότι κάποιοι απο μάς στον πρώτο μήνα δεν έχουν συνηθίσει ακόμα στο άτμισμα μπροστά σε αρκετό κόσμο. Το οποίο το θεωρώ φυσιολογικό να νιώθεις λίγο παράξενα τον πρώτο καιρό.

Δεν είμαι και πολύ περίφανος πάντως μέχρι τώρα  με το οτί ατμίζω γενικά, θα είμαι αμα καταφέρω και κόψω το άτμισμα και το κάπνισμα.  Και το οτι προσπαθώ να κόψω το κάπνισμα δεν με κάνει περίφανο, με κάνει να έχω ελπίδες ότι ίσως και απαλλαχτώ κάπια μέρα, αλλά ως τώρα νομίζω ότι βλέπω φως στο τούνελ και ότι υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω, με τη βοήθεια φυσικά του η/τ  :D

Γιατί να είσαι περίφανος με το ότι ατμίζεις? είναι μήπως σαν την κοκα κόλα χωρίς ζάχαρη και καφείνη ?

Το άτμισμα είναι μια συνήθεια που μας αρέσει περισσότερο από το κάπνισμα διότι είναι και πολύ λιγότερο επιβλαβής.

Είναι και θέμα οργανισμού, η γιαγιά μου καπνίζει 1.5 πακέτο την μέρα και πατάει τα 90, ο γιατρός της είπε ότι τα πνευμόνια της είναι σαν μικρού κοριτσιού, άντε βγάλε άκρη τώρα!  Δεν θέλω να το ρισκάρω σαν την γιαγιά μου όμως  ;D


Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #245 στις: Ιουνίου 09, 2013, 03:59 »
ξες τι παθαίνω, παίζω μουσική σε μαγαζιά και δεν μπορώ την ώρα εκείνη να βγάζω το η.τ να καπνίζω, γιατί ντρέπομαι φυσικά και δεν μπορώ να κάθομαι να τραβάω μακρόσυρτες τζούρες εκείνη την ώρα, έτσι καταλήγω να κάνω τράκα και να τα καπνίζω μέχρι την μέση.
Η.τ και ντιτζεινγκ δεν πάνε μαζί χαχαχαχα :)) , ενώ άμα είσαι ταξιτζής πολύ άνετα απο ότι έχω καταλάβει στον έναν μήνα. Σκέφτομαι, π.χ άμα είσαι μπάρμαν και θές να καπνίσεις καμιά τζούρα στα γρήγορα, τι κάνεις? ή άμα κάποια δουλεύει σερβιτόρα


 Είμαι προγραμματιστής πρώην βαρύς καπνιστής...τα τασάκια στην δουλειά γέμιζαν με το καλημέρα...το βράδυ έξω...δεν το συζητάμε...στην αρχή ένιωθα και εγώ περίεργα...μέχρι που κατάλαβα οτι οι άλλοι ένιωθαν περίεργα γιατί αρκετοί απο αυτούς πέρασαν απο "δοκιμή" (και όμως οι περισσότεροι καπνιστές έχουν δοκιμάσει η.τ) και δεν κατάφεραν να το κρατήσουν...τους έβλεπα να αναρωτιούνται πως εγώ που κάπνιζα σαν φουγάρο σε μια μέρα άλλαξα...
Ακόμα και "φανατικοί" καπνιστές μου έχουν πετάξει κατά καιρούς ατάκα… "νομίζω ότι θα πάρω και εγώ ένα…γιατί είσαι άνετος"…

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 09, 2013, 05:22 »
αν κάποιος ντύνεται sport ή casual ή κυριλέ (ανεξάρτητα τα χρήματα που ξόδευσε)
δεν  ντρέπεται γιατι με αυτά τα ρούχα αισθάνεται ο εαυτός του

το ίδιο ισχύει και με το Ηλεκτρονικό τσιγάρο

εγω ατμίζω γιατι αυτό με ικανοποιεί άρα αυτό θέλω άρα αυτός είμαι
ένας ατμιστής

αν ντρεπόμουν, θα ντρεπόμουν και που μου αρεσει η μπάλα, οι γυναίκες, η οικογένειά μου....

με λίγα λόγια θα ντρεπόπουν για μένα

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 09, 2013, 08:49 »
Η.τ και ντιτζεινγκ δεν πάνε μαζί χαχαχαχα :))

Ητ και ντιτζεινγκ πάνε μαζί 8)

Δεν χρειάζεται να σταματήσεις να ''μετράς'' για να κάνεις μια τζούρα ;D

Μακάρι να το είχα τον προηγούμενο αιώνα που έκανα και εγώ αυτά τα πράγματα

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 09, 2013, 11:29 »
Είναι και θέμα οργανισμού, η γιαγιά μου καπνίζει 1.5 πακέτο την μέρα και πατάει τα 90, ο γιατρός της είπε ότι τα πνευμόνια της είναι σαν μικρού κοριτσιού, άντε βγάλε άκρη τώρα!  Δεν θέλω να το ρισκάρω σαν την γιαγιά μου όμως  ;D

Η γιαγιά σου που καπνίζει και είναι 90 χρονών -μακάρι να περάσει τα 100 και να ναι πάντα καλά- στην ζωή της δεν ανέπνευσε διοξείδιο του άνθρακα από μόλυνση της ατμόσφαιρας- κολυμπούσε σε θάλασσες καθαρές, δεν έφαγε διοξίνες από τρόφιμα ραντισμένα με δηλητήρια- δεν έπινε κρασί από αμπέλια ψεκασμένα με φυτοφάρμακα- δεν είχε άγχος να προλάβει να μην της βγάλουν το σπίτι σε πλειστηριασμό- δεν έπινε φάρμακα για ψύλλου πήδημα- και για αυτό το μοναδικό "αμάρτημα" της είναι το κάπνισμα. Αν όμως είχε όλα τα παραπάνω, τότε μάλλον δεν θα ζούσε επειδή πέραν όλων των άλλων θα είχε και το κάπνισμα που θα επιβάρυνε τον οργανισμό της και δεν είναι θέμα οργανισμού !!

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 09, 2013, 11:30 »
Γιατί να είσαι περίφανος με το ότι ατμίζεις? είναι μήπως σαν την κοκα κόλα χωρίς ζάχαρη και καφείνη ?
Είμαι περήφανη με το ότι ατμίζω γιατί
- σταμάτησα να ξοδεύω κάθε μήνα τα 350+ ευρώ που έδινα κάθε μήνα για τσιγάρα (!! :yahoo: )
- η υγεία μου έχει καλυτερέψει αισθητά
- δεν χρειάζεται πια να σκέφτομαι το πότε θα ξαναβγώ έξω για τσιγάρο, αφήνοντας στη μέση ότι και να κάνω εκείνην την στιγμή
- δεν βρωμάνε πια τα ρούχα μου και η αναπνοή μου
- σταμάτησα να καταστρέφω κουρτίνες/υφάσματα/έπιπλα/ρούχα από πεσμένες καύτρες
Θέλεις και άλλα;  ;D
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 09, 2013, 11:38 »
Ειμαι dj 24 χρονια και ατμιζω τα τεσσερα.
Που να εβλεπες εσυ τις γκριματσες θαμώνων και ειδικα πριν τεσσερα χρονια οταν επαιζα σε μαγαζια κρατωντας το chuck (mod 12,5 cm) :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 09, 2013, 12:54 »
Και εγώ δισκοθέτης είμαι. Ατμίζω άνετα αλλά καταλαβαίνω κ το φίλο μας, αφού έχω περάσει από αυτο το κανάλι. Νομίζω ξεπερνιέται εύκολα. Μετά από 3-4 sessions δεν θα σε απασχολεί αδελφέ ..

Σε ένα από τα πρώτα βιντεάκια που είχα δει όταν πρωτοάρχισα το άτμισμα, ο παρουσιαστής (ο Zen ήταν που έδειχνε ένα μεσάτο) λέει στο τέλος τη φράση ''Vape Proudly''! Με είχε αγγίξει και επιφωτίσει αυτή η φράση, η οποία προτρέπει με τόση σαφήνεια και λακωνικά στην ατμιστική ποιοτική διαφοροποίηση ...

Τώρα πια, μετά από λίγους μόνο μήνες με ητ, νοιώθω σαν να ατμίζω πολλλλλάααα χρόνια. Ένα πράγμα μόνο με ενοχλεί. Το ότι δεν άρχισα το άτμισμα πριν 2 χρόνια που πρωτοήρθα σε επαφή ....

Vape Proudly !!!! :cigar: :yes: :thumpup: 



Edit: Πολύ εύστοχα τα σχόλια σας φίλοι μου.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2013, 13:11 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 09, 2013, 13:20 »
Θα ήθελα να είμαι κρυμμένη σε κάποια γωνιά του μαγαζιού αν κάποιος θαμώνας επέλεγε να κάνει καζούρα στον SEB για το άτμισμα ή τις συσκευές που χρησιμοποιεί.
Σαν να βλέπω μπροστά μου το ειρωνικό και παγωτικό μειδιάμα που θα του έριχνε και σαν να ακούω τη φαρμακερή ατάκα που θα του πετούσε.  :lotpot:


Στο vape proudly, θα συμπληρώσω το "ατμίστε αδιάφορα"
Κάντε το χωρίς να κοιτάζετε τριγύρω να εντοπίσετε αντιδράσεις. Αν κάποιος κοιτάζει περίεργα, πρόβλημά του.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 09, 2013, 13:51 »
Λοιπον θα σας πω την προσωπικη μου εμπειρια σε μια κωμοπολη εξω απο τη Λαρισα οπου και μενω πλεον και ζω. Οταν ξεκινησα το Η.Τ κρατουσα το Mini & More και ολοι μου λεγανε τι ειναι αυτο κτλ. Μετα οι ερωτησεις γινανε αποψεις του τυπου Η.Τ και λαλακιες η κανε κανονικο η μην κανεις καθολου κτλ κτλ. Αργοτερα γνωρισα το φορουμ και αγορασα το Ηybrid........





AAAAAAAAAAAA τι ειναι παλι αυτο????? Με υφος και ειρωνια. Το χρησιμοποιης και σαν βοηθημα αλλου???? (σεξουαλικου περιεχομενου ερωτηση πονηρη και καλα) μπορεις να μου φορτησης τη μπαταρια απο το μηχανακι και αλλα τετοια χαζα. Μετα απο μερες ενα απογευμα και αφου το μαγαζι ηταν γεματο τσιγαρο στο φουλ ενα κυριος που καθοτανε μπροστα γυρναει και μου λεει . Ρε φιλε με λιβανισες με αυτο τι ειναι πως βρωμαει ετσι??? Ατμιζα το flavorless απο Nobacco που δεν μυριζει σχεδον καθολου. Του ζηταω συγνωμη και αλλαζω θεση με το φιλου μου που καπνιζε κανονικο. Ο τυπος δεν καπνιζε ουτε ατμιζε απλα φανατικος αντικαπνιστης. Ολα αυτα εξω σε πεζοδρομο οχι σε κλειστο χωρο. Δεν περνανε πεντε λεπτα και λεει ημαρτον με το κολοτσιγαρο ( του εφταιγε ο καπνος μετα). Με τα πολλα να μην τα πολυλογο απο εκει που ημουν ο μοναδικος που εκανα Η.Τ εκεινη την περιοδο σημερα μετα απο εναμιση χρονο σχεδον μετραω περιπου 15 ατμιστες και δεν εχουν ξανακανει τσιγαρο τουλαχστον για 2 μηνες. Η  ντροπη ειναι δικη τους και οχι δικη μου. Εγω δεν ντρεπομαι καθολου που πλεον τα παιδια μου δεν αναπνεουν το σιχαμα του Κ/Τ τα φιλω ανετα χωρις να μου λενε βρωμαει τσιγαρο ο μπαμας και επισης δεν ντρεπομαι καθολου που οι αντοχες μου και οι επιδοσεις μου σε αθλητικες και μεταμεσονυχτιες ;) δραστιριοτητες βελτιωθηκαν αισθητα.


Και αν ολα πανε καλα (οικονομικα εννοω) θα σκασω μυτη εξω με provari και χεστικα (σορυ για την εκφραση) για το μεγεθος τα σχολια που θα ακολουθισουν.


ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!!!!!!!! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 09, 2013, 15:03 »
Mε τόσους ατμοdj που έχουμε στο φόρουμ, προτείνω τη δημιουργία ενός e-atmoradio να ακούμε κι οι υπόλοιποι να φταχνόμαστε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias