vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

618 επισκέπτες, 5 χρήστες
skoubri, manoslykos, tibolaso, Milarepa, grag

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 00:36 »
Πέτα τα παλιοτσίγαρα και πήγαινε πάρε 2 μπαταρίες να έχεις.


Ένα πακέτο τσιγάρα να κάνεις τη μέρα είναι κοντά στα 4 ευρώ Χ 1 εβδομάδα = είναι κοντά στα 28 ευρώ.


Από μαγαζί αν πας βρίσκεις 1000άρα με 15 ευρώ.


Να προσπαθείς να μην ξεμένεις από μπαταρίες, υγρά, ατμοποιητές κ.λ.π. και κάθε μήνα (αν μπορείς) να διαθέτεις 30 ευρώ ώστε να υπάρχουν σπίτι σου απ' όλα.



 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 01:28 »
Ατμίζω απ'τον Μάρτιο. Τότε τις πρώτες 5 μέρες είχα ζοριστεί, μετά μου πέρασε. Τώρα έσπασε η μπαταρία μου και δεν θα έχω λεφτά για μπαταρία, γι'αυτό πήρα κτ. Αν έχω ητ, τα πετάω αμέσως, δεν τα μπορώ πλέον καθόλου.

Για όνομα του Θεού, 3 μέρες ΚΤ δρόμος είναι...
Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γείτονας;
Μια μπαταρία...

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 01:49 »
Ε, κάπνιζα για 6 χρόνια, οι τρεις μέρες θα με χαλάσουν; Αύριο θα έρθει η μαμά μου και θα μου δώσει τα λεφτά της βδομάδας. Για αύριο για να μη με δει η μαμά με κτ ή να αγοράζω μπαταρία και αρχίσει να σκέφτεται ότι θα δώσω πόσα λεφτά πάλι κι ότι έχει δίκιο η κολλητή της πως αυτά τα φτιάχνουν ελαττωματικά και χαλάνε αμέσως και βγαίνουν πιο ακριβά και άμα δεν χαλάσουν για να αποφασίσεις να το γυρίσεις στο κτ θα πεθάνεις, θα ήθελα να δανειστώ, αλλά για τρεις μέρες την ξένη μπαταρία, κρίμα... Αν και μάλλον θα της πω ότι θέλω και δεύτερη για να είμαι σίγουρη και θα την πάρω μπροστά της επειδή χρωστάω ήδη 9.90 στο περίπτερο. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:19 »
αν εισαι αθηνα σου δινω μια και κρατα την,εχω 4 ego και δεν τις δουλευω,θα χαλασουν στο τελος απο την αδρανεια :-[

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:33 »
Όποιος θέλει βρίσκει τρόπους, όποιος δεν θέλει βρίσκει προφάσεις!

Έτσι λέει μια παροιμία του λαού μας και φυσικά στη περίπτωση σου
το να πάρεις μια μπαταρία κοστίζει όσο σχεδόν της μέρας σου τα κ.τ.

Μάλλον πρέπει να το σκεφτείς καλύτερα πιο είναι το συμφέρον σου
διαβάζοντας όσα γράφουν κατά καιρούς τα μέλη μας για το πόσο εύκολο
ήταν τελικά να το κόψουν μαχαίρι από τη πρώτη "τζούρα" ... ατμού!
Εύχομαι να τα καταφέρεις να απαλλαγείς και τότε θα δεις πως δεν ήταν
κάτι σπουδαίο αλλά μόνο θέληση και η θέληση είναι δύναμη. :)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 09:28 »
Ε, κάπνιζα για 6 χρόνια, οι τρεις μέρες θα με χαλάσουν; Αύριο θα έρθει η μαμά μου και θα μου δώσει τα λεφτά της βδομάδας. Για αύριο για να μη με δει η μαμά με κτ ή να αγοράζω μπαταρία και αρχίσει να σκέφτεται ότι θα δώσω πόσα λεφτά πάλι κι ότι έχει δίκιο η κολλητή της πως αυτά τα φτιάχνουν ελαττωματικά και χαλάνε αμέσως και βγαίνουν πιο ακριβά και άμα δεν χαλάσουν για να αποφασίσεις να το γυρίσεις στο κτ θα πεθάνεις, θα ήθελα να δανειστώ, αλλά για τρεις μέρες την ξένη μπαταρία, κρίμα... Αν και μάλλον θα της πω ότι θέλω και δεύτερη για να είμαι σίγουρη και θα την πάρω μπροστά της επειδή χρωστάω ήδη 9.90 στο περίπτερο. :tongue_smilie:


1)προβληματιζεσαι οικονομικα στο να αγορασεις 2 μπαταριες αλλα οχι 2 πακετα την ημερα?
2)πολλα ειναι ελαττωματικα καποια αλλα οχι.Θελει λιγο ψαξιμο στην αρχη και το φορουμ εδω ειναι το καταλληλο μερος για να βρεις αυτο που χρειαζεσαι.
3)πριν κανεις καποια αγορα σε κατι που βρηκες και σου κινησε το ενδιαφερον ρωτα εδω.
4)στην αρχη το η.τ. ειναι λιγο απογοητευση.Μην το παρατησεις ετσι ευκολα.


 :bye:


Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 19:01 »
Βασικά, τσιγάρα μπορώ να πάρω και να τα χρωστάω πολύ άνετα επειδή ξέρω την κοπέλα στο περίπτερο. Με το ητ, δεν ισχύει κάτι τέτοιο και γι'αυτό πήρα τσιγάρα. Το λάθος μου είναι ότι αρνούμαι να μείνω χωρίς νικοτίνη και προτιμώ να πάρω τσιγάρα αμέσως. Τελικά μου πήρε η μαμά μπαταρία, που ήθελα να αποφύγω και δεν γλίτωσα ούτε το κύρηγμα.

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 10, 2013, 21:51 »
Εγω καπνισα κτ πριν 20 μερες. Ομως στο σεκρετερ του σαλονιου εχω ακομη ενα σακουλακι καπνο
κι αυτο επειδη λυπαμαι να το πεταξω γιατι ειναι σχεδον γεματο και το φυλαω για εναν φιλο που ακομα
δεν εχω δει απο κοντα για να το δωσω.
Το θεμα ειναι οτι επιτηδες οταν ξεκινησα το η.τ. πηρα e-liquid χωρις νικοτινη να δω αν θα μου λειψει.
Τελικα οχι μονο δεν μου ελειψε, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να στριψω κ.τ. ακομη κι αν το εχω συνεχεια
μπροστα μου.
Τελικα μηπως ολα ειναι θεμα συνηθειας και οχι εθισμου; Δεν ξερω, θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 10, 2013, 22:14 »
λοιπόν τώρα που το λες... Έχω αφήσει λογικά ένα καπνό πίπας στο ψυγείο. Κι όταν λέω έχω αφήσει, σκέψου και τότε δεν την άναβα και κάθε μέρα, μια δυο φορές το μήνα κι απ'όταν τό'κοψα πέρασε κι ενάμισης χρόνος, λες να έχει χαλάσει; Κι αν όχι τι να τον κάνω;; Τουλάχιστον τον craven τον έδωσα σ'ένα φίλο, αλλά πίπα δεν καπνίζει κανείς!

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 11, 2013, 08:20 »
Βασικα επειδη κι εγω εχω πιπα για μια στις τοσες, τον καπνο της
παντα τον κραταγα πολυ καιρο. Καλως η κακως παντως τον καπνιζα
και δεν ειχα προβλημα. Την πιπα παντως δεν θα την δωσω. Θα την κρατησω
ενθυμιο.

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 11, 2013, 20:00 »
εγώ δοκίμασα να στρίψω σήμερα για να με τεστάρω, ένα μήνα σχεδόν ατμίζω, αλλά μόλις το έβαλα στο στόμα μου αηδίασα αμέσως, πήρα το ατμιστήρι μου με την σοκολάτα μου υγρό και απόλαυσα τον καφέ μου!!! τέλος δεν θέλω ούτε να μυρίσω κ.τ.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 11, 2013, 20:38 »
 Πάντως μετά από 2 μήνες αποκλειστικού  ατμίζματος ,μια τζούρα έκανα προχθές ( για δοκιμή) , απαααααιιιιιιίσια  γεύση όπως όταν πρωτοδοκίμασα το τσιγάρο … Πώς το κάπνιζα ;;;;;;
  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 11, 2013, 21:25 »
θελει προσοχη και επιμονη για να μην ερθει το πισωγυρισμα,δεν ειναι ευκολο....και γιατι το λεω;ειμαι 1,5 χρονο ατμιστης χωρις να εχω κανει ουτε 1 κτ αυτο το διαστημα,στον 3 μηνα εφαγα μια φρικη για1-2 μερες και το παλεψα,εδω και 2 μερες ειμαι παλι στην ιδια κατασταση...μου ερχεται ο καπνος απο το τσιγαρο που κανει η γυναικα μου και εχω τρελαθει να αναψω ενα...αλλα δεν το ρισκαρω,να ζητησω διαζυγιο; ;D

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 11, 2013, 21:27 »
Εσύ εκανες μιά τζούρα και δεν........Εγω μετά απο 37 χρόνια που δεν θέλω ούτε να το μυρίσω!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 11, 2013, 22:40 »
Είναι υπουλο το κ.τ.... Δε χρειάζονται πολλές δοκιμές αφού ακόμα κι η βρώμα - πικριλα του είναι εθιστική. Με μια τζούρα ή ένα τσιγάρο στο τόσο απλά αηδιάζεις (εγώ αν κάνω ένα το μήνα καπάκι βουτάω το vamo να ξεπλύνω το στομα μου ;D ) αλλά αν κάνεις μερικά το ξανασυνηθίζεις κι η υποτροπη παραμονευει... την είχα πατήσει το καλοκαιρι και πήρα μερικούς καπνούς :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem