vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Takis D.M, bloodlessz, dkostas, chrismet, Sergios, maprix

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 20, 2013, 02:06 »
Εύχομαι να κλείσεις πολλές ακόμα μέρες - μήνες - χρόνια....
Χαλάρωσε κι απόλαυσέ το!!! Ε, κι αν βάλεις και κάνα κιλάκι από το κόψιμο του κτ, λίγο μετά θα το χάσεις...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  Κι αυτό γιατί ανήθικο και παράνομο δεν είναι.... Άρα, τι έμεινε;;;  :laugh1: :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Και περνόντας λίγο ακόμα οι μέρες, θα δεις.... και η γυμναστική ακόμα θα σου βγαίνει στο.... χαλαρό!!!! Οπότε το κιλάκι τυχόν μη σε τρομάξει....

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 21, 2013, 11:59 »
Έκανα φίλοι μου για λίγες μέρες σκέτη βάση 50-50 20% νικοτίνη και κανονικό τσιγάρο. Άρχισα να δοκιμάζω νέα υγρά με περισσότερο vg και άρχισα και πάλι το ητ όπως πριν!! Κάνω και κανένα κανονικό που και που για να μου θυμίζω πόσο καλυτερο είναι το ητ. Είμαι ξανά στο κλαμπ. Σας ευχαριστώ για τις χρήσιμες συμβουλές  :yes: :respect:

Αποσυνδεδεμένος jajavax

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro atmum
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #287 στις: Αυγούστου 21, 2013, 20:01 »
Γράφτηκα 17 Ιουνίου και έχουμε 21 Αυγούστου.  Μμμμμ...
Δεν έχω κάνει ούτε 1 τσιγάρο από τότε.  Δεν έχω πιεστεί στο παραμικρό.  Εννοώ, καμία πίεση από σύνδρομο στέρησης.
Είναι βέβαιο, ότι έτσι και πάρω 1 τσιγάρο από κάπου, εκείνη τη στιγμή θα χάνω κάτι καλύτερο.
Διότι τα 4-5 λεπτά ενός τσιγάρου, δίνουν πίσσα και άσχημα προϊόντα καύσης.
Εκείνα τα 4-5 λεπτά, μπορώ να γευθώ και να ευχαριστηθώ το καϊμάκι, τη φράουλα, το smooga, το φουντούκι (και άλλα πολλά).         

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #288 στις: Αυγούστου 21, 2013, 23:35 »
respect στο smooga! Καϊμάκι μπλιαχ,φράουλα μπλιαχ φουντούκι ετσι κ ετσι ανάλογα τη μάρκα :P

Αποσυνδεδεμένος fotisdrak

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #289 στις: Αυγούστου 23, 2013, 02:56 »
Ερωτηση... Γιατι οταν κοψουμε το κ.τ για καμποσο καιρο και μετα το ξαναρχισουμε μας αρεσει, και γιατι οταν το κοψουμε ατμιζοντας για το ιδιο διαστημα,δεν το θελουμε καθολου το κ.τ? Ειναι τοσο ωραιο και νοστιμο το η.τ η παιζει κατι αλλο?    Υ.Γ κι'εγω υπερ το η.τ ειμαι για να μην παρεξηγηθω.... απλα το εχω απορια!!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #290 στις: Αυγούστου 23, 2013, 05:36 »
Γιατι αν το κοψουμε χωρις η.τ., οταν το ξαναρχισουμε το πιθανοτερο ειναι να μη μας αρεσει, αλλά η λαχταρα της χαμενης νικοτινης, του χτυπηματος, της κινησης, τα σκεπαζει ολα μεχρι να συνηθιστει και η ασχημη γευση.
Ενω με το η.τ., τα παραπανω δεν μας εχουν λειψει, και το μονο που ερχεται να προστεθει ειναι η χαλια γευση.

Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #291 στις: Αυγούστου 23, 2013, 05:57 »
γιατί όταν κόψεις το κ.τ. έχεις έλλειψη από νικοτίνη και εάν ξανά καπνίσεις παίρνεις την νικοτίνη που σου έλειπε και σου αρέσει . . .

εάν αντικαταστήσεις το κ.τ. με η.τ.  δεν έχεις έλλειψη από νικοτίνη για αυτό και εάν ξαναπιάσεις  κ.τ. ανακαλύπτεις ότι απλά βρομάει . . .



ωχ και άλλος πρωινός . . . :eyesplash: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #292 στις: Αυγούστου 24, 2013, 06:22 »
Η δύναμη της συνήθειας (μπουχτισμα)
Παράδειγμα:
αν τρως κάθε μέρα το ίδιο φαγητό το βαριεσαι ενω αν το φας μετα απο 10 ημέρες του δίνεις και καταλαβαινει
όπως και με την γεύση στο Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #293 στις: Αυγούστου 24, 2013, 15:12 »
Τα ίδια και εγώ. Τα υγρά τα βαρέθηκα; με αναγουλιάζουν δε μου φέρνουν ευχαρίστηση πλέον. Το γύρισα στο στριφτό και έχω επενδύσει σε υγρά, μόντα και ατμοποιητές μία 300αρού....


το είχα πάθει και εγώ!!!!!!! αγόρασε καπνικό υγρό και καλό ατμοποιητή και ξανάρχισε. Τα 300 που επένδυσες αν τα πουλήσεις θα πάρεις σίγουρα τα μισά πίσω, με το στριφτό θα τα ξοδεψεις σε 1-2 μήνες και  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #294 στις: Αυγούστου 24, 2013, 15:47 »
Φιλε μου δυστηχως δεν εισαι ο μονος....
Απο τον Ιανουαριο ατμιστης φανατικος επεσα κι εγω στην τρυπα.
Πολυ ενταση και πιεση + οτι ξαφνικα τα υγρα μου ολα με αναγουλιασαν κσι καποιες φορε ακομα.... εκανα το πρωτο τσιγαρο μετα απο πολυ σκεψη και ζορι.
Τελικα εκανα 1 πακετο και το μετανειωσα πληρως....
Μεγα λαθος και τωρα παλι δεν το αγγιζω αφου μεσα σε 1 ημερα ενιωσα παλι υπερηλικας μετα απο τοσους μηνες.
Θα πρεπει να ψσξω κι εγω νσ βρω την χρυση συνταγη με τα υγρα γιατι ολα μου φαινονται αγευστα και δεν με γεμιζουν...>:(

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #295 στις: Αυγούστου 24, 2013, 17:53 »
Δοκίμασες σκέτη βάση ? Αυτή με εσωσε  :yes:  Είχα μπουχτίσει με διάφορα ( καπνικα )  :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #296 στις: Αυγούστου 24, 2013, 20:12 »
Δοκίμασα 2 διαφορετικές βάσεις και τπτ.
i)  ΑΤΜΟ
ii) El Toro
Τίποτα....
Προσπαθώ να επανέλθω με Guevvara Reserved το οποίο το είχα πάρει πρίν κανένα 4μηνο αλλά τότε δεν με ευχαριστούσε. Τώρα όμως παλεύεται...
Ευελπιστώ να την παλέψω μέχρι την τρίτξ ώστε αναγκαστηκά να πάρω τους δρόμους για γευσιγνωσία....
Γνωρίζει κανείς εάν η γεύση του Tribeca έχει επανέλθει μετά την τελευταίσ παρτίδα του Ιανουαρίου?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #297 στις: Αυγούστου 24, 2013, 20:27 »

Γνωρίζει κανείς εάν η γεύση του Tribeca έχει επανέλθει μετά την τελευταίσ παρτίδα του Ιανουαρίου?


Σε αυτό το νήμα? ;D

Εδώ όλοι καπνίζουν... :)) :)) :))

Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #298 στις: Αυγούστου 25, 2013, 22:25 »
Μετά από 22 μήνες αποκλειστικού ατμίσματος, πριν λίγες μέρες ξέμεινα χωρίς το η.τ. μου για κάποιες ώρες στην παραλία και δέχθηκα ένα κ.τ...

Μιλάμε για τρελλό κεφάλι! Σαν να μην είχα ξανακαπνίσει ποτέ στη ζωή μου! Και ένιωθα ότι το στόμα μου μύριζε μέχρι την άλλη μέρα!
 
Βέβαια, στη συνέχεια πήρα το η.τ. μου και όλα καλά, όμως το ίδιο βράδυ με το ποτό, με τραβούσε κάπως το κ.τ... Θυμήθηκα αυτό που λέγαμε, ότι ή το κόβεις εντελώς και ατμίζεις αποκλειστικά, ή το συνεχίζεις που και που και τελικά δεν κόβεις ποτέ το κάπνισμα!
 
Φυσικά, τώρα πια, δεν εννοείται ότι ξαναγυρνάω στο κάπνισμα. Ήταν κάτι του στυλ "ένας φίλος ήρθε απόψε απ'τα παλιά". Μια ανάμνηση και πίσω στην καθημερινότητά μας :)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #299 στις: Αυγούστου 25, 2013, 22:59 »
Μετά απο 22 μήνες?????

εγω μετά απο 14 ουτε να το μυρίσω δεν αντέχω

και έχω ξεμείνει πολλές φορές είτε απο υγρό είτε απο μπαταρία
με φίλους καπνιστές και δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό να καπνίσω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172244 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364