vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

598 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, treloneritis, Doubt, xloupas

Twitter

Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #270 στις: Ιουλίου 10, 2013, 22:29 »
- άλλαξε ατμοποιητη,
- αλλαξε υγρό
- ανέβασε νικοτίνη
 :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #271 στις: Ιουλίου 10, 2013, 23:20 »
όλα είναι στο μυαλό παιδιά,
δε γίνεται να σε καλύβει το τσιγάρο και όχι το η.τ. ,με τόσες επιλογές σε αρώματα, μια και η εθιστική νικοτίνη εξακολουθεί να υπάρχει.
πιστεύω πάντως οτι η σκέτη βάση είναι μια εξαιρετική λύση γι αυτούς που νιώθουν να τους ξανατραβάει το κ.τ.
από προσωπικη εμπειρία μιλώντας

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #272 στις: Ιουλίου 11, 2013, 19:17 »

Η άλλη λύση ειναι διακοπή του η,τ, 2-3 μήνες και πάλι απο την αρχή (προσωπική μου άποψη ετσι ειχα κάνει εγω ετσι έχω δει και αρκετούς που το έχουν κάνει)

Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι καλη λυση. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #273 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:57 »
Δεν είναι εύκολο να πετύχει κανείς ακριβώς την αίσθηση του τσιγάρου με τον ατμό!!!
Το μεν κ.τ. είναι κάτι που εκτός των άλλων έχει κατάλοιπα κι ατμός είναι... ατμός!
Υπάρχουν φυσικά τρόποι να πετύχεις ή καλύτερα να προσομοιώσεις την αίσθηση του καπνίσματος και θα συμφωνήσω με πολλούς από τους συμφορουμίτες ότι τον mod είναι η τελευταία παράμετρος της εξίσωσης.
Για μένα τον σημαντικότερο ρόλο παίζει ο ατμοποιητής, μετά έρχεται το υγρο σε συνδυασμό με την περιεκτικότητα της νικοτίνης και μετά το... ρεύμα (βλ. mod ή fix μπαταρία). Το καθένα φυσικά παίζει τον ρόλο του.

 :)

Υ.Γ. Το να επιστρέψεις στο κ.τ. βέβαια, δεν είναι τόσο καλή λύση, αφού έχω παρατηρήσει από γνωστούς και φίλους, ότι όσο χώρο δίνεις στο κ.τ., τόσο χώρο κλέβεις από το Η.Τ. με σύνηθες αποτέλεσμα την οριστική επιστροφή...
Το ίδιο φυσικά ισχύει και αντίστροφα.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2013, 22:48 από vantamis »

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #274 στις: Ιουλίου 11, 2013, 22:49 »
Καλησπερα και απο μενα. Εχω κλησει τρεις εβδομαδες ατμισματος . Την δευτερη εβδομαδα δοκιμασα να κανω ενα στριφτο και αηδιασα κατευθειαν. Την τριτη εβδομαδα δοκιμασα ενα τσιγαρο απο τα καλυτερα της αγορας οπως λενε και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε πολυ. Ειμαι πρωην καπνιστης και ξερω οτι αν συνεχισεις το κτ δεν εχει σχεση η γευση που θα εχεις απο τα τσιγαρα με αυτην που εχεις εαν κανει μονο ενα. Η γευση του μου θυμισε τοτε στα νιατα μου που αρχιζα να καπνιζω τις πρωτες τζουρες που επαιρνα..Ετσι εμεινα μονο σε κεινο το ενα και καποια στιγμη ισως να κανω ξανα. Το ητ ομως δεν το αφηνω και γιατι μου αρεσει πολυ και γιατι ειδα σημαντικη βελτιωση στην υγεια μου. Ασε που και με την αγαπημενη μου γευση redbull αρχισα και νιωθω και κατι σκιρτηματα στην πλατη¨;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #275 στις: Ιουλίου 11, 2013, 22:51 »
Τα ίδια και εγώ. Τα υγρά τα βαρέθηκα; με αναγουλιάζουν δε μου φέρνουν ευχαρίστηση πλέον. Το γύρισα στο στριφτό και έχω επενδύσει σε υγρά, μόντα και ατμοποιητές μία 300αρού....

Δοκίμασε μια σκέτη βάση 18αρα! Μπουχτισες μάλλον από γευσεις κι αρώματα....
Μη γυρνας στη βρώμα του στριφτου!

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #276 στις: Ιουλίου 11, 2013, 23:06 »
Δεν νομιζω οτι αυτο ειναι καλη λυση. :dontknow:
Σημασία εχει οτι γίνετε και απο τους περισσότερους πλέον ατμιστές εχει συμβεί  :yes:
Λύση ειναι να μη ζορίσεις τον εαυτο σου.Ο εγκέφαλος και η εξάρτηση κάνουν θαύματα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #277 στις: Ιουλίου 11, 2013, 23:46 »
Εγώ ενα εχω να πω εχει γίνει εθισμος πλέον για μένα το η.τ πάθαινω στέρηση αν δεν ατμιζω..... Με το κτ δεν ήμουν έτσι .. Μαρεσει πολύ το ατιμο.... Πήρα και το evic μου έσπασε η οθόνη μέτα απο πέσιμο τις πρώτες 10 μέρες που το είχα , αλλά ευτυχώς δουλεύει .
Σήμερα μου έμεινε το μισό στο χέρι έτσι στο άσχετο . Κοπηκανε και τα καλώδια και λέω αστο ξανά φτιάξω πήρα το κολλητηρι μου 2 πιο χοντρά καλώδια τα κολλησα και όλα Οκ ... Ξανά στη ζωή ο φραγκεσταιν μου.
Ομως με βλέπω σε κανά μήνα ανάλογα τα οικονομικά μου για provari.  Ειναι πολύ ψεύτικο το evic τελικά.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #278 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:30 »
Καλησπερα παιδια...
εχω προβληματισμους.... πολλους προβληματισμους!


Νεος στο ατμισμα απο περιεργεια και μονο, αγορασα απλες μπαταριουλες κατηγοριας ego και ατμοποιητες τυπου evod και vivi nova!
Δεν ειχα σκοπο να κοψω το καπνισμα και ουτε το σκεφτομουνα και εκανα την αγορα πιο πολυ σαν γκατζετακι και πειραματισμο. Ελεγα θα κανω την δοκιμη αλλα πιο πολυ κοροιδευα τον εαυτο μου γιατι δεν ειχα θεληση να το κοψω.  :-\


Ερχεται η παραγγελια μου... και ετσι για πλακα ειμαι μια βδομαδα μονο με ΗΤ! Ουτε μια τζουρα ΚΤ και ουτε θελω. Δεν γυρναω πισω με τιποτα.  :angel:


Εχετε ακουσει την φραση "Πολυ καλο για να ειναι αληθινο?" :hmmm:


αυτο το κολλημα εχω φαει και προβληματιζομαι. Τοσο ευκολα? Μα τοσο ευκολα? Καποιο λακο εχει η φαβα! Μα να μην σκεφτομαι καν το τσιγαρο ουτε για πλακα μετα απο 17 χρονια? Να ειναι τοσο υγειινο και να με καλυπτει το ΗΤ? Να εχω κολλησει τοσο ευκολα και τοσο γρηγορα?


Θα σκασω! Δεν μπορει να ειναι ολα τοσο ωραια και απλα. Φοβαμαι οτι κατι βρωμαει και δεν ειναι η μυρωδια του ΚΤ! χαχαχα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #279 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:37 »
πέτυχε, δεν έτυχε!!! :thumpup:

έκανες σωστές επιλογες και τελικά είσαι τύπος που θέλει πραγματικά, και οχι προσχηματικά, να κόψει το κάπνισμα, όσo και αν πίστευες το αντίθετο...

και για να απαντήσω στην ερώτηση σου, ναι, είναι τόσο εύκολο... :D

Κeep on vaping!!!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #280 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:39 »
Πολλές φορές τα πράγματα είναι πολύ πιό εύκολα απ' ότι νομίζουμε!
 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #281 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:47 »
kinhtomania απλά σου έτυχε (όπως και σε μένα) ο φυσιολογικότατος τρόπος να φύγεις από το κ.τ. Κι εγώ μέσα σε 3 μέρες το πέταξα στα σκουπίδια το κ.τ. και τώρα (10 μήνες + μετά) ούτε που το σκέφτομαι πια. Καλή συνέχεια με ακόμη πιο αρωματισμένα ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #282 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:47 »
Το οτι σε κάλυψε εξαρχής είναι ενα πολύ καλό σημάδι.
Πρόσεξε όμως στη πορεία θα τα βρεις σκούρα εκει θα δοκιμαστείς πάνω στο μηνα - 3ης μήνες.
Εχεις πορεία ακόμη αλλα εφόσον εισαι μέλος του φόρουμ έχεις κάνει το 1ο σου βήμα που ειναι και το κυριότερο.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #283 στις: Ιουλίου 18, 2013, 01:53 »
Σημασία εχει οτι γίνετε και απο τους περισσότερους πλέον ατμιστές εχει συμβεί  :yes:
Λύση ειναι να μη ζορίσεις τον εαυτο σου.Ο εγκέφαλος και η εξάρτηση κάνουν θαύματα. :yes:


Έχεις δίκιο. Ξέρω πολλα άτομα που το σταμάτησαν και μετα απο λίγο καιρο το ξανααρχισαν. Ενας απ αυτούς είμαι και γω .. Απο Σάββατο απόγευμα έχω να καπνισω.
Μένω σε επαρχιακή πόλη και όταν άνοιξε το πρώτο μαγαζί με ητ , μεσα σε ένα μήνα πούλησε πάνω απ 800 ego σετ με τιμη 100 ευρω τότε ,αν θυμάμαι καλα. Ε απο αυτούς ουτε το 1/3 εχει μείνει . Και απο αυτο το 1/3 (και πολυ λεω)αρκετοί είναι στη δική μου κατηγορία . Το σταμάτησαν και το ξανααρχισαν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2013, 02:01 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Κανονικό τσιγάρο μετά από 1 μήνα ατμίσματος
« Απάντηση #284 στις: Ιουλίου 20, 2013, 01:24 »
Αχ ρε παιδια σας ζαλιζω αλλα ειστε η ψυχολογικη μου υποστηριξη!


Οπως σας ειπα μερικα ποστ πιο πανω ειναι περιεργως ολα τελεια με το ΗΤ
δεν μου λειπει καθολου το ΚΤ και απολαμβανω το ατμισμα...


ΑΛΛΑ....
δεν ξερω γιατι... νιωθω ενοχες... φοβαμαι οτι μηπως κατι παει στραβα επειδη το αποδεχτηκα τοσο ομορφα
λενε οτι

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν




Το ατμισμα που ειναι τοοοοοοοσο ωραιο τι κακο μπορει να εχει? Απλα οπως ξαναειπα ειναι τοσο καλο για να ειναι αληθινο


Συγνωμη επειδη ξερω οτι σας κουρασα απλα ειστε το παρεακι μου εστω και απο μακρια....


Με λενε Γιωργο και ειμαι 8 μερες και κατι ωρες καθαρος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10637 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364