vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, john67, Jorge, camber

Twitter

Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« στις: Ιουνίου 07, 2012, 10:28 »
Όπως λέει ο τίτλος..ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να ανοίξουμε ένα τανκ με ταπες χωρίς να τραυματισουμε το τζάμι ή τις ταπες?

Μου είχαν πει να το κάνω σπρώχνοντας με το καρτο αλλά παρατήρησα ότι έτσι μπορεί να στραβώσει λίγο το καρτο ή να γδαρθουν οι ταπες.. άλλη πρόταση?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 07, 2012, 12:57 »
Απλά σηκώνεις μια από τη μία ,μία από την άλλη ..λίγο λίγο βγαίνει χωρίς να πάθει τίποτα το tank.Εγώ ακόμα και στο γέμισμα αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιώ για την πάνω τάπα..Έτσι δεν έχεις ούτε διαρροές, γιατί όταν τραβάς το κάρτο προς τα κάτω συνήθως τραβάει και λίγο υγρό παρά το ότι μπορεί να έχει και εσωτερικό o-ring στην κάτω τάπα και στο τέλος γίνεσαι χάλια(αν έχει λίγο υγρό το τάνκ)..επίσης στο βάλε βγάλε σπρώξε κάρτο, αρχίζουν να χαλάνε τα εσωτερικά o-ring που είναι αυτά ακριβώς που σε ενδιαφέρουν.Από αυτά που πιάνουν πάνω στο τζαμάκι του tank δεν πρόκειται να έχεις ποτέ διαρροή...Οπότε λίγο απο δώ λίγο απο κεί και δεν πρόκειται να χαλάσει τπτ χρήσιμο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Re: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 07, 2012, 14:38 »
Το θέμα είναι πως ξεκινάω το αρχικό σηκωμα? Αφού είναι κλειστό

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 07, 2012, 14:49 »
Κράτα με το ένα χέρι την κάτω τάπα μαζί με το πλαστικό τζαμάκι, και με το άλλο τράβα(στριφογύρισε προς τα πάνω) την πάνω τάπα ;)

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 07, 2012, 14:51 »
Αν πω με το χάιδεμα θα φανώ τολμηρός  :)) Τανάλιες πένσες κάβουρες απαγορεύονται, με τα χερακια βαζουμε και λίγο νυχάκι για υποβοήθηση κάποιες φορές

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 07, 2012, 20:46 »
Δυστυχώς έτσι με το χεράκι όσο κι αν προσπάθησα δεν γίνεται. Έχω το paps tank και αναγκάστηκα να σπρώξω με κατσαβίδι από τη μία πλευρά να σηκωθεί λίγο  και μετά από την άλλη μέχρι να μπορούν να μπουν λίγο τα δάχτυλα να βοηθήσουν. Το νυχάκι όσο κι αν το έβαζα το μόνο που κατάφερνα είναι να κόβω τα νύχια μου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 07, 2012, 20:56 »
Αμα σε ζοριζει με το χερι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα μικρο κλειδι alen, το βαζεις απτην τρυπα και το τραβας  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2012, 21:15 »
Οχι με κατσαβίδι κρίμα ειναι, αν θυμάμαι καλά είχα και εγω μια δυσκολία με το Paps θέλει λιγο υπομονή και στεγνά χέρια.
Ενα καλό 'πραγματάκι" για να κατεβάζεις το carto χωρίς πρόβλημα ειναι το FILLER TIP από Atmistique.gr
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10070.0.html
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o4nKp9qpC3c[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 07, 2012, 20:18 »
Πάντως το να τραβάς κάτω το καρτο οδηγεί σε χαλάρωση των o-rings σίγουρα και μετά είναι "σώβρακο".Αλήθεια είναι εύκολο ν'αλλάξουν τα εσωτερικά o-rings και ειδικά στα ακριβά τανκς?

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 07, 2012, 20:28 »
1) στεγνά χέρια..
2) έστω και λίγο νύχι στους αντίχειρες.. (εγώ κοριτσάκι και έχω.. τώρα εσείς κύριοι, ο Θεός και η ψυχή σας..)
3) με το νύχι ανασηκώνουμε λίγο την τάπα περιμετρικά..
4) αφού έχει σηκωθεί μερικά χιλιοστά, ίσως με κάτι βλέπε τσιμπιδάκι σπρώχνουμε μαλακά..

αν έχεις του paps είναι πραγματικά ζόρικα..

το δικό μου με τα βίας το άνοιξα μια φορά για πλύσιμο..
για γέμισμα αναγκαστικά σπρώχνω προς τα κάτω το κάρτο μετά (με το πριν τιπ οπωσδήποτε ή ακόμα καλύτερα με το FILLER TIP που μας έδωσε ο daywalker06 2 ποστ πιο πάνω) πατάω το κάρτο και μπαίνει μέσα.. αλλά και για να το κάνω αυτό μου έφυγαν τα χέρια!!! πολύ ζόρικο τανκ..

Αποσυνδεδεμένος T5OLIAS

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 07, 2012, 20:43 »
στο τανκ του paps το οποιο σημειωτεων ειναι και το πιο δυσκολο, εχω βγαλει στο πανω καπακι τα κατω oring μεσα και εξω. δηλαδη αυτα που είναι λιγότερο σημαντικα, έτσι έχει γίνει πολύ πιο εύκολο. δοκίμασε το και θα με θυμηθείς....αλλα το νυχακι δεν το γλιτώνεις.

Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 19, 2012, 22:59 »
οντως του paps ειναι το πιο δυσκολο στο ανοιγμα..εγω εχω το mini tank ss του paps..πηρα μια λιμα νυχιων και ''τροχισα'' κατα πολυ το λαστιχο απο το πανω καπακι και τωρα ξεκουμπωνει ευκολα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος τρόπος για άνοιγμα tank
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 20:41 »
Θελει χαρτί για να μην γλιστράει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180487 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12