vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, Buliwyf, tibolaso, rasputin, Jorge, maprix

Twitter

Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:14 »
Mike δεν είπαμε ότι θα φτύσεις όλους σου τους φίλους και γνωστούς και θα τους αντικαταστήσεις με ατμιστές!
Απλά είναι πολύ χρήσιμο την ώρα που σερφάρεις στο internet να μπαίνεις και σε αυτό το forum και να μιλάς με άλλους ατμιστές. Αλλιώς έχεις την αίσθηση ότι είσαι εντελώς μόνος. Χτες είδα πρώτη φορά κάποιον να ατμίζει μέσα σε αυτοκίνητο (εγώ πιπίλα και στο αμάξι και μάλλον κι αυτός πιπίλας ήταν). Σε καφετέρια παίζει να έχω δει 1-2 να ατμίζουν. Και σε νυχτερινό μαγαζί άλλους 2-3... Αν δεν ήταν το forum, τα ατμομάγαζα και οι συναντήσεις στο urban μπορεί και να είχα σταματήσει (ε αφού δεν κάνει κανείς άλλος...)
Και μην φανταστείς ότι ξημεροβραδιάζομαι σε αυτά τα μέρη (30 post σε 8 μήνες έχω κάνει lolololol) αλλά πιστεύω ότι βοηθάει και μάλιστα ΠΟΛΥ!!

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:45 »
Και κάπου βρήκα και μερικούς άλλους που είναι χρήσιμοι να ακουστούν

1. Αποφύγετε στην αρχή τους παράγοντες που σας προκαλούν διάθεση για κάπνισμα όπως καφέδες, οινοπνευματώδη, ξενύχτια κλπ.
2. Περιορίστε το χρόνο που πίνετε τον καφέ …ένα espresso στα γρήγορα.
2. Απασχολήστε τα χέρια σας κρατώντας κομπολόι, μπρελόκ, κινητό τηλ.,  ηλεκ. τσιγάρο
3. Κάνετε  τις πρώτες ημέρες ασχολίες που σας ευχαριστούν, παίρνοντας στα πεταχτά και καμιά τζούρα από το η.τ.
4. Κοιμηθείτε περισσότερο απ’ το κανονικό
5. Αποφύγετε τις παρέες με καπνιστές και συζητήσεις γύρω από αυτό.
6. Μην περνάτε τον χρόνο σας σε τηλεοράσεις και video games .
7. Την στιγμή που σας περνάει από το μυαλό να ανάψετε τσιγάρο σκεφτείτε πως
με το ηλ. τσιγάρο δεν θα χρειαστείτε τασάκι και αναπτήρα γιατί το χετε στο τραπεζάκι.
8. Σκεφτείτε πως αύριο στη δουλειά θα λέτε πως κόψατε το τσιγάρο μαχαίρι και ότι δεν σας λείπει επειδή το έχετε αναπληρώσει με το η.τ. για τις δύσκολες στιγμές σας.
9. Σαν επιπλέον κίνητρο αποταμιεύστε ότι χρήματα γλυτώνετε από το … περίπτερο αν το σκεφτείτε πως είναι 4 € τουλάχιστον τον χρόνο τουλάχιστον θα έχετε να πληρώσετε την …εφορία σας ή τις διακοπές σας τον Αύγουστο
10. Όταν σκέφτεστε κάποιες στιγμές το τσιγάρο, στιγμές έντονου στρες και θέλετε να το
απολαύσετε , σκεφτείτε πως αυτές οι στιγμές είναι συμπτώματα της σωματικής στέρησης κρατάνε λίγο και ότι περνάνε.
Εγω τηρω με μεγαλη ευλαβεια τα 2 πρωτα και τα αναφερω σαν συμβουλη..
Εχω περιορισει αρκετα τον καφε και καποια ποτα σε συνδιασμο με το ατμισμα γιατι οπως θα καταλαβατε δυστηχως αυτα δεν συνδιαζονται.  Ξεκινας να πινεις τον καφε ή την μπυρα ή ενα wiskey και δυστιχως σε καποια φαση δεν νιωθεις στο λαιμο τιποτα.. η μια λυση ειναι να ανεβεις αρκετα σε νικοτινη (που παλι δεν κραταει πολυ) και μια αλλη λυση που εφαρμοζω εγω ειναι αντικατέστησα καποιους καφεδες της ημερας με ice tea ή τσαι ζεστο, το ποτακι ή την μπυρα θα την απολαυσω χωρις να ατμιζω, το ιδιο καποιες φορες και τον καφε, και αντι να καθομαι στο pc olo το βραδυ με τον φραπε διπλα μου το αντικατεστησα με ενα μπουκαλι νερο.
Πρεπει να αποδεχτειτε οτι το η.τ. δεν ειναι οπως το κ.τ. που το συνδιαζες με τα παντα.
Το η.τ. ειναι μια απολαυση απο μονο του  ;)  . Δεν χρειαζετε παρεα.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:50 »
Ακιβώς αυτη η απόλαυση με έχει κάνει και δεν θέλω καθόλου το κ.τ. προς το παρόν. Λέω προς το παρόν γιατί κλείνω μήνα σε λίγες μέρες χωρίς καθόλου κ.τ. και δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια. Πάντως προς το παρόν keep ατμίζειν και με τον πρώτο πρωινό καφέ στις 6 το πρωί.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:56 »
με τον καφε και τα ξυδια μια χαρα τα καταφερα ........μην πω και ευκολα γιατι εκεινη η αισθηση τσαρουχι που ελεγα εγω που μου αφηνε το ποτο σε συνδιασμο με το τσιγαρο εξαφανιστηκε και μου αρεσει τρελλα αυτο.........αυτο που δεν μπορω να καταφερω ειναι αυτο...ειδικα τις τελευταιες μερες........

Παράθεση
10. Όταν σκέφτεστε κάποιες στιγμές το τσιγάρο, στιγμές έντονου στρες και θέλετε να το
απολαύσετε , σκεφτείτε πως αυτές οι στιγμές είναι συμπτώματα της σωματικής στέρησης κρατάνε λίγο και ότι περνάνε.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:58 »
εγώ  πάλι διαφωνώ...από την αρχή μέχρι σήμερα απολαμβάνω τον καφέ περισσοτερο, το ποτό περισσότερο με τη συνοδεία του η.τ. όσους καφέδες έπινα πριν, πίνω και τώρα κι επιπλέον δε βρίσκω και διαφορά ακόμη κι όταν πίνω αλκοόλ....

μια φορά εδειξα αδυναμία και κάπνισα σε δύσκολη στιγμή αλλά όχι γιατί μου άρεσε. μου θύμισε τα παλιά, μετά από ταραχή ήθελα τσιγάρο οπωσδήποτε...ήταν σαν ιεροτελεστία. κάπνισα 6 τσιγάρα μονομιάς. έκτοτε δεν μου έχει γεννηθεί ξανά η επιθυμία...
απολαμβάνω τις διάφορες γεύσεις που εναλλάσσω στους ατμοποιητές μου στη διάρκεια της ημέρας χωρίς να με κουράσουν και χωρίς να νιώθω πως μου λείπει κάτι άλλο...βέβαια πάει αρκετός καιρός από τότε που διέκοψα το κ.τ αλλά αυτό δε νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία. σημασία έχει πως ακόμη και σε εξωτερικό χώρο τη μυρωδιά του την αντιλαμβάνομαι απευθείας και με ενοχλεί πολύ..

Αποσυνδεδεμένος Mikes

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep vapeing
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 21:11 »
Mike δεν είπαμε ότι θα φτύσεις όλους σου τους φίλους και γνωστούς και θα τους αντικαταστήσεις με ατμιστές!

Φιλε μου εγω παντως οταν διαβαζω """5. Αποφύγετε τις παρέες με καπνιστές"""" αυτο καταλαβαινω.....
Ισωσ ειναι λυση αλλα δυστιχως η ευτυχως εγω δεν μπορω να το κανω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 21:33 »
αυτο δεν παιζει να γινει.....εγω μετα θα επρεπε να φυγω και απο το σπιτι μου......ο αδερφος μου ειναι φουγαρο :wall: :wall: :wall: να φυγω απο την δουλεια γιατι επισης το αφεντικο μου ειναι φουγαρο :wall: :wall: :wall: :wall: και να μεινω χωρις φιλους επειδη ειναι καπνιστες ολοι τους και στην περιοχη μου δεν ξερω κανεναν ατμιστη.......το παν ειναι να εισαι συνειδητοποιημένος για το τι θελεις......απο την στιγμη που αποφασησαμε να ελλατωσουμε-κοψουμε το τσιγαρο αν πραγματικα το θελουμε δεν χρειαζεται να αλλαξουμε τροπο ζωης  απλα να σκεφτομαστε συνεχεια ποσο κακο μας κανει το κ.τ και τι ωφελος ειδαμε και θα δουμε απο το η.τ.......

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 21:34 »
Πρώτα από όλα εγώ χαίρομαι που βλέπω καινούργιους ατμιστές αλλά και παλιούς που δεν μιλούσαν  :yes: :yes: να

λαμβάνουν μέρος στη συζήτηση γιατί έτσι θα ακουστούν και κάποιες καινούργιες σκέψεις-απόψεις  οι οποίες είναι
απαραίτητες για να διατηρείται ο διάλογος. :yes: :yes:
Στο θέμα μας τώρα γνώμη μου δεν πρέπει να κολήσουμε στις 10 χρυσές συμβουλές που μας έδωσε το Μαράκι.
Καλό είναι να τις διαβάσουμε να πάρουμε από αυτές τα καλά σημεία (και είναι πάρα πολλά) και να τα εφαρμόζουμε
στην καθημερινότητά μας.
Αυτά που δεν μας ταιριάζουν δεν πάει να πει ότι σώνει και καλά πρέπει να τα υιοθετήσουμε.

Εξάλου και το Μαράκι από όσα έχω διαπιστώσει δεν τα τήρησε όλα όσα γράφει κατά γράμμα :yes: :yes:

Από ότι έχω προσέξει έχει 2-3 μήνες  που μας εγκατέλειψε και άγνωστο πλέον ποιές είναι οι παρέες της. :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 22:42 »
εγώ  πάλι διαφωνώ...από την αρχή μέχρι σήμερα απολαμβάνω τον καφέ περισσοτερο, το ποτό περισσότερο με τη συνοδεία του η.τ. όσους καφέδες έπινα πριν, πίνω και τώρα κι επιπλέον δε βρίσκω και διαφορά ακόμη κι όταν πίνω αλκοόλ....

μια φορά εδειξα αδυναμία και κάπνισα σε δύσκολη στιγμή αλλά όχι γιατί μου άρεσε. μου θύμισε τα παλιά, μετά από ταραχή ήθελα τσιγάρο οπωσδήποτε...ήταν σαν ιεροτελεστία. κάπνισα 6 τσιγάρα μονομιάς. έκτοτε δεν μου έχει γεννηθεί ξανά η επιθυμία...
απολαμβάνω τις διάφορες γεύσεις που εναλλάσσω στους ατμοποιητές μου στη διάρκεια της ημέρας χωρίς να με κουράσουν και χωρίς να νιώθω πως μου λείπει κάτι άλλο...βέβαια πάει αρκετός καιρός από τότε που διέκοψα το κ.τ αλλά αυτό δε νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία. σημασία έχει πως ακόμη και σε εξωτερικό χώρο τη μυρωδιά του την αντιλαμβάνομαι απευθείας και με ενοχλεί πολύ..

Όπως τα λέει ο papous... :thumpup:
Πάνω απ' όλα ο καθένας πρέπει να βρει τις καλύτερες τεχνικές για τον εαυτό του για να αποφεύγει τον ''διάολο'' :D , ειδικά οι νέοι ατμιστες. Ο καθενας αντιμετωπιζει διαφορετικες δυσκολίες...
Εγω προσωπικα το μεγαλυτερο μου προβλημα που ειχα με το η.τ ηταν τις περισσοτερες φορες το χτυπιμα και μετα η απωλεια της γευσης του ατμου.
Θέλω σε κάθε τζούρα που τραβαω να νιωθω οτι ''(κ)ατμιζω (κ)ατμο'' και οχι αερα και οπως ειπα πιο πανω το πετυχαινω συνδιαζοντας το με πιο light ποτα, τσαι, νερο, coca cola που παει με ολα κτλ... γιατι με καποια ποτα πολυ γρηγορα ουτε χτυπιμα εχω αλλα ουτε γευση. Πολλες φορες θα πιω την μπυρα ή το wiskaki χωρις το η.τ.. Προσπαθω να αποφευγω την πιπιλα, οταν δεν εχω και παλι χτυπιμα το αφηνω στην ακρη για αρκετη ωρα και καποιες φορες ανεβαινω σε νικοτινη ή υγρο με περισσότερη pg.
Ευτυχως εδω και καιρο νιωθω πως ειμαι σε μια φαση που οταν καποιες φορες δεν με ικανοποιει το η.τ. δεν σκεφτομαι αλλο το κανονικο. Εννοειται θα τυχει καποιες δυσκολες στιγμες, ακομα και μετα απο τοσους μηνες αποχης, αλλωστε τοσα χρονια εθισμενη ημασταν στο βρωμοτσιγαρο... αλλα μετα εφαρμοζω την ''τεχνικη κοντερ'' λεω στον εαυτο μου.. ''Τόσους μηνες εχεις να βαλεις τσιγαρο στο στομα σου... θες να το μηδενισεις? Μακακια θα κανεις...''

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 23:53 »
Ημεγαλυτερη δυσκολια που αντιμετωπισα εγω με το ητ μετα τον πρωτο μηνα ηταν οτι σε καθε τι που εκανα επρεπε να επαναφευρισκω τον εαυτο μου.Ακομη και στις καλοκαιρινες διακοπες πρωτες χωρις κτ επρεπε καθε μερα να πειθω τον εαυτο μου οτι πορευομαι με ητ και για να πω την αληθεια την ικανοποιηση που δινει το κτ  μετα το κολυμπι δεν την βρηκα στο ητ.5,5 μηνες ακαπνη και το καλοκαιρι λοξοκοιταζα τα περιπτερα.Αυτο που με κρατησε μακρυα ηταν οι μνημες απο πρωινο και βραδυνο βηχα φλεγματα  βαρος στο στηθος και ελλιπεις αναπνοες.

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 01:23 »
Φιλε μου εγω παντως οταν διαβαζω """5. Αποφύγετε τις παρέες με καπνιστές"""" αυτο καταλαβαινω.....
Ισωσ ειναι λυση αλλα δυστιχως η ευτυχως εγω δεν μπορω να το κανω!!!!!
Δεν λέει αυτό το 5...
το 5 λέει "Αποφύγετε τις παρέες με καπνιστές ΚΑΙ συζητήσεις γύρω από αυτό" διότι όπως όλοι ξέρουμε ο χειρότερος οχτρός του η.τ. είναι ο καπνιστής κ.τ. και ο τρισχειρότερος οχτρός του η.τ. είναι ο καπνιστής κ.τ. που δοκίμασε η.τ. και δεν τα κατάφερε.
Παρέες φυσικά δεν αλλάζεις λόγω ατμίσματος ή όχι (σιγά μην αλλάζαμε τους φίλους μας για αυτό) αλλά πρέπει να ξέρεις να κλείνεις τα αυτιά σου όταν προσπαθούν (όλοι μαζί) να σε πείσουν ότι "θα γεμίσουν υγρό οι πνεύμονές σου" και "θα σου σκάσει οι μπαταρία μέσα στο στόμα" (τα έχουν πει και οι ειδήσεις αυτά, δεν είναι ράδιο αρβύλα, τα είπανε στα νέα του star μετά το ρεπορτάζ για τις διακοπές της Μπεζεντάκου στο Άγιο Όρος)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 09:59 »
Αυτά που διαβάζω παραπάνω για τις παρέες με καπνιστές κ.λ.π. πιστεύω πως είναι φτηνές δικαιολογίες κάποιων
που δεν θέλουν να αφήσουν το κ.τ. για το η.τ.


Εγώ συγκεκριμένα μέσα στο σπίτι μου έχω τη γυναίκα μου και το γυιό μου που καπνίζουν και δεν έχω κανένα
πρόβλημα.
Ίσα ίσα που με πείσμωνε γιατί μου έλεγαν ότι μετά από 37 χρόνια κ.τ. δεν θα κατάφερνα με αυτό τομαραφέτι (η.τ.)
να κόψω το κανονικό τσιγάρο.Δεν με ενόχλησε ποτέ και δεν με ενοχλεί που καπνίζουν.Αυτοί καπνίζουν εγώ 
ατμίζω. :yes: :yes:
Στις παρέες μου στους φίλους μου και βέβαια υπάρχουν πολλοί καπνιστές με τους οποίους πλέον συνυπάρχω
αρμονικά αυτοί με το κ.τ. και εγώ με το ηλεκτρονικό.

Αποσυνδεδεμένος Mikes

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep vapeing
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 10:44 »
Δεν λέει αυτό το 5...
το 5 λέει "Αποφύγετε τις παρέες με καπνιστές ΚΑΙ συζητήσεις γύρω από αυτό" διότι όπως όλοι ξέρουμε ο χειρότερος οχτρός του η.τ. είναι ο καπνιστής κ.τ. και ο τρισχειρότερος οχτρός του η.τ. είναι ο καπνιστής κ.τ. που δοκίμασε η.τ. και δεν τα κατάφερε.
Παρέες φυσικά δεν αλλάζεις λόγω ατμίσματος ή όχι (σιγά μην αλλάζαμε τους φίλους μας για αυτό) αλλά πρέπει να ξέρεις να κλείνεις τα αυτιά σου όταν προσπαθούν (όλοι μαζί) να σε πείσουν ότι "θα γεμίσουν υγρό οι πνεύμονές σου" και "θα σου σκάσει οι μπαταρία μέσα στο στόμα" (τα έχουν πει και οι ειδήσεις αυτά, δεν είναι ράδιο αρβύλα, τα είπανε στα νέα του star μετά το ρεπορτάζ για τις διακοπές της Μπεζεντάκου στο Άγιο Όρος)
Ρε παιδια αυτο το εχω ακουσει και απο αλλους....
Οι καπνιστες φιλοι μου ουδεποτε προσπαθησαν να με πεισουν για αυτα που λες.... Αντιθετως αυτοι που δοκιμασαν η.τ και το παρατησαν με ζηλευουν που επι 15 μηνες το κραταω ακομα και δεν το εχω πεταξει και οταν με βλεπουν με κ.τ. μου την λενε.
Μηπως τελικα καποιοι θελουν να ακουνε καποια πραγματα η μηπως πασχουν απο "ΦΙΛΟΥΣ" (?)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 10:54 από Mikes »

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 11:16 »
Εγώ πάντως αποφάσισα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο όταν πείστηκα πως δεν αποτελεί μέθοδο διακοπής του καπνίσματος, αλλά ενναλακτική του εκδοχή. Βοήθησε και ότι έχει εξελιχθεί τα τελευταία χρόνια σε gadget  :yes: και χωρίς καθόλου να πιεστώ, από τα 3+ πακέτα ημερησίως, πλέον κάνω 5-6 κ.τ. την ημέρα. Πολύ εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 11:23 »
Ρε παιδια αυτο το εχω ακουσει και απο αλλους....
Οι καπνιστες φιλοι μου ουδεποτε προσπαθησαν να με πεισουν για αυτα που λες.... Αντιθετως αυτοι που δοκιμασαν η.τ και το παρατησαν με ζηλευουν που επι 15 μηνες το κραταω ακομα και δεν το εχω πεταξει και οταν με βλεπουν με κ.τ. μου την λενε.
Μηπως τελικα καποιοι θελουν να ακουνε καποια πραγματα η μηπως πασχουν απο "ΦΙΛΟΥΣ" (?)




Συνεχίζω τις σκέψεις σου αν μου επιτρέπεις κ φυσικά συμφωνώ με όσα λες!   :) :) :) :) :)

Ο ατμιστής ανήκει σε αυτούς που χαράζουν νέα πορεία στην ζωή τους! Δεν μπορείς να κόψεις το Κ.Τ. κοιτάζοντας τι κάνουν
οι άλλοι παρά μόνο κοιτάζοντας εσύ τι θέλεις να κάνεις...... Δεν αλλάζεις την ζωή σου ναι? Μα μια  κακιά σου συνήθεια!!!!!!

Σε δέχονται όπως δέχεσαι τους πάντες!!!!!!!!! Δεν γίνεσαι καλλίτερος από τους άλλους αλλά γίνεσαι καλλίτερος από εσένα (Για εσένα!!!)
Είναι πολύ απλό κ το σίγουρο είναι ότι δεν θα έχεις πολλούς φίλους ατμιστές μα μάλλον καπνιστές!

Οι καπνιστές φίλοι μου γνωστοί κ από την οικογένειά μου πάντα χαίρονται που βλέπουν εμένα σε έναν διαφορετικό
δρόμο από τον δικό τους! Θαυμάζουν την δύναμή "μας" που αποφασίσαμε να βγούμε από το μαρτύριο (για μένα ήταν) του Κ.Τ.

Για να καταλάβεις από όλους τους συγγενείς μου εγώ κ ο ξάδερφος μου ατμίζουμε!!!  :yes: :yes:
Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να  μην κάνουμε παρέα μαζί τους αλλά σίγουρα το αντίθετο!!!!

Ο άνθρωπος που δίνει μια μάχη αν δεν είναι στο πεδίο της μάχης..... τότε σίγουρα δεν θα μάθει αν κέρδισε η αν έχασε ναι?
Αυτό σημαίνει ότι οι καπνιστές γύρω μας καλό μας κάνουν παρά κακό! ;)

Πάμε τώρα στο Μαράκι..... που μας άφησε με όμορφες συμβουλές κ που σίγουρα θα βοηθήσουν πολλούς νέους ατμιστές!!!!!
Εδώ σε αυτή τη περίπτωση της Μαρίας που χάθηκε από το φόρουμ? Ίσως για κάποιους λόγους που αργότερα μάθουμε?
Θα   πω μόνο ότι γνωρίζω ανθρώπους που έχτισαν γέφυρες.. τις οποίες ποτέ δεν περπάτησαν μα οι γέφυρες τους
υπάρχουν κ τις περπατούν πολλοί άλλοι ....

Κ τέλος θα πω κ  κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό!!! Μην  περιμένουμε από τους άλλους να μας αναγνωρίσουν το καλό που κάνουμε
στον εαυτό μας γιατί θα είναι λάθος!!!!!!! Την αναγνώριση κ τα "μπράβο" τα κερδίζουμε πρώτα από τον εαυτό μας!!!
Ότι προσπάθειες κάνουμε τις κάνουμε πρώτα για εμάς!!!!

Οι παρέες μας μπορούν να είναι άνθρωποι από όλα τα επίπεδα κ με συνήθειες που εμάς έτσι κ αλλιώς δεν πρέπει να βλάπτουν αλλά
να μας παραδειγματίζουν.
:) :) :) :)


Ακιβώς αυτη η απόλαυση με έχει κάνει και δεν θέλω καθόλου το κ.τ. προς το παρόν. Λέω προς το παρόν γιατί κλείνω μήνα σε λίγες μέρες χωρίς καθόλου κ.τ. και δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια. Πάντως προς το παρόν keep ατμίζειν και με τον πρώτο πρωινό καφέ στις 6 το πρωί.

Θα συνεχίσεις να ατμίζεις γιατί αυτό αποφάσισες κ αυτό είναι που θέλεις. Δεν θα πρέπει να αμφιβάλεις ποτέ για  ότι εσύ άλλαξες !!!!

Στον μήνα επάνω είσαι ένας καθαρός δλδ σίγουρος πια ατμιστής που ξέρει πολύ καλά τι θέλει!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: 
Το άτμισμα για όσους το αγάπησαν  είναι μόνο  απόλαυση κ όχι καταναγκασμός!!!!!
  ;) 


Συγχωνευση ποστ


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 23:41 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59671 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136067 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy