vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 6 χρήστες
azzazel, manoslykos, camber, face7off, Petercycle, Nikrom

Twitter

ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΗΤ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Η μπαταρία και η φόρτιση θα είναι παντα αναγκαίο κακό φυσικα αλλα π.χ. το καινουργιο e-go με μπαταρια 680mah δινει μια σχετικη λυση στο 'προβλημα΄αυτο.
Πραγματι το Unique ειναι μια καλη απαντηση για το αν η τιμη του η.τ. ειναι αποτρεπτικη ή οχι :)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
μην ξεχνάμε και το νέο starter κιτ που θα κυκλοφορήσει πολύ σύντομα η Nobacco το Unique!!! με τιμή περί τα 20€ με ποιότητα όπως διαφημίζεται καλύτερη και απο του BL.

Και νομίζω πως καιρός ήταν να αρχίσουμε να βλέπουμε τέτοιες κινήσεις...
60 και 70 και 80 ευρώ, δύσκολα τα έδινε κάποιος για να "δοκιμάσει" κάτι που στην τελική μπορεί και να μην του αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
εχεις δικηο γι,αυτο μπορει να ειχαμεω 69 επισκεπτες εχθες ,καλο δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Αντε να πω κι αυτο τωρα: εργαζομαι σε κλινικη και υπαρχει ιατρειο διακοπης καπνισματος, με πολυ καλα αποτελεσματα. Τον γιατρο τον γνωριζω και ειναι αριστος επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.
Τι λέει ο ειδικός γιατρός για το άτμισμα ?

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Τι λέει ο ειδικός γιατρός για το άτμισμα ?
Τι να πει ο γιατρος για την τιμή? Σιγα μην είναι αποτρεπτική για έναν γιατρό!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
τα μεγάλα έξοδα αρχίζουν απο τη στιγμή που θα το δοκιμάσεις και μετα΄ ;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
τα μεγάλα έξοδα αρχίζουν απο τη στιγμή που θα το δοκιμάσεις και μετα΄ ;)
Τα μεγαλα εξοδα για ποιον?Για καποιον που θα πειραματιζεται ναι,για καποιον που θελει να απαλλαγει απο το κτ δεν νομιζω, και καλο ειναι προτου εκφερουμε μια γνωμη να σκεφτομαστε λιγο γιατι αυτη την στιγμη αν ημουν νεος και διαβαζα την γνωμη σου μπορει να αλλαζα και γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Τα μεγαλα εξοδα για ποιον?Για καποιον που θα πειραματιζεται ναι,για καποιον που θελει να απαλλαγει απο το κτ δεν νομιζω, και καλο ειναι προτου εκφερουμε μια γνωμη να σκεφτομαστε λιγο γιατι αυτη την στιγμη αν ημουν νεος και διαβαζα την γνωμη σου μπορει να αλλαζα και γνωμη.
Σωστή και εύστοχη παρατήρηση.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
δεν νομιζω οτι ειναι θεμα πειραματισμου τα εξοδα μετα την αρχη του ατμισματος ,τα εξοδα ειναι ενας τροπος να μπορεσεις να παραμεινεις ατμιστης,αυτη ειναι η αληθεια ετε το θελουμε ειτε οχι

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
δεν νομιζω οτι ειναι θεμα πειραματισμου τα εξοδα μετα την αρχη του ατμισματος ,τα εξοδα ειναι ενας τροπος να μπορεσεις να παραμεινεις ατμιστης,αυτη ειναι η αληθεια ετε το θελουμε ειτε οχι
Η παρατηρηση μου ειχε να κανει με το συγκεκριμενο θεμα γιατι η απαντηση του Tem ειναι of topic ,εκεινο που μας ενδιαφερει ειναι η τιμη του αρχικου πακετου ναι η οχι?Αν και θα βγω  και εγω εκτος θεματος δεν νομιζω να ισχυει οτι τα μεγαλα εξοδα ειναι οντως μεγαλα για καποιον που συνεχιζει το  ατμισμα,ισως να φαινονται μεγαλα επειδη τον Ελληνα τον ενοχλουν να δινει ενα μεγαλο ποσο μαζεμενο και οχι καθε μερα απο 6.60 ευρο για 2 πακετα τσιγαρα εφ ορου ζωης  8).Απλα μαθηματικα
                                       ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ
                            ΚΤ
1,5 ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ:4.8 ΕΥΡΟ (ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΤΙΜΗΣ 3.20)
30 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ 30Χ4.8=144 EYRO
12 ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ 12Χ144=1728 EYRO
                     ΣΥΝΟΛΟ 1728 ΕΥΡΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ
                            ΗΤ
1 ΠΑΚΕΤΟ STARTER KIT=AΞΙΑ 90 ΕΥΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ
ΥΓΡΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ 150 ML T0 ΜΗΝΑ 150/20= 7.5 ΦΙΑΛΙΔΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ
7.5Χ15 ΕΥΡΟ ΤΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ=112,5 ΕΥΡΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ
12 ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ 12Χ112,5=1350 ΕΥΡΟ
ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ:ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ 3 ΤΟΝ ΜΗΝΑ Χ 10 ΕΥΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 30 ΕΥΡΟ 12Χ30=360
          ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΕΦΕΔΡΙΚΕΣ 6Χ10 ΕΥΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 60 ΕΥΡΟ
                    ΣΥΝΟΛΟ 1860 ΕΥΡΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ
   
                         ΗΤ 1860
                         ΚΤ 1728
                        ----------
                             132 EYRO

Συμπερασμα το κτ ειναι φθηνοτερο απο το ητ κατα 132 ευρο.Φυσικα οι τιμες ειναι κατα μεσον ορο που σημαινει οτι τα δεδομενα αλλαζουνε απο καπνιστη η ατμιστη αναλογα την καταχρηση που εκανε με το κτ η το ητ ο καθενας.
Για τυχον λαθει στους υπολογισμους μου δεκτες οι διορθωσεις γιατι ενα μυαλο ειναι και αυτο καποιας ηλικιας οποτε ολο και καποιο λαθος θα υπαρχει.Εξαλλου οπως ειπε και η γνωστη λαιδη Αντζελα ουδεις ασφαλτος. :laugh1: :laugh1:
Το θεμα υγειας απο τις επιπτωσεις του κτ που επιβαρυνουν και την τσεπη μας μακροπροθεσμα δεν θα το θιξω γιατι η συγκριση με το ητ δεν μπορει να γινει ακομα λογω ελειψης κλινικων ερευνων.

Και για περισσοτερα εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,753.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2010, 20:42 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
δεν νομιζω οτι ειναι θεμα πειραματισμου τα εξοδα μετα την αρχη του ατμισματος ,τα εξοδα ειναι ενας τροπος να μπορεσεις να παραμεινεις ατμιστης,αυτη ειναι η αληθεια ετε το θελουμε ειτε οχι
συμφωνώ. Και νομίζω οι περισσότεροι δεν μένουν μόνο σε ένα ΗΤ. Κάποιοι επειδή έκαναν μια επιλογή που δεν τους κάλυψε και κάποιοι άλλοι (οι περισσότεροι) επειδή θέλουν να δοκιμάζουν και να αγοράζουν όσο το δυνατόν περισσότερα ΗΤ. Οσο για το off topic δεν πιστεύω ότι είναι κακό να φεύγουμε και λίγο εκτός θέματος. Το κάθε νέο μέλος ή ο κάθε επισκέπτης θα μπορέσει σίγουρα να αποκομίσει μέσα απο τα θέματα του e-kapnisma.gr πολύτιμες πληροφορίες. Αντίθετα έχω γνωρίσει αρκετούς πρώην επίδοξους ατμιστές  οι οποίοι παρέμειναν καπνιστές επειδή δεν είχαν την κατάλληλη πληροφόρηση. Αυτοί οι τελευταίοι δεν γνώριζαν την ύπαρξη ουτε του e-kapnisma.gr ούτε των άλλων μεγάλων διαδικτυακών ατμοτόπων του εξωτερικού.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Στην αρχή είχα ξοδέψει πολλά λεφτά κυρίως γιατί δεν ήξερα και γιατί είχα φοβικά σύνδρομα μην ξεμείνω...
Ειδικά όταν μπούκωσε το πρώτο μου DSE601 και με πονούσε το στόμα από το ρούφηγμα τα είδα όλα.
Και νόμιζα ότι εγώ έκανα κάτι λάθος...

Ήρθε κατευθείαν η αλλαγή αλλά και ένα καινούργιο ακόμη..
Στη συνέχεια 5 πουράκια κτλ...

Από υγρά το ίδιο.
Συνεχώς παραγγελίες.
Άντε να δοκιμάσω και κάτι άλλο άντε να έχω από το αγαπημένο μου αρκετό μην μου τελειώσει κτλ.

Μπαταρίες, φορτιστές...

Μόνο όταν κατάλαβα πραγματικά τι είναι τελικά αυτό το μαραφέτι άρχισα να βρίσκω αυτό που με ικανοποιούσε.
Και τότε συνειδητοποίησα πραγματικά την αξία της ουσιαστικής ενημέρωσης πέρα από αρχικούς ενθουσιασμούς που μπορεί να οδηγήσουν νέους χρήστες σε λάθος επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
εκατσα και εκανα ενα προχειρο απολογισμο.Στο διαστημα που ατμιζω εχω ξοδεψει σε συσκευες (οχι υγρα και ατομαιζερ ,αυτα τα θεωρω αναλλωσιμα και δεν τα βαζω )γυρω στα 300 ευρω
εκ των οποιων τα 140 κειτονται αχρηστα στο συρταρι μου.Υπαρχει κανενας απο τα μελη που να την εχει βγαλει για πολλυ καιρο με το πρωτο σετ που αγορασε στην αρχη?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Σωστή και εύστοχη παρατήρηση.
συμφωνώ. Και νομίζω οι περισσότεροι δεν μένουν μόνο σε ένα ΗΤ. Κάποιοι επειδή έκαναν μια επιλογή που δεν τους κάλυψε και κάποιοι άλλοι (οι περισσότεροι) επειδή θέλουν να δοκιμάζουν και να αγοράζουν όσο το δυνατόν περισσότερα ΗΤ. Οσο για το off topic δεν πιστεύω ότι είναι κακό να φεύγουμε και λίγο εκτός θέματος. Το κάθε νέο μέλος ή ο κάθε επισκέπτης θα μπορέσει σίγουρα να αποκομίσει μέσα απο τα θέματα του e-kapnisma.gr πολύτιμες πληροφορίες. Αντίθετα έχω γνωρίσει αρκετούς πρώην επίδοξους ατμιστές  οι οποίοι παρέμειναν καπνιστές επειδή δεν είχαν την κατάλληλη πληροφόρηση. Αυτοί οι τελευταίοι δεν γνώριζαν την ύπαρξη ουτε του e-kapnisma.gr ούτε των άλλων μεγάλων διαδικτυακών ατμοτόπων του εξωτερικού.
Φασκεις και αντιφασκεις


Ήρθε κατευθείαν η αλλαγή αλλά και ένα καινούργιο ακόμη..
Στη συνέχεια 5 πουράκια κτλ...

Από υγρά το ίδιο.
Συνεχώς παραγγελίες.
Άντε να δοκιμάσω και κάτι άλλο άντε να έχω από το αγαπημένο μου αρκετό μην μου τελειώσει κτλ.

Μπαταρίες, φορτιστές...



Δεν ειναι πειραματισμοι η απληστια ολα αυτα?
Στο διαστημα που ατμιζω εχω ξοδεψει σε συσκευες (οχι υγρα και ατομαιζερ ,αυτα τα θεωρω αναλλωσιμα και δεν τα βαζω )γυρω στα 300 ευρω

Σε ποσο χρονικο διαστημα?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
απο αρχες Νοεμβρη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12