vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 7 χρήστες
azzazel, manoslykos, camber, face7off, Petercycle, Nikrom, Jorge

Twitter

ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΗΤ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη ερχομαι σε επαφη με αρκετο κοσμο που θα ηθελε να δοκιμασει να γινει ατμιστης,καταλα;βαινω οτι ο κυριος λογος που οι ποιο πολλοι τελικα δεν το κανουν ειναι η τιμη του αρχικου σετ .Ο καθενας σκεπτετε κι αν το παρω και τελικα δεν δουλεψει ?θα πεταξω το λιγοτερο 80
ευρω,και την σημερινη εποχη που ο κοσμος σκεπτετε και την δεκαρα80 ευρω ειναι υποθεση.
Δεν θα επρεπε για καποιον αρχαριο η τιμη να ειναι καπως ποιο επιτρεπτη?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης σε πολύ χαμηλή τιμή που αποσκοπούν ακριβώς σ' αυτό που λες.
Να δώσουν δηλαδή τη δυνατότητα σε κάποιον να το δοκιμάσει και ν' αποφασίσει εάν του αρέσει, ώστε στη συνέχεια να αγοράσει ένα ακριβότερο προϊόν.
Δυστυχώς μάλλον μόνο το αντίθετο καταφέρνουν.
Κατά τα λεγόμενα αυτών που τα δοκίμασαν, η ποιότητά τους είναι τόσο χάλια, που οι περισσότεροι απλά δεν θα ξαναγοράσουν ηλεκτρονικό.
Για φθηνές λύσεις είναι καλύτερα η κατευθείαν αγορά από την Κίνα.

Από την άλλη βέβαια όταν κάπνιζα σχεδόν 3 πακέτα τη μέρα χρειαζόμουν περίπου 180€ το μήνα...
Σε σχέση μ' αυτά τα 60 με 80€ για ένα ηλεκτρονικό δεν είναι πολλά.

Δυστυχώς όμως τα προβλήματα είναι ακόμη πολλά ακόμη και στα "καλά" ηλεκτρονικά.
Μόνο η ενημέρωση μπορεί να βοηθήσει εδώ.

Νομίζω ότι ακόμη και στο funstore μπορεί κάποιος να αγοράσει 1 ή 2 μπαταρίες, ένα φορτιστή και ένα ατμοποιητή σε καλή τιμή και ίσως να αποτελεί μια καλή λύση για κάποιον αρχάριο.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
H φθηνη συσκευη ειναι αυτη που σιγουρα θα απογοητευσει τον αρχαριο αγοραστη,το λεω εκ πειρας,οσο για την Κινα υπαρχει μια φοβια στον κοσμο για αμφιλεγομενα προιοντα απο εκει αφ,ενος και αφ,εταιρου ο ποιο πολυς κοσμος φοβαται τις συναλλαγες μεσω internet,to συγγεκριμενο θεμα το εθεσα επειδη αυτες τις μερες
τυχαινει να παρακολουθω κατι σεμιναρια σε εννα ινστιτουτο ναυτικης εκπαιδευσης ,και ειμαι ο μονος ατμιστης σε εννα συνολο 160 ατομων,καταλαβενετε λοιπον τι γινετε,ερωτησεις ερωτησεις ερωτησεις,ολοι ειναι ενθουσιασμενοι μεχρι να ρωτησουν την τιμη,απο εκει και περα χανετε το ενδιαφερον

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Υπάρχουν σχετικά οικονομικά πακετάκια για τον αρχάριο, όπως το unique της nobacco (από αρχές Μαρτίου) στα 20 ευρώ(!) ή το janty dura από funstore που ουσιαστικά είναι δύο ολοκληρωμένα η/τ μαζί με 20ml υγρό στα 50 ευρώ ή το evo με λιγότερα από 50 ή το njoy pro στα ~50€. Προφανώς υπάρχουν και άλλα στα 50 ευρώ max ενώ μπορεί να φτιαχτεί starter kit και κομμάτι κομμάτι (μπαταρία, ατμοποιητής, φιλτράκια, φορτιστής) με κόστος 20-25 ευρώ. Κάπου είχα πετύχει και ένα μίας χρήσεως αρκετά φθηνό που ήταν ότι πρέπει για να δει κάποιος αν του ταιριάζει.

Αυτά αφορούν τους ενημερωμένους χρήστες που ξέρουν που έχουν καλές τιμές / έκπτωση ή ξέρουν τι πρέπει να συνθέσουν για να το φτιάξουν μόνοι τους. Οι μη ενημερωμένοι - όπως όλοι μας στις αρχές - πιθανότατα να πρέπει να δώσουν 70-80€ για να αγοράσουν το πρώτο τους η/τ.

Το θέμα δεν είναι να υπάρχουν φθηνά starter kits, υπάρχουν. Το θέμα είναι να είναι εύκολα προσβάσιμα από έναν που δεν έχει ιδέα για το θέμα σε κάποια πολυκαταστήματα π.χ. Έχω παρατηρήσει πως όσοι φίλοι και γνωστοί με ρωτούν από που να πάρουν ένα, δεν έχω εύκολη απάντηση. Τους λέω κάτι σαν "κάτσε να δούμε τι θα πάρεις και θα δούμε σε ποιο κατάστημα έχω πόση έκπτωση για να το πάρεις από 'κεί με τον κωδικό έκπτωσης που έχω...". Γιατί διαφορετικά θα το πληρώσουν ακριβά. Δε μπορώ να πω π.χ. πήγαινε στο Χ πολυκατάστημα και διάλεξε ανάμεσα σ' αυτά τα τρία και να τα βρει σε καλές τιμές το ένα δίπλα στο άλλο.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
εγω παντως εχω δωσει σε πανω απο 70 ατομα την διευθυνση μας , (του forum) πιστευω οτι θα βοηθησει

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη ερχομαι σε επαφη με αρκετο κοσμο που θα ηθελε να δοκιμασει να γινει ατμιστης,καταλα;βαινω οτι ο κυριος λογος που οι ποιο πολλοι τελικα δεν το κανουν ειναι η τιμη του αρχικου σετ .Ο καθενας σκεπτετε κι αν το παρω και τελικα δεν δουλεψει ?θα πεταξω το λιγοτερο 80
ευρω,και την σημερινη εποχη που ο κοσμος σκεπτετε και την δεκαρα80 ευρω ειναι υποθεση.


Σίγουρα εχεις δίκιο. Απο την άλλη, θα μπορούσες και εσυ να τους πεις " ποσα λεφτα θα ησασταν διατεθειμένοι να ξοδεψετε προκειμενου να απαλλαγείτε μια και καλή από το κάπνισμα;". Σιγουρα όλοι θα απαντούσαν και 100 και 200 και 500 ευρώ.
Τουλαχιστον με αυτον τον τροπο υπάρχει μια καλή πιθανότητα.
Αν το συνεχίσουν θα εχουν και τα τρέχοντα έξοδα, αλλά και τα καλά (και μόνο) του καπνίσματος;
Δεν συμφωνείτε;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2010, 23:58 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
εχεις δικηο

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Toν περασμενο Ιουνιο, αν θυμαμαι καλα, τυχαια επεσε το ματι μου σε αυτο το forum. Και τοτε εμαθα οτι υπαρχει η.τ. το οποιο δεν ηταν απλα ενα gadgetακι που παιζεις λιγο μαζι του και το πετας. Ουτε καποιο υποκαταστατο του κ.τ. (τσιχλες κ.λ.π.) αλλα μια ολοκληρωμενη ιδεα που μοιαζει πολυ στο κ.τ. Οταν ειδα την τιμη του να πω την αληθεια ουτε καν το σκεφτηκα οτι ειναι πολλα τα 50-60 ευρω που χρειαζονται για την αποκτηση του αρχικου σετ. Στην ιδεα και μονο οτι υπαρχει εστω και μια στις εκατο πιθανοτητες να απαλλαγω απο το κ.τ., οχι ομως κοβωντας το, αλλα βρισκοντας κατι που θα μου προσφερει σχεδον οτι και το κ.τ. θα δινα και 100 και 200 ευρω. Οχι οτι μου περισσεουν.
Το η.τ. θελει τουλαχιστον ακομα 2-3 χρονια για να μπει στην...συνειδηση των πολλων. Θα πρεπει πρωτα να βελτιωθει πολυ το ιδιο το προϊον, να γινει σωστη διαφημηση του, να υπαρχουν πληθωρα αντιπροσωπων και τοτε μονο θα το δοκιμασει ο κοσμος. Η τιμη του δεν ειναι αποτρεπτικη κατα την γνωμη μου. Καποτε ελεγα απο μεσα μου: θα δινα και 1000 ευρω αν γινοταν με καποιο τροπο να κοψω το κ.τ. Τελικα τα χω ηδη δωσει αλλα σε...δοσεις :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Σωστό lionor αλλα νομίζω ο old έχει απόλυτο δίκιο για τον καπνιστή που ψάχνεται
Θυμάμαι το καλοκαίρι τον εαυτό μου
Ειχα δοκιμάσει τσίχλες και αυτοκόλητα, για μένα τότε και το ΗΤ ήταν κάτι σαν κι αυτά. Εντάξει στα αυτοκόλητα πέταξα 10 ευρώ και τα έχω ακόμα στο συρτάρι , αλλά να πετάξω 100 ? Δε μου πήγαινε.
Τελικά πέταξα  120 και πάλι το ΗΤ μπήκε στο συρτάρι γιατί ήταν μάπα. Μόνο όταν βρήκα τον asala που ήδη άτμιζε 1 μηνα αποφάσισα να δώσω 200 ευρώ για τη δοκιμή. Και μόνο τοτε συνειδητοποίησα το πλεονέκτημα να έχεις μόνο την επιβάρυνση της νικοτίνης σε σχέση με την επιβάρυνση του τσιγάρου.
Θέλω να καταλήξω , ότι αν δε σε πάρει κάποιος απ το χεράκι , δύσκολα θα δώσεις 200 - 300 ευρώ αν δε σου περισσεύουν χωρίς να ξέρεις το αποτέλεσμα. Φυσικά αν είμουν σίγουρος απο την πρώτη στιγμή για το αποτέλεσμα θα έδινα και 500.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Τις τσιχλες και τα αυτοκολλητα τα ηξερα κι εγω οτι υπαρχουν. Αντε να πω κι αυτο τωρα: εργαζομαι σε κλινικη και υπαρχει ιατρειο διακοπης καπνισματος, με πολυ καλα αποτελεσματα. Τον γιατρο τον γνωριζω και ειναι αριστος επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος. Καλλιστα θα μπορουσα να παω εκει, να κανω εστω μια δοκιμη. Αλλα εγω ηθελα να απαλλαγω απο το κ.τ. αλλα η 'συνηθεια' του να χεις κατι στο χερι και στο στομα δεν αποβαλλεται ευκολα. Γι αυτο και ποτε δεν δοκιμασα τσιχλες και τα σχετικα. Οταν πρωτοειδα το κ.τ. εδω μεσα, δεν πιστευα στα ματια μου. Φυσικα και σκεφτηκα τα χρηματα. Φυσικα και ενιωσα απογοητευσεις, και ακομα τις νιωθω. Το χα βαλει πεισμα ομως και ελεγα: γιατι ρε γμτ οι αλλοι εδω ατμιζουν και το απολαμβανουν κι εγω δεν μπορω; θεωρω οτι καποιος που θα δοκιμασει το η.τ. χωρις να εχει διαβασει εδω πρωτα καποια βασικα πραγματα, κατα 99% θα το απορριψει.
Οχι λογω τιμης, αλλα γιατι το η.τ. θελει πολυ πολυ βελτιωση ακομα ετσι ωστε να ειναι ευκολο στην χρηση του και απο καποιον που δεν ειναι gadgeτακιας, που δεν εχει σχεση με το internet, που θελει να εχει την 'ευκολια' ενος κ.τ. :)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
εγω παντως εχω δωσει σε πανω απο 70 ατομα την διευθυνση μας , (του forum) πιστευω οτι θα βοηθησει
Έτσι εξηγούνται οι 69 ταυτόχρονοι επισκέπτες σήμερα!!! :eyesplash:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1022.0.html

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Έτσι εξηγούνται οι 69 ταυτόχρονοι επισκέπτες σήμερα!!! :eyesplash:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1022.0.html
:thumpup: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
H τιμή δεν είναι αποτρεπτική για κάποιον που έχει αποφασίσει να το δοκιμάσει . Ιδιαίτερα αποτρεπτικός παράγοντας για πολλούς  είναι το ψάξιμο που χρειάζεται καθώς και το γεγονός ότι το ΗΤ δεν είναι συνήθως διαθέσιμο σε σημεία πώλησης στα οποία θα μπορούσε να απευθυνθεί ένας καπνιστής.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Οχι λογω τιμης, αλλα γιατι το η.τ. θελει πολυ πολυ βελτιωση ακομα ετσι ωστε να ειναι ευκολο στην χρηση του και απο καποιον που δεν ειναι gadgeτακιας, που δεν εχει σχεση με το internet, που θελει να εχει την 'ευκολια' ενος κ.τ. :)

Συμφωνώ, αλλα δεν βλέπω πως. Η μπαταρία και η φόρτιση θα είναι παντα αναγκαίο κακό.
 
 
Έτσι εξηγούνται οι 69 ταυτόχρονοι επισκέπτες σήμερα!!! :eyesplash:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1022.0.html

 :laugh1:  Δεν παίζεσαι!  V for Vasilis!  :victory:

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
μην ξεχνάμε και το νέο starter κιτ που θα κυκλοφορήσει πολύ σύντομα η Nobacco το Unique!!! με τιμή περί τα 20€ με ποιότητα όπως διαφημίζεται καλύτερη και απο του BL.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12