vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, bloodlessz

Twitter

Theorem Wismec RDTA

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #195 στις: Αυγούστου 08, 2016, 14:25 »
Υπαρχει κανεις απο θεσσαλονικη που να του περισευει κανενα τζαμακι για να αγορασω? τα μονα που βρηκα ειναι πιο κοντα και το φοβαμαι να τα χρησιμοποιησω για εξω απο το σπιτι.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:20 »
Kαλησπερα.
Είπα να κάνω μια απόπειρα σε αερατο ατμοποιητη μιας και μέχρι τώρα όλοι μου οι ατμό είναι τσιγαρισιοι.
Πήρα το θεώρημα και απο εχθες τον παλευω.δεν έχω εμπειρία με χοντρά η περίεργα σύρματα και πολλά βατ οποτε εστησα με 32 Άρι κανθαλ.
Στην μονη οριζόντια με 1ωμ αντίσταση και 50 50 υγρά η παραγωγη ατμού ηταν εντυπωσιακη στα δικά μου ματια.αν και οι πνευμονικές με ζοριζουν λιγο.εριξα στο 3 την νικοτηνη μιας και στο 6 πολύ ζόρι.
Στήνω με διπλή κάθετη μικροκοιλ στα 0.6 άλλα ο ατμός πολύ λιγότερος απο την οριζόντια αλλά νομιζω γεύση καλύτερη.
Τροφοδοσία έχω καλη αλλά ο παραγόμενος ατμός πολύ λιγοτερος
Έχω την εντύπωση οτι ο αέρας δεν χτυπάει την αντίσταση οπώς πρεπει.τι μπορεί να φτάιει για το αποτελεσμα?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:26 »
Ποιο δαχτυλίδι έχεις επάνω.? Αυτό με την μονή οπή δίνει καλύτερη γεύση με σαφώς λιγότερο αέρα αλλά πλαγιοκοπεί την μονή αντίσταση ακριβώς εκεί που πρέπει ενώ στις διπλές με λεπτό σύρμα που έφτιαξες ίσως να περνάει από ανάμεσα.  
Με νότς το δούλεψες?  
Για μένα καλύτερα με μονή και κλαπτον σε μεγάλο πυρήνα για μπόλικο βαμβάκι και αρκετό αέρα για να δεις τις δυνατότητες του θεωρήματος.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:29 »
Με πόσα watt όμως πας να ατμίσεις τη διπλή? Η διπλή που έφτιαξες χρειάζεται από 26-27 και πάνω...
Μήπως είναι αυτός ο λόγος που η παραγωγή ατμού είναι λιγότερη?

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:35 »
Γεια σου Σάββα. :bye:
Έχω το δακτυλίδι με την μια τρυπά ανοιγμενο τέρμα οπώς και στη μονη αντισταση.δοκιμασα και το δακτυλίδι με τις δυο τρύπες στη διπλή αντίσταση αλλά δεν είδα μεγάλη διάφορα.δεν ξέρω ποσο ρολο παιζει αλλά έχω την εντύπωση οτι σαν να έχει σφίξει η τζουρα με την διπλή κάθετη.σίγουρα θα πρεπει να δοκιμασω και αλλά σύρματα άλλα αύτη τη στιγμη δεν έχω.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με την διπλή ατμισα στα 28 βατ.
Όσο ανεβαζα βατ ζεσταινοταν ο ατμός χωρίς να είναι περισσότερος.
Θα ανεβασω φωτο από το στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:43 »
Τότε μάλλον εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο...δεν τον έχω οπότε δεν ξέρω και τα χούγια του. Πέρα απο γνωστές αιτίες που ισχύουν σε όλους δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο... :)
Άλλος ένας λόγος ας πούμε θα ήταν να μην είναι ίδιες οι αντιστάσεις ή να έχει πρόβλημα η μία απο τις δύο... Όταν τις έστησες τις τσέκαρες καθόλου? Γιατί είναι και κολλημένες οι σπείρες απο ότι είπες...εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο με το microcoil!

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:52 »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:54 »
Φίλε Κώστα προσωπικη μου γνώμη είναι ότι δεν του πάει η διπλή αντίσταση γιατί μεγαλώνει η απόσταση που το βαμβάκι είναι σαν σωλήνας για να περάσει μέσα από τους δύο πυρήνες των αντιστάσεων. 

Μέχρι να πάρεις χοντρό σύρμα δοκίμασε το notch h φτιάξε μια αντίσταση με πολλές σπειρές κολητές σε μεγάλο πυρήνα και κεντραρισέ την  καλά.
Δεν ξέρω ποιους ατμοποιητές έχεις σαν συγκρίση ως προς τον αερά. Δεν τον λες και σούπερ ντουμανάτο αυτόν.

edit: τώρα είδα την φώτο και δεν εννοούσα έτσι τις διπλές.Δεν τον έχω στήσει έτσι ποτέ.
Έτσι έλεγα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2016, 21:00 από savo »

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:57 »
Τα πυρωσα τα κοιλ τα πιεσα να κολλήσουν οι σπείρες και ελεγξα οτι ανάβουν ταυτόχρονα απο μέσα προς τα εξω.δεν νομιζω να εχει θέμα οι αντίστασεις.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φίλε Κώστα προσωπικη μου γνώμη είναι ότι δεν του πάει η διπλή αντίσταση γιατί μεγαλώνει η απόσταση που το βαμβάκι είναι σαν σωλήνας για να περάσει μέσα από τους δύο πυρήνες των αντιστάσεων.  

Μέχρι να πάρεις χοντρό σύρμα δοκίμασε το notch h φτιάξε μια αντίσταση με πολλές σπειρές κολητές σε μεγάλο πυρήνα και κεντραρισέ την  καλά.
Δεν ξέρω ποιους ατμοποιητές έχεις σαν συγκρίση ως προς τον αερά. Δεν τον λες και σούπερ ντουμανάτο αυτόν.

edit: τώρα είδα την φώτο και δεν εννοούσα έτσι τις διπλές.Δεν τον έχω στήσει έτσι ποτέ.

Οι ατμό που έχω είναι όλοι τσιγαρισιοι.πρώτος αερατος αυτός.

Στήνεται και αλλιως η διπλή?
Δεν έχω δει κάπου.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 22:44 »
Έτσι όπως βλέπω τα coil σου θεωρώ πως ο αέρα από πάνω δεν τις χτυπάει καλά και χάνεις αρκετά σε γεύση. Προσπάθησε να τις φέρεις λίγο πιο κοντά στο κέντρο ώστε το top airflow να πέφτει ακριβώς πάνω τους.  ;) 


ΥΓ. Πριν κάτι μέρες είπα να ξαναστήσω τον theorem και είπα να δοκιμάσω ένα καφροcoil που είχα από UD (staple staggered fused clapton 316L). Τρελή φάση.  :))

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 23:00 »
Φίλε Κώστα προσωπικη μου γνώμη είναι ότι δεν του πάει η διπλή αντίσταση γιατί μεγαλώνει η απόσταση που το βαμβάκι είναι σαν σωλήνας για να περάσει μέσα από τους δύο πυρήνες των αντιστάσεων. 

Μέχρι να πάρεις χοντρό σύρμα δοκίμασε το notch h φτιάξε μια αντίσταση με πολλές σπειρές κολητές σε μεγάλο πυρήνα και κεντραρισέ την  καλά.
Δεν ξέρω ποιους ατμοποιητές έχεις σαν συγκρίση ως προς τον αερά. Δεν τον λες και σούπερ ντουμανάτο αυτόν.

edit: τώρα είδα την φώτο και δεν εννοούσα έτσι τις διπλές.Δεν τον έχω στήσει έτσι ποτέ.
Έτσι έλεγα
(Image removed from quote.)

ευχαριστω για τη φωτο. :thumpup:
το επομενο που θα δοκιμασω.

Έτσι όπως βλέπω τα coil σου θεωρώ πως ο αέρα από πάνω δεν τις χτυπάει καλά και χάνεις αρκετά σε γεύση. Προσπάθησε να τις φέρεις λίγο πιο κοντά στο κέντρο ώστε το top airflow να πέφτει ακριβώς πάνω τους.  ;)


ΥΓ. Πριν κάτι μέρες είπα να ξαναστήσω τον theorem και είπα να δοκιμάσω ένα καφροcoil που είχα από UD (staple staggered fused clapton 316L). Τρελή φάση.  :))

περιεργως ειδα περισσοτερη γευση απο την οριζοντια. :hmmm:αλλα απο παραγωγη ατμου δεν..

ξαναεκανα οριζοντια με δυο κομματια 32αρι στριμμενα παραλληλα.
με την οριζοντια παντως παιζει αψογα.εβαλα και 100% vg και πλακωσε ομιχλη. ;D






Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 13:30 »
Προσφορα 9.99 δολαρια ο theorem εδω

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 00:59 »
Μονο εγω δε μπορω το δικο του  drip  γιατι καιγομαι η συ
μβαινει και σε αλλους;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 01:22 »
Είναι γεγονός ότι το μαμίσιο drip tip του theorem μπορεί να ζεσταθεί αρκετά. Δοκίμασε κάτι σε τεφλονάκι όπως αυτό εδώ που είναι και φαρδουλό φαρδουλό.  ;)

Αποσυνδεδεμένος funk

  • *
  • 51
  • All rights reserved all wrongs reversed . .
Απ: Theorem Wismec RDTA
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 02:17 »
Το μανησιο ειναι για πέταμα... ούτε ο ίδιος ο jay bo δεν το είχε επάνω σε ένα βίντεο που είδα αλλά ούτε ο suck my mod το προτείνει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364