vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, Geraki, Buliwyf, camber, tibolaso

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #585 στις: Ιουλίου 21, 2017, 12:15 »
 H  σειρα είναι   1ος ) Kabuki  2ος) Cubis 2   3os) Nautilus 2
Bεβαια ο φτηνός κλωνος της geαrbest κανει 7 ευρ και κανει δουλεια, ενώ ο ιδιος κλωνος εδώ σχεδόν 24-25ευρ...

Αποσυνδεδεμένος Mousis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #586 στις: Ιουλίου 23, 2017, 22:26 »
Έβαλα σήμερα την 1.08 από Nautilus και είδα ότι το pin που ακουμπάει στο mod βγαίνει αρκετά προς τα έξω.  Το βιδωσα λίγο αλλά πετάγεται το πλαστικό φλατζακι που έχει. Με άλλη αντίσταση για τον kabuki δεν είδα τέτοιο θέμα.  Το έχει αντιμετώπισει αλλος αυτό ? Μάλλον του Nautilus οι αντιστάσεις πρέπει να είναι λίγα χιλιοστά μεγαλύτεροι
Και γιαυτό είδα ένα σημάδι στο pin του mode, δηλαδή σα να είχε φάει λίγο το μέταλλο. Υπάρχει πρόβλημα σε αυτό ?

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #587 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:54 »
@Αντώνης Μ

Αυτοs εδώ :

https://www.fasttech.com/products/0/10018705/3870800-kabuki-styled-bcc-bottom-coil-clearomizer

Mporeiς να διαβασεις ολο το νημα.

Αποσυνδεδεμένος Len11

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #588 στις: Ιουλίου 31, 2017, 05:08 »
Ο μπλε πάντως έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τον μαύρο. Δυστυχώς τώρα βλέπω ότι ο μπλε εξαντλήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #589 στις: Ιουλίου 31, 2017, 06:40 »
Τον εχω και τον μπλέ. φυσικά και είναι καλός.

Πρωτη επιλογή , κατά την γνώμη μου ,παραμενει αυτός (υποδεικνύεται   πιο  πριν)με την κυλινδρικη , μπεζ συσκευασία.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #590 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 08:59 »
Ότι και αν κυκλοφορήσει , o kabuki tank είναι παρών και ανταγωνιστικός :D

Αποσυνδεδεμένος shlaxim

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #591 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 14:44 »
Με πείσατε παιδιά
Μόλις έβαλα την παραγγελία
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #592 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 17:39 »
Αυτός με την κυλινδρική συσκευασία των 13.22$ στην FT είναι ο πιο καλός.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #593 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 21:14 »
Έπεσε σήμερα στα χέρια μου ένας κλώνος και τον δοκίμασα.
Πολύ ωραίος είναι, πολύ καλή γεύση. Και ωραίο χτύπημα ο κερατάς. Λογικό αφού το airflow το κάνεις όπως θέλεις.
Για τη λειτουργικότητά του δεν ξέρω, απλά δοκίμασα. Σε καθαρή κεφαλή το υγρό μου.
Για το θέμα με το ξαναγέμισμα λοιπόν και την κεφαλή που μένει στο πάνω μέρος δεν έχω άποψη.
Πολύ φασαρία όμως ρε παιδί μου. Τραβούσα τζούρα και ακουγόμουν σαν τον Βλάσση όταν πέρναγε απο μπροστά του η Ρένια.
Ίσως συνήθισα τον elf (btw, πολύ καλύτερος του ναυτίλου 2) που δεν βγάζει κιχ, τι να πω....
Άμα τον φέρει ελληνικό μαγαζί σε καλή τιμούλα (20, άντε βαριά 25) θα τον τσιμπήσω. 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #594 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 21:33 »
Η κεφαλή , αν βιδωθεί σχετικά σφικτα στη βάση , δεν εχει θεμα , δηλαδή να σφηνώσει στον κώδωνα.
Ο θόρυβος εξαφανίζεται με ρυθμιση του air - flow .
Eνας kabuki  clone που πουλουσαν εδώ 25-27 ευρ  ήταν η χειρότερη φθηνότερη εκδοση του 
Ετσι όπως εχει η κατασταση ... δεν θα βρίσκουμε πάντα το καλύτερο....

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #595 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 21:37 »
Αν τον βρεις, να τον πάρεις  :yes:

Είναι ο μόνος εργοστασιακός που χρησιμοποιώ πλέον. Έχει γεύση, χτύπημα και χωρητικοτητα. 

Και από διαρροές μηδέν. Στρώνει σιγά σιγά και δεν κολλούν οι αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #596 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 21:48 »
Η αλήθεια είναι οτι ο θόρυβος σταμάτησε ρυθμίζοντας τον αέρα αλλά όταν πλέον είχε φτάσει να είναι υπερβολικά σφιχτή που δεν ατμιζόταν. Όχι απο εμένα τουλάχιστον.
Δεν ειναι και τόσο σπουδαίο ουτως ή άλλως αυτό.
Απλά επειδή έχω διαβάσει και σε reiviews στο κινεζομάγαζο οτι εκτός απο το θέμα που μένει η κεφαλή στην καμπάνα (που το κάνει και ο αυθεντικός αυτό) παίζει θέμα και με τη βίδα του πόλου. Είδα αρκετούς να λένε οτι βγάζοντας την κεφαλή απο τη βάση έμενε η μισή μέσα, άλλοι οτι δεν τη διάβαζε και μερικοί οτι τους έτρωγε τον πόλο του μόντ.
Αμα δεν είχε απαγορευτεί η αγορά εγώ πάντως θα έπαιρνα την... "αυθεντική" αντιγραφή fantasy απο vikacig. 30 δολαριάκια ο lite και είναι κουκλί. Πιο ωραίος βέβαια ο classic αλλά ανεβαίνουμε πολύ στην τιμή.
Αλλά δυστυχώς δεν....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #597 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 22:03 »
Μπιλ τσέκαρε και trillium με κεφαλές triton 1.8...

Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #598 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 22:14 »
Η αλήθεια είναι οτι ο θόρυβος σταμάτησε ρυθμίζοντας τον αέρα αλλά όταν πλέον είχε φτάσει να είναι υπερβολικά σφιχτή που δεν ατμιζόταν. Όχι απο εμένα τουλάχιστον.
Δεν ειναι και τόσο σπουδαίο ουτως ή άλλως αυτό.
Απλά επειδή έχω διαβάσει και σε reiviews στο κινεζομάγαζο οτι εκτός απο το θέμα που μένει η κεφαλή στην καμπάνα (που το κάνει και ο αυθεντικός αυτό) παίζει θέμα και με τη βίδα του πόλου. Είδα αρκετούς να λένε οτι βγάζοντας την κεφαλή απο τη βάση έμενε η μισή μέσα, άλλοι οτι δεν τη διάβαζε και μερικοί οτι τους έτρωγε τον πόλο του μόντ.
Αμα δεν είχε απαγορευτεί η αγορά εγώ πάντως θα έπαιρνα την... "αυθεντική" αντιγραφή fantasy απο vikacig. 30 δολαριάκια ο lite και είναι κουκλί. Πιο ωραίος βέβαια ο classic αλλά ανεβαίνουμε πολύ στην τιμή.
Αλλά δυστυχώς δεν....
όντως είναι πολύ ωραίος, ΄΄κίνα΄΄ το μαγαζί όμως και ο συνδυασμός ΄΄dhl΄΄ κάνει πολύ εκρηκτική την ιστορία.
Πουθενά αλλού δεν υπάρχει ? 

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #599 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 22:28 »
Δύσκολο για Ελλάδα λόγω των 3ml χωριτικότητας που είναι εκτός TPD. Όσοι έφεραν έφεραν. Τώρα που έσφιξαν οι... πισινοί δεν νομίζω να τον ξαναδούμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix