vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

482 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, Tem, Mulder

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος noobVaper

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #930 στις: Ιουνίου 17, 2014, 01:09 »
Είμαι 26 χρονών και το κακό ήταν ότι έτρεχα για 2 λεπτά και έφτυνα τα πνευμόνια μου! Για παράδειγμα, σε ένα μπασκετάκι με κάτι φίλους, μέσα σε 2 λεπτά "έκρηξης" έπεσα στο πάτωμα και δεν ξανασηκώθηκα για κανένα δεκάλεπτο. Ντροπής πράγματα!
 Ένιωθα άσχημα με τον εαυτό μου και αυτός ήταν και ο λόγος που ξεκίνησα να σκέφτομαι για το η.τ! Πάλι καλά. Μόλις την πρώτη εβδομάδα είχα δει μια μικρή αλλά αισθητή διαφορά! Τη συνέχεια τη φαντάζεστε! Δεν μιλάω καν και για την γενική βρόμα της τσιγαρίλας από την οποία και ξένοιασα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2014, 05:03 από noobVaper »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #931 στις: Ιουνίου 21, 2014, 00:06 »
Σε μια σκάλα με 20 σκαλοπάτια έκανα 3 στάσεις για να φτάσω στη κορυφή , όταν ήμουν επάνω ήθελα άλλο ένα τέταρτο για να καταφέρω να αρθρώσω λέξεις , από τότε που άρχισα να ατμιζω , τους παρακαλάω όλους να πάμε στα μετέωρα γιατί έχω να πάω πριν αρχίσω να καπνίζω , 20 χρόνια ++ πίσω και δεν έρχεται κανείς  :D :D :D [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #932 στις: Ιουνίου 23, 2014, 00:31 »
Δεν θα πω τιποτα περισσοτερο απο το οτι είδα βελτίωση σε ολους τους τομεις ,εδω και 2 μηνες που ΑΤΜΙΖΩ και ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ...!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #933 στις: Ιουλίου 27, 2014, 12:15 »
Γειά σας παιδιά, 48 ετων-τα τελευταια 30 χρόνια δεν υπήρξε έστω μια μια μέρα που να μην πέσω κάτω απο τα 7 τσιγάρα την ημερα-συντριπτικα αυτά τα χρόνια καπνιζα 2 πακέτα. Είμαι 3 μηνες τώρα με η.τ. 3,4 δεξαμενές τη μέρα. Όλα καλά κ ειπωμενα εκτός απο μια πίεση καποιες φορες στους άνω πνεύμονες. Κάνω 1.8 νικοτίνη Βιρτζίνια.

Μερικές φορες τα πραγματα είναι απλα. Φυσηξτε στο προσωπο της μητερας σας ας πούμε μια βαθιά τζουρα με κ.τ. κ μια με η.
Ρωτηστε τη να σχολιάσει. Εναλλακτικά αν είστε μόνος προσαρμοστε ενα χαρτομαντηλο στο φίλτρο κ στο επιστόμιο αντίστοιχα.
Το πράγμα μιλάει.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #934 στις: Ιουλίου 27, 2014, 12:57 »
Υπάρχει τρομερη ανοδο σε ολους τους τομεις μετα το κοψιμο του κ.τ
Με το η.τ τωρα πια ολα είναι πολύ καλύτερα, επειδη παντα ασχολιομουν με την κολυμβηση (χειμωνα καλοκαιρι και καπνιζα  :wall: παραλληλα) τωρα βλεπω αισθητη πραγματικα βελτίωση!

Ελπίζω και μακροπροσθεμα να παραμεινει ετσι ! να μην υπαρχουν δηλαδη εννοω και με το η.τ κακες επιπτωσεις που θα φανουν πολυ αργοτερα... τωρα στο παρον τουλαχιστον εγω δεν εχω καμια παρενεργεια αντιθετως ολα μοιαζουν πολυ καλυτερα και περισσοτερη ενεργεια και διαθεση και αναπνεω πολυ καλυτερα και οχι πλεον αυτο το βαρος στα πνευμονια απο το καπνισμα.. ολα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος linuxer

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #935 στις: Ιουλίου 29, 2014, 14:19 »
Γεια σας,

Κάπνιζα για 30 χρόνια, ό,τι υπήρξε σαν καπνός, δηλαδή Τσιγάρο, Πούρα, Πουράκια, Καπνό για πίπα και Στριφτό, μέχρι που έφτασα στο σημείο να ξυπνώ τα βράδια και να μην μπορώ να πάρω ανάσα (άπνοια), να μην μπορώ να κάνω ένα μακροβούτι στην θάλασσα την οποία υπεραγαπώ καθότιν στα νιάτα μου ήμουν ψαροντουφεκάς (όχι οτι γεράσαμε - κάπνιζα απο παιδί), και κάποιες ενοχλήσεις της καρδιάς.

Είχα προσπαθήσει με διάφορους τρόπους να κόψω το κάπνισμα πρίν πάθω τα παραπάνω, ανεπιτυχώς, (Τσίχλες Νικοτίνης, Γυμναστήριο κ.λ.π.) λόγω υπερβοολικής νευρικότητας. (Βίωσα πόλεμο όταν ήμουν 5 ετών).

Συζήτησα με κάποιους φίλους για το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο, και τελεικά πείσθηκα να ξεκινήσω.

Η αλήθεια είναι οτι στην αρχή βασανίστικα με κάποιους "ειδήμονες" του χώρου, οι οποίοι είναι απλά έμποροι ("Πουλάμε αυτά που έχουμε & δεν πα να λέει ο Πελάτης"), αλλα ευτυχώς τα κατάφερα αφού ψάχτηκα στα φόρουμς (Ελληνικά και Ξένα), μην σας κουράζω άλλο.

Τα οφέλη φάνηκαν απο τον πρώτο μήνα, που άρχισα να ατμίζω, οπου η άπνοια κατα τον ύπνο εξαφανίστηκε, καθώς ήμουν συνέχεια με ένα κουτί χαρτομάντηλα στην τσέπη (συνεχόμενες αποχρέμψεις).

Η γεύση & η όσφρηση βελτιώθηκαν, ενω μετά απο 1,5 χρόνο & η αναπνοή βελτιώθηκε.

Περιττόν να πώ οτι δεν αντέχω την μυρωδιά του τσιγάρου πλεον !!!

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #936 στις: Αυγούστου 08, 2014, 20:11 »
30 χρονων τωρα στα 28 ομως πηρα την μεγαλη αποφαση μετα απο 17 χρονια (ξερω πως ξεκινησα πολυ μικρος και πλεον ντρεπομαι οταν το λεω) καπνισματος.


Ο λογος απλος οπως εχουν αναφερει πολλοι :


Πρωινα φλεγματα
Δυσπνοια
Δυσφορια σε απλες ασκησεις
Δυσφορια ακομα και στο ανεβασμα μιας ταπεινης σκαλας


Τον τελευταιο χρονο πριν ξεκινησω το Η.Τ. ειχα αρχισει να παρατηρω οτι στα πρωινα φλεγματα υπηρχαν
καφε κοκκοι μεσα.
Δηλαδη οτι δε μπορουσε να κρατησει ο πνευμονας μου, το επεστρεφε πισω μπας και ξυπνησω επιτελους.


Στην αρχη δεν εδωσα σημασια, οταν ακουσα ομως για το Η.Τ. πηρα την μεγαλη αποφαση.
Στην πρωτη εβδομαδα που ο οργανισμος μου ακομα συνηθιζε την μεταβαση ενιωθα πως δεν ειναι για μενα το Η.Τ.
αλλα επελεξα να επιμεινω.
Μετα ομως αρχισα να παρατηρω σταδιακες αλλαγες.
Τελος τα φλεγματα.
Τελος η υπερμετρη δυσκολια σε καθε ασκηση
Τελος η δυσπνοια.


Επιτελους σωθικα και πλεον προσπαθω οταν βλεπω ευφορο εδαφος να πεισω φιλους να κανουν την προσπαθεια για αλλαγη, παρουσιαζοντας τον εαυτο μου σαν παραδειγμα.


Υ.Γ. Μπορει οι αναφορες στα φλεγματα να φανουν αηδιαστικες σε καποιους ομως οι περιγραφες θεωρω πως ειναι αναγκαιες για να φανει το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #937 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:04 »
Εγω παντως ειδα διαφορα σε ανασα, γευση, οσφρηση. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με πριν παιδες. Εχω βρει την υγεια μου!

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #938 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:14 »
Αυτό με την όσφρηση δεν είναι και πολύ καλό , εγώ προσωπικά έχω γίνει πλέον πολύ περίεργος αν και αυτό είναι το φυσιολογικό, με ενοχλούνε απίστευτα οι παραμικρές μυρωδιές πράγμα που δε συνέβαινε όσο κάπνιζα γιατί απλά δεν τις έπαιρνα μυρωδιά :D :D

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #939 στις: Αυγούστου 08, 2014, 22:13 »
Παιδια πάντως εμενα  εκτός απο όλα πιο πολύ  μου έκανε εντύπωση η αλλαγή της γεύσης  μεγάλη διαφορά  πριν και τώρα .Δεν ξέρω πάλι μπορεί να είναι και η ιδέα μου

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #940 στις: Αυγούστου 17, 2014, 23:54 »
Παιδια πάντως εμενα  εκτός απο όλα πιο πολύ  μου έκανε εντύπωση η αλλαγή της γεύσης  μεγάλη διαφορά  πριν και τώρα .Δεν ξέρω πάλι μπορεί να είναι και η ιδέα μου

Οχι δεν ειναι ιδεα σου... η διαφορα στην οσφρηση και τη γευση ειναι απιστευτη... επισης αυτο που δε πιστευα και κοροιδευα οταν το διαβαζα/ακουγα παλια, ειναι το οτι πηγα να παρω μια τζουρα απο τα τσιγαρα που καπνιζα για δοκιμη και μου βρωμαγε σε σημειο αηδιας

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #941 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 09:32 »
Καλη σας μερα και καλη εβδομαδα..Η δικη μου εμπειρια εχει ως εξης..Ημουν καπνιστης απο τα 13..Τωρα ειμαι 31...Πριν 3 χρονια αποφασισα να το σταματησω και να αρχισω Η.Τ οπως και εκανα για 2 χρονια χωρις να βαλω Κ.Τ στο στομα μου..Ο κακος διαολος που λεγεται τσιγαρο ξαναμπηκε στη ζωη μου πριν 1 χρονο και εδω και κανενα μηνα ξανα,κανω παλι μονο Η.Τ...Πριν 3 χρονια λοιπον ο κυριος λογος που ηθελα να το σταματησω το Κ.Τ ηταν ο εντονοςς βηχας που ειχα καθε πρωι και ειδικα πριν πιω καφε..Ο ιδιος λογος ηταν ξανα και πριν ενα μηνα...Ειχε σταματησει ο βηχας πριν 3 χρονια οταν αρχισα το Η.Τ  :D ,σταματησε και αυτη τη φορα :D ..Περα απο τον βηχα,οι στανταρ βελτιωσεις που ειχα τοτε αλλα και τωρα ειναι η οσφρηση η οποια και αυξηθηκε,η γευση η οποια ειχε ελαττωθει παρα πολυ,οπως επισης εχω βελτιωση στη σεξουαλικη ζωη..Μη ρωτησετε λεπτομερειες μερικοι  :)) :)) :))   


                                                                                                  :hapy_jump: :hapy_jump: :hapy_jump: :dance2: :dance2: :dance2: :hapy_jump: :hapy_jump: :hapy_jump:






Ας διαγραφτει το παρακατω μηνυμα μου..Απο την χαρα μου εκανα double post                                                                :happy_roll_01: :happy_roll_01: :happy_roll_01:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 09:41 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #942 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 21:59 »
.....σε δυο μηνες μπαινω στα 40..... ηδη εκλεισα τρια χρονια με το Η.Τ. και συνεχιζω ακάθεκτα ...... :bye:  :bye:  :bye:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #943 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 14:19 »
εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στους 3,5 μηνες που ατμιζο,απλα εχει δυο μερες εχω καποια βλεματα δεν ξερω αν ετυχε σε κανενα αλλο...
ειχα καιρο να εχω καποια βλεματα

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #944 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 15:37 »
Ειναι νωρις ακομα...
Κανεις και κανενα αναλογικο που και που?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9080 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364