vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, dkostas, vasilis27p, giorgos1999, grag, Lazy Dog

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 22:30 »
Από τις πρώτες 3 μέρες υπήρξε σαφής βελτίωση-μείωση εώς και εξαφάνιση του πρωινού τσιγαρόβηχα, σε βαθμό που έβηχα λόγω συνήθειας και απλά δεν υπήρχε λόγος να βήξω!


λόγω συγκυριών πήγα σε παθολόγο καπνίζοντας κ.τ. και με κρύωμα 1 μήνα, όπου άκουγε τα πάντα στα ακροαστικά μου (παραδοσιακά τα τελευταία 5 χρόνια κάθε απλό κρύωμα γινόταν τραχείτιδα κι έπρεπε να πάρω αντιβίωση, ενώ ο βήχας κρατούσε τουλάχιστον μήνα). Έχοντας αρχίσει η.τ. στις 7 μέρες, πηγαίνοντας για επανεξέταση, ο γιατρός τα άκουσε όλα τόσο καθαρά, που νομίζω εντυπωσιάστηκε, ήταν κάτι που χρόνια έχω να ακούσω από γιατρό.


Ως προς τον ύπνο επίσης είδα φοβερή διαφορά, πάντα μετά τον απογευματινό ύπνο ξυπνούσα σχεδόν σαν ναρκωμένη για 1-2 ώρες, τώρα μια χαρά. Στο δε πρωινό ξύπνημα, από τη 2η βδομάδα είδα διαφορά, σταμάτησα να αργώ τα καθιερωμένα μισάωρα στη δουλειά...


δεν είναι καθόλου λίγα για μόλις 15 μέρες ητ 

Αποσυνδεδεμένος Petros Pavlou

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 09:23 »
 Ατμίζω 6 μήνες!!!!!
 Ο πρωινός βήχας εξαφανήστηκε εντελώς μετά την πρώτη βδομάδα. Χθές διαπίστωσα ότι μπορώ ν'ανεβω 3 ορόφους χωρίς να κουραστώ πολύ.
Η αλλαγή είναι φοβερή και μάλλον καταλαβαίνω τώρα πόσο κακό έκανα στον οργανισμό μου !!!

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 09:31 »
Η υγεία σαφώς και βελτιώθηκε σε πολους τομείς για να μην απαριθμώ, τα κιλα που πήρα πως θα χάσωωωωω!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 10:15 »
όλοι περιμένουμε με ανυπομονησία την ανακάλυψη του ηλεκτρονικού φαγητού  :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 17:23 »
Ατμίζω καμιά 20αριά μέρες τώρα (ούτε ένα κ.τ.) και από τις 4-5 πρώτες μέρες είχα δει τεράστια διαφορά στην εφίδρωση. Προ η.τ. εποχής, ή σωστότερα κατά την κ.τ. εποχή, ίδρωνα ασταμάτητα και με το παραμικρό. Πιο συγκεκριμένα, ασχολούμαι με το τάνγκο και μέχρι να κόψω το κ.τ. χόρευα 2-3 τραγούδια και γινόμουν μούσκεμα από τον ιδρώτα. Δεν κουραζόμουν, απλώς ίδρωνα πάρα πολύ. Πλέον χορεύω τα διπλάσια και ίσα που εμφανίζεται λίγος ιδρώτας. Δεν έχω αλλάξει καμιά άλλη συνήθεια, μόνο ότι τρώω λίγο παραπάνω από πριν, κάτι που θα έπρεπε να φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα, οπότε το αποδίδω στη διακοπή του καπνίσματος.

Επίσης, έχω δει μια ελαφρά βελτίωση της όσφρησης και φυσικά το πρωινό ξύπνημα βελτιώθηκε δραματικά από τις πρώτες δυο μέρες και ο ξερόβηχας κόπηκε μαχαίρι.

Στις αντοχές δεν έχω δει καμιά διαφορά, ίσως γιατί δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής. Λογικά, αναμένω να είναι πολύ βελτιωμένες την επόμενη φορά που θα πάω για μπάσκετ.

ΥΓ: Πρέπει κάτι να κάνω με το φαγητό, γιατί έτσι όπως τρώω πλέον θα φτάσω στα 130 κιλά και θα ψάχνομαι. Καλό, χρυσό το η.τ. αλλά την όρεξη δε σου την κόβει όπως το κ.τ., το αντίθετο μάλιστα. Δεν πειράζει, όμως. Ας απαλλαχτούμε από το χτικιό και μέχρι και δίαιτα θα κάνω.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #920 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:13 »
Ατμιζω λιγοτερο απο μηνα και το μονο που παρατηρησα αλλα με ευχαριστησε ειναι οτι δεν λαχανιαζω ευκολα ανεβαινοντας μια σκαλα,ελπιζω και σε αλλη βελτιωση οσο επιτρεπει βεβαια και η ηλικια μου!


Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #921 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 23:59 »
Περσυ την ιδια περιοδο ειχα παει κολυμβητήριο για προπονηση κ σχεδον αγυμναστη βεβαια στα πρωτα μισα τις πισινας νομιζα οτι βραζει ενα υφαιστειο μεσα στα πνευμονια μου κ η καρδια μ ξεκινουσε να παιζει ταμπουλρο ....φετος μετα απο ενα χρονο αποχης ξεκινισα παλι κ απο την πρωτη μερα εβγαλα 1000ρικο χαλαρα χωρις αυξηση στου χτυπους κ χωρις βρασιμο ....ηταν κ για μενα ενα πειραμα μιας κ ηθελα πολυ να πιστεψω στο η.τ. κρατουσα τις επιφυλάξεις μ.... αλλα τα κιλακια μ τα  εχω παρει κ πρεπει να φυγουν συντομα ...!

Αποσυνδεδεμένος mihalis.cp

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #922 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 10:34 »
καλημερα σε ολους, η ιστορια μου ειναι οτι ειμαι απο τους οργανισμους  που δεν σηκωνουν το καπνισμα (αθλουμαι κιολας),,με 20 τσιγαρα τη μερα  και με πειραξε στα εξης : στα πνευμονια , πονος στηθος και πλατη σπαστικος βηχας φλεματα βρασιμο ακροαστικα και γατακια τρελα που δεν κοιμασαι απο τα νιαουρισματα μαζι με τον πονο στηθους οταν κοιμασαι μπρουμητα , μετα ! βραχνιασμα μονιμο επι 2 χρονια , φτερουγισματα στην καρδια καθε μερα ,ιδιως το στομαχι μου το τσακισε πονος μονιμος επερνα και χαπια για τους πονους , αρθρωσεις πονοι.Γυμναστηκη πολυ λιγη πλεον. Αν συνεχιζα ετσι πηγαινα για  χρονιες παθησεις,, 2 χρονια υπεφερα !!! λοιπον εδω και 2 μηνες εχω κοψει το τσιγαρο και ατμιζω και ολα μα ολα αυτα που ανεφερα πιο πανωαπο την 3η βδομαδα πιστεψτε με εξαφανιστηκαν , απλα δεν υπαρχουν .... αλλη ζωη αλλος ανθρωπος !!!! και απο γυμναστικη δεν σας λεω τιποτα....

Αποσυνδεδεμένος dinos35

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #923 στις: Μαρτίου 01, 2014, 21:02 »
Μετά από ένα χρόνο διακοπή του κτ. Σαν να πήρα 10 χρόνια από τη ζωή μου. Ξυπνάω αμέσως. Δεν έχω ημικρανίες. Μυρίχω και γεύομαι πολύ καλύτερα. Και το πιο σπουδαίο σιχαίνομαι πλέον τους καπνιστές που βρωμάνε στην κυριολεξία.

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #924 στις: Μαρτίου 03, 2014, 10:53 »
Μαζι και εγω. Εχω όρεξη συνέχεια να ασχολούμαι με κατι. Το περπάτημα πλεων δεν με κουραζει οσο και να είναι ( κέντρο-παραλια -λιμάνι-ναυτικος όμιλος - λιμάνι σπίτι). Συχαίνομαι τους χώρους που καπνίζουν.  Στο γραφείο μου καπνίζουν 2 άτομα, τους εχω βαλει στο παράθυρο για να μην με ενοχλεί. Επίσης το πρωί σχεδόν πάντα βλέπω σκληρά πράγματα κάτι που δεν συνέβαινε καιρό.  Να πω και ενα αρνητικό-εχω θεμα δυσπεψίας κατι που σχετίζεται με κατάποση νικοτίνης( κάθεται στον λάρυγγα και την καταπινουμε με το σαλιο).

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #925 στις: Μαρτίου 05, 2014, 14:00 »
Μονο 6 μερες χωρις κ.τ και μονο η.τ.
Το 1ο πραγμα που παρατηρησα ηταν οτι κοιμαμε πιο ευκολα,εχω θεμα με τον υπνο και εχει τυχει να πω ας αναψω ενα τσιγαρο και να κοιμηθω,αμ δε...
Κανω σβουρες ακομα και 2ωρο καμια φορα.
Τις τελευταιες μερες τιποτα,σαν πουλακι,ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος γι αυτο
Το 2ο πραγμα που δεν παρατηρησα εγω αλλα η
κοπελα μου ειναι οτι εφυγε η κιτρινιλα απο τα δοντια
και ειναι ασπρα  :tongue_smilie:
Αυτα προς το παρον.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #926 στις: Μαρτίου 05, 2014, 14:43 »
βελτιωση της υγειας μου σε ολα τα επιπεδα....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #927 στις: Μαρτίου 18, 2014, 17:55 »
ΝΑ κάνω μια παρατηρηση επειδή ειμαι υπερτασικος, και μεχρι πριν τρεις μερες καπνιστης, ο γιατρος μου μου δινει χαπι για την χοληστερινη μαζι με το χαπι της πιεσης, ας εχω χαμηλα επιπεδα χοληστερινης , παντα κάτω απο 190, και ο λογως ειναι οτι αυτοι που καπνιζουν παντα εχουν χοληστερινη ασχετα απο το τι τρώνε.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
παρόλο που είμαι 23χρονών, το τσιγάρο με έκοβε και ειδικά στην άθληση....λαχάνιαζα πολύ εύκολα...τώρα με το η.τ. και πάνω στην γυμναστική να ατμίσω δεν καταλαβαίνω τίποτα...δεν λαχανιάζω πλέον!!!

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #929 στις: Ιουνίου 01, 2014, 13:37 »
Επίσης το πρωί σχεδόν πάντα βλέπω σκληρά πράγματα κάτι που δεν συνέβαινε καιρό.

χαχαχαχαχα  νομιζω αυτο θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα η γυναίκα σου!!!!  σου ευχομαι και εις ανωτερα!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364