vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 6 χρήστες
grigri444, dkostas, camber, antiklitos140, ZoeM, Tem

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 16, 2011, 23:49 »
 :hmmm: Μακαρι φιλε να συνεχισεις ετσι. Απαιτει βεβαια και μια υπομονη + προσπαθεια απο εσενα.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 16, 2011, 23:58 »
η αρχή είναι το ήμισυ του παντός που έλεγαν και οι αρχαίοι.άντε και καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 17, 2011, 00:13 »
Σε πιστεύω!
Ενάμιση χρόνο πριν είχα κόψει το κάπνισμα (πολύ βαρυς καπνιστής) την τρίτη ημέρα εντελώς (την δεύτερη μπορεί να έκανα 1-2 τσιγάρα) και οι τότε συσκευές είχαν το 1/3 του κτυπήματος και το 1/5 της λειτουργικότητας των σημερινών!
Μπράβο και καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 17, 2011, 00:40 »
Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο θέμα ήδη, αν ναι, ας μετακινηθεί το post μου...
Ατμίζω ήδη 3-4 μέρες και έχω κόψει μαχαίρι από την πρώτη ρουφηξιά του ητ το κανονικό.
Δεν έχω νοιώσει την παραμικρή "νοσταλγία" για τα κανονικά μου τσιγάρα και να σημειώσω ότι κάπνιζα ανελλιπώς 24 χρόνια 2,5 πακέτα την ημέρα.
Το πρώτο υγρό που πήρα μάλλον το διάλεξα στην τύχη, και έχει περιεκτικότητα 8mg νικοτίνη, αρκετά χαμηλή για να ξεκινήσεις από ότι διαβάζω εδώ μέσα...
Πρέπει να νοιώθω τυχερός που "απεξαρτώμαι" τόσο ανώδυνα, ή έτσι συμβαίνει με τους περισσότερους?
Ετσι συμβαίνει, το ΗΤ έχει την ηπιότερη απεξάρτηση, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, μερικές φορές απορώ με τον εαυτό μου ΠΩΣ το έκοψα. Προφανώς η εισπνεόμενη νικοτίνη είναι η μαγική συνταγή, οπότε φρόντισε να μη το παρακάνεις. Με medium είσαι σε καλό δρόμο, μην το αλλάξεις

Αποσυνδεδεμένος lokomotiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Jeeppatriot.gr
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #139 στις: Ιουλίου 03, 2011, 18:07 »
Προφανώς η εισπνεόμενη νικοτίνη είναι η μαγική συνταγή, οπότε φρόντισε να μη το παρακάνεις. Με medium είσαι σε καλό δρόμο, μην το αλλάξεις

Είμαι ήδη στη τρίτη βδομάδα και εδώ και 5 μέρες ατμίζω 0 νικοτίνη, χωρίς να μου λείπει ιδιαίτερα (βέβαια δεν κάπνιζα και τίποτε βαριά τσιγάρα...).

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #140 στις: Ιουλίου 11, 2011, 08:30 »
Την Κυριακή κατάφερα επιτέλους και έκανα το πρώτο μου μπάνιο στη θάλασσα. Λίγο ο καιρός που ήταν ψιλοχάλια εδώ στην Κρήτη λίγο οτι βαριόμουνα, δεν το αποφάσιζα να ξεκινήσω ποιο νωρίς τα μπάνια. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι κολύμβησα πολύ περισσότερο από άλλες χρονιές χωρίς να κουραστώ! Δηλαδή εκεί που τα είχα φτύσει στα 20 μέτρα έντονης προσπάθειας και σταματούσα τώρα συνέχιζα με τον ίδιο ρυθμό για πάνω απο 60 μέτρα χωρίς καν να λαχανιάσω! Παρόλο που έχω κάποια παραπάνω κιλά σε σχέση με πέρυσι και είμαι και αρκετά ποιο αγύμναστος (1ο μπάνιο). Πραγματικά δεν το πίστευα!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 11, 2011, 15:14 »

Είμαι ήδη στη τρίτη βδομάδα και εδώ και 5 μέρες ατμίζω 0 νικοτίνη, χωρίς να μου λείπει ιδιαίτερα (βέβαια δεν κάπνιζα και τίποτε βαριά τσιγάρα...).
Και τι κανεις εδω φιλε μου  :hmmm: ;
Γρηγορα στην κατηγορια Φλωρεξ  :bye: :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #142 στις: Ιουλίου 11, 2011, 19:28 »
....μαζι με εμενα ξεκινηsε ηt και εναs φιλοs-γειtοναs γιαtι ειναι αθληtηs και tο ακουsε 1η φορα απο εμενα.Απο tο ξεκινημα μονο διαφορα προs tο καλυtερο ειδε-αμεsα !
Ενα μηνα μεtα και καtι,
πηρε 3η θεsη sε tουρνουα βολευ-κυριακη 10 ιουλιου-μουδανια-υψηλο επαγγελμαtικο επιπεδο!
Δυο εβδομαδεs πριν ουtε που tο φανtαζοtαν και ελεγε οtι παει για εμπειρια οsο φtαsει !
Γραφω εγω tην μαρtυρια γιαtι δεν ειναι ουtε stο φορουμ και δεν ξερει απο ηt παρα μονο οsα tου ειπα.....Βαριεtαι tο διαβαsμα και βαsιζεtαι sε οtι διαβαζω εγω(μηπωs και γω ξερω ακομα tι μου γινεtαι ???)-δηλωsε sημερα tο μεsημερι : <<.......ικανοtηtα και δυναμη διαθεtω για βολευ-διαρκεια και φυsικη καtαstαsη απο tοtε που εκοψα tsιγαρο και κανω ηt ειναι stο φουλ-αμα με δειs δε θα tο πιstευειs ! >>.......μαλλον και ο ιδιοs ακομα δυsκολευεtαι να tο πιstεψει !......επιφυλαsομαι για φωtο με tα ggtb και tο μεtαλλιο !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2011, 13:24 από yiannis rasta »

Αποσυνδεδεμένος styling

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #143 στις: Ιουλίου 17, 2011, 12:53 »
καλησπερα παιδιά !!!! ειμαι και γω καινούριος εδω ατμιζω !!! 6 μερες ενω κάπνιζα 9 χρόνια περίπου
ειδη εχω δει βελτίωση και δεν μπορω να το πιστεψω!!!! περπατάω καλυτερα και το τσιγαρο μου βρωμαει!!! ειναι χαλια !!! τελικά !!!!
και προχτές με μικρο βηχα!!!! μολης εβγαλα ενα μαυρο πραγμα  :(  απο τα πνευμονια ,μου πρεπει να ητανε !!!! ολοι με ρωτανε τη ειναι αυτο μηπως ειναι καρκινογόνο αλλα , τους λεω ρε guys!!!!! ατμος ειναι το τσιγαρο που κανετε εχει 4000!!!!!! χημειες μεσα!!! ασε που ειδα βελτιωση της πρωτες 6 μερες αμα μου εκανε κακκο θα το καταλαβαινα δεν θα εβλεπα βελτιωση απλα τα πραγματα ετση δεν ειναι ? :) :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 23, 2011, 23:17 »
18 ημέρες σήμερα. Από τα 2,5 πακέτα στα 5 κ.τ. και πολύ άτμισμα. Πήρα την απόφαση επειδή είχα τρομοκρατηθεί. Γυμναζόμουν εντατικά και η αντοχή είχε πέσει απίστευτα. Ο βήχας μου είχε αρχίσει να γίνεται ανησυχητικός. Σπίτι και χώρος δουλειάς βρωμούσαν. 6-7 ευρώ την ημέρα σπονδή στον περιπτερά. Ήξερα ότι έπρεπε να το κόψω, αλλά δεν ήθελα. ΤΟ δοκίμασα και παλιά κι απέτυχε. Μου έλειπε η τελετουργία, η συνήθεια. Δεν ήξερα τι να κάνω τα χέρια μου στις ώρες πνευματικής άσκησης στη δουλειά και στην έξοδο το βράδυ.
Τελικά είπα να δοκιμάσω το η.τ. Το πρώτο ήταν απλό η.τ και άθλιο. Με το δεύτερο πέτυχα διάνα. ένα hybrid. Συμφωνώ, έχει τα προβλήματά του. Αλλά, από τις πρώτες δυο μέρες αυξήθηκε η αντοχή μου. Μόλις 18 ημέρες μπορώ να ακολουθώ κατά πόδας παλικάρια με τα μισά μου χρόνια. Ο βήχας περιορίστηκε στο ελάχιστο. Παίρνω βαθιά εισπνοή χωρίς να κόβεται στη μέση. Τα μαλλιά μου μυρίζουν σαμπουάν ακόμη και μετά 3 μέρες. Τα ρούχα μου κι ο χώρος μου μοσχοβολούν. ΚΑι παράλληλα, η συνήθεια δε μου έλειψε, τα χέρια μου και το μυαλό μου απασχολούνται, ψυχολογικά είμαι εντάξει, τις δόσεις νικοτίνης τις παίρνω. Και πέρασα από το κ.τ. στο η.τ. σε εποχή έντονου στρες, με προβλήματα επαγγελματικά, άσχημο χωρισμό και ημιαποχή από το χωρισμό. Δεν το συζητάω, πιστεύω ότι είναι ο πιο ανώδυνος τρόπος για να περιορίσεις ή να κόψεις το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 23, 2011, 23:21 »
Εισαι το ζωντανο αντεπιχειρημα της φτηνης δικαιολογιας: "Δε μπορω να το κοψω τωρα γιατι περναω στρες"
Συγχαρητηρια και σου ευχομαι καλα ατμισματα :)

Επισης αν θελεις ποσταρε και εδω να σε γνωρισουμε λιγο καλυτερα :) http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #146 στις: Ιουλίου 23, 2011, 23:23 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:  Και απ'οτι ειδα μιας και εισε σαλονικα οτι χρειαστεις υπαρχουν πολλα παιδια να βοηθησουν. Καλως ορισες  :)

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #147 στις: Ιουλίου 23, 2011, 23:32 »
petra ολα σωστα τα λες αλλα αυτα τα 5 κ.τ. δε μ αρεσουν.εγω εκανα 35-40 κτ στριφτα και κανονικα μαζι.ξεκινησα η.τ.  για πλακα και οχι για νακοψω το κ.τ. αλλα σε τρεις μερες δεν καπνιζα κ.τ.Την πρωτη μερα 8 κ.τ. τη δευτερη 5 την τριτη 3.Αυτο ηταν εδω και 3,5 μηνες δεν καπνιζω και γουσταρω.Η τελετουργια παραμενει και εχει γινει πιο ενδιαφερουσα μαλιστα.Οσο για την υγεια δεν το συζητω...
Στη Θεσσαλονικη ειμαστε πολλοι(περισσοτεροι ανατολικοι) και αν χρειαστεις κατι θα βοηθησουμε.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #148 στις: Ιουλίου 24, 2011, 02:03 »
Ατμίζω περίπου 7 μήνες, και το έκοψα μαχαίρι το άλλο ..
Άρχισα λοιπόν μπασκετάκι εδώ και ένα μήνα, έτσι για να θυμηθώ τα νιάτα μου

Ε λοιπόν, υπέροχη αίσθηση .. σταματάς όταν κόβεσαι από πόδια και όχι από πνευμόνια. Δε τη θυμάμαι αυτή την αίσθηση, ακόμα και όταν ήμουν νιάτο (κάπνιζα από τα 17 μου)

Για μπασκετάκι κανείς ? Παλαιμάχων εννοείται  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #149 στις: Ιουλίου 24, 2011, 02:11 »
.......γουσταρω arxos  :thumpup: :thumpup:
....βεβαια εγω εχω λιγοτερο καιρο κομενο το κτ,
αλλα μπασκετακι επαιζε την τελευταια 3ετια - να ξαναθυμηθουμε ωραια πραγματα....βαρακια στο σπιτι,yoga κλπ
....αμα σου πω τωρα οτι δεν εχω κανει test drive - που βρισκομαι - γιατι γεννηθηκε ο γιος μου ακριβως οσο καιρο ατμιζω ????? :dontknow:  ;D
....εκεινο που ειναι σιγουρο ειναι οτι δεν εχω κανενα βαρος στο στηθος,
καθαρισε η γευση που δεν ειχα,
βρηκα τη χαμενη οσφρηση μου,
δεν βρωμαω ουτε εγω ουτε τα ρουχα μου ουτε το σπιτι και το αυτοκινητο και δεν ενοχλω κανεναν στην δουλεια και στο σπιτι η' σε επισκεψεις...... :angel: :angel: :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2011, 02:18 από yiannis rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364