vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, zamploutos, lounik, takoulas, Sergios, white varadero

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #780 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:05 »
εχω γεμισει πεταλες χωρις φαγουρα σε ολο το σωμα εκτος απο τα μουτρα.
καποια αλλεργια μαλλον.
κατα λαθος ανεβασα τη νικοτινη την περασμενη βδομαδα κ υποθετω οτι ισως να φταιει αυτο....


ΠΑΠΠΟΥ.... μιλαμε κουραστηκα κ μονο που διαβαζω ποσα μιλια εχεις κανει... :))

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #781 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:06 »
τι είναι οι πετάλες? δεν ακούγεται πολύ ελκυστικό... :-\

 ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #782 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:24 »
απο οτι ξερω δεν ειμαι βεβαια γιατρος αλλα δερματικα θεματακια δεν τα κανει η νικοτινη .. μαλλον εχεις θεμα με καποιο φυτο που ανθιζει αυτη την εποχη ... ο γιος μου εχει θεμα με κοκκινηλες σαν φουσκαλες τετοια εποχη αλλα το πειραζει η ελια και ο ανθος της ... ερχονται χωρις φαγουρα και φευγουν ... μπας και εχεις κατι τετοιο και ηταν συμπτωση με το περιστατικο που ειπες?  σαν και μενα με το στηθος?  διαβασε πιο πανω

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #783 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:30 »
τι είναι οι πετάλες? δεν ακούγεται πολύ ελκυστικό... :-\

 ;D

κοκκινιλες..κοκκινα στιγματα.
δεν ημουν ποτε αλλεργικος σε τιποτα... εκτος απο τον παο,αλλα εχω καιρο να τους δω αυτους. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #784 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:34 »
Με ενα χαπακι θα καταλαβεις αν ειναι θεμα αλλεργιας πχ aerius xozal κλπ. Σε μιση ωριτσα αν ειναι θα φυγουν.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #785 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 23:43 »
θα επισκευθω δερματολογο αυριο να το δω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #786 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 00:09 »
 :-[ ... ξεχασα να γραψω εδω...
τελικα καμμια σχεση η νικοτινη..
ειχα ξεχασει οτι την πριν 4-5 μερες με ειχε τσιμπησει ενας μλκας σκορπιος.. :-[ αλλά με την αναισθησια που με διακατεχει δεν ειχα δωσει σημασια. :laugh1:
αντεδρασε ο οργανισμος απο το δηλητηριο,για αυτο γεμισα κοκκινιλες...
σιγα σιγα εξασθενουν. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #787 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 00:10 »
 :o :o :o :o :o :o :o

που τον βρήκες το σκορπιό??   :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #788 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 00:14 »
Το πιθανότερο είναι να τον βρήκε ο σκορπιός... :)

Πήγαινε και σε κανέναν γιατρό καλού κακού ρε Drum.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #789 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 00:22 »
..αυτος ο μλκας με βρηκε... χαχαχαα
οκ ειμαι.. δεν προβλημα..
με ειχαν ποτισει οταν ημουν μικρος κ δε με πιανει το δηλητηριο του. με εχει ξανατσιμπησει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #790 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 00:26 »
Σκορπιομαγνητης εισαι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   περαστικα σου και αφου εμαθες τι ηταν τοσο το καλυτερο .. αρκετα εχουμε αποδοσει στο Η.Λ  ενας ειμαι και εγω .... 


Αποσυνδεδεμένος mondomio

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #791 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 10:26 »
Γεια χαρά και από εμένα.
Λοιπόν ατμίζω απο τον Γενάρη δηλαδή 8 μήνες που δεν εχω βαλει τσιγάρο στο στόμα μου.Ειμαι 50 χρονών και κάπνιζα απο τα 17 μου ενα με εναμισυ πακέτο (Καρέλια κασσετίνα) την ημέρα.Ολο αυτο το διάστημα έχω δει κάποια βελτίωση στην φυσική μου κατάσταση.Αντοχές, υπνος,ροχαλητό,γεύση πάνε καλύτερα αλλά το σημαντικό είναι ότι κοπήκαν μαχαίρι οι πονοκέφαλοι και οι ημικρανίες που με συντρόφευαν απο νέο.Δεν είχα ποτέ φανταστεί ότι σχετίζονται τόσο πολύ με το τσιγάρο.Στα προβλήματα τώρα: το τελευταίο δίμηνο έχω προβλήματα με το στομάχι μου σχεδόν καθημερινά με φουσκώματα-πρηξίματα και τα επακόλουθά τους.Συμπτωματικά έχω αλάξει υγρα και απο atmos πηγα σε vapenova πάντα σε vg όμως (μ αρέσει το ντουμάνι βλέπετε), λέτε να φταίνε τα υγρά ή η VG γενικώς ή δεν έχει σχέση με το άτμισμα;
Αν έχει κάποιος αλλος το ίδιο πρόβλημα καλό είναι να το καταθέσει.
Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #792 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:23 »
το στομαχι εχει σχεση με τις μασες φιλε μου. :))
δεν παιζουν ρολο οι vg κ οι pg... ;)


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #793 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:30 »
:) :) :) Κ όμως η PG είτε η VG μπορούν να "πειράξουν" το στομάχι μας.  :yes: :yes: :yes:
Πολλοί έχουν καούρες κ φουσκώματα κ δυσφορία όταν ατμίζουν με PG κ άλλοι το παρατηρούν περισσότερο με την VG
Χρειάζεται χρόνο ο οργανισμός μας για να συνηθίσει τις αλλαγές με το άτμισμα κ γενικά με τα υγρά που ατμίζουμε.

Μπορεί ο φίλος μας ο mondomio να πάει στα αρχικά του υγρά κ να δει αν θα περάσουν τα συμπτώματα που αναφέρει.
Έτσι θα καταλάβει τι μπορεί να τον έχει πειράξει.

Δεν είναι όμως πάντα τα υγρά άτμισης  που είναι υπεύθυνα για διάφορα που παρατηρούμε στον οργανισμό μας.
Το άγχος κ η κακή διατροφή μπορούν  να προκαλέσουν πολλά διαφορετικά προβλήματα στο στομάχι μας.
  :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος mondomio

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #794 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 20:13 »
Αυριο κιολας θα παω να παρω τα υγρα που ατμιζα 7 μηνες τωρα για να δω αν θα συνελθει το στομάχι μου, δεν ξερω γιατι αλλα ειμαι πεπεισμενος οτι κατι με αυτα παιζει, θα σας ενημερωσω παντως μετα απο λιγες μερες.
Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364