vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Giannis.B, Milarepa, white varadero

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #765 στις: Αυγούστου 09, 2012, 15:51 »
Ρε παιδιά υπάρχει κανένας χαπίτης να μου πεί ποιά ήταν η εμπειρία του με το ηλ. τσιγάρο;.Η μητέρα μου διεγνώσθη με ΧΑΠ (χρόνια αποφρακτική πνευμονοπάθεια) και έχει εμφύσημα στο πνεύμονα.Την έχω με Ο2 18 ώρες την ημέρα συν εισπνεόμενα! Κάπνιζε...3 πακέτα την ημέρα, μετά απο μεγάλη μάχη και κόπο το ρίξαμε στο 1 και τώρα τη ξεκίνησα με ηλ τσιγάρο. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ο ατμός που βγάζει επιδεινώσει τη κατάστασή της; Θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια ή εμπειρία!
Στείλε ενα ΠΜ στον γιατρό να σε κατατόπιση
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=7112

Αποσυνδεδεμένος Minerboh

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #766 στις: Αυγούστου 09, 2012, 17:26 »

Σ'ευχαριστώ πολυ φίλε μου όπως και όλα τα μέλη που μου είπαν τη γνώμη τους! :) :thumpup:


διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2012, 22:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #767 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 22:20 »
Δεν  επαθα ρινιτιδα φετος.Ατμιζω 3 μήνες και δεν βηχω καθολου πλεον.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #768 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 22:47 »
Μπηκα και εγω στην λιστα εδω για να πω εμπειριες ...
Πρωτα απο ολα .............. ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) :bye: γεια σε ολους..
αρχισα το ατμισμα πριν 3 μηνες σκαρτους και μερικα σκαμπανεβασματα που πραγματικα ηταν πιο πολυ δοκιμασιες παρα παρασπονδιες ..( θελω πολυ να ατμιζω παρα να καπνιζω... για την ακριβεια δεν θελω καθολου το κ.τ) και το πολεμαω παρα πολυ ...

Οι τρεις μηνες δεν μου σταθηκαν μπορω να πω με το μερος μου .. δεν εβρισκα τιποτα που να με κανει να μεινω στο ατμισμα σε υγρα .. το ενα μου ξινιζε το αλλο μου βρωμαγε ... τα λεω ετσυ απλα για να δειτε οτι καποιοι εδω δεν ειναι μονοι υπαρχουν και χειροτερα σαν και του λογου μου ... αλλα τελικα καπου παω να κανω την επιτυχια ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΕΤΡΑ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ !!!!!!!  και αλλα πολλα ατομα με βοηθησαν πολυ δεν ειμαι αχαριστος αλλα μαλλον η πετρα ηταν η μαγικη λεξη στην δικη μου υποθεση ... λεω μεγαλο προλογο για να μπορω να πω τα παρακατω ... καποια στιγμη τις τελευταιες μερες που εκανα τις παρασπονδιες και καποια ατομα το ξερουν αυτο .. ενιωθα εχτος οτι δεν με γεμιζουν τα υγρα αλλα και καποιες ενοχλησεις στο στηθος και θεωρησα οτι ηταν η αλεργια που εχω με την pg  και αμεσως σταματησα τις δοκιμες με κατι επωνυμα υγρα και συνεχισα με υγρα DIY που αυτα με κρατουσαν τον τελευταιο καιρο αλλα οχι 100 %  με μονο vg ΑΛΛΑ  οι πονοι συνεχιστηκαν ... ακριβως δεν ηταν πονοι αλλα σαν κατι βαρος πιασιμο σφιξιμο ... ( τα λεω ετσι μηπως καποιος αλλος εχει κατι παρομοιο) .. τοτε ηταν που ειπα οπα ρε συ τι γινεται .. δεν βρισκω υγρα και εχω και κουσουρια απο το ατμισμα ?  .. ( ΒΛΑΚΕΙΑ Σκεψη αλλα ειμαι και λιγου του πανικου) και τοτε ηταν που εκοψα το ατμισμα και εκανα μονο 4 κ.τ την ημερα μονο και μονο για να κρατηθω ... αλλα με ετρωγε ..δεν ηθελα να το κανω ... και τοτε  ηρθε ο αγγελος  με το ονομα ΠΕΤΡΑ και με βοηθησε ... δεν μπαινω σε λεπτομερειες αλλα ηταν πολυ συμαντικες για μενα .... αρχισα παλι το ατμισμα χωρις κ.τ μεχρι σημερα ( οι κακες μερες ηταν 3 )
οι ενοχλησεις ομως στο στηθος δεν σταματαγαν και ειχα και στην πλατη ... τοτε κτυπησε (σημερα) το καμπανακι του κινδυνου  πηγα στο γιατρο με ραντεβου για αχτινες εξετασεις και σπειρογραφημα για τους πνευμονες συν εξετασεις καρδια .... χμμμμ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ????

οι εξετασεις εδειξαν οτι ειναι σαν μην καπνιζω μαλιστα ... ειπα στο γιατρο μου οτι σταματησα το τσιγαρο πριν 7 μηνες περιπου .. και τους τελευταιους 3  μηνες ατμιζω επειδη ενιωθα την αναγκη του τσιγαρου ... εκεινος παντως μου ειπα οτι το Η.Τ δεν ειναι καλο αλλα αυτο το ειπε με βαση και θεση του γιατρου που ειναι καθετος με υποκαταστατα νικοτινης ... οπςν ολοι οι γιατροι ... αλλα μετα τις εξετασεις μου ειπε οτι με τα 31 χρονια καπνισματος βλεπει στο σπιρογραφιμα οτι ειμαι ποπλυ καλα πολυ πανω απο αυτο που επρεπε να μου βγαλει με τα τοσα χρονια καπνισματος και με ενα πακετο την ημερα .. ηταν πολυ καλα  ;D ;D ;D
οι αχτινες εδειξαν καθαρα πνευμονια απο τυχον προβλημα με τα σφηξηματα και τα πονακια που ειχα ... οπως και και το καρδιογραφημα στον αλλον γιατρο ..
οι ενοχλησεις ηταν απο πιασιμο καθιστικη ζωη και δουλειας και υσφιαλγιες .. δεν θυμαμαι τι μου ειπε ακριβως ... εκεινη την στιγμη ειμουν τοσο χαρουμενος που ειμουν αλλου ;D ;D

Δεν ξερω αν ειμουν κουραστικος αλλα ηθελα να σας τα πω ...  το ΗΤ στις εξετασεις στους πνευμονες δεν εδειξε οτι υπαρχει ... δεν ειμαι γιατρος αλλα ετσυ ενιωσα... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟ  αυτο εννοειται...
αρα εχτος απο την  καλη μου γευση ... και οσφρηση ... ο γιατρος μου μου ειπε οτι εχω παρει κιλα και μαλιστα αρκετα απο το φυσιολογικο ... επρεπε να ειμαι 78 και ειμαι 90 ... πρεπει να τα χασω..  αυτο ειναι το μονο μιον απο το η.τ  :)) :)) :))
εχω αντοχες τετοιες που μπορω να τρεχω ... να τρεχω να τρεχω ..

σορυ αν σασ κουρασα .. αλλα αυτα απο τους 3 μηνες ατμισματος ...
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #769 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 01:17 »
Λοιπόν ατμίζω εδώ και 7 μήνες και απο την πρώτη βδομάδα είδα τις διαφορές στον λαιμό μου , ξεκίνησα το άτμισμα τον Φλεβάρη και έχω να πω ότι είναι ο πρώτος χειμώνας που δεν αρρώστησα... ( στα 5 χρόνια που κάπνιζα αρώστενα 2-3 φορές τον χρόνο )( φθινόπωρο - χειμώνα ) πιστεύω αυτό φτάνει για να συνεχίσω να ατμίζω...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #770 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 01:41 »
 :hmmm: παιδια? παιζει το ενδεχομενο η αυξηση της νικοτινης (πανω απο 20) να δημιουργει δερματικη αλλεργια?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #771 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 03:12 »
 Εγώ είδα διαφορά στο πρώτο μου κρυολόγημα από τότε που ξεκίνησα να ατμίζω
Είναι στα τελειώματα του τώρα , μετά από χρόνια λοιπόν έβγαλα και εγώ φλέγματα φυσιολογικού ανθρώπου
Όχι καφέ όχι μαύρα
 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #772 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 11:58 »
Λοιπόν ατμίζω εδώ και 7 μήνες και απο την πρώτη βδομάδα είδα τις διαφορές στον λαιμό μου , ξεκίνησα το άτμισμα τον Φλεβάρη και έχω να πω ότι είναι ο πρώτος χειμώνας που δεν αρρώστησα... ( στα 5 χρόνια που κάπνιζα αρώστενα 2-3 φορές τον χρόνο )( φθινόπωρο - χειμώνα ) πιστεύω αυτό φτάνει για να συνεχίσω να ατμίζω...

Δυο χρόνια τώρα ατμίζω κ θα σου πώ ότι καμία μα καμία μέρα δεν αρρώστησα με γρίπη !!!!  :yes: :yes: :yes:
Δεν ξέρω πώς ακούγεται αυτό μα θα σου πώ ότι αυτόν τον μήνα εδώ σε εμάς (Σαουδική Αραβία) είναι ΟΛΟΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ!!!!!
Με γρίπη με ιούς με ότι φανταστείς που έχει να κάνει με τους χατζίδες (προσκυνητές στην Μέκκα) που φέρνουν
τόσες αρρώστιες!
Οι γονείς μου κ οι δυο για δέκα μέρες πολύ χάλια με γρίπη κ εγώ δίπλα τους μέρα νύχτα κ δεν έχω καταλάβει τίποτα!  :yes: :yes: :laugh1: :laugh1:
Για να είμαι ειλικρινής το πέρασα με λίγη ζέστη στο σώμα για λίγες ώρες δίχως κανένα άλλο σύμπτωμα κ αυτό το αποδίδω πρώτα στο άτμισμα γιατί
όταν κάπνιζα κάθε μήνα κάτι είχα!!! Είχα βαρεθεί τις αντιβιώσεις κ όλα τα φάρμακα!!! Να προσθέσω ότι όσοι δεν κάνουν εμβόλιο κατά της γρίπης αυτοί  δεν θα αρρωσταίνουν συχνά!! Το λέω αυτό γιατί πολλοί έχουν λάθος εντύπωση κ τρέχουν να το κάνουν!!! 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #773 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 12:29 »
Ως γνωστόν είμαι 55  :'( (τάχω τα χρονάκια μου) :wall: :wall:
Καπνιστής από τα 15-16 χρόνια μου.Με λίγα λόγια έχω ευχαριστηθεί κάπνισμα στην ζωή μου. :laugh1: :laugh1: Άπειρες  μάρκες
σα λόγου χάρη με τους σημερινούς ατμοποιητές.
Πριν 9 μήνες και 2 μέρες άρχισα το άτμισμα και πριν 1 μήνα και 2 μέρες κατάφερα  να μηδενίσω και τη νικοτίνη
και να ατμίζω σκέτη βάση.
Μέσα σε αυτούς τους 9 μήνες είδα πολλά στον εαυτό μου να αλλάζουν.Αναπνοή που έφτιαξε διάφοροι πόνοι   που
εξαφανίστηκαν,όσφρηση που επανήλθε, πράγματα που έχουν αναφέρει και άλλοι συνατμιστές παραπάνω. :yes: :yes:

Θα σας πω όμως αυτό που συνέβη σήμερα και με εξέπληξε ευχάριστα.Ως γνωστόν ειδικά εμείς οι κατοικούντες στην
Αθήνα οι περισσότεροι ποτέ δεν περπατάμε,μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ. :yes: Γιαυτό το λόγο εκτός από το αυτοκίνητο
πήρα και ένα μηχανάκι.
Ξέρετε ένα sym αυτόματο (να μην με κουράζουν και οι ταχύτητες) προκειμένου να γλυτώνω περπάτημα και στις πιο
κοντινές αποστάσεις (περίπτερο-φούρνο-μπακάλικο κ.λ.π.) 

Ετσι έφτασα στο σημείο τα πόδια να τα χρησιμοποιώ κυρίως για να οδηγώ το αυτοκίνητο και το μηχανάκι.
Από περπατημα ούτε λόγος αφού υπήρχαν τα μέσα . :dontknow:
Σήμερα λοιπόν επειδή το μηχανάκι είχε πρόβλημα (σαν το αφεντικό του και αυτό) ;D το πήγα στο μάστορα 1,5-
2 χιλιόμετρα από το σπίτι και επειδή η γριά είχε δουλειά και δεν μπορούσε νάρθει να με πάρει πήρα  τη μεγάλη
απόφαση.Θα γυρίσω περπατώντας. :o :o Ναι θα περπατήσω όλη αυτή την απόσταση.
Έτσι (σας κουράζω τώρα αλλά διαβάστε και σκάστε) ;D ;D αφού άφησα το μηχανάκι ξεκίνησα να γυρίσω.
Στην αρχή μου φάνηκε παράξενο.Μετά τα 1000 μέτρα περίπου άρχισε να μου αρέσει.
Δεν θάμαι καλά λέω μέσα μου,να μου αρέσει τοπερπάτημα.Όμως συνέχισα.Μόλις κόντευα να φτάσω στο σπίτι
άλλαξα απόφαση.Άλλαξα δρόμο και είπα ας περπατήσω λίγο ακόμη.
Επειδή εμείς εδώ στην Αθήνα δεν έχουμε ωραία μέρη να πάμε να δούμε πολλές φορές πάμε στα σούπερ μάρκετ-
σατούρν και λοιπά έτσι σαν βόλτα.
Ολοι το κάνουμε μην κοιτάτε που ντρεπόμαστε να το πούμε να μην μας κοροιδεύουν οι άλλοι. :yes: :yes:
Πήγα στο σατούρν το γύρισα όλο (είδα και μία τηλεόραση και μάλλον θα πάω να την πάρω) γιατί τώρα με τα digea
η παλιά δεν παίζει και δεν συμφέρει να πάρω αποδικωποιητή.
Έφυγα και από κει περπατώντας,ναί περπατώντας πήγα και στο cαrrefur (μην παρεξηγηθούν και οι Γάλλοι) το
περπατησα και αυτό πήρα  κάτι σταφύλια και ψωμί (στο σούπερ μάρκετ πάντα κάτι πρέπει να ψωνίζουμε) :D
εμείς οι άντρες συνήθως παίρνουμε ότι μας αρέσει και όχι τι έχει ανάγκη το σπίτι.Αυτό είναι δουλειά των
γυναικών. :yes: :yes:

Πολλά σας λέω και τώρα θα έχετε εκνευριστεί (οι περισσότεροι θάχετε πάει αλλού-σκασίλα μου).Να σας πω το
μυστικό τώρα .Δοκιμαστικό κάνω να δω αν έχει πέραση να πάω να χτυπήσω την ΑΤΜΙΑΔΑ (τρέμε γερο spektrum)
 :hmmm: :hmmm:

Έτσι να μην τα πολυλογώ βγήκα από το carrefur και ανηφορίζοντας με γοργό βήμα πήρα το δρόμο για το σπίτι.
Καθώς περπατούσα χτύπησε το κινητό ,το κοίταξα η γυναίκα.
""Έλα τι θέλης ""
""Που είσαι Χριστιανέ μου δυό ώρες ανησύχησα""  (η ηλικία βλέπετε) :wall: :wall:

''""Στο δρόμο είμαι έρχομαι .
Φτάνοντας σπίτι δεν ένοιωθα καμιά κούραση αντίθετα ένοιωθα άνετος και αναζωωγωνημένος.
Υπολόγισα ότι η διαδρομή που έκανα ήταν 5-6 χιλιόμετρα.Ναι περπάτησα 5-6  χιλιόμετρα και δεν ένοιωσα καμία
κούραση καμία ενόχληση.Εγώ που για να παω στο φούρνο 100 μέτρα από το σπίτι έπαιρνα το μηχανάκι.

Γιαυτό σας λέω φίλοι συνατμιστές.Όταν εμένα μου έδωσε τόση δύναμη το κόψιμο του τσιγάρου φανταστείτε
όσοι είστε νεώτεροι τι κέρδος θα έχετε.
Αποφάσισα δε να το καθιερώσω 2-3 και 4 φορές τη βδομάδα ποδαρόδρομο. :bye: :bye: :bye:



   
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:47 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #774 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 15:33 »
Μπράβο παππού. τουρμπατος έχεις γίνει λέμε.
Για το δικό μου θέμα έχει κανείς άποψη?

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #775 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 15:44 »
Καπνιστης και εγω απο το Γυμνασιο :thumpdown: :thumpdown: , αρκετα χρονια στην βλαβερη αυτη συνηθεια στην οποια εβαλα οριστικο ΤΕΛΟΣ τον Νοεμβριο του 2011. Εκτοτε ατμιστης με DIY υγρα 80vg/20pg - 12mg  + αρωμα φρουτενιο η γλυκια γευση.

Εχω διακρινει μεγαλη βελτιωση στην αναπνοη μου, στις αντοχες μου, δεν λαχανιαζω πλεον τοσο ευκολα οπως τοτε που καπνιζα, κοιμαμαι καλυτερα, δεν μυριζει ασχημα η αναπνοη μου και γενικοτερα εχουν βελτιωθει πολλες απο τις καθημερινες δραστηριοτητες ενος ανθρωπου.

Περιπου πλησιαζω στο 1 ετος ατμιστης, ειμαι σταθερος στο η.τ. χωρις παρασπονδιες και εχει γινει πλεον το vaping λατρεμενη συνηθεια.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #776 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 21:18 »
Παππού, μπράβο!!  :respect: :respect:
 
Η περιγραφή σου με έκανε και εμένα να θέλω να πάρω τους δρόμους!!
 
Μια ερώτηση μόνο: όλα καλά και στις ανηφόρες; ΟΚ η πεζοπορία, οι ανηφόρες εκεί που μένω είναι αυτό που με ανησυχεί περισσότερο και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τις βόλτες...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #777 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 21:42 »
Φανή ειλικρινά και χωρίς υπερβολές όπως στο κείμενο. :laugh1: :laugh1:

Ανέβηκα μια ανηφόρα γύρω στα 500-600 μέτρα (όχι κάθετη βέβαια-αρκετά ανηφορική) που αν τόκανα αυτό
πριν 1 χρόνο θα μου είχε βγεί η γλώσσα έξω.Δεν το πίστευα και εγώ. :yes: :yes:

Αφού να σκεφτείς πριν τρεις ώρες έφυγα πάλι και έκανα γύρω στο 1,5 - 2 χιλιόμετρα να το εμπεδώσω ότι
μπορώ και περπατάω. :yes: :yes: Λες να με πάρει η γειτονιά στο ψιλόάμα το συνεχίσω. :laugh1: :laugh1:

Δοκίμασέ το πρωί-πρωί ή απόγευμα τώρα που έχει ζέστη ακόμη γιατί το πρωί όταν γύριζα είχε πάει 11 η ζέστη είχε
ανέβει και γύρισα ιδρωμένος.
Από την άλλη όμως και ο ιδρώτας  :bye: :bye: καλόκάνει.
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #778 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 21:53 »
 και επειδη με εκανε για μια ακομα φορα ο παππους να ζηλεψω .. για την ακριβεια να το μημηθω  εκανα και εγω τρεξιμο ελαφρυ με ενα προγραμμα απο κινητο 5 χιλιομετρα με βαδην και τζοκινγ ... εναλαξ .. σε λιγο θα το ανεβασω καπου .. ειναι ενας βοηθος .. αν εχετε android  σε λιγο θα δωσω λινκ... νομιζω και αυτο θα δωσει ενα εναυσμα για εξασκηση ...
το προγραμμα ειναι αυτο http://www.coolrunning.com/engine/2/2_3/181.shtml
λινκ: http://www.sendspace.com/file/myyuac
παππου με εμπνεεις!!!!! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 22:05 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #779 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 22:32 »
εγώ το μόνο που έχω να πω....
 είσαι θεόμουρλος... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
όλοι έχουμε αντοχές μετά το κόψιμο του κ.τ αλλά να γυρίσουμε και δύο σούπερ μάρκετ!!!!!!! και μετά ανηφόρα!!! ποτέ!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

κώστα όπως βλέπεις παιδί μου, ολοι χε.......νο σ έχουνε, κανείς δε σου απαντάει γι αυτό και πήρα την απόφαση να απαντήσω εγώ στο ερώτημά σου...
καταρχήν γιατί να αυξήσεις τη νικοτίνη????? τόσα τσιμπράκαλα έχεις μαζέψει, ατμοποιητές, μπαταρίες με αυξομειώμενα βολτ, κικ, και δε συμμαζεύεται..!!! ένα από αυτά σίγουρα θα χτυπάει στο λαιμό, με μια νορμαλ δοσολογία νικοτίνης,  >=20  !
και δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει για δερματοπάθειες από την υπερβολική νικοτίνη. εκτός κι αν έβγαλες κανένα σπυράκι στο πρόσωπο, ίσως είναι από τη γλυκερίνη που σαν να αφήνει λίγη λιπαρότητα... :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364