vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Tem, Ηρακλης, petr@n, Doubt, KORG N364, sentinelba, camber

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
καπνιζα 15 χρονια, εδω και 6 μηνες ατμιζω  :thumpup: και δεν θελω ουτε να το μυρισω το κ τ  :wall: πηρα λιγα κιλα αλλα δεν με πειραζει θα τα χασω αλλα δεν θα χαλαω πλεον την υγεια μου....

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
μετα απο 8 μηνες η.τ . εκανα χτες ενα triplex καρδιας και γενικες εξετασεις αιματος και ουρων ,με μεγαλη μου χαρα ολα ειναι φυσιολογικοτατα  . Υ.Γ. ατμιζω σαν τρελλος 8-10 μλ τη μερα στα 5-6 μγ νικοτινης ,ειχα μια ψιλοαγωνια για να ειμαι ειλικρινης .

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Αγωνια γιατι ? :o :o

μετα απο 8 μηνες η.τ . εκανα χτες ενα triplex καρδιας και γενικες εξετασεις αιματος και ουρων ,με μεγαλη μου χαρα ολα ειναι φυσιολογικοτατα  . Υ.Γ. ατμιζω σαν τρελλος 8-10 μλ τη μερα στα 5-6 μγ νικοτινης ,ειχα μια ψιλοαγωνια για να ειμαι ειλικρινης .
Πόσο καιρό κάπνιζες και πόσο χρονών είσαι ...έτσι από περιέργεια γιατί και εγω μετά από 31 χρόνια με το παλιοτσίγαρο σε εξετάσεις καρδιάς τεστ κοπώσεως και υπερήχους μια χαρά είμαι ...στα άλλα υστερώ που έχει συντελέσει το τσιγάρο :yes:

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
ειμαι 42 και καπνιζα απ τα 17 γυρω στα 2 πακετα τη μερα ,η αγωνια δεν εχεινα κανει με κατι συγκεκριμενο μς το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος scouteraki

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Σε παλαιότερο μήνυμα(περίπου ένα μήνα άτμισμα) είχα γράψει ότι δεν είχα δει κάποια εμφανή βελτίωση.Βλέπω τώρα που τελειώνει και ο δεύτερος μήνας μια σημαντική βελτίωση της αντοχής μου.Κάπνιζα περίπου 34 χρόνια ασταμάτητα.Ο αγώνας συνεχίζεται.


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
.......αφου αντεξες 34 χρονια το ατμισμα θα ειναι περιπατος !!!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Σε παλαιότερο μήνυμα(περίπου ένα μήνα άτμισμα) είχα γράψει ότι δεν είχα δει κάποια εμφανή βελτίωση.Βλέπω τώρα που τελειώνει και ο δεύτερος μήνας μια σημαντική βελτίωση της αντοχής μου.Κάπνιζα περίπου 34 χρόνια ασταμάτητα.Ο αγώνας συνεχίζεται.



Mετά από  6 μήνες  θα δείς πολύ μεγάλη βελτίωση!!! Θα βλέπεις τον οργανισμό σου να σε ευχαριστεί για το καλό που του έκανες!!!
Πολλοί από εμάς είδαμε αλλαγές κ στους 3 μήνες πάνω αλλά αυτό φυσικά δεν ισχύει για όλους ναι?  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 14:38 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλημέρα και από μένα.

Με μεγάλη μου χαρά βλέπω εδώ σήμερα αρκετά νέα μέλη τα οποία καλωσορίζουμε στην παρέα μας.
Γιατί εγώ εδώ έτσι νοιώθω.Μιά μεγάλη παρέα που συζητάμε για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα μας,βοηθάμε οένας τον άλλο στις δύσκολες στιγμές, κάνουμε την πλάκα μας (εγώ καμιά φορά ξεπερνάω τα όρια και μετά το βλέπω) :)) και περνάμε καλά.

Τώρα στο πόσο βελτιώθηκε η υγεία μου δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί όπως πριν δεν πήγαινα σε γιατρό το ίδιο κάνω και τώρα.
Ένα πράγμα έχω παρατηρήσει όμως το οποίο μπορώ να πω με σιγουριά.Βελτιώθηκε αρκετά η αναπνοή μου.

Είχα σοβαρό πρόβλημα και ροχάλιζα αρκετά με αποτέλεσμα στον ύπνο μου να τρώω κάτι σκουντιές από τη γυναίκα μου που πολές φορές κόντευε να με ρίξει από το κρεβάτι. :o λέγοντας "σταμάτα να ροχαλίζης" :angry_orange:

Είναι και λίγο χεροδύναμη άστα να πάνε . :wall: :wall:
Τελευταία παρατηρώ ότι οι σκουντιές έχουν εξαφανιστεί :laugh1: :laugh1: και έχει βελτιωθεί πολύ ή αναπνοή μου και η όσφρησή μου
γενικά.

Τώρα για τα υπόλοιπα είπαμε .Στο γιατρό δεν πήγαινα πριν δεν πάω και τώρα. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #744 στις: Ιουνίου 01, 2012, 16:44 »
8 μηνες  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #745 στις: Ιουνίου 03, 2012, 11:49 »
παιδιά καμία σχέση με το τσιγάρο άλλος άνθρωπος

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #746 στις: Ιουνίου 03, 2012, 14:12 »
Σειρά έχει το κόψιμο του σαβουροφαγητού...  ;D

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #747 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:25 »
Η διακοπή του καπνίσματος έχει πολλά και άμεσα οφέλη για την υγεία, μα και για «την τσέπη μας»! Όταν κάποιος κόψει το κάπνισμα, τα οφέλη ξεκινούν μέσα σε λίγα κιόλας λεπτά από το τελευταίο τσιγάρο:

Στα πρώτα 20 λεπτά, η αρτηριακή πίεση και οι παλμοί μειώνονται και η θερμοκρασία των χεριών και των ποδιών αυξάνεται
Στις 8 ώρες, το μονοξείδιο του άνθρακα στο αίμα πέφτει στα φυσιολογικά επίπεδα και το οξυγόνο στο αίμα αυξάνεται στα φυσιολογικά επίπεδα
Στις 24 ώρες, η πιθανότητα καρδιακού επεισοδίου μειώνεται
Στις 48 ώρες, οι νευρικές απολήξεις αρχίζουν να αυξάνονται ξανά και η ικανότητα οσμής και γεύσης βελτιώνεται
Μετά από τρεις μήνες: Η κυκλοφορία του αίματος βελτιώνεται, το βάδισμα γίνεται ευκολότερο και η πνευμονική λειτουργία αυξάνεται.
 Μετά από εννέα μήνες: Ο βήχας, η ρινική συμφόρηση, η κόπωση και η δύσπνοια μειώνονται σημαντικά.
Μετά από 1 έτος: Ο κίνδυνος για στεφανιαία νόσο έχει μειωθεί στο ήμισυ του κινδύνου που έχει ένας καπνιστής.
Μετά από 5 έτη: ο κίνδυνος εγκεφαλικού επεισοδίου έχει μειωθεί στο επίπεδο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ.
Μετά από 10 έτη: ο κίνδυνος καρκίνου του πνεύμονα μειώνεται στο ήμισυ του κινδύνου των καπνιστών που συνεχίζουν το κάπνισμα - ο κίνδυνος για καρκίνο του στόματος, του λαιμού, του οισοφάγου, της ουροδόχου κύστης, του νεφρού και του παγκρέατος μειώνεται επίσης.
Μετά από 15 έτη: ο κίνδυνος στεφανιαίας νόσου είναι τώρα παρόμοιος με τον κίνδυνο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ και ο κίνδυνος θανάτου έχει επιστρέψει σχεδόν στο επίπεδο των ατόμων που δεν κάπνισαν ποτέ.
Πηγή:
http://www.iefimerida.gr/news/

Θεωρώ με όλα τα παραπάνω πως όσο περνά ο καιρός απομακρυνόμαστε όλο και πιο πολύ από
τις βλαβερές συνέπειες - όχι ότι έχουμε γλυτώσει- αλλά οι πιθανότητες λιγοστεύουν.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #748 στις: Ιουνίου 30, 2012, 18:04 »
δεν έχω κλείσει ακόμα δυο μήνες και σήμερα αναγκάστηκα να τρέξω καμιά 100 μετρά για να προλάβω το λεωφορείο και αντί να συρθώ στο πάτωμα ήμουν αρκετά χαλαρός... εξεπλάγην με τον εαυτό μου :)

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #749 στις: Ιουνίου 30, 2012, 21:08 »
6 1/2 μήνες στον ατμο..
1) ανεβαινοκατεβαίνω σκάλες τρέχοντας και δεν καταλαβαίνω τίποτα..(σχεδόν..)
2) περπατάω ώρες χωρίς κόπο (αν εξαιρέσουμε το αριστερό γόνατο που μου θυμίζει να μην ξεθαρρεύω γιατί η ρήξη στον μηνίσκο δεν αποκαταστάθηκε με το η.τ. :tongue_smilie:)
3) κολυμπάω σχεδόν 45 λεπτά χωρίς κόπο, εκεί που άντεχα το πολύ ένα τέταρτο..
4) καλά εντάξει σε άλλα θέματα δεν είχα ποτέ πρόβλημα..  ;D
5) η γεύση μου έχει επανέλθει πλήρως, όπως και η οσμή μου (btw, αυτός ήταν ο λόγος που κατάλαβα ότι δεν πάει άλλο με το κ.τ.)


 :hmmm:... αυτά.. αν θυμηθώ και κάτι άλλο θα επανέλθω!!!

 :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171634 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364