vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, dkostas, marauder800, Tem, giorgos1999, Lazy Dog

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #675 στις: Απριλίου 23, 2012, 20:38 »
Μια από τα ίδια και εδώ.  :))

Αποσυνδεδεμένος fantasyhus

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #676 στις: Απριλίου 23, 2012, 20:41 »
ατμιζω πανω απο χρονο χωρις να βαλω κιλα.απλα προσεχουμε τι τρωμε και δεν αντικαθηστουμε το τσιγγαρο με το φαγητο.

Αποσυνδεδεμένος kalodios

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΑ ΤΟΥΣ!!!!!!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #677 στις: Απριλίου 23, 2012, 22:53 »
Ατμιζω εδω και 6 μηνες .Σε ολο αυτο το διαστημα δεν εχω κανει ουτε μια τζουρα κ.τ.
Εδω και 1 εβδομαδα εχω τρομερο μπουκωμα στη μυτη και σημερα πηγα στο γιατρο.
Περιμενα να μου βρει ακροαστικα (παντα οταν αρρωσταινω κανω ακροαστηκα ,και οι γιατροι μου ελεγαν να το κοψω).
Ελα ομως που σημερα με βρηκε <<καθαρο>>.
Πρωτη φορα στη ζωη μου παω στον γιατρο με λοιμωξη και δεν εχω ακροαστικα.
Τυχαιο;;;

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #678 στις: Απριλίου 24, 2012, 01:40 »
...Περιμενα να μου βρει ακροαστικα (παντα οταν αρρωσταινω κανω ακροαστηκα ,και οι γιατροι μου ελεγαν να το κοψω).
Ελα ομως που σημερα με βρηκε <<καθαρο>>.
Πρωτη φορα στη ζωη μου παω στον γιατρο με λοιμωξη και δεν εχω ακροαστικα.
Τυχαιο;;;

Σαν να τα γράφω εγώ
Μα ακριβώς τα ίδια και εγώ τόσα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #679 στις: Απριλίου 24, 2012, 21:07 »
Να το γράψω εδώ ή στα ιατρικά θέματα?  :confused1:

Συμπλήρωσα 1 μήνα + ατμίσματος. Καμία σοβαρή ενόχληση μέχρι τώρα. Ίσα ίσα πιο καθαρή εισπνοή, καθόλου βήχας, καθόλου φλέματα, μια χαρά.
 Ένα δυό κτ έκανα μόνο όλο αυτό το διάστημα, εκτός από την περασμένη εβδομάδα που τελείωσαν τα υγρά ( καλά, τελείως ηλίθια) και αγόρασα το βράδυ πακέτο. Το τέλειωσα όλο, μετά από τα πρώτα 2-3 τσιγάρα δεν μου πολυάρεσε, μάλιστα χάρηκα γιατί μου έλειψε το άτμισμά μου.
        Την άλλη μέρα αγόρασα κανονικά υγρό Βιο 9mg νικοτίνη και βανίλια 0mg για πρώτη φορά. Έκανα μιξ των δύο.
Μου μύριζε άσχημα όλο το σπίτι από το κτ, αφού έπλυνα ξανά τις κουρτίνες.
Όμως από τότε μέχρι και τώρα, 4η ημέρα δηλαδή, έχω τρομερό μπούκωμα στο στήθος, άσχημη γεύση, σα φούσκωμα, πιάνει και λίγο στομάχι. Και νιώθω σα να με πείραξε η γεύση με τη βανίλια, ενώ είναι από τις αγαπημένες μου μυρωδιές.   
      Εννοείται πλέον κάνω μόνο τη νικοτίνη των 9mg, αλλά αυτό το μπούκωμα δεν περνάει. Τι στο καλό? Στην αρχή είχα και βήχα, σα πνίξιμο, για πρώτη φορά, τώρα έχει σταματήσει.
     Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά παρενέργεια,λίγο τα ούλα στο πλύσιμο των δοντιών μάτωναν, κάτι ψιλά και μου άνοιξε πολύ η όρεξη από το σταμάτημα του καπνίσματος, πρέπει να πήρα κιλά, δε θελω να ζυγιστώ.
     Τι να κάνω? Σας έτυχε? Θα περάσει? Έφταιξε το άρωμα της βανίλιας? Ήταν σύμπτωση? Θα σκάσω..... Μες στα νεύρα είμαι ... Πνίγομαι στην κάθε τζούρα, δεν μπορώ να ανασάνω. Δεν άτμισα παραπάνω νικοτίνη, ίσα ίσα λιγότερη

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #680 στις: Απριλίου 24, 2012, 21:13 »
Να το γράψω εδώ ή στα ιατρικά θέματα?  :confused1:

Συμπλήρωσα 1 μήνα + ατμίσματος. Καμία σοβαρή ενόχληση μέχρι τώρα. Ίσα ίσα πιο καθαρή εισπνοή, καθόλου βήχας, καθόλου φλέματα, μια χαρά.
 Ένα δυό κτ έκανα μόνο όλο αυτό το διάστημα, εκτός από την περασμένη εβδομάδα που τελείωσαν τα υγρά ( καλά, τελείως ηλίθια) και αγόρασα το βράδυ πακέτο. Το τέλειωσα όλο, μετά από τα πρώτα 2-3 τσιγάρα δεν μου πολυάρεσε, μάλιστα χάρηκα γιατί μου έλειψε το άτμισμά μου.
        Την άλλη μέρα αγόρασα κανονικά υγρό Βιο 9mg νικοτίνη και βανίλια 0mg για πρώτη φορά. Έκανα μιξ των δύο.
Μου μύριζε άσχημα όλο το σπίτι από το κτ, αφού έπλυνα ξανά τις κουρτίνες.
Όμως από τότε μέχρι και τώρα, 4η ημέρα δηλαδή, έχω τρομερό μπούκωμα στο στήθος, άσχημη γεύση, σα φούσκωμα, πιάνει και λίγο στομάχι. Και νιώθω σα να με πείραξε η γεύση με τη βανίλια, ενώ είναι από τις αγαπημένες μου μυρωδιές.   
      Εννοείται πλέον κάνω μόνο τη νικοτίνη των 9mg, αλλά αυτό το μπούκωμα δεν περνάει. Τι στο καλό? Στην αρχή είχα και βήχα, σα πνίξιμο, για πρώτη φορά, τώρα έχει σταματήσει.
     Μέχρι τώρα δεν είχα καμιά παρενέργεια,λίγο τα ούλα στο πλύσιμο των δοντιών μάτωναν, κάτι ψιλά και μου άνοιξε πολύ η όρεξη από το σταμάτημα του καπνίσματος, πρέπει να πήρα κιλά, δε θελω να ζυγιστώ.
     Τι να κάνω? Σας έτυχε? Θα περάσει? Έφταιξε το άρωμα της βανίλιας? Ήταν σύμπτωση? Θα σκάσω..... Μες στα νεύρα είμαι ... Πνίγομαι στην κάθε τζούρα, δεν μπορώ να ανασάνω. Δεν άτμισα παραπάνω νικοτίνη, ίσα ίσα λιγότερη

μαλλον πρεπει να διαβασεις λιγο εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.0.html
και εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.msg337767.html#msg337767

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #681 στις: Απριλίου 24, 2012, 21:24 »
καλα θα ηταν να υπηρχε και η.φ. (ηλεκτρονικο φαγητο) :eyesplash:
10 κιλα σε 10 μηνες και η ορεξη δεν λεει να καταλαγιασει  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #682 στις: Απριλίου 24, 2012, 21:27 »
Σ ευχαριστώ, βέβαια έψαξα και δε βρήκα κάτι παρόμοιο με μπούκωμα μετά από τόσο καιρό ατμίσματος

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #683 στις: Απριλίου 24, 2012, 21:30 »
10 κιλα σε 10 μηνες και η ορεξη δεν λεει να καταλαγιασει  :laugh1: :laugh1:
Από τι βλέπω όλοι μια ...δεκαρούμπα την βάλαμε  :)) :))
 :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος nossek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • vape on
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #684 στις: Απριλίου 24, 2012, 23:37 »
3 μήνες κλεισμένους παιδιά (συν κάτι μέρες)
ούτε τζούρα ΚΣ το οποίο πλέον όχι απλά μου βρωμάει, με πνίγει.. ποιόν εμένα, τον πρώην καπνοβιομήχανο! απίστευτο  :idiot1:
πάντως σπαστικός με τους καπνιστές προσπαθώ να μην γίνομαι..  ::)

κιλά δεν πήρα, το αντίθετο γιατί προβλέποντας το τι θα γίνει (από την πρώτη μέρα άνοιξε η όρεξη και δεν με έπαιρνε άλλο) μπήκα σε πρόγραμμα γυμναστικής+διατροφής. Σας το συνιστώ αυτό, δείτε το ως μια ευκαιρία για συνδυαστική αλλαγή ζωής που μόνο οφέλη μπορεί να έχει.

σε επιδόσεις [αθλητικές και μη, πχ στη δουλειά] γενικά άλλος άνθρωπος.
Σαν να φόρεσα άλλη μηχανή και να ξεφόρτωσα έρμα από το αμάξωμα.
το ίδιο και σε αντοχές, γενικά είναι σαν να απέκτησε η μέρα περισσότερες ώρες.

Αναπνοή καθαρή, βαθεία και ήρεμη. Το ροχαλητό μια παλιά ανάμνηση.
Μπουκώματα, βραχνιάσματα, γουργουρίσματα τέλος.

Τεράστια διαφορά σε γεύση-όσφρηση.

Και όπως έγραψε κάποιος πιο πάνω, αυξημένη αυτοπεποίθηση και θετική σκέψη (κόντρα στο κλίμα της εποχής).

Αυτά, πάρτε το απόφαση όσοι το σκέφτεστε ακόμα  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #685 στις: Απριλίου 24, 2012, 23:46 »
Από τι βλέπω όλοι μια ...δεκαρούμπα την βάλαμε  :)) :))
 :wall: :wall:
δηλαδη μόνο εγω εχασα κιλά? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #686 στις: Απριλίου 24, 2012, 23:51 »
δηλαδη μόνο εγω εχασα κιλά? :hmmm:

Μάλλον... :( :(

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #687 στις: Απριλίου 24, 2012, 23:52 »
Και γω έχασα κάποια κιλά!!

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #688 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:36 »
Χάσατε κιλά ?  :confused1: :confused1: :confused1:

Γρήγορα στο γιατρό, κάτι δεν πάει καλά μ εσάς  :tongue_smilie:

Πέρα απ΄την πλάκα, οπωδήποτε από αύριο δίαιτα και γυμναστική, έχεις δίκιο nossek

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #689 στις: Απριλίου 25, 2012, 02:48 »
χμ...για να σκεφτω... στη δικη μου υγεια δεν εχει αλλαξει κατι ακομα λογω παρασπονδιων με το Κ.Τ

 Στον αντρα μου ωστοσο (αν μπορει να 8εωρη8ει βελτιωση βεβαια), εξαφανιστηκε ροχαλητο (εκανε σαν τρενακι σε ανηφορα)  κ το αντιαισ8ητικο κιτρινισμα των δοντιων κ των δαχτυλων  ;)

Σ'ευχαριστω Η.Τ  :happy_roll_01:

Αν εχω νεοτερα για πι8ανες δικες μου αλλαγες 8α ενημερω8ουμε εν καιρω... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364