vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber, antiklitos140

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #615 στις: Μαρτίου 31, 2012, 09:46 »
η διαφορα μετα απο 4 μηνες ατμισματος σε εμενα ειναι τεραστια παιδια...αναπνοη...αντοχη...διαθεση...σεξ...ολα βελτιωθηκαν παρα πολυ,μονο που πηρα καποια κιλακια αλλα χαλαλι ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει,με λιγο ποδηλατακι θα τα ριξω...αν με αντεξει επανω του φυσικα!!!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:30 »
εγω ατμιζω εδω και 24 μέρες και πραγματικά είδα βελτίωση στην αναπνοη-αντοχή κτλ. Ολα καλά αλλά τις τελευταίες 2 μέρες με έχει πιάσει ένας πόνος στο στήθοςόταν παίρνω βαθιά ανάσα :confused1:
Πολλοι συνάδελφοι που είχαν αρχίσει η.τ. μου είπαν οτι κοντά στον μήνα τους είχε πιάσει κι αυτούς αυτός ο πόνος και στο τέλος αναγκάστηκαν και το γύρισαν σε κ. τ.
Μήπως πρέπει να ανυσηχώ :confused1:
Πραγματικά με καλύπτει το η.τ. και δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα μου το βρωμοτσίγαρο.
Το έχει πάθει κανείς σας; HELP :'(

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:45 »
Μήπως να ρωτήσεις έναν γιατρό ???Εγώ πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο....Πριν ναι που έκανα κ.τ. είχα τέτοια συμπτώματα κυρίως όταν ήμουν ξαπλωμένη κάτι σαν βάρος αλλά μετά το η.τ. ποτέ...Μήπως είναι ψυχολογικό? Μήπως έχεις πιεστεί με κάτι και απλά εμφανίστηκε τώρα?  :hmmm: :hmmm: :hmmm: αλλά καλό είναι αν συνεχίζεται να πας σε έναν γιατρό.... Δεν πρέπει να τα αφήνουμε αυτά τα πράγματα.... Όταν κάτι μας λέει ο οργανισμός μας πρέπει να τον ακούμε και ας μην είναι τίποτα.... :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:51 »
εγω ατμιζω εδω και 24 μέρες και πραγματικά είδα βελτίωση στην αναπνοη-αντοχή κτλ. Ολα καλά αλλά τις τελευταίες 2 μέρες με έχει πιάσει ένας πόνος στο στήθοςόταν παίρνω βαθιά ανάσα :confused1:
Πολλοι συνάδελφοι που είχαν αρχίσει η.τ. μου είπαν οτι κοντά στον μήνα τους είχε πιάσει κι αυτούς αυτός ο πόνος και στο τέλος αναγκάστηκαν και το γύρισαν σε κ. τ.
Μήπως πρέπει να ανυσηχώ :confused1:
Πραγματικά με καλύπτει το η.τ. και δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα μου το βρωμοτσίγαρο.
Το έχει πάθει κανείς σας; HELP :'(
Και γυριζοντας στο κανονικο τους περασε ο πονος?
Οταν ξεκινησαν το κ.τ θυμουνται ποσους πονους ειχαν σε λαιμο,στηθος,κεφαλι κλπ?....
Αυτο και λυπαμαι που το λεω ειναι η πιο φτηνη δικαιολογια που μπορει να βρει καποιος για να μην κοψει το τσιγαρο...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:55 »
Εμένα δεν με έπιασε ποτέ τετοιος πόνος.
Βεβαια, αν η ανασα σου είναι πιο βαθειά παο πριν δηλ. οι πνευμονες διαστέλλονται περισσότερο πλέον ίσως ο πόνος να είναι απο αυτη την παραπάνω
διαστολή...

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 04, 2012, 17:00 »
H διαφορα μετα απο δυο μηνες ατμισματος  ειναι τεραστια. Αναπνοη, αντοχη, διαθεση βελτιωθηκαν κατακορυφα. Είμαι ενθουσιασμενος και "μηυσα" και 4 φιλους μου που ηταν μανιωδεις καπνιστες. Πρόβλημα με το η.τ : έως στιγμής τουλάχιστον ΚΑΝΕΝΑ !!!

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 04, 2012, 19:17 »
Το πιο λογικό είναι να κόλησα κάνα κρύωμα απο τον μικρό που έχει αρρωστήσει....μάλλον και γω για φτυνη δικαιολογία το κόβω για να ξαναρχίσουν το κάπνισμα.... :hmmm:
Πάντως παρόμοια συμπτώματα είχε και ο πατέρας μου όταν το έκοψε μετά απο 40 χρόνια ανελέητου καπνίσματος 2,5 πακέτων  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:02 »
Τότε το πιο λογικό είναι αυτό που λέει ο panos κάτι αλλάζει στον τρόπο λειτουργίας των πνευμόνων και εκεί δημιουργείτε η αίσθηση της ενόχλησης ...Είναι μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός στην αλλαγή!!! Αλλά επιμένω αν συνεχίσει να πας σε έναν γιατρό....Μία φιλική επίσκεψη  ;) ;) ;) ;) δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 04, 2012, 21:04 »
εγω ατμιζω εδω και 24 μέρες και πραγματικά είδα βελτίωση στην αναπνοη-αντοχή κτλ. Ολα καλά αλλά τις τελευταίες 2 μέρες με έχει πιάσει ένας πόνος στο στήθοςόταν παίρνω βαθιά ανάσα :confused1:
Πολλοι συνάδελφοι που είχαν αρχίσει η.τ. μου είπαν οτι κοντά στον μήνα τους είχε πιάσει κι αυτούς αυτός ο πόνος και στο τέλος αναγκάστηκαν και το γύρισαν σε κ. τ.
Μήπως πρέπει να ανυσηχώ :confused1:
Πραγματικά με καλύπτει το η.τ. και δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα μου το βρωμοτσίγαρο.
Το έχει πάθει κανείς σας; HELP :'(


Μηπως παιρνεις πολλες και βαθιες τζουρες??   
Ετσι κιάλλιως  τωρα Ατμιζεις δεν Καπνιζεις  πλεον,  εχει διαφορα  :yes:
Δοκιμασε να παιρνεις λιγοτερο βαθιες τζουρες  μηπως δεις διαφορα.  :hmmm:
Αν επιμενει ομως συμβουλεψου ενα γιατρο.
Μονο μην γυρισεις στο βρωμοτσιγαρο :wall: :wall:
Το σιγουρο ειναι οτι καπνιζεις πλεον εναλλακτικα και με πολυ λιγοτερες παρενεργειες :thumpup: (ισως και καθολου)

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #624 στις: Απριλίου 04, 2012, 22:58 »
Μενέλαε μήπως έχεις άγχος ?
Ότι και να ναι - μάλλον τίποτε - γιατρούς ξέρεις.
Το η.τ. δεν υπάρχει περίπτωση να σε βλάψει περισσότερο από το κανονικό.
Προφανώς κάποια αντίδραση του οργανισμού είναι και δεν σχετίζεται με το η.τ.  :)




Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #625 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:50 »
Ένα "βάρος" όχι πόνος με είχε πιάσει και μένα για περίπου 1 εβδομάδα, μετά από 1-1,5 μήνα ατμίσματος.
Συνήθως το βράδυ. Επιχείρησα δύο συνεχόμενες μέρες να μην ατμίσω καθόλου από το απόγευμα και μετά,
μήπως οφείλεται στο η.τ. αλλά το βάρος ήταν και πάλι εκεί.
Ενώ ετοιμαζόμουν να επισκευτώ γιατρό ξαφνικά, όπως εμφανίστηκε, σταμάτησε.
Ίσως ήταν κάποιο κρύωμα, παραπάνω άγχος, δεν ξέρω.
Θα πρότεινα πάντως αν συνεχίσει όπως λέει και ο Strummer, επίσκεψη σε γιατρό.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #626 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:02 »
Πάντα όταν κάτι δεν πάει καλά να μιλάμε με γιατρό.  :thumpup:
Αυτό τώρα οι ατμιστές -βάζω και τον εαυτό μου μέσα- με το παραμικρό
τα "φορτώνουμε" στο η.τ.
Θυμάμαι άπειρες φορές στη ζωή μου όταν αρρώσταινα να μου λέει ο γιατρός
το παθες από το τσιγάρο ή επειδή καπνίζεις χειροτέρεψες ή δεν σου περνάει
γρήγορα λόγο του τσιγάρου, και όμως συνέχιζα να καπνίζω! Κακώς βέβαια ! :-[
Τώρα λοιπόν δεν έχουμε καμιά δικαιολογία να τα φορτώνουμε στο η.τ. ότι παθαίνουμε :)

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #627 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:08 »
κοντευω να κλεισω χρονο και ολα πανε πολυ καλα

εχω καπνισει 3-4 κ.τ. σε ολο αυτο το διαστημα, απλα και μονο για να επιβεβαιωσω οτι δεν μ'αρεσει πια

τα πνευμονια πανε μια χαρα, περιμενω να ερθει το καλοκαιρι να διωξω και τα παραπανισια κιλα με τα μπανακια στη θαλασσα

δυστυχως η γυναικα μου καπνιζει ακομα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος giorgos.1979

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #628 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:09 »
Kαι στο σεξ παιδια μεγαλη διαφορα,   :wall: (αυτο που χτυπαει το ανθρωπακι δεν ειναι τοιχος, ειναι κατι αλλο που δεν πεφτει με τιποτα!)  :)) :)) :)) 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #629 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:10 »
εγω ατμιζω κοντα 8 μηνες και δεν εχω παθη τιποτα απο τα αναφερομενα χτυπα ξυλο μην τεζαρω  :idiot1: ;D απλα και να εχουμε παθη κατι το οποιο ειναι απο η,τ σιγουρα κατι εχουμε κανει και εμεις  απο απροσεξια μας  σαν να τρωμε το καπνο απο το τσιγγαρο λεμε τωρα μην το δεσουμε και κομπο δεν θα μας πειραζε αμα καναμε πολλα τσιγαρα  δεν θα ειχαμε παρενεργειες ετσι και το η.τ θελει μετρο και προσοχη και τι υγρα ατμιζουμε  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364