vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 8 χρήστες
GeorgeGTS, dkostas, Sergios, Buliwyf, Giannis.B, grag, maprix, Tem

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #540 στις: Μαρτίου 06, 2012, 02:13 »
Σας ευχαριστώ όλους, αλλά... εγώ δεν έκανα τίποτα :-[ , απλά δεν καπνίζω, ατμίζω!!! ;)
......παντα τετοια Bαγγελη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #541 στις: Μαρτίου 06, 2012, 02:43 »
ειμαι αρκετα νεος... (στο ατμιΖμα... χαχαχα)
εχω παρατηρησει καποιες σημαντικες αλλαγες.
καπνιζα καπνο DRUM περιπου 20 χρονια, κ αλλα 10 πιο τσιπιρικος απλο τσιγαρο (ΑΣΣΟ σκετο).
προχθες την παρασκευη, στο χωρο εργασιας (πλοιο) ανεβοκατεβηκα 3 φορες στο μηχανοστασιο σχεδον κολλητα, λογο βλαβης.
μια αποσταση ενος οροφου στο περιπου.
παντα αυτη η διαδρομη με μπαφιαζε... ακομα κ παλιοτερα που ημουν πιτσιρικας...
προχθες παρατηρησα, ποσο ανετα "εβγαλα" τη διαδρομη...
μου εκανε εντυπωση,.... + οτι εχει σταματησει εκεινος ο γμνος βηχας που πραγματικα με επνιγε.
να προσθεσω οτι πλεον με ενοχλει οταν καπνιζει καποιος κοντα μου.
δεν μπορουσα να το φανταστω, οτι θα φτασω σε σημειο να με ενοχλει ο καπνος....
πιστευω οτι δε θα χρειαστει να ξανακαπνισω, κ το οτι ασχολουμε με διαφορα, σχετικα με το η.τ. οπως μικροεπισκευες, κατασκευη υγρων, + η εδω καλη παρεα παιζουν σημαντικο ρολο στην μεταλαξη μου απο καπνιστη σε ατμιστη.

(να "χα κ καμμια 500χιλιαδες € ρε γμτ...θα ημουν αρχοντας..  :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #542 στις: Μαρτίου 06, 2012, 04:31 »
(να "χα κ καμμια 500χιλιαδες € ρε γμτ...θα ημουν αρχοντας..  :tongue_smilie: )

 :laugh1: :laugh1: και γω κοιταζω κατω που και που, οταν περπαταω μπας και πεσει τιποτα στα ποδια μου αλλα δεν..!

Μπραβο Βαγγο, keep going.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #543 στις: Μαρτίου 06, 2012, 09:59 »
Σας ευχαριστώ όλους, αλλά... εγώ δεν έκανα τίποτα :-[ , απλά δεν καπνίζω, ατμίζω!!! ;)
ΚαλημΕρα,  :)
Εγώ πιστεύω ότι έκανες ένα από τα καλλίτερα  δώρα στον εαυτό σου κ αυτός με την σειρά του στο ανταποδίδει!!!!!!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #544 στις: Μαρτίου 06, 2012, 16:13 »
Καλημέρα σε όλους

Δεν μπορω να πω με σιγουριά πόσο και αν βελτιώθηκε η υγεία μου :hmmm:

Εκείνο όμως που μπορώ να πω σίγουρα,είναι ότι απαλλάχτηκα από το κ....τσίγαρο μετά από 37 χρόνια καπνίσματος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nossek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • vape on
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #545 στις: Μαρτίου 12, 2012, 22:06 »
να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου..

έχω ξαναγράψει, στην αρχή, στον ένα μήνα και τώρα κοντεύω να κλείσω τον δεύτερο.
Σημειωτέον δεν έχω κάνει ούτε ένα ΚΤ (σε αντίθεση με πολλούς φίλους και γνωστούς που άρχισαν ΗΤ) το οποίο προκαλεί τεράστια έκπληξη σε όσους με γνωρίζαν ως [μανιώδη] καπνιστή.

Ο βήχας σταμάτησε. Το ρινικό μπούκωμα που ήταν μόνιμο (λόγω διαφράγματος), σταμάτησε. Ο λαιμός, που έπρεπε να τον καθαρίζω πριν σηκώσω το τηλέφωνο στο γραφείο για να μην ακούγομαι σαν τον Μίκυ Μάους, σταμάτησε! Το ροχαλητό που είχε φτάσει σε επικίνδυνα επίπεδα (και άπνοιας, σύμφωνα με την κοπελιά μου), εκμηδενίστηκε. Αντοχή αυξημένη, ένταση γεύσης και όσφρησης πολύ αυξημένη. Ο καπνός του τσιγάρου με ενοχλεί, ειδικά η παλιά καπνίλα όπου έχει μείνει πχ πολλά τσιγάρα παρατημένα σε τασάκια, μου φέρνει αναγούλα.

Διαισθανόμενος ότι η όρεξή μου είχε αυξηθεί από την πρώτη μέρα με το κόψιμο του ΚΤ, ξεκίνησα γυμναστήριο (3μέρες τη βδομάδα) και διατροφή. Αποτέλεσμα σήμερα, μείον 5 κιλά (λίπος). Και αυτό συνέβαλε στο να νιώθω πολύ μεγαλύτερη ενέργεια όλη τη μέρα, κάθε μέρα. Και συνεχίζω [με στόχο να γυρίσω τον οργανισμό μου πίσω στο χρόνο].

Θα πει κάποιος, υπερβολές. Όχι. Νιώθω ότι το 2012 έχω κάνει το μεγαλύτερο καλό που μπορούσα να κάνω στον εαυτό μου (και αυτούς που με αγαπούν).

Όλα τα άλλα, επιπέδου δελτίο mega και "πνευμονολόγων-επιχειρηματιών" τα ακούω βερεσέ.

vape on  ;D

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #546 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:09 »
Μιας και είσαι καινούργιος θα σου πω κάτι που μου έλεγαν και εμένα στην αρχη (πριν 1 μήνα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: )  συνέχισε με τον ίδιο ενθουσιασμό και θα δεις φοβερή αλλαγή στην ζωή σου. Στο λέω από πείρα για να ανέβω δύο ορόφους μου γινόταν η γλώσσα γραβάτα..τώρα όμωωωωωςςςςςςςςςςςςς ...........χλιδή........... 8) 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #547 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:10 »
έχουμε γίνει μαραθωνοδρόμοι :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #548 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:12 »
Μπράβο φίλε nossek ίσως έχεις κάνει την πιο ιδανική κολοτουμπα στην ζωή σου χαχαχα....συνέχισε έτσι κ ακόμα θα βελτιώνεσαι!! Και καλώς ήρθες στην παρέα μας

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #549 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:20 »
Μπράβο φίλε nossek, έκανες το καλήτερο!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Καλως ήρθες και συνέχισε έτσι!!!

Αποσυνδεδεμένος voltaire

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #550 στις: Μαρτίου 12, 2012, 23:47 »
Είχα κόψει το κάπνισμα μαχαίρι για οκτώ μήνες πριν μερικά χρόνια, οπότε τα πρώτα αποτελέσματα στον οργανισμό τα ήξερα από τότε, είναι τα ίδια και τώρα όπως σε όλους σας φαντάζομαι.
Αυτό που μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο είναι η μοναδική σημαντική διάφορα τότε με τώρα: τότε δεν είχα πρόβλημα με τον καπνό του τσιγάρου, ίσα ίσα μου άρεσε πολύ να φυλάω κάποια που κάπνιζε, ένιωθα άνετα μέσα στα μπαρ με την καπνά. Τώρα ούτε για πλάκα.  Την καπνά την αντέχω αλλά πραγματικά είναι η τελευταία μου επιλογή πριν την ασφυξία, όσο για το τσιγαρο-φιλί , είναι σαν να γλύφω τασάκι.



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #551 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:04 »
πόσο καιρο ατμίζεις?

Αποσυνδεδεμένος nossek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • vape on
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #552 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:23 »
Μπράβο φίλε nossek, έκανες το καλήτερο!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Καλως ήρθες και συνέχισε έτσι!!!

ευχαριστώ παιδιά και καλώς σας βρήκα
(btw σας διαβάζω πολλές μέρες τώρα απλά δεν είμαι πολύ active στο forum)


Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #553 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:36 »
να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου..

έχω ξαναγράψει, στην αρχή, στον ένα μήνα και τώρα κοντεύω να κλείσω τον δεύτερο.
Σημειωτέον δεν έχω κάνει ούτε ένα ΚΤ (σε αντίθεση με πολλούς φίλους και γνωστούς που άρχισαν ΗΤ) το οποίο προκαλεί τεράστια έκπληξη σε όσους με γνωρίζαν ως [μανιώδη] καπνιστή.

Ο βήχας σταμάτησε. Το ρινικό μπούκωμα που ήταν μόνιμο (λόγω διαφράγματος), σταμάτησε. Ο λαιμός, που έπρεπε να τον καθαρίζω πριν σηκώσω το τηλέφωνο στο γραφείο για να μην ακούγομαι σαν τον Μίκυ Μάους, σταμάτησε! Το ροχαλητό που είχε φτάσει σε επικίνδυνα επίπεδα (και άπνοιας, σύμφωνα με την κοπελιά μου), εκμηδενίστηκε. Αντοχή αυξημένη, ένταση γεύσης και όσφρησης πολύ αυξημένη. Ο καπνός του τσιγάρου με ενοχλεί, ειδικά η παλιά καπνίλα όπου έχει μείνει πχ πολλά τσιγάρα παρατημένα σε τασάκια, μου φέρνει αναγούλα.

Διαισθανόμενος ότι η όρεξή μου είχε αυξηθεί από την πρώτη μέρα με το κόψιμο του ΚΤ, ξεκίνησα γυμναστήριο (3μέρες τη βδομάδα) και διατροφή. Αποτέλεσμα σήμερα, μείον 5 κιλά (λίπος). Και αυτό συνέβαλε στο να νιώθω πολύ μεγαλύτερη ενέργεια όλη τη μέρα, κάθε μέρα. Και συνεχίζω [με στόχο να γυρίσω τον οργανισμό μου πίσω στο χρόνο].

Θα πει κάποιος, υπερβολές. Όχι. Νιώθω ότι το 2012 έχω κάνει το μεγαλύτερο καλό που μπορούσα να κάνω στον εαυτό μου (και αυτούς που με αγαπούν).

Όλα τα άλλα, επιπέδου δελτίο mega και "πνευμονολόγων-επιχειρηματιών" τα ακούω βερεσέ.


vape on  ;D

Tα ειπες ολα φιλε ,ενα μεγαλο μπραβο. Κι εγω καπως ετσι αισθανομαι. Βεβαια δεν καταφερα να μη βαλω κιλα αλλα που θα παει θα χαθουν. Μη σταματας την προσπαθεια

Αποσυνδεδεμένος voltaire

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #554 στις: Μαρτίου 13, 2012, 00:38 »
πόσο καιρο ατμίζεις?

40 μέρες αν ρωτάς εμένα

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364