vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, io, teo77

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #510 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:21 »
Προ 3 μηνών επιχείρησα να κόψω το κ.τ που δυστυχώς μετά την 4η μέρα το ξαναάναψα, το λοιπόν παρόλο που δεν είχα καπνίσει για 4 μόνο μέρες με έστειλε αδιάβαστο, μυρμήγκιασε το κεφάλι μου απο την ζαλάδα και για πρώτη φορά ένιωσα πραγματικά σαν μαστούρης  :laugh1: :laugh1: με λίγα λόγια έχασα το έδαφος απο τα πόδια μου. Ατμίζω εδω και 1,,1/2 μήνα αλλά κάνω και κανένα τσιγάρο που και που, μόλις πριν λίγο μετά απο 7 μέρες που δεν είχα καπνίσει είπα να ανάψω ένα όχι γιατί το χρειαζόμουν αλλά για να δω τις αντιδράσεις του οργανισμού μου, το λοιπόν σαν και τίποτε καμία σχέση με τα συμπτώματα που είχα νιώσει όταν είχα να καπνίσω 4 μέρες, ούτε ζάλη ούτε τίποτε  :o :o Ατμίζω περίπου 4-5 ml με 11mg, Κανονικά δεν θα έπρεπε να την ακούσω έστω και λίγο μετά απο 7 μέρες χωρίς ούτε τζούρα ?????? 

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #511 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 02:06 »
Σήμερα πήγα για τυπικό τσεκ απ σε πνευμονολόγο ... Εξήγησα οτι ήμουν καπνιστής για 12 χρόνια αλλά εδώ και 2.5 χρόνια απέχω απο το συστηματικό κάπνισμα...Όλα αυτα με την βοήθεια του ηλεκτρονικού φυσικά...Η ιατρός αφού με "άκουσε" μου είπε οτι τα πνευμόνια μου είναι τζάμι και συζητήσαμε για το κάπνισμα και το η.τ. για λίγη ώρα ...μερικά απο τα συμπεράσματα που έβγαλα απο την συζήτησή μας είναι τα εξής (σημειώνω οτι δεν έχει ψάξει ενδελεχώς το θέμα η.τ. αλλά το ξέρει εντελώς επιφανειακά) :

Δεν έχει την έγκριση του ΕΟΦ
Δεν θεωρείται σαν μέσο διακοπής του καπνίσματος αλλά σαν εναλλακτικό κάπνισμα
Δεν έχουν γίνει μελέτες ώστε να θεωρείται ασφαλής η χρήση του
Σίγουρα δεν βλάπτει όσο το κ.τ. αλλά δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εαν μακροπρόθεσμα η χρήση του μπορεί να αποφέρει βλάβες στον οργανισμό
Η χρόνια χρήση κ.τ. κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά στους πνέυμονες, η οποία σταματάει με την διακοπή του...Με απλά λόγια, εαν κάποιος σταμτατήσει το κάπνισμα, σταματάει την όποια βλάβη έχει δημιουργηθεί στους πνέυμονες αλλά δεν την επιδιορθώνει..Μετά απο 10-12 χρόνια διακοπής, έχει την ίδια πιθανότητα με εναν μη καπνιστή, να πάθει καρκίνο ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με νόσο των πνευμόνων
Η νικοτίνη μπορεί να αποφέρει "προβλήματα" σε καρδιακή λειτουργεία αλλά και γενικότερα στο αναπνευστικό, στα αιμοφόρα αγγεία κτλ κτλ κτλ
Συστήνει χρήση η.τ. μόνο σε αυτούς που πρέπει να σταματήσουν το κ.τ. αλλά δεν μπορούν λόγω αδύναμου χαρακτήρα, ψυχολογικών αιτιών κτλ κτλ

Πρακτικά μου είπε λίγα απο αυτά που γνωρίζω ήδη για το ηλεκτρονικό κάπνισμα...Η ουσία όμως είναι οτι ο οργανισμός μου λειτουργεί φυσιολογικά (τουλάχιστον τον τελευταίο χρόνο) και ο πνεύμονάς μου είναι τζάμι :)

Η συμβουλή μου πάντως είναι τα τακτικά "γενικά" τσεκ απ, ώστε να ξέρουμε ακριβώς που πατάμε αλλά και να έχουμε και την καλή ψυχολογία που χρειάζεται στις μέρες μας, είτε για τους φόβους μας για το η.τ. είτε για να αντιμετωπίσουμε τις καθημερινές δυσκολίες της ζωής μας γενικότερα ...Άλλωστε το "πρώτα η υγεία και μετά τα υπόλοιπα" δεν είναι σοφό ?

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #512 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 02:59 »
Προ 3 μηνών επιχείρησα να κόψω το κ.τ που δυστυχώς μετά την 4η μέρα το ξαναάναψα, το λοιπόν παρόλο που δεν είχα καπνίσει για 4 μόνο μέρες με έστειλε αδιάβαστο, μυρμήγκιασε το κεφάλι μου απο την ζαλάδα και για πρώτη φορά ένιωσα πραγματικά σαν μαστούρης  :laugh1: :laugh1: με λίγα λόγια έχασα το έδαφος απο τα πόδια μου. Ατμίζω εδω και 1,,1/2 μήνα αλλά κάνω και κανένα τσιγάρο που και που, μόλις πριν λίγο μετά απο 7 μέρες που δεν είχα καπνίσει είπα να ανάψω ένα όχι γιατί το χρειαζόμουν αλλά για να δω τις αντιδράσεις του οργανισμού μου, το λοιπόν σαν και τίποτε καμία σχέση με τα συμπτώματα που είχα νιώσει όταν είχα να καπνίσω 4 μέρες, ούτε ζάλη ούτε τίποτε  :o :o Ατμίζω περίπου 4-5 ml με 11mg, Κανονικά δεν θα έπρεπε να την ακούσω έστω και λίγο μετά απο 7 μέρες χωρίς ούτε τζούρα ??????


Αγαπητέ συμφορουμίτη και συμπατριώτη, θεωρώ τελείως λάθος να δοκιμάζεις κ.τ. απλά και μόνο για να δεις αντιδράσεις. Ο εθισμός στο κ.τ. είναι εξαιρετικά δύσκολος, και αφού δεν σου δημιουργείται η ανάγκη να το ανάψεις ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ!
Μην ξεχνάτε πως βασικός λόγος χρήσης του η.τ. θα πρέπει να είναι η διακοπή του κ.τ. Αφού πολλοί το έχετε καταφέρει να απαλλαγείτε τελείως, μην ξύνετε παλιές πληγές. Ξεχάστε το κ.τ., κι αν μπορείτε προσπαθείστε να σταματήσετε και το η.τ. Αν πάλι δεν μπορείτε, 1000 φορές να μείνετε στο η.τ. παρά να αρχίζετε πάλι δοκιμές με την κατάρα του κ.τ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #513 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 03:28 »

Αγαπητέ συμφορουμίτη και συμπατριώτη, θεωρώ τελείως λάθος να δοκιμάζεις κ.τ. απλά και μόνο για να δεις αντιδράσεις. Ο εθισμός στο κ.τ. είναι εξαιρετικά δύσκολος, και αφού δεν σου δημιουργείται η ανάγκη να το ανάψεις ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ!
Μην ξεχνάτε πως βασικός λόγος χρήσης του η.τ. θα πρέπει να είναι η διακοπή του κ.τ. Αφού πολλοί το έχετε καταφέρει να απαλλαγείτε τελείως, μην ξύνετε παλιές πληγές. Ξεχάστε το κ.τ., κι αν μπορείτε προσπαθείστε να σταματήσετε και το η.τ. Αν πάλι δεν μπορείτε, 1000 φορές να μείνετε στο η.τ. παρά να αρχίζετε πάλι δοκιμές με την κατάρα του κ.τ. :thumpup:

 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #514 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 04:05 »
Η χρόνια χρήση κ.τ. κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά στους πνέυμονες, η οποία σταματάει με την διακοπή του...Με απλά λόγια, εαν κάποιος σταμτατήσει το κάπνισμα, σταματάει την όποια βλάβη έχει δημιουργηθεί στους πνέυμονες αλλά δεν την επιδιορθώνει..Μετά απο 10-12 χρόνια διακοπής, έχει την ίδια πιθανότητα με εναν μη καπνιστή, να πάθει καρκίνο ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με νόσο των πνευμόνων
Αν μετά από 10-12 χρόνια η πιθανότητα καρκίνου ή άλλης νόσου επανέρχεται στο επίπεδο ενός μη-καπνιστή (σαν να μην έχεις υπάρξει καπνιστής ποτέ σου) τότε η βλάβη στους πνεύμονες δεν έχει απλώς σταματήσει: έχει επιδιορθωθεί.
Πιστεύω πως συχνά οι γιατροί αντί να μεταφέρουν τις ακριβείς πληροφορίες μας πατρονάρουν. Ίσως να είναι θεμιτό αν πρέπει να κρατήσεις έναν ασθενή σε καλή ψυχολογική κατάσταση για να ανταπεξέλθει σε μια δύσκολη κατάσταση. Τελείως άστοχο αν αλλοιώνουν την αλήθεια "για το καλό σου".

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #515 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:53 »

Αγαπητέ συμφορουμίτη και συμπατριώτη, θεωρώ τελείως λάθος να δοκιμάζεις κ.τ. απλά και μόνο για να δεις αντιδράσεις. Ο εθισμός στο κ.τ. είναι εξαιρετικά δύσκολος, και αφού δεν σου δημιουργείται η ανάγκη να το ανάψεις ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ!
Μην ξεχνάτε πως βασικός λόγος χρήσης του η.τ. θα πρέπει να είναι η διακοπή του κ.τ. Αφού πολλοί το έχετε καταφέρει να απαλλαγείτε τελείως, μην ξύνετε παλιές πληγές. Ξεχάστε το κ.τ., κι αν μπορείτε προσπαθείστε να σταματήσετε και το η.τ. Αν πάλι δεν μπορείτε, 1000 φορές να μείνετε στο η.τ. παρά να αρχίζετε πάλι δοκιμές με την κατάρα του κ.τ. :thumpup:

ΕΕΕ δεν ήταν και σκέτη περιέργεια για να δω αντιδράσεις  :-[ :-[ με γαργάλαγε το μ@μημένο για μαστούρα  :laugh1: :laugh1: βλέπεις απ'ότι θυμάμαι αυτό το τσιγάρο μετά απο τις 4 μέρες διακοπή ήταν το καλύτερο τσιγάρο στην διάρκεια όλων των χρόνων που ήμουν καπνιστής και κάπου ήθελα να το ξανανιώσω  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #516 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:57 »
Μα εδώ φαίνεται ότι δεν "έβγαλες" από το μυαλό σου το κτ!!! Πρόσεχε γιατί αυτή είναι η παγίδα του όπως σου είπε κ ο kfarsal!!!
Οι σκέψεις που μας οδηγούν "πίσω" είναι πολύ επικίνδυνες........ Αυτό που ήθελες να νοιώσεις ήταν πραγματικά αυτό που εγώ λέω.........Έδωσες το "παρόν" εκεί που θα έπρεπε να το δώσεις απουσιάζοντας...... ;)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #517 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:54 »
1o κακο: το εβαλες στο μυαλο σου
2ο κακο: απο τη σκεψη περασες στην πραξη, δηλ καπνισες
3ο κακο: το απολαυσες !
προσοχη! εισαι λιγα βηματα μακρια απο το να επιστρεψεις στην κακιστη αυτη συνηθεια. Ακου την Αγγελικη! Ακου το σωμα σου ! και φυγε μακρια..

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #518 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:58 »
προσωπικα παντως στο χρονο και....που ειμαι ατμιστρια...αν και εφτασα στο σημειο να παρω και πακετο :-[ :-[ :( δεν θα μπορουσα να διανοηθω να καπνιζω παρα να ατμιζω....απολαυση μονο με το ατμισμα...το κ.τ ειναι μονο αναγκη μ@@#κιας!!!Μιλαω για μενα...μην παρεξηγηθουμε... ::) :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #519 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:50 »
ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ   δεν ξανακυλάω  :heat: :heat: :heat:

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #520 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 15:10 »
Μια πολύ ευχάριστη παρατείρηση κι από εμένα!

Ατμίζω εδώ και σχεδόν 2 1/2 μήνες.  Στον χώρο εργασίας μου καθημερινά ανεβοκατεβαίνω 2-3 φορές την ημέρα από το ισόγειο στον πέμπτο με τα πόδια, κυρίως γιατί βαριέμαι να περιμένω το ασανσέρ.
Πριν με το κ.τ στο ανέβασμα, ειδικά αν το έκανα σβέλτα, έφτανα επάνω και κόντευα να λιποθυμήσω από το λαχάνιασμα και το φούσκωμα.  ΚΥΡΟΛΕΚΤΙΚΑ κόντευα να λιποθυμήσω.
Μετά από τον πρώτο μήνα ατμίσματος άρχισα να βλέπω καθημερινά το λαχάνιασμα να μειώνεται.
Σήμερα έγινε τυχαία και το ultimate test.  Αν και είμαι και κρυωμένος τις τελευταίες μέρες και το μπούκωμα πάει σύννεφο, χρειάστηκε να ανέβω κάποια στιγμή σφαίρα & μονοκόματα.  Το έκανα χωρίς να το σκεφτώ αλλά όταν έφτασα στον πέμπτο είπα μέσα μου "Ωχ, και τώρα βρες που θα πέσεις..."
Αλλά δεν συνέβη!!!  Και όχι απλά δεν συνέβη αλλά το λαχάνιασμα ήταν το μισό από αυτό που θυμόμουν από πριν τρεις μήνες!!!

Να θυμίσω πως είμαι 33 και κάπνιζα 20 χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #521 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:59 »
Οταν είχα πρωτογράψει στο νήμα αυτό ανέφερα τα κλασικά. Μείωση βήχα, αύξηση αντοχης κτλ. Ολα όσα ένας καχύποπτος μπ... εεε, γιατρός θα χαρακτήριζε υποκειμενικά.
Ερχομαι τώρα στα αντικειμενικά.
Πλήρεις μικροβιολογικες εξετάσεις απέδειξαν σήμερα ότι είμαι εντελώς υγιής, με όλους σχεδόν τους δείκτες στη μέση ακριβώς του φυσιολογικού εύρους, εκτός από τα τριγλυκερίδια (αυτά που σχετίζονται με τις καρδιοπάθειες) Αυτά βρίσκονται στο πολύ χαμηλό όριο των 44, με μάξιμουμ φυσιολογικό το 175.
Επίσης, για το ζάχαρο που αναρωτιούνται κάποιοι, είναι στα 89.
Αν ζητηθεί ποτέ για ερευνητικούς λόγους του φόρουμ, τα αποτελέσματα είναι διαθέσιμα στη διαχείρηση του φόρουμ.
Αν επίσης κρίνουν οι διαχειριστές ότι πρέπει να μεταφερθεί το συγκεκριμένο ποστ στο διπλανό νήμα περί μακροχρόνιων επιπτώσεων, ελεύθερα κάντε τον ταξιτζή (  :) ;) )
Αισιοδοξώ να πείσω πνευμονολόγο από βδομάδα να με στείλει για ακτινογραφία θώρακα και σπιρομέτρηση, ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα.
Επίσης, προγραμματίζω υπέρηχο καρδιάς μαζί ίσως με κάποια αδελφή εξέταση για καταγραφή καρδιακού και αρτηριών.
Πιστεύω ότι αν κι αυτά βγουν καλά, έχουμε ένα ακόμη λιθαράκι στο οικοδόμημα με τα καλά του η.τ.
Διότι, δυστυχώς δεν ανήκω στους νεανίες του φόρουμ που κάπνιζαν λίγα χρόνια και ελάχιστα τσιγάρα.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #522 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 01:15 »
αναποδα τα περιγραφεις νομίζω
τα υποκειμενικα ειναι αντικειμενικα και τα αντικειμενικα ειναι ασχετα με το ητ..
Τι εννοω: βηχας, αντοχη κλπ ειναι αντικειμενικα ευρηματα, συμβαινουν σχεδον σε ολους οσους εκοψαν το κτ και αρχσαν το ητ
οσο για τα αντικειμενικα
-τριγλυκεριδια κλπ ουδεμία σχεση εχουν με το τσιγαρο
- ζαχαρο επισης
-κατασταση θωρακα και πνευμονικου ιστου (παρεγχυματος) για να δεις βελτιωση πρεπει να περασουν 5-10 χρονια ακαπνος..
αρα τιποτε απο τα παραπανω δεν ανηκει στα προτερηματα του ητ.
το μοναδικο (αλλα τεραστιας σημασιας) πλεονεκτημα του ητ ειναι οτι σε βγαζει απο το τρυπακι του κτ. Η διαφορα στους δεικτες κλπ (δηλ η επαναφορα στο φυσιολογικο) χρειαζεται χρονια ολοκληρα για να συντελεστει..

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 01:26 »
ή που εχω μεγαλώσει πολυ ή που απλα εχω χασει επεισόδια απο τη slang της γλώσσας μας  :)) ακου ταληρα  :laugh1:

κι εννιοτε "ταλαρα",πιο slang ακομα  :))

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 09:57 »
 :))
αλλα νομισματα παιζουν?εχει σχεση το μεγεθος?  αν πχ πω διφραγκα σημαινει πιο μικρα? :)) μηπως μετα την εισοδο στην ΟΝΕ καταργηθηκε η λεξη?  ;D
(αποριες ενός παλιου)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364